Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 3:10 pm
Postovi: 16
Postovani,

vec 3 godine imam isti problem koji ne mogu da resim.

Svaki dan su mi creva i zeludac naduti, stomak mi je zategnut tj. zgrcen od svih tih gasova i imam osecaj kao da je deformisan, najvise sa strane zbog crevnih vijuga. Ta nadutost koja stvara osecaj kao da mi je stomak ceo zguzvan (bukvalno od anusa do usta) pracena je i osecajem gadne mucnine u predelu zeludca. Napominjem da su simptomi najizrazeniji u stojecem polozaju tj. kada duze stojim ili hodam i tada mi se pored nadutosti stomaka, mucnine javi i nelagodnost u grudima sa leve strane, knedla u grlu, osecaj vrtoglavice i otezanog disanja (kratkog daha). Simptomi se u znatnoj meri povlace u lezecem polozaju. Sve ovo stvara mi veliku anksioznost, a ranije i napade panike sa kojima sam se uspesno izborio psihoterapijom.
3 puta sam radio ultrazvuk abdomena i sve je bilo u redu uz konstataciju da imam mnogo vazduha u stomaku. Snimao sam pluca i to je ok, 2 puta sam radio ekg i jednom ultrazvuk srca i to je bilo ok, pritisak uvek normalan. Kompletna krvna slika je uredna. Davao sam stolicu na analizu i sve je bilo uredno. Napominjem da su mi stolice uvek uredne, dakle nisam primetio nista sumnjivo. Gastroskopiju sam radio u januaru i tu je dijagnostikovana mala klizajuca hiatus hernia, gerb grA, gastroduodenitis chronica erosive k29. Od terapije nema sta nisam pio i lekovi jako malo pomazu.

Ovo je za mene zacarani krug, jer ja ne vidim izlaz iz ove situacije. Simptomi su stalno prisutni s tim da se u odredjenim pravilnim intervalima pogorsaju i onda ne znam sta cu sa sobom i nikakvi lekovi mi ne pomazu, zatim sledi stabilizacija odnosno smanjenje inteziteta simptoma, da bi kasnije opet ceo stomak bio zgrcen, nadut.

Da li neko ima iskustva sa ovim i da li neko moze da me posavetuje sta da radim.
Ja upadam u letargiju, jako se plasim, 3 godine mi ovo traje, doktori vise ne znaju sta da mi rade. Osecam se jako bespomocan.

Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Прочитао сам онај твој текст од пре скоро две године. Бем ти рачунаре!

Тај твој ваздух може да се створи само на два начина, бар колико ја знам. Први је да га прогуташ са храном, што може да буде случај јер си по природи нервозан и вероватно брзо једеш. Други начин је да се гасови створе унутра, а ту их стварају бактерије и гљивице.

Дакле, гуташ ли ваздух?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 3:10 pm
Postovi: 16
Ma ne gutam vazduh, kamo lepe srece da je to uzrok. :-? radio sam testove na bakterije i gljivice, i bili su negativni. Pojma nemam, jesam po prirodi nervcik to je tacno, ali ne verujem da je ovaj moj problem psihicke prirode. Koji pregled abdomena je najsigurnije uraditi gde precizno moze da se vidi o cemu se radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Немој даље да се малтретираш са анализама. Они и њихови слепачки тестови!

Пробај следеће. На празан стомак, два пута дневно попиј чашу млаке воде у којој си [url]потпуно[/url] растворио пуну малу кашику соде бикарбоне. Тако ради два до три дана и види да ли ће бити резултата. Да поновим - на празан желудац. Јави резултате.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ах. Оно [url]потпуно[/url] треба да изгледа овако: потпуно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Pon Jul 08, 2013 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 3:10 pm
Postovi: 16
hvala na savetu, cini mi se jedino to nisam do sada probao.......javljam ti kroz 10 dana kad se vratim sa mora.......sad trnutno pijem neki colospa retard, pojma nemam dal deluje...miksujem ga sa famotidinom evo vec 2. mesec, mislim da slabo pomaze

javljam ti za ovo sa sodom, puno hvala na informaciji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 9:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ОК. Јави резултате па да видимо шта ћемо даље. И не заборави: на празан желудац и соду раствори до краја, да не буде талога.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Sre Jul 10, 2013 5:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
To je CANDIDA garant u crevima. Pogledaj moju temu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugogodisnji grcevi i gasovi u stomaku.
PostPoslato: Ned Avg 15, 2021 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 15, 2021 6:56 pm
Postovi: 2
Selasie je napisao:
Postovani,

vec 3 godine imam isti problem koji ne mogu da resim.

Svaki dan su mi creva i zeludac naduti, stomak mi je zategnut tj. zgrcen od svih tih gasova i imam osecaj kao da je deformisan, najvise sa strane zbog crevnih vijuga. Ta nadutost koja stvara osecaj kao da mi je stomak ceo zguzvan (bukvalno od anusa do usta) pracena je i osecajem gadne mucnine u predelu zeludca. Napominjem da su simptomi najizrazeniji u stojecem polozaju tj. kada duze stojim ili hodam i tada mi se pored nadutosti stomaka, mucnine javi i nelagodnost u grudima sa leve strane, knedla u grlu, osecaj vrtoglavice i otezanog disanja (kratkog daha). Simptomi se u znatnoj meri povlace u lezecem polozaju. Sve ovo stvara mi veliku anksioznost, a ranije i napade panike sa kojima sam se uspesno izborio psihoterapijom.
3 puta sam radio ultrazvuk abdomena i sve je bilo u redu uz konstataciju da imam mnogo vazduha u stomaku. Snimao sam pluca i to je ok, 2 puta sam radio ekg i jednom ultrazvuk srca i to je bilo ok, pritisak uvek normalan. Kompletna krvna slika je uredna. Davao sam stolicu na analizu i sve je bilo uredno. Napominjem da su mi stolice uvek uredne, dakle nisam primetio nista sumnjivo. Gastroskopiju sam radio u januaru i tu je dijagnostikovana mala klizajuca hiatus hernia, gerb grA, gastroduodenitis chronica erosive k29. Od terapije nema sta nisam pio i lekovi jako malo pomazu.

Ovo je za mene zacarani krug, jer ja ne vidim izlaz iz ove situacije. Simptomi su stalno prisutni s tim da se u odredjenim pravilnim intervalima pogorsaju i onda ne znam sta cu sa sobom i nikakvi lekovi mi ne pomazu, zatim sledi stabilizacija odnosno smanjenje inteziteta simptoma, da bi kasnije opet ceo stomak bio zgrcen, nadut.

Da li neko ima iskustva sa ovim i da li neko moze da me posavetuje sta da radim.
Ja upadam u letargiju, jako se plasim, 3 godine mi ovo traje, doktori vise ne znaju sta da mi rade. Osecam se jako bespomocan.

Srdacan pozdrav


Kod.mene je sve apsolutno isto, ali bas isto. Pomaze mi voznja bicikla i IF 16-8.

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: