Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Veliki problem
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 3:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2013 3:16 am
Postovi: 4
Pozdrav svima,
posto me vec duuze vreme (2 godine) muci jedan veliki problem...
Pokusacu da sto bolje objasnim problem...
Naime, cesto mi se menja raspolozenje, velika nezainteresovanost, depresija, kao neka suicidnost, velika zelja da pobegnem sto dalje od svog okruzenja, jako se brzo iznerviram i pobesnim ali to me kratko drzi, svi i sve me nervira, jako slabo me drzi paznja, na primer na poslu stvar koju radim mi drzi paznju maksimalno 10 minuta i onda mi jednostavno dojadi i batalim... Cesto imam "izlive" gladi, tj nekontrolisanu zelju za jelom, dok nesto ne uzmem da klopam obuzima me stres i nervoza, (nisam puniji, cak sta vise imam 75kg i 190cm, 20 god), mali broj stvari me interesuje, kad vidim da me ceka neka obaveza ili problem tad mi je najgore, dobijem bas dobar stres i nervozu a sve to unapred, misleci da ce se sve to lose zavrsiti iako to na kraju ispadne i dobro...
Svaki poraz, uvredu ili neku salu na moj racun primam k srcu, i to me bas "ubije" u pojam, tu nacisto puknem...
Cesto imam glavobolje i veliki nedostatak energije, imam osecaj kao da uopste nemam snage ni da hodam, mozda ovo i najvise uzrokuje moje probleme...
Jedina stvar koja me 'dozove' jesu neke male stvari, tj neke male radosti, i onda mi raspolozenje bude super, ali cim to prodje, 'ajmo Jovo nanovo...
Ne znam sta moze biti uzrok svemu ovome, zato se vama obracam i nadam se pomoci, jer mi stvarno ovo postaje veliko opterecenje.. :)

Hvala unapred svim dobrim ljudima na pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 11:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Рано си почео са таквим проблемима. То треба да те стигне тек када напуниш 150 година и сви пријатељи ти помру. :lol:

Није чудо што немаш енергије када ти фали 10kg живе ваге. Хоћеш да ти ја дам мојих 25kg?

Хајде за почетак, напиши шта те мучи у животу. Ово што си написао су последице те муке. Тражимо узрок. Дефинитивно си много емотиван лик, али нешто те је додатно добро потресло.

Немој да образлажеш, него само таксативно напиши шта те мучи. Девојка, родитељи, немаш пара, факултет, посао, неко ти је умро,...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Ned Jan 20, 2013 2:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2013 3:16 am
Postovi: 4
aa_aca je napisao:
Рано си почео са таквим проблемима. То треба да те стигне тек када напуниш 150 година и сви пријатељи ти помру. :lol:

Није чудо што немаш енергије када ти фали 10kg живе ваге. Хоћеш да ти ја дам мојих 25kg?

Хајде за почетак, напиши шта те мучи у животу. Ово што си написао су последице те муке. Тражимо узрок. Дефинитивно си много емотиван лик, али нешто те је додатно добро потресло.

Немој да образлажеш, него само таксативно напиши шта те мучи. Девојка, родитељи, немаш пара, факултет, посао, неко ти је умро,...

Hvala puno na odgovoru, posalji mi tih 25kg :D
Najveca muka jeste porodica, tj jako losi porodicni odnosi, svadje svakog dana u nedelji, nema dana da prodje bez svadje, tenzije i napetosti, to me najvise ubija... Takodje i na poslu, mnogo nerviranja, ali prvenstveno su mi kucni odnosi problem :(
I da, mnogo sam emotivan to si dobro rekao, svaki poraz u zivotu me duplo 'ubije' ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Ned Jan 20, 2013 7:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Еееее. :( Људи могу да се носе са проблемима на послу ако им је код куће све у реду. Такође важи и обратно. Могу да се носе са кућним проблемима оне особе којима је на послу све у реду. Ти си баш у гадној ситуацији. Сигурно је то узрок твог лошег психофизичког стања. А како то решити?

Превише је компликован проблем да би се могао и начети преко форума. Било би добро када би имао са ким отворено да попричаш. Не знам да ли би неки психолог могао да ти помогне у правилнијем постављању према проблемима на послу и код куће.

Генерално, треба да нађеш неку активност која би те свакодневно опуштала.

Оно шта још можеш да предузмеш је свакодневно конзумирање магнезијума и витамина Ц. О томе погледај на мом сајту. Кликни на мој профил па ћеш видети адресу.

Узгред, нервоза због глади и пада шећера је нормална ствар.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 2:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2013 3:16 am
Postovi: 4
aa_aca je napisao:
Еееее. :( Људи могу да се носе са проблемима на послу ако им је код куће све у реду. Такође важи и обратно. Могу да се носе са кућним проблемима оне особе којима је на послу све у реду. Ти си баш у гадној ситуацији. Сигурно је то узрок твог лошег психофизичког стања. А како то решити?

Превише је компликован проблем да би се могао и начети преко форума. Било би добро када би имао са ким отворено да попричаш. Не знам да ли би неки психолог могао да ти помогне у правилнијем постављању према проблемима на послу и код куће.

Генерално, треба да нађеш неку активност која би те свакодневно опуштала.

Оно шта још можеш да предузмеш је свакодневно конзумирање магнезијума и витамина Ц. О томе погледај на мом сајту. Кликни на мој профил па ћеш видети адресу.

Узгред, нервоза због глади и пада шећера је нормална ствар.

Hvala puno na savetima!
Takodje hvala za preporuku magnezijuma i vitamina c :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Sre Apr 03, 2013 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 03, 2013 2:21 pm
Postovi: 1
Ja ipak mislim da je bolje otici kod psihijatra.ako tebe to muci 2 godine,mislim da to samo od sebe nece proci.moras uzimati terapiju i ici na redovne kontrole.To znam iz licnog iskustva,jer se i sama borim sa depresijom vec pune 4 godine i isti su simptomi kao i tvoji!Zelim ti sve najbolje!Bori se!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Sre Apr 03, 2013 8:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
tobbyes323,
жив ли си? Каква је ситуација?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 1:29 pm
Postovi: 8
IKONICA je napisao:
Ja ipak mislim da je bolje otici kod psihijatra.ako tebe to muci 2 godine,mislim da to samo od sebe nece proci.moras uzimati terapiju i ici na redovne kontrole.To znam iz licnog iskustva,jer se i sama borim sa depresijom vec pune 4 godine i isti su simptomi kao i tvoji!Zelim ti sve najbolje!Bori se!!! :lol:



Moje iskustvo sa psihijatrima je da Te oni "okrpe". Kako?
Pa, da idem korak u nazad, smatram da je do psihijatra došlo jer psiholog nije odradio svoj posao dobro/na vreme, ili nije ni konsultovan.
A kad dođe do psihijatra, oni retko imaju vremena i želje da utvrde "koren" problema, već pažljivo osluškuju da čuju ključne reči (lupam) "stomačni problemi", "želja za osvetom" i slično. Onda Ti prepišu antidepresiv, i kontrola na mesec, pa dva, pa tri. Vremenom Ti možda i bude bolje (uz izmenjen karakter "krpe"), ali ako prestaneš sa terapijom, sve se vrati. Zašto?

Pa zato što leče posledice, a ne uzrok. Leče hemijski disbalans, umesto da Te nauče kako da ga održavaš. Ne kažu Ti da šetaš, da ne izbegavaš Sunce, da se baviš nekim sportom jer tu recimo, nema prevare - koliko uložiš, to Ti se vrati, i vidiš efekte svog rada, i zadovoljan si, i onda malo prorade ti serotonini, endorfini, pa se popravi kondicija, linija, pa raspoloženje, i sve krene nekim "tokom"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Баш тако! Слажем се.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Čet Jun 20, 2013 10:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2013 3:16 am
Postovi: 4
aa_aca je napisao:
tobbyes323,
жив ли си? Каква је ситуација?

hehe, hvala na pitanju, ziv sam :D
situacija ista kao pre, moozda malo bolja ali neznatno... psihijatra i psihologa se bojim, ipak je ovo mala sredina i lako ce se procuti sve... reko vidi ga ovaj poludeo pa posecuje psihijatra :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Veliki problem
PostPoslato: Pet Jun 21, 2013 9:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Е драго ми је да си жив. :D

Боље да је ситуација незнатно боља него гора. 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: