Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 4:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 9:38 pm
Postovi: 4
Imam problem. Poslednjih dva meseca imam osecaj knedle u grlu, pracene povremenim nedostatkom (gladju za vazduhom ) i gusenjem, i kada sam u nekom neprovetrenom, zatvorenom prostoru nakon nekih pola sata do sat krece da me steze vrat i da se koci , inace se tada ne gusim samo mi vrat utrne kao da me neko steze. Ne mogu da spavam na stomaku jer me gusi, a imam osecaj sta god da pojedem da mi se zadrzava u grlu . Radio sam analize krvna slika mi je super, osim holesterola i triglicerida (glukoza mi je na donjoj granici po prvi put inace je redovno povecana a gojazniji sam ), hormoni stitne zlezde su u redu. Radio sam spirometriju i receno mi je da su mi fev, i one ostale vrednosti kao kod blazeg asmaticnog napada. ORL mi je pregledom ustanovio da imam hronicni laringitis, rinitis i faringitis , a analize su pokazale da imam candidu u zdrelu . Inace sam do sada imao puno puta asmaticne napade al sam primenom pumpice do sada redovno uklanjao sve u roku od 5 dana a ovo mi vec ovako traje dva meseca :) inace imam bolove u vratu i u kicmi i trne mi ponekad vilica a skoro sam se povredio u teretani . Dal neko ima ideju sta bi ovo moglo da bude, il bar neko imao slicno iskustvo da mi kaze koliko traje i kako da se izborim, jer me ovaj osecaj izuzetno nervira i ne mogu normalno da zivim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 10:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Pominješ astmu, gljivice, teretanu... sve to ukazuje na veliki teret koji već nosiš. Ne mora da bude ali je moguće da tvoje telo ne može da se oslobodi viška kiselina (nedostaju ti minerali u velikim količinama i to pre svega mislim na one iz hrane a ne iz bočica, praškova i tabletica). Imaš probleme koje ne može da "sredi pumpica za nekoliko dana" niti bilo šta drugo. Ne za nekoliko dana. Da bi nešto postalo hronično mora da se razvija duže vreme. Reverzibilan proces je takođe dugotrajan.

Bolje razmišljaj u smeru radikalnih promena ishrane i načina života. Na duge staze. Nađi dobrog holističkog terapeuta koji će moći da ti pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 9:38 pm
Postovi: 4
Pa pazi ja generalno i vodim stresan zivot pusio sam po dve pakle dnevno, pio po 2l kafe, i hranio se lose, pa mi je doktor i rekao da je sve ovo sto sam naveo u vezi sa upalama verovatno posledica pusenja. Vec dva meseca ne pusim, ne pijem kafu, gledam da se hranim zdravije primenjujem terapiju seretide disc,singulair, controloc i daktanol i ne osecam neko poboljsanje specijalno , i dalje ne mogu da izdrzim da se vozim autobusom recimo a da ne krene da me steze vrat toliko da ne mogu da okrenem glavu i blagi osecaj nedostatka vazduha i bolovi u vratu i grudima . Samo me je ovo izmorilo ovakav sam vec dva meseca i ne znam vise sta da radim, svi mi kazu da pustim da ce da prodje al ne znam obicno znam da prepoznam kad nesto nije sa mnom uredu .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Verujem da si umoran, meni je neprijatno samo dok čitam šta ti se dešava. Ne verujem da stvari prođu same od sebe, samo se simptomi promene.

Pročitaj uputstva svih lekova i nabrojane neželjene efekte. Dobro proveri da li se na tom spisku nalazi i neki od simptoma koje ti imaš.

Ako zaista imaš gljivice u grlu, veruj mi nisu prisutne samo lokalno. A sistemski gljivice... pa nisu mali zalogaj. Ne da te obeshrabrujem, ali daktalon ih neće istrebiti.

Svaka čast za pušenje i kafu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Pon Jul 22, 2013 10:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
nikolicaxx7, уради ултразвук штитне жлезде.

Почни са антикандида дијетом и набави књигу "Алкализуј се или умри".

Ако ти је теретана лоше проветрена и са којекаквим итисонима по поду, упалу грла и кандиду си тамо могао да добијеш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Pon Jul 22, 2013 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 9:38 pm
Postovi: 4
Doktori mi kazu da nema potrebe za ultrazvukom jer su mi svi hormoni stitne u redu, a kandidu sam gotovo sigurno dobio od pumpica za astmu . Jedino samo nisam siguran i to hocu da proverim pa sam mislio ako neko nije imao slicno iskustvo da sam ukljestio neki nerv ili da mi se atlas pomerio jer imam bolove u vratu i u grudima i u kicmi kad lezim u kom god polozaju i kad sedim. a koliko ta kandida moze da ima veze sa mojim simptomima :) msm ja problem sa crevima i organima za varenje nemam, a orl mi je rekao da mi je grlo crveno jer dok spavam disem na usta jer sam mnogo alergican i ne disem na nos skoro uopste :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 9:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Кандида лучи разне токсине тако да је мораш елиминисати.

Атлас заборави. Лепо су се сетили како да народу узму паре.

Како немаш проблема са органима за варење када си написао да пијеш Контролок?!?!?!

Ради вежбе за рамени појас и користи Истеки за истезање кичме.

Шта ти то значи када кажеш да си много алергичан?

Користи спреј за нос Олинт и то тако да га свако вече прскаш само у једну ноздрву, свако вече у другу, и тако наизменично. Једна ноздрва је довољна за правилно дисање а нећеш упропастити слузокожу носа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Sre Jul 24, 2013 2:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 9:38 pm
Postovi: 4
controloc su mi dali jer sam promukao i da mi je grlo crveno i sve one hronicne upale koje sam naveo misle da je mozda od kiseline, osim sto je i od cigara. Alergican sam na : duvan,prasinu,grinje (ogromni cirevi su mi izasli na koznim probama ), na polen, dlaku psa i macke, ambroziju ,lipu, i orl mi je rekao sledecim recima (ti kao da nemas nos ), u kakvom je stanju, a koristim vec marisol i polao vec mogu da dizem na nos a radio sam i rtg paranazalnih supljina i sa te strane je sve u redu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Sre Jul 24, 2013 9:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мисле да је од киселине, али не од кандиде? Баш су бистри. Тако ти уништавају желудац и повећавају киселост организма која даље погодује развоју кандиде. Погледај шта сам на мом сајту писао о кандиди и туморима.

Мени Марисол ништа не помаже.

Како си алергичан на дуван а пушиш?

С обзиром на такво твоје стање, поново ћу ти препоручити стриктно држање начина исхране по књизи "Алкализуј се или умри". Добро би дошла и терапија ЕПТА системом.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2013 8:46 pm
Postovi: 30
ja sam prestala da pusim i mislim da mi je jos gore,nemam pojma dal je alergija ili sta vec,kasljucam suvo,gusi me,neki cirevi sad poceli da mi izlaze po ko prstima,imam i gastritis da nije sa tim povezano i drzim psa u stanu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Pon Avg 12, 2013 11:41 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Ти чиреви су ми сумњиви. Можда се организам чисти од токсина. Препоручио бих ти да се ратосиљаш пса. То су животиње за двориште, а не да се муче у затвореном простору.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KNEDLA U GRLU POVEZANA SA DISANJEM
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 5:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: