Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Pon Maj 17, 2010 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 1:46 pm
Postovi: 14
Po receptu lekara opšte prakse, oko 9 meseci zbog nesanice pijem Lorazapam, 2,5 mg. To mi je davalo oko 6-7 časova sna.
Poslednjih nedelju dana sa tom dozom sam naglo počeo da se budim već posle 3-4 sata.
Pokušao sam da dodam još 1,5 mg nakon buđenja, što mi daje još 1 sat spavanja.
Da li je potrebno da promenim lek, i koji bi to bio, ili je bolje povećanje doze?.
Posebno me zanima u čemu je razlika između Lorazepama i Bromazepama? Znam da većina ljudi pije Bromazepam... Ali sam čuo i da Bromazepam, odnosno brom može delovati na tiroidu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 1:46 pm
Postovi: 14
Čudi me da na ovo niko nema odgovor, ili bilo kakav komentar... Pretpostavljam da problem baš nije usamljen...

U međuvremenu sam na Internetu pronašao i ovo:
"Kod nas se prodaje i pod imenom Lorsilan, a ima ih i još samo se ne mogu sjetiti, inače ime aktivne supstance je LORAZEPAM koji je jako, jaaakooo ADIKTIVAN i sa njega se skinut nije nimalo lako!
Najbolja opcija za spuštanje s njega je ubacivanje određene doze diazepama umjesto lorazepama, sve dok lorazepam,(loram, lorsilan) u potpunosti ne zamjeniš diazepamom, a onda slijedi lagano spuštanje diazepama(Apaurin,Valium,Normabel), koje je puno podnošljivije nego spuštanje sa lorazepama!"

Da li bi neki stručnjak ili bar iskusan čovek-nesaničar da ovo prokomentariše...?
I da li je uzimanje doza za spavanje od preko 4 mg /proizvođačeva max. doza za spavanje/ po bilo kom osnovu opasno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Sre Jun 09, 2010 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 1:46 pm
Postovi: 14
Добио сам и други савет, а сада стварно молим да некогa да прокоментарише... јер сам већ стигао до дозе од 4 мг за вече.
*******************************
Првих 10 дана одвикавања од Лоразепама узимати 1/2 дозе, а потом следећих 20 дана 1/4 дозе.
Након 30 дана престати са узимањем.
Свако вече узети 1 таблету шумећег магнезијума.
Свако вече појести добро зачињену салату од купуса.
Свако вече непосредно пред спавање 4-5 км брзог хода и затим ознојен у кревет.
******************************************
Мени је проблем како да издржим тих 30 дана веома смањеног спавања или неспавања јер сам запослен. Са 1/4 дозе вероватно нећу моћи ни да заспим...
Да ли је овај третман изводљив, односно да ли неко зна случај у којем је успео?
Да ли постоји нешто ефикасније?
И након одвикавања, како ћу да спавам, са неким другим леком или без икаквог?
Унапред захвалан


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Čet Jun 10, 2010 6:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragane pozdrav,
ja znam da ga ja uzimam samo po potrebi,ali ne svaki dan jer mozes postati ovisan o njemu.
Posto i jesi pridrzavaj se saveta,pocni polako da ga smanjujes... :wink:
Posto nisam u nasoj zemlji ne znam sta je Bromazepam,jer sam ja jednom dobila kod nas inekciju Bensendina(mislima da se tako znao)sa Apaurinom i jos necim.Taj me je koktel opalio za par minuta....
U koje vreme uzimas lek?
Da li si ga dobio samo za spavanje?
Taj se lek ovde prepisuje samo za panicne napade ali ne i za spavanje......
Koji je razlog da ne mozes da spavas?
Da li se puno sekiras?
Da li si pod stresom?Kada je to pocelo?
Probaj caj od kamilice pred spavanje ili solju toplog mleka.Lezi u kadu svaki vece pred spavanje da se malo opustis,dobro ce ti doci....
Ko ti je prepisao Lorazepam da pijes svaki dan? :roll
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Čet Jun 10, 2010 6:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
EVO JOS JEDNOG ODGOVORA ZA TEBE :wink:




Odgovara Mr.sc. Jasna Marinović Ćurin, dr.med., spec. psihijatar


Nesanica je simptom, tj. ona je pokazatelj da postoji nekakav poremećaj, kao što je temperatura znak da postoji nekakva upala u organizmu. Kao što temperatura nije bolest, tako to nije ni nesanica. Nesanica može imati različita lica, tj. možemo imati problema s usnivanjem (kao što ga vi imate), s održavanjem sna (često se budimo, san je plitak) ili s mornim snovima i snom koji ne okrepljuje (već smo ujutro umorni kao da nismo ni spavali). Nesanica kakvu vi opisujete uklapa se u sliku nekog od anksioznih poremećaja (dnevna napetost, nemogućnost opuštanja i postizanja regresivne pozicije koja je neophodna za usnivanje). Kao da smo stalno u višoj brzini. Pokušajte poraditi na higijeni spavanja, odlazite na spavanje u određeni sat, prije spavanja ne vježbajte, ne radite zahtjevne intelektualne aktivnosti, ne gledajte zahtjevne filmove, ne konzumirajte tešku hranu. Relaksirajte se i to vam može pomoći. Slažem se da hipnotici (Sanval) nikako nisu dugoročno rješenje. Moguće je da vam tijelo daje signal da je vrijeme da preispitate svoje trenutno funkcioniranje, možda ste pred zidom koji ne vidite. Potražite odgovore sami ili uz nečiju pomoć.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Čet Jun 10, 2010 6:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragane da se ne bi vise mucio idi kod psihijatra jer ti moze pomoci,nemas sta da izgubis......
Saslusaj savet,mozda ces se zauvek resiti tih problema!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Čet Jun 10, 2010 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 1:46 pm
Postovi: 14
ontario je napisao:
Dragane pozdrav,
ja znam da ga ja uzimam samo po potrebi,ali ne svaki dan jer mozes postati ovisan o njemu.
Posto i jesi pridrzavaj se saveta,pocni polako da ga smanjujes... :wink:

U koje vreme uzimas lek?
- Lek uzimam u 22, da bih zaspao do 23,00. Budim se oko 5 ujutru.
Da li si ga dobio samo za spavanje?
- Da.
Taj se lek ovde prepisuje samo za panicne napade ali ne i za spavanje......
- U uputstvu koje se dobija uz lek se kaže da je namenjen i za spavanje, a osim toga je navedena i max. doza od 4 mg za spavanje, na kojoj sam sada...
Koji je razlog da ne mozes da spavas?
- Dva prethodna stresa iz oktobra i novembra prošle godine /trajalo je dva meseca/, kada su mi pretraživali neke tumorske markere za prostatu i tiroidu, a pre toga sredinom avgusta i mali moždani udar (koji sam izdržaona nogama, i za koji sam saznao tek u februaru, ali čije sam posledice stalno osećao) nakon kojeg imam brzo zamranje kod radova koji zahtevaju koncentraciju, a taj zamor kada pređe određenu granicu postaje neka vrsta nesvestice i opšte slabosti. Zamara me i veliki broj predmeta u vidnom polju /npr. kupovina u sasmoposluzi/ ili mnogo predmeta koji se kreću istovremeno /sprotski prenosi/. Fizički zamor nemam, pešačim svaki dan oko 7 km. Ujutru dok sam odmoran, ne osećam nikakve simptome. (Oni nastaju tokom ili nakon nekog /svakog/ intelektualnog rada (čitanje, računar, dugi radni sastanci, a smeta mi i duže gledanje TV-a - više od 1,5 sata/. Dakle, problem je u percepciji koja zamara mozak...)
Sve to me je dovelo do anksiozno-depresivnog stanja. Anksioznost se stalno polako smanjuje, kako i depresija, ali da spavam bez tableta trenutno ne mogu, mada sam pokušavao više puta. Smatram da me bitno umanjena radna sposobnost 1,5 sat čitanja i 2 sata rada na računaru sa stalnim prekidima za odmor čine nekom vrstom invalida. >TO me frustrira i čini napetim. Čekam da se ti parametri poboljšaju, što se i dešava, ali neverevatno sporo. Zato sam napet i neraspoložen.
Problem sa lekom je što mi organizam traži sve više doze da bi san dovoljno dugo trajao /6-7 sati/. Bromazeopam ne smem da pijem jer je kontraindikovan glaukomu koji imam. Bensedin me slabo supavljaje, kao i Ksalol.
Da li se puno sekiras?
- Relativno, da ali sve manje, navikavam se na svoje stanje... Ali se ne osećam ni zdravim ninormalno radno sposobnim. Tu je i dosada zbog smanjene mogućnosti aktivnosti...

Probaj caj od kamilice pred spavanje ili solju toplog mleka.Lezi u kadu svaki vece pred spavanje da se malo opustis,dobro ce ti doci....
Ko ti je prepisao Lorazepam da pijes svaki dan? :roll
- Moja lekarka opšte prakse, čija je teorija da su posledice uzimanja leka mnogo manje od posledica nespavanja.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 17, 2010 1:46 pm
Postovi: 14
Evo, prošlo je par meseci. Naravno, desilo se ono najgore. Stekao sam toleranciju na Lorazepam. Finalna doza od 7,5 mg delovala je samo dva dana, dok već trećeg dana od nje nisam mogao da zaspim!
Tada je krenuo neverovatan hod po mukama. Nisam imao lek za spavanje, a nisam mogao ni da trenem bez nekog leka. Ne može čovek da poveruje koliko je teško doći do alternativnog leka (bar u mom slučaju) za spavanje u našem zdravstvenom sistemu.
Moja doktorka opšte praksse koja mi je svojevremeno prepisala Lorazepam i uredno mi davala recepte za moje povećane doze tokom godine dana, je kada sam joj izložio slučaj i tražio zamenu leka, odjednom proglasila da "ona nije stručnjak za nesanicu" (?!) i dala mi uput za Palmotićevu (u BGD). Tamo sam dobio recept za lek Nozinan, koji mi je em izazivao tahikardiju, em oborio mi jako pritisak, em me nije uspavljivao ni u dozi od 50 mg, em je kontraindikovan glaukomu koji imam i za koji sam rekao psihijatru, ali bez ikakvog efekta (jer je ostao pri tome da uzimam Nozinan i da on nema veze sa glaukomom, što je čista neistina. Taj lek inače nije kod nas registrovan i prodaje se u apotekama ispod ruke... Par dana sam pokušavao sa Nozinanom, a jedino što je učinio za mene je da je Lorazepam uz njega pro-delovao (morao sam i njega da uzimam istovremeno, kako reče psihijatar, zbog adkicije koju sam stekao i postepenog odvikavanja.) 2,5 mg Lorazepama koje mi je propisao uz Nozinan mi je davalo oko 3 sata sna...
Tako sam trećeg dana odustao od Palmotićeve i Nozinana (ukupno za tri dana spavao 7 sati). Otišao na VMA, gde sam platio psihijatrijskii pregled 1,600 din. Tamo su mi rekli da ostanem na Lorazemapu, jer bolj lek od njega neću naći!!! Navodno, ako uz njega uzimam antidepresiv Tolvon, moći ću da se na duže vremena zadržim na zatečenoj dozi Lorazepama ... Međutim, kako rekoh, ja sam već stekao rezistenciju na Lorazepam... i od toga ništa.
Tako dok sam lutao od lekara do lekara dani su mi prolazili bez sredstva za spavanje, nagomilao sam nekih 5 dana bez i jednog minuta sna. Stigoh u Drajzerovu, gde su mi prepisali Sanval 10 mg i Tolvon 30 mg istovremeno (da pijem sa razmakom od 1 sata, prvo Tolvon). Od toga sam prve noći zaspao i spavao 6 sati, dok druge nisam uspeo ni da trenem...
Tako je to bio već neki peti dan u 10 dana, a da gotovo nisam ni trenuo. Posle toga je došao vikend, pa nisam mogao sa stignem do psihijatra iz Drajzerove, da mu kažem da mi je ta kombinacija radila samo jednu noć. Njihova ambulanta je samo ponavljala "sačekajte da dođe vaš lekar..., i nisu hteli ništa da mi kažu, čak ni da li smem da povećam dozu!)
Dakle, još jedna noć nespavanja, potencijalno dve. Posle svega sam bio toliko umoran da sam u nedelju neočekivano zaspao od hiper-neispavanosti bez ikakvog leka i spavao 8 sasti (najviše u poslednjih godinu dana).
Sada sam se prijavio na hospitalizaciju od 10 dana u Drajzerovoj i očekujem da se rešim adikcije na Lorazepam, da se tamo malo ispavam (valjda će mi konačno dati nešto efikasno), da eventualno utvrde uzroke moje nesanice (mada ja već znam da su u pitanju raniji stresovi i anksioznost, kao i štetno dejstvo samog Lorazepama na moj mehanizam za spavanje, nije mi jasno kako će oni to da mi uklone, videćemo) i da se nekako približim prirodnom snu.
Dakle, sve u svemu (uzimajući u obzir i raniji period o kome ovde nisam pričao) bio sam kod 5 psihijatara (dvojica u februaru), a problem je bivao samo sve gori i gori. Sada se uzdam u instituciju i konzilijume, pa ćemo videti. Jedno je sigurno, da u ovoj državi retko kome možete da se obratite za pomoć u slučaju nesanice, i da je dobijete brzo i efikasno. A priče o psihijatrima i da su oni od neprocenjivog značaja su se kod mene pokazale kao mit, odnosno rezultat je za sada 5:0 u korist moje nesanice.
Vole bih vaše komentare, posebno samih doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Ned Jun 23, 2013 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 23, 2013 1:31 pm
Postovi: 1
Voleo bih da znam šta se desilo sa Vama?

Nisam lekar i reći ću svoje laičko mišljenje sa stanovišta nekog ko je imao problem sa nesanicom nekih mesec ipo dana -sa održavanjem sna, ne usnivanjem i rešio ga.

Prvo, Dragane, prosto mi je neverovatno da je vaš lekar opšte prakse dozvolio da tako nekontrolisano i u visokim dozama koristite Lorazepam godinu i više dana. Nekontrolisano kažem jer kao što je i na kraju rekao on nije stručan za problem sa nesanicom. Tj. može pomoći za kratkotrajne probleme sa nesanicom, ali za dugoročne svakako ne.

Ukoliko imate dugoročnih kontinualnih problema sa brigama/nervozom koje uzrokuju nesanicu trebalo je posle mesec-dva korišćenja Lorazepama u kontinuitetu da vas pošalje psihijatru. Naravno to bih preporučio svakom ko ima ozbiljnih problem sa nesanicom i to nije sramota. Ako odete kod psihijatra ne znači da ste ludi, već vam SAMO ON može odrediti najadekvatniju terapiju lekovima i ako je potrebno psihoterapiju koja koliko sam imao prilike da vidim iz raznih priča na interentu zaista daje rezultate jer lekovi su tu kao prva pomoć, a ne kao rešenje problema. Ajde da kažem da kod nekih ljudi mogu biti i neko trajnije rešenje, ali samo ako se uzimaju (samo)kontrolisano u što manjim mogućim dozama i ako u tim dozama deluju.

Ovo moram da napišem zbog svih onih koji uzimaju Lorazepam za nesanicu i posle čitanja tvog problema imaju strah da se njihov problem može razviti u nešto slično:

Nemojte se opterećivati time da ćete se navući na ovaj lek. Na žalost ovaj slučaj jeste jako specifičan i Draganova greška je upravo ta što se nije obratio psihijatru na vreme.
Nije strašno ako imate nesanicu mesec-2 i ako za to vreme koristite određen lek. Tek ako određenog vremena vidite da se problem ne rešava ili da lek počinje slabije da deluje (što je malo verovatno ali ipak se pazite) nemojte oklevati da se obratite psihijatru, jer ipak je to lekar koji je usko specijalizovan za tu oblast i može vam puno pomoći da rešite svoj problem.
Ukoliko se vaš problem oduži, ponovo nemojte paničiti, ukoliko uzimate određene lekove za spavanje duži period u kontrolisanim dozama u dogovoru sa lekarom opšte prakse zaista je mala verovatnoća da će vam se ovako nešto desiti, pogotovo ako lek uzimate samo povremeno.
Što se Lorazepama konkretno tiče, odličan je za otklanjanje simptoma nesanice i povremeno korišćenje u kontrolisanim dozama i to pre svega zbog svoje srednje dužine delovanja 7-8 sati. Ali ako neki lek morate da pijete u dužem periodu BEZ PREKIDA mislim na više meseci možda bi ipak bilo bolje da izaberete u dogovoru sa lekarom opšteprakse/još bolje psihijatrom neki drugi benzodiazepam opet ovo je moj subjektivni savet laika i uzmite ga sa rezervom odnosno poslušajte ono što vam lekar kaže, možda smete i ovaj lek da koristite samo kontrolisano.

I za kraj samo da napomenem da vam ovo pišem pre svega da se ne biste plašili da će vam se desiti nešto slično kao i Draganu. Prvo ovako nešto se JAAAKO retko dešava, a drugo VELIKA greška je u tome što se nije na vreme obratio psihijatru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Čet Jun 27, 2013 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 27, 2013 12:16 am
Postovi: 2
Dragane ,da li ste resili problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Čet Jun 27, 2013 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
post263733.html#p263733


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 10:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 18, 2013 12:33 pm
Postovi: 52
Siguran sam da Draganov slucaj nje izuzetak,i da bi vecina ljudi sa teskom nesanicom koji su leceni na takav nacin slicno prosli.Ja imam tesku nesanicu skoro 4 meseca,ne mogu prirodno da zaspim.Pocela je tako sto sam preko 80 sati bio bez sna.Od iscrpljenosti sam zavrsio u urgentnom centru.Tamo sam dobio terapiju sanval i bensedin,ali uz preporuku da je uzimam samo 10.ak dana,pa ako se ne vrati san da se javim psihijatru.Tako je i bilo.Psihijatar mi je prepisao antidepresiv remeron 30mg+rivotril 0.5 mg.Sa novom terapijom lepo sam spavao mesec ipo dana,posle cega su pocela budjenja posle 3,4 sata i tesko uspavljivanje.Psihijatar mi je dodao jos 0.5 mg rivotrila i rekao da po potrebi dodam sanval 5mg,sto gledam da izbegnem kada god mogu.Sada posle 4 meseca spavam,otprilike toliko da mogu da funkcionisem.Kada procitam ovakve postove,ozbiljno se uplasim za svoju sudbinu.Benzodiazepini se koriste samo za kratkotrajno lecenje nesanice.Posle nekog vremena koriscenja,oni ce neminovno izazavati toleranciju i zavisnost.Isto je i sa hipnoticima.Iako kazu da sanval ne izaziva zavisnost,proguglajte malo na netu i procitajte iskustva ljudi koje je dugotrajna upotreba sanvala unistila.Krene se sa 5mg,pa povisi na 10 mg...a rezultat je da se posle duzeg vremena bez sanvala ne moze zaspati.Dakle nije resio problem,a posle njega nista vise od lekova ne pomaze.Slicno je i sa lorazepamom.Za dugotrajnu nesanicu prepisuju se pojedini antidepresivi i antipsihotici u manjim dozama sa izrazenim sedativnim dejstvom.Kazu da je antipsihotik seroquel u dozama od 25mg do 100mg,pomogao ljudima kod kojih nista vise nije delovalo.Na moju srecu,ja jos nisam u toj fazi.Lekari se kod nas ne bave problemom nesanice.Njih ne zanimaju uzroci,nego lece samo posledicu....i to ako imate srecu da vam pogode pravi lek.Sto je najgore,prepisu vam terapiju i zakazu kontrolu za par meseci.Ako terapija ne deluje,vi ste u problemu...sto se njih tice vi slobodno mozete da ne spavate to vreme.Znaci morate problem resavati u privatnoj praksi.Ja znam uzrok svoje nesanice,ali ne mogu nikako da se izborim sa njom.Nista ne moze da slomi coveka psihicki i fizicki kao nespavanje.Uvek me uplase ovakvi postovi,neznam ni zasto ih citam.Ali ako sam ovim mojim nekome pomogao,bice mi drago.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Sub Okt 12, 2013 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 18, 2013 12:33 pm
Postovi: 52
Neznam kako se zavrsio Draganov slucaj,evo razvoja situacije kod mene.Nesanica traje 6.5 meseci,kompletno mi je unistila zivot.Upao sam u tesku depresiju,devojka me ostavila,izgubio posao.Doza lekova za spavanje sa relativno umerene se podigla na kombinaciju od 3 leka rivotril 1.5 mg+sanval od 10mg+seroqel od 100 mg.Bog zna sta ce biti samnom ako steknem toleranciju i na ovu kombinaciju.Od 4 psihijatra kod kojih sam bio,od toga 2 u bolnici ni jedan me nije pitao..alo sefe,zasto ne mozes da spavas..niti je predlozio neku alternativu lekovima tipa psihoterapije,akupunkture..samo rutinsko stancovanje lekova koji pomazu neko vreme,ali svi do jednog prave toleranciju kad tad.Vise sam saznao na forumima nego od lekara.Samo sto se bojim da je sada posle toliko vremena sve jalovo.Jedino sto imam neku vezu u bolnici.Doktor mi je rekao da odem na prijemno odeljenje psihijatrije ako mi ne bude dobro.A tamo jedino sto mogu da ocekujem je da me drogiraju lekovima.Da ne pominjem sprdnju sa slanjem u Bg u centar za poremecaj spavanja.Poslednji doktor koji me je lecio je rekao da treba da idem tamo,gde ce na osnovu merenja odrediti optimalnu terapiju.Tamo su navodno vruci kreveti i jedva cekaju da me prime jer se oni naplacuju od fonda.Kada sam zvao tamo ispostavilo se da to bas nije tako.Tamo se dolazi preko pregleda jednog lekara kod koga je lista cekanja dugacka.Nekako sam dosao do njegovog privatnog broja telefona.I on mi mrtav ladan kaze..mi ne lecimo nesanice..pao mi je mrak na oci.Ako neko ima neki predlog ili slicno iskustvo dok ne dodjem u bezizlaznu situaciju neka pise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem adaptacije na Lorazepam
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 12:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
imao sam problem sa nesanicom--tj vise nervozom zbog budjenja i sto ne mogu da ponovo zaspim nego od toga sto malo spavam--al obratio sam se neuropsihijatru u drzavnoj bolnici i iskreno razocarao se kojiko on lolako prelazi preko toga iako mi je tad malo i pomogao bromazepam-al ja sam otisao kod privatnika i nekao mi je uregulisala dozu bromazepan/eglonil/tritiko ito manje doze i evo vec 2 godine tako--osecam se dosta bolje al kad sam probao da smanjim jos nije mi islo al onda letos kad sam bio na godisnjem izbacio sam eglonil u podne-sad samo ujutru pijem a nadam se da cu i tritiko smanjiti kad bude zgode na 1/3.
SVE U SVEMU__MORA SE RADITI I NA SEBI__NA PROMENI SVAKODNEVNICE I ONOG STA DELUJE NEGATIVNO NA TEBE-menjati kako god znas i umes i bice bolje. Ako ne uspevas to vec stalno u istoj kolotecini tesko da neces morati povecavati dozu a tek smanjivati nikako.
I NAJBOLJE BI BILO OTKRITI UZROK I NJEGA OTKLONITI al to je nekad najteze.
SRECNO SVIMA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 78 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: