Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 12:28 pm
Postovi: 9
Pre cetiri meseca poceo sam da osecam bolove sa desne strane stomaka.Otisao sam kod lekara sumnjajuci na slepo crevo.On mi je rekao da je razlog pesak u bubregu.Davao sam rezultate i sve je bilo ok,sedimentacija 2,leukociti nisu bili uvecani.Doktor mi je savetovao da pijem Prolom vodu,medjutim poboljsanja nije bilo.Ono sto skoro konstantno osecam je nelagodnost u tom delu stomaka,pogotovo kada podignem nesto teze.Osecam bol i na mestu gde se odvajaju noga i stomak,i misic u tom delu noge je veci nego na levoj strani.Ja nisam strucnjak,ali plasim se da nije kila.Koji su simptomi za nju i kom specijalisti da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
otidi kod urologa,to je njegova struka,mada,bilo bi sa neke strane i dobro da izvadis slepo crevo,to coveku ne treba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 12:28 pm
Postovi: 9
Hvala.Sad sam bio kod doktora opste prakse i iskljucio je mogucnost za kilu,mada je skeptican i za slepo crevo.Uradicu laboratoriju,pa cemo da vidimo.Problem je sto sam ja jako mrsav,pa fizicki poslovi i nisu bas za mene.Pozdrav za Slavka i ostatak ekipe.
P.S.Ako ima neko jos neki savet,bicu mu iskreno zahvalan :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 3:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Tesko da bi upala crvuljka mogla da se razvlaci 4 meseca.To je ipak previse tako da cisto sumnjam. Inace, pomenuo si da si mrsav,pa me interesuje da li si naglo smrsao? Takodje,jel mokris nocu? Da li si primetio da se mozda nelagoda smanjuje kada lezis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 1:40 pm
Postovi: 4
Johhny, ja imam istih tegoba vec 5-6 godina. Uz bol ponekad se javi i bockanje, to jest peckanje. Prvi put kada sam otisao kod doktora, uradili su mi laboratorijske analize i ultrazvuk bubrega, besike i prostate. Rekli su mi da pijem sto vise tecnosti i caja pa ce prestati. I tako je i bilo. Medjutim, to mi se znalo vratiti na svaka 2 do 4 meseca (kako kad), i trajalo oko nedelju dana. Sve do maja meseca ove godine kada sam zaradio infekciju mokracnih kanala, radilo se o escherichia coli. Tada sam primao injekcije i pio lekove. Nakon toga su laboratorijski i ultrazvuski nalazi bili u redu. I opet nakon toga na 2-3 meseca ponovo bol sa desne strane uz peckanje... tako da se vise uopste ne cimam oko toga, samo pustim da prodje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 12:28 pm
Postovi: 9
Nisam naglo smrsao.Mrsav sam ceo zivot.Imam 22 godine i samo 58 kg,mada nisam ni nesto visok(175cm).I ja se trudim da ne mislim na bol,ali nekad je to jace od mene.Pogotovo me iritira sto niko od doktora ne uspeva da resi moj problem,odnosno da da tacnu dijagnozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 12:28 pm
Postovi: 9
A,da.Nocu ne mokrim,nelagoda uglavnom nestaje kada lezim,ali ako se u toku sna okrenem na desnu stranu bolovi su prisutni.Stvarno ne znam sta se desava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 8:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
dzoni,lepo bi bilo da odes kod nekog lekara ko je voljan dati da uput za ultra zvuk,sad ne znam kolika su cekanja na pregled,mislim,na njemu se dosta toga moze videti,pa i ako nije nista barem ces biti miran...inace mozes da nabacis koji kg makar jedno 3-4 kg... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 8:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
To sam te pitao zato sto su kod tebe sve analize u granicama normale (koliko sam shvatio). Ono na sta sam ja prvo pomislio jeste 'pokretni bubreg' ili 'ren mobile'. Kod nekih mrsavih ljudi dogadja se da se masna kapsula oko bubrega (koja ga fiksira) 'istopi' (ali najcesce kod naglog mrsavljenja) pa bubreg pocne da 'luta' gore-dole dok nadbubrezna zlezda ostaje na mestu. Medjutim ovde se redje javlja bol.vise je sama neprijatnost,nocno mokrenje (osim ako se na sve to ne nakaci infekcija),a pri lezanju se bubreg vraca na mesto pa simptomi prestaju... Mislim da ces svakako morati kod urologa jer je nemoguce bez pregleda dati dijagnozu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 9:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
johnydef je napisao:
Hvala.Sad sam bio kod doktora opste prakse i iskljucio je mogucnost za kilu,mada je skeptican i za slepo crevo.Uradicu laboratoriju,pa cemo da vidimo.Problem je sto sam ja jako mrsav,pa fizicki poslovi i nisu bas za mene.Pozdrav za Slavka i ostatak ekipe.
P.S.Ako ima neko jos neki savet,bicu mu iskreno zahvalan :D


Za kilu je nadležan hirurg. Pregled se vrši u stojećem stavu, jer jedino tako može da se "upeca" početna kila. Pričam iz iskustva, jer meni je dr opšte prakse, kada sam prijavila dosadne sporadične bolove u stomaku, uradila pregled u ležećem stavu i konstatovala da nema kile i da je to nešto sasvim drugo. Onda sam, posle par meseci lutanja, uspela da dobijem uput za hirurga od druge doktorke (ova bila na odmoru) i dijagnoza: inc hernia (ili u prevodu početna kila).
Kila ne mora da se vidi na UZ, pogotovo ako je u početnom stanju. Mada, ako si u mogućnosti, ne bi bilo loše da odeš na kompletan UZ abdomena i da ti pogledaju i bubrege. Šetajući bubreg nije mala nezgodacija, kao što su neki naveli, a lečenje je prilično bolno. (Bolje ti je da je kila).

Savet: Po uput pa kod hirurga i na UZ (za svaki slučaj). I, javi šta je bilo, ako se setiš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 12:28 pm
Postovi: 9
Bio sam i na ultrazvuku i to vrlo brzo od trenutka kad su mi se javili bolovi.Dijagnoza je bila da jedino imam pesak u bubrezima.Igrom slucaja bio sam kod vaskularnog hirurga,jer mi se prosirila jedna vena na levom listu.Pitao sam ga i za bol u stomaku.On mi je rekao da je to mesto gde se pojavljuje kila,a da bolovi ne znace da cu je i dobiti,i da ne obracam paznju na to.Medjutim lako je reci,a tesko uraditi.Jedino sto mi pada na pamet je da to mozda ima veze sa nekim istegnucem u predelu karlice,pa da me zbog toga bole i prepone,ali da se bol siri i na stomak.Stvarno ne znam,nisam strucnjak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Ned Jan 03, 2010 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 28, 2009 12:28 pm
Postovi: 9
Obecao sam da se javim.U medjuvremenu sam dao rezultate,po ko zna koji put.Sedimentacija 1,krvna slika super,nemam bakterije u urinu,niti ista slicno.Doktor kaze da su rezultati kao kod bebe.Bio sam i kod hirurga i nije kila,a bolovi su i dalje tu.Uglavnom boli desna prepona,mada sam primetio da ponekad imam bolove i sa desne strane stidne kosti.A kad malo procesljam po netu,sta mogu biti uzroci,dize mi se kosa na glavi.Stvarno,bedak.Nego:
*Srecna Nova godina,i puno zdravlja.Za ostalo cemo se snaci nekako.*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 4:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 12, 2013 4:21 am
Postovi: 1
Evo i ja da pitam nesto imam 18 god tezak sam 66kg po nekada na desnoj strani me potkoci neki bol al ne jak ja stisnem to mesto i i ono malo jace zaboli sta moze to biti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi sa desne strane stomaka
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 10:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
И теби као и давном претходнику: укљештење. Можда дислокација, можда улетео неки лигамент. То мора да погледа искусан хиропрактичар.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: