Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 6:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Све може да се регенерише под утицајем сталног магнетног поља, наравно ако је регенерабилно. Немој сада да ме хваташ за реч и да ме заједљиво питаш да ли некоме може да нарасте рука ако му је одсеку.

Њој се ваљда потпуно пореметила статика па се искривила због проблема са хрскавицом. Рекла ми је да је основни проблем био пропадање хрскавице.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Stara kineska poslovica kaze;pametan covek zna kad treba odustati,te vas sve molim da doticnog vise ne uvlacite u raspravu jer je i onako jedan divan i ozbiljan forum pretvorio u paradu pijanstva i kica.....Hvala unapred :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 12:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
terapeut je napisao:
Stara kineska poslovica kaze;pametan covek zna kad treba odustati,te vas sve molim da doticnog vise ne uvlacite u raspravu jer je i onako jedan divan i ozbiljan forum pretvorio u paradu pijanstva i kica.....Hvala unapred :wink:

Ви ћете то да ми кажете?! Треба да вас је срамота због вашег понашања. Не могу да прежалим што сам вам послао онај телефонски број. Тако ми и треба када свакоме верујем. Ако је ваше највише достигнуће оно што сте научили на факултету, онда стварно нема потребе да разговарамо.

Време пролази и људи проналазе нове начине лечења и не само лечења. Да смо сви као ви, и дан данас би радили на 286 рачунарима на 8MHz и 512kB RAM-a. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 10:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
terapeut je napisao:
Stara kineska poslovica kaze;pametan covek zna kad treba odustati,te vas sve molim da doticnog vise ne uvlacite u raspravu jer je i onako jedan divan i ozbiljan forum pretvorio u paradu pijanstva i kica.....Hvala unapred :wink:


Ne smem više da ga ništa pitam, čovek stvoren za velikog političara. Ima dara da se vrti oko odgovora ali da ne kaže ni DA ni NE.

Dok bude ovaca biće i šišanja.

P.S. Nemoj neko da spomene kozice: one tako diiiiiiiiivno mekeću (pitanja i odgovori - naljutiće dotičnog, našao im je staru-novu primenu a ja mislila da služe za mleko i meso i poneka vrsta za dlaku).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jun 06, 2013 12:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па људи, само је вама на штету ако не верујете или не проверавате оно што сам написао. Мени је потпуно свеједно да ли ћете да примењујете изузетно ефикасне, нешкодљиве и јефтине системе лечења или нећете. Трудим се да помогнем колико могу и није до мене да ли ће неко применити или не. Ко хоће да остане у својим заблудама и незнању, нека остане. Ко хоће да учи и истражује, нека тако настави.

И Реми, тај твој п.с. коментар баш приличи неком ко је скроз прсао и остао без аргумената. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 9:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
aa_aca je napisao:
Па људи, само је вама на штету ако не верујете или не проверавате оно што сам написао. Мени је потпуно свеједно да ли ћете да примењујете изузетно ефикасне, нешкодљиве и јефтине системе лечења или нећете. Трудим се да помогнем колико могу и није до мене да ли ће неко применити или не. Ко хоће да остане у својим заблудама и незнању, нека остане. Ко хоће да учи и истражује, нека тако настави.

И Реми, тај твој п.с. коментар баш приличи неком ко је скроз прсао и остао без аргумената. :lol:


Misliš? Ne volim da vrtim stalno istu ploču. A nekim budućim vremenima ostavljam da dokažu ko je i koliko u pravu.
Iskreno, meni bi više odgovaralo da si ti u pravu. I, ako ikada budem petljala sa magnetima, to sigurno neće biti "uradi sam" sistem.

Nego da se vratim na temu: Ima li neko info o tome koliko (otprilike) je proteza teža od zamenjenog zgloba/koske? Ja sam nešto računala da je ta razlika maximalno 2-3kg, ali ispada da je u praksi znatno veća (možda čak i 5 kg).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мислим да си прсла јер добро знаш да су оно лажи, али си их ипак искористила на ружан начин. Нека ти је на част.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 1:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Malo me nema, pa odmah frka. Brate aaaacooo, ako je i od tebe mnogo je.
Poz. normalne neprofitno orijentisane forumase.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 1:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Nesto razmisljam... Ne kaze se prsao, nego prsko dabogda! (recnik).
Bio sam i ja kod cuvene професорке Душанке Мандић pre jedno 4-5 godina. Ordinaciju sam trazio jedno 10 dana, telefonom zvao 1000 puta, dok nisam dobio nekog asistenta. Ukratko mi je objasnio da ne primaju cekove, kartice, dinare, samo evre i to 350 za tretman. Mozete misliti sta sam uradio :D
So, Remi je skroz u pravu, ove i ovakve stvari se ne lece pomocu spravica iz tv shopa. To sto je neko izucavao nesto, pa misli da je dosao do resenja je ok, ali se mnogi prevare u prosudjuvanju. Nekad su naucnici svetskog glasa mislili da je zemlja ravna, kad ono, gle cuda, nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 7:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Брате Свладо, надам се да си проанализирао зашто сам онако реаговао на дотичан веома ружан коментар.

Ја не користим оно "дабогда" јер то за мене има велику тежину и повлачи велику одговорност. Осим тога, каже се "да Бог да". И није прско него прсо - скраћено од прсао, прснуо. :D Не ради се о прскању водом, него пуцању.

Професорку Душанку Мандић сам пре неку годину лако нашао. Не знам зашто си се толико мучио. А што се третмана тиче, то није третман него лечење. Ако лечиш кук добијеш материјал (не знам како да га назовем) са магнетима и то носаш годину дана. И мислим да је сада јефтиније али нисам сигуран. Дакле, нема третмана. Нема шта да се третира, јер сам пацијент носи магнете.

Баш како су некада мислили да је Земља равна, тако су мислили да су магнети обична дечија играчка. Сада се испоставља да је ситуација мало другачија. Једини проблем је што је то много јефтино и није исплативо фармакомафији. Једном купиш магнет и миран си 1.000 година.

Ваљда можеш да ми верујеш да ништа не продајем и да сам користим магнете, као и многи око мене. Пошто си поставио вероватно своју фотку, верујем да не бежиш од тога да се лично упознамо и да поразговарамо.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 9:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Na zalost, pise se i govori bas kao sto sam napisao.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 8:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
И то ти је цео коментар на мој претходни текст?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 12:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
svlada je napisao:
Nesto razmisljam... Ne kaze se prsao, nego prsko dabogda! (recnik).
Bio sam i ja kod cuvene професорке Душанке Мандић pre jedno 4-5 godina. Ordinaciju sam trazio jedno 10 dana, telefonom zvao 1000 puta, dok nisam dobio nekog asistenta. Ukratko mi je objasnio da ne primaju cekove, kartice, dinare, samo evre i to 350 za tretman. Mozete misliti sta sam uradio :D
So, Remi je skroz u pravu, ove i ovakve stvari se ne lece pomocu spravica iz tv shopa. To sto je neko izucavao nesto, pa misli da je dosao do resenja je ok, ali se mnogi prevare u prosudjuvanju. Nekad su naucnici svetskog glasa mislili da je zemlja ravna, kad ono, gle cuda, nije.


Dusanka Mandic nema neki narociti kredibilitet ni medju kolegama ni medju pacijentima iz prostog razloga sto koliko god magneti imali neki pozitivan efekat na stanje organizma oni su su samo pomocno sredstvo koje ne resava problem.Tj pravi tretman moze da da odlicne rezultate i bez magneta,ali magneti bez pravog tretmana ne.Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 1:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
Dusanka Mandic nema neki narociti kredibilitet ni medju kolegama ni medju pacijentima iz prostog razloga sto koliko god magneti imali neki pozitivan efekat na stanje organizma oni su su samo pomocno sredstvo koje ne resava problem.Tj pravi tretman moze da da odlicne rezultate i bez magneta,ali magneti bez pravog tretmana ne.Poz


Pa bas tako.
Da ne ponavljam svoje postove od pre godinu dana, mogu samo da kazem da sam se posle operacije rodio. Potpuno sam zaboravio na muke pre toga. Od pre pola godine slucajno sam ukapirao da mogu da cucnem (sto me u prvi mah prestravilo), prekrstim nogu preko noge, ma sve normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 1:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
A, da
Citiraj:
А што се третмана тиче, то није третман него лечење. Ако лечиш кук добијеш материјал (не знам како да га назовем) са магнетима и то носаш годину дана


Pa sto to da nosim godinu dana, sa neizvesnim rezultatom, kad sam mesec dana posle operacije bio ko nov? Dakle, sa jasnim rezultatom.
So, I am off po ovoj temi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: