Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 11:02 am
Postovi: 6
Ima li nekih posebnih saveta za oporavak kad se obrezuje buried penis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 6:38 pm
Postovi: 2
Imam operaciju ili obrezivanje za 10 dana zakazanu! Pa me interesuje kako to sve ide koliko traje operacija i da li posle operacije mogu ici na posao ili moram biti kuci i lezati??? POMOZITE :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 6:38 pm
Postovi: 2
Ja se jos jednom izvinjavam sto vas uznemiravam uradio sam kako bi narodno rekli obrezivanje prosle srede i konci jos nisu spali sto je i normalno. medjutim imam problem sa oteklinom to jest oteklo mi je bas mnogo i izgleda sasvim cudno. pijem antibiotike i jos neki lek protiv otoka medjutim iz dana u dan otok je sve veci i pocinju konci da me zatezu neznam sta da radism da li led da stavljam ne dirrektno nego preko peskira ili tako nesto. otok se pojavljuje ispod glansa a posle rane to jest izmedju rane i glansa. neznam sta da radim sutra idem kod lekara na pregled znam da ce mi on reci al mene to boli pa da li smem nesto kuci preventivno na stavljam???? u napred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jul 07, 2013 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 2:17 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima. Posle dužeg višegodisnjeg odlaganja, obrezao sam se u ponedeljak

1.7.2013 godine u državnoj bolnici na odeljenju Urologije. Sve je prošlo u redu rađeno u lokalnoj anesteziji nekih 30-ak minuta bolova nije bilo. Dobio sam terapiju samo rapten k duo 2 x1.

2.7.2013 godine došao sam na previjanje gde mi je ukolnjena gaza i zavoji komplet. Nikakvu terapiju nisam dobio sem što mi je doktor rekao da se češće tuširam i vodim higijenu i da će konci sami otpasti. I da dođem za tri dana na kontrolu.

5.7.2013 godine sam bio na kontroli i doktor je zadovoljan, rekao je da ne treba ništa da pijem jedino da stavljam obloge zbog otoka i da će sve biti u redu i da dođem za 10 dana na kontrolu.

Međutim, ispod penisa mi malo curi neka žućkasta tečnost specifičnog mirisa kao iiqva i tu me u poslednjih 48 sati peče, pogotovo kada se tuširam i kada ga samo malo podignem javlja se pečenje. Da tu gde curi ima kao neka mala žljezda koja tu žutu tečnost luči. Ne znam da li je to normalno. Tuširam se mlakom vodom 4-5 dnevno. Ako je imao neko neki sličan problem neka piše.

Takođe imam i problem sa erekcijom kada je imam, "vidim sve zvezdice" moze li mi neko reći neki dobar lek ili bilo sta za imoptenciju bar ovih nekoliko dana dok prođe postoperativni tok.

I zna li neko kada otpadaju konci?za koliko dana otprilike?

Ostalo je ok, otok postoji ali to je normalno glans od gore i kožica u tom delu je ok redu nema nikavih problema...
Inače doktor mi je rekao a to je svuda normalno da 4 nedelje ekvivalento mesec dana ne smem da imam nikakve sexualne odnose.

Eto toliko od mene.
Očekujem odgovor.
Srdačan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Sep 14, 2013 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 14, 2013 12:56 pm
Postovi: 2
Imao sam relatvnu fimozu.
Imam nekoliko pitanja.
Obrezan sam 28.08. Doktor mi je skinuo konce 07.09. Rekao mi je citiram: " mogu da ga pustam u pogon kroz 3 nedelje :D "

1. I dalje imam veoma mali otok, pa me zanima kako da resim taj problem? Da stavljam led ili nekim drugim putem?
2. Proslo je nedelju dana od kad su mi skinuli konce a dve i po nedelje od operacije, pa me zanima da li mogu da masturbiram?
3. Glavic je i dalje po malo osetljiv na dodir, da li je to normalno i da li to prodje vremenom ili ipak moram da korisitim neku kremu ili nesta slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Sep 22, 2013 12:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
1. nemoj da stavljas led...otok moze da potraje neko vreme, jos je to sveze sto se tice nekog konacnog izgleda...
2. ako je sve lepo zaraslo, mozes...
3. normalno je, treba neko vreme da sve dodje u normalu, navici ces se, posebno kad budes poceo sa masturbacijom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Sep 28, 2013 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 16, 2013 11:07 am
Postovi: 8
Obrezan sam pre ti dana.Zanima me cime da ispiram ranu?hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Sep 28, 2013 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Mozes uzeti sprej Octenisept za ispiranje rana...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Okt 01, 2013 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 16, 2013 11:07 am
Postovi: 8
Danas mi je nedelju dana od obrezivanja,i jos uvek mi pomalo krvari rana,ali ne na mestu gde je bio frenulum,vec na suprotnoj strani.Kad polako povucem kozu na dole vidim da izlazi krv na mestu gde se glavic spaja sa telom.Zanima me koliko normalno traje krvarenje,i da li konci mogu sami od sebe da spadnu,ili mora urolog???
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Okt 02, 2013 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 02, 2013 10:58 pm
Postovi: 2
Imam problem ako neko moze da pomogne,operisao sam fimozu jos pre mesec dana,brine me konci jos nisu otpali,a najvise sto me brine s leve i desne strane imam otok mnogo veliki i dalje ali s desne mnogo veci nego s leve,za 3 nedelje sam popio vise od 100 tableta hemoral forte i 10 inekcija(tako mi je urolog prepisao) jedva hodam imam mnogo obaveza a nista ne mogu da odradim,imam pitanje da li ce taj otok da splasne uopste,kada cu moci da pocnem da treniram i kada ce konci da mi opadnu? Doktor mi nije zakazao kontrolu vise,reko mi je da ce konci sami da odpadnu ali ovaj otok me mnogo plasi.Ako neko moze da pomogne,neka odgovori.Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Nov 09, 2013 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 6:44 pm
Postovi: 5
Procitao sam celu temu i jos uvek niko nije odgovorio moze li se nekako spreciti nocna erekcija,bar dok se ne skine koban zavoj?probao sam pred spavanje bromazepan 3 mg al sam opet imao erekcije.hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Nov 14, 2013 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 14, 2013 5:04 pm
Postovi: 3
Gde se moze obaviti lasersko obrezivanje u Beogradu ( privatno) ?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Nov 16, 2013 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 30, 2013 10:23 pm
Postovi: 5
Lekar mi je prepisao kalijum hipermangan za ispiranje zbog upale.Zanima me kako se on koristi,tj koliko onih crnih kristala treba da rastvorim u vodi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Nov 17, 2013 10:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
par zrnaca, zavisi koje su velicine, da boja bude blago rozikasta, kao "roze" (vino), nemoj da bude bas jako obojeno, isprobaj prvo...mada umesto toga mozes koristiti recimo Octenisept sprej...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Pre 4 dana sam uradio obrezivanje zbog zdravstvene razloge.. preko noci jako cesto sam se budio zbog erekcije a ujutru sam video da ima i krvi na gazu, pa sam se javio da pitam sta da uradim rekli su mi da skros trgnem gazu (prevrsku) i nisu mi rekli da opet stavljam.. samo da ostavim to tako i da koristim Bivacyn sprej.. nemam neke bolove ali kad konce dodirnu odjecu ili sta god bokserice osjetim mali bol t.e bolje receno neudobnost..

Osim sprej Bivacyn dali su mi i neki antibjotik da pijem 5 dana i nista drugo..

Kad mogu da se kupam ? to niko mi nije rekao.. ??

izvinite nisam iz srbije, zato i gresim u ono sto pisem :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: