Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija kicme
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 4:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 12, 2013 3:53 pm
Postovi: 5
Moji nalazi od specijaliste neurohirurga:

Hernia disci L4 paramedialis et dorsolateralis 1 sin. Hernia disci L5 paramed sin.HLBS

I kaze neurohirurg da je jedina stvar, koja bi mi pomogla, operacija.
Da li neko moze da mi preporuci nekog proverenog dokora - moze i u privatnoj praksi jer sam spreman da platim. Inace, specijalista kod kojeg sam bio je Dr. Ljuba Minic - koliko sam cuo, u cekaonici od kolega pacijenata, da je jedan od najboljih neurohirurga kod nas. Ako neko to moze da mi potvrdi ili da mi preporuci nekog drugog.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kicme
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 8:26 pm
Postovi: 17
ma kakva operacija,vidi to neko da to masira,iplivaj zenski stil,operacija je zadnje,kad te nose
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kicme
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 12, 2013 3:53 pm
Postovi: 5
Jel to znanje govori iz tebe ili neznanje?
Voleo bih da neko konstruktivno odgovori na moje pitanje.
Znam da je operacija zadnja opcija ali nekada je i jedina!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kicme
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Operacija je indikovana ukoliko imate problema sa mokrenjem,
praznjenjem creva ili erektilnom funkcijom,kao i sa neizdrzivim bolom.Sve ostalo je za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju.
Dr Minic nije moj favorit i uvek sm za opciju klinickog centra nego VMA jer su se na KC-u koliko toliko edukovali,a na VMA slabo drze korak sa novim dostignucima jer se jednostavno kao deo vojnog sistema ne mesaju mnogo sa drugim kolegama i ne razmenjuju dragocena iskustva.Srecno i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kicme
PostPoslato: Sub Jul 13, 2013 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 12, 2013 3:53 pm
Postovi: 5
Sta biste mi vi savetovali gde da idem i sta da radim sa ovom dijagnozom - gde je najbolje odraditi fizikalne terapije. Jer nisam toliko tezak slucaj gledajuci to sto ste vi napisali.. bavim se sportom - aktivan sam svaki dan, praktikujem i kik boks.... Poslednjih mesec dana radim istezanje po 30 min i donosi neverovatne rezultate -- to mi je dobar pokazatelj za pocetak da bi mozda ozbiljnija fizikalna terapija imala dobar rezultat. Znaci mi svaki komentar i savet jer sam bas u velikoj nedoumici sta raditi..
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kicme
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 1:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Potrazite drugo misljenje,nadjite neurohirurga koji ce vam jasno obrazloziti argumente za i protiv operacije.Na osnovu toga odlucite.
Nije mnogo bitan nalaz MRI koliko simptomi i kako se vi osecate.
Moja pacijentkinja je operisana pre nedelju dana ,a nalaz joj je u najmanju ruku smesan.Mala protruzija diska ,ali bolovi neizdrzivi,opet druga pacijentkinja nema diskus nego kapitalno dobro,a simptomi minimalni..Sve zavisi od sirine kanala i struktura koje su zahvacene.Ne brzajte za pet godina taj diskus ce okostati , a dotle dobro razmislite....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kicme
PostPoslato: Pon Jul 15, 2013 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Слушај ти Чворовићу Илија, јел то теби право име или овде вршиш провокације? Знамо ми који сте ви. Ништа вам не вреди шпијунирање и прислушкивање. Има нас много више него што можете и да наслутите. :lol: :lol: :lol:

Минић је одличан, а био је одличан и Милан Спајић али не знам где сада ради. Кажу у Земуну.

Што рече један претходник: ма каква операција. Нарочито због тога што већ имаш добрих резултата са истезањем. Да се нешто поломило, то би било друга песма. Мислим да ћеш на кик бокс морати да заборавиш.

Има много добрих хиропрактичара, а неке су хвалили и на форуму.

Као дугорочно решење, предлажем ти свакодневно коришћење Истекија. Не знаш шта је? Па јел ја да ти говорим оно што треба да знаш, Чворовићу. Ух. Опет сам се занео. :lol: Нешто о Истекију сам писао на мом сајту www. aca. rs под Савети, Здравље, Кичма.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kicme
PostPoslato: Uto Jul 16, 2013 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2013 2:11 pm
Postovi: 20
Ilija Cvorovic je napisao:
Jel to znanje govori iz tebe ili neznanje?
Voleo bih da neko konstruktivno odgovori na moje pitanje.
Znam da je operacija zadnja opcija ali nekada je i jedina!!!

KBC Zemun, dr Marko Markovic, ako je moguca minimalnoinvazivna.Ustanes istog dana, mozes da sedis istog dana, samo bez iluzija da oporavak traje krace. Evo giljam vec trecimesec, ali nema onog bola od pre operacije. U stvari, najveci problem su mi osteceni nervi, jer je parce diska od 2 i nesto cm, bilo zabodeno u isijalgicni nerv, te jos uvek imam otoke, pa cu mozda i traziti da mi daju kortikosteroid.Elem, cak i ako ne moze minimalno invazivna, preporucujem KBC Zemun, jer je osoblje sjajno.
Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kicme
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 12, 2013 3:53 pm
Postovi: 5
Hvala svima na odgovorima.
U medjuvremenu sam trazio misljenja drugih doktora i sva su bila protiv operacije.
Kazu da su na VMA malo agresivniji, a i doktor koji mi je predlozio operaciju je neurohirurg tako da .....
Sada sve sto mi preostaje je fizikalna tj banja.
Da li neko ima licnog iskustva sa nekom banjom da mi preporuci a vezano za diskus herniju?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: