Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pon Mar 12, 2012 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 10, 2011 12:32 am
Postovi: 44
Furio je napisao:
Ja imam povisenu temperaturu isto u popodnevnim casovima i uvek je izmenju 37-37,5. Takvo stanje traje vec 5,5 meseci.Izmedju ostalog,svi nalazi su mi uredni,osim titra na koksaki virus koji je u veoma maloj razmeri 1:128. Rekli su mi u KCS-u da je to glavni uzrok. Mada,poslali su me na dalje ispitivanje,posto su mi se pojavile limfne zlezde na vratu. Ali temperatura i dalje ne spada. Valjda ce dodatne analize da mi razjasne nedoumicu. Inace,radila sam ih na infektivnoj klinici i imunoloskoj. I vise mi nista nije jasno...

Samo polako, stvarno se treba naoruzati strpljenjem... ;)

Mozda sam to zaboravio ranije da napisem, i ja imam uvecane zlezde na vratu otkako mi je pocela temperatura (takodje oko 6 meseci), imao sam i ispod pazuha ali su se povukle.
Taman sam se pomirio sa tim da je "na nervnoj bazi" iako sam stvarno flegmaticnog karaktera i ne nerviram se mnogo, medjutim, jedno vece sam primetio osip po trupu (bez svraba) i opet sam se nasao u zacaranom krugu. Na infektivnoj pominju mogucnost sifilisa iako sam tvrdio da nemam sto je i dokazano. U poslednjim nalazima su mi blago uvecani LDH i beta-2-mikroglobulin. Bio sam kod hematologa i nemam nikakvu karakteristicnu simptomatologiju, nista za uznemiravanje... Treba da odradim ponovo UHO stomaka, zlezda i mekih tkiva...

Jel neko ima iskustva sa limfaticnom gradjom, jel to potvrdjuje endokrinolog ili se jednostavno nagadja...? Kao klinac sam cesto imao uvecane limfne zlezde ali nikad mi nije potvrdjeno to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Mar 20, 2012 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 4:39 pm
Postovi: 1
E, da se i ja "ispovedim", vidim da je bilo sličnih slučajeva. Već dva i po meseca imam temperaturu ceo dan od 37 - 37,5, a kad se baš umorim i do 37,7. To možda ne bi bilo strašno da je ne moram pola dana da provodim u školi i da treniram. :( Ispitivali su sve što se moglo ispitati i svi nalazi, snimci su dobri, nije ni koksaki. Ležala sam i nedelju dana na infektivnom, ali ništa. Puštena sam kao febrilna bez poznatog razloga.
Od tad jačam imunitet kako god je moguće, ali kako prolazi vreme i ova temp traje, meni je sve gore - uopšte ne funkcionišem normalno. Postoje još dva slučaja iz mog grada, jedan ima isto kao ja već 2 meseca uz kašalj, a drugi 5 meseci i on mi je komšija. Komšiju je to potpuno ubilo, fizički trpi, ali je počeo psihički da popušta(kao i ja). Uglavnom, nikome od nas nije nadjena dijagnoza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Mar 20, 2012 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 15, 2011 9:28 pm
Postovi: 4
Bryan je napisao:
Furio je napisao:
Ja imam povisenu temperaturu isto u popodnevnim casovima i uvek je izmenju 37-37,5. Takvo stanje traje vec 5,5 meseci.Izmedju ostalog,svi nalazi su mi uredni,osim titra na koksaki virus koji je u veoma maloj razmeri 1:128. Rekli su mi u KCS-u da je to glavni uzrok. Mada,poslali su me na dalje ispitivanje,posto su mi se pojavile limfne zlezde na vratu. Ali temperatura i dalje ne spada. Valjda ce dodatne analize da mi razjasne nedoumicu. Inace,radila sam ih na infektivnoj klinici i imunoloskoj. I vise mi nista nije jasno...

Samo polako, stvarno se treba naoruzati strpljenjem... ;)

Mozda sam to zaboravio ranije da napisem, i ja imam uvecane zlezde na vratu otkako mi je pocela temperatura (takodje oko 6 meseci), imao sam i ispod pazuha ali su se povukle.
Taman sam se pomirio sa tim da je "na nervnoj bazi" iako sam stvarno flegmaticnog karaktera i ne nerviram se mnogo, medjutim, jedno vece sam primetio osip po trupu (bez svraba) i opet sam se nasao u zacaranom krugu. Na infektivnoj pominju mogucnost sifilisa iako sam tvrdio da nemam sto je i dokazano. U poslednjim nalazima su mi blago uvecani LDH i beta-2-mikroglobulin. Bio sam kod hematologa i nemam nikakvu karakteristicnu simptomatologiju, nista za uznemiravanje... Treba da odradim ponovo UHO stomaka, zlezda i mekih tkiva...

Jel neko ima iskustva sa limfaticnom gradjom, jel to potvrdjuje endokrinolog ili se jednostavno nagadja...? Kao klinac sam cesto imao uvecane limfne zlezde ali nikad mi nije potvrdjeno to.

E,neces verovati,sve ostale analize su uradjene,bukvalno sve,i opet nista :o . Sva moguca virusologija! Sve je ok,a temperatura i dalje,zlezde isto stoje kao i pre 2 mes i duze. Simptomi su isti kao kod mononukleoze,s tim sto NEMAM uvecane leukocite,sendimentaciju i uvecanu slezinu,sto je karakteristicno izmedju ostalog za mononukleozu. A za limfaticnu gradju potvrdjuje endokrinolog.Znam da nije strasno ako su zlezde uvecane do 10mm,sve preko toga preporucljivo je uraditi biopsiju mekog tkiva tj. lim.zlezde. UZ vrata ce ti preciznije utvrditi njihovu velicinu. Imam zavrsni pregled u KCS-u za par dana,pa ako bude kakvih novina sto bi moglo i drugima biti od koristi-javicu... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Čet Mar 22, 2012 3:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:41 am
Postovi: 17
Ljudi,je l osecate vi ovu temperaturu? Ja je imam,ali je ne osecam,ama bas ni jednom. Pocelo mi je jos pre 2 meseca neka grlobolja i nadrazajni kasalj uz podrigivanje(ispostavilo se na gastroskopiji da imam GERB ) i ja slucajno uzmem da izmerim temperaturu,kad ono 37,2.I to je plafon. kad se probudim 36,6 ; uvece poraste i pred spavanje opet opada! Nekad znaju da mi se predvece suse usne,a kad se probudim su stalno suve(ali je meni zapusen nos zbog alergijskog rinitisa na prasinu i disem na usta tokom noci)! pre mesec dana odradim krvnu sliku,skroz normalna samo povisen bilirubin! Pitam gastrologa ,on kaze nije ti nista jer su ti transaminaze tacno na polovini gornje i donje normalne vrednosti !!! Imam 27 godina,treniram u teretani punom snagom,nisam malaksao ili da me nesto boli(malo ledja,ali kazu da hoce od zeluca-GERBa)!
Nemam pojma odakle ova temperatura!Non stop razmisljam o tome,sto se tice stresa,ne znam ko moze ostati ravnodusan na sredinu oko sebe,ja ne mogu,nerviram se zbog hiljadu stvari...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 3:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 1:57 pm
Postovi: 20
djapeninjo je napisao:
Ljudi,je l osecate vi ovu temperaturu? Ja je imam,ali je ne osecam,ama bas ni jednom. Pocelo mi je jos pre 2 meseca neka grlobolja i nadrazajni kasalj uz podrigivanje(ispostavilo se na gastroskopiji da imam GERB ) i ja slucajno uzmem da izmerim temperaturu,kad ono 37,2.I to je plafon. kad se probudim 36,6 ; uvece poraste i pred spavanje opet opada! Nekad znaju da mi se predvece suse usne,a kad se probudim su stalno suve(ali je meni zapusen nos zbog alergijskog rinitisa na prasinu i disem na usta tokom noci)! pre mesec dana odradim krvnu sliku,skroz normalna samo povisen bilirubin! Pitam gastrologa ,on kaze nije ti nista jer su ti transaminaze tacno na polovini gornje i donje normalne vrednosti !!! Imam 27 godina,treniram u teretani punom snagom,nisam malaksao ili da me nesto boli(malo ledja,ali kazu da hoce od zeluca-GERBa)!
Nemam pojma odakle ova temperatura!Non stop razmisljam o tome,sto se tice stresa,ne znam ko moze ostati ravnodusan na sredinu oko sebe,ja ne mogu,nerviram se zbog hiljadu stvari...


Oscilacije temperature tokom dana su potpuno normalne, ujutru je najniza oko 6, 7, uvece oko 6.7.8 je najvisa, tako da ta temp od 37, 37.2 predvece je potpuno ok ako se osecas normalno... Nije ok ako imas 37 + ujutru... Ja imam tu temp od 37, 1,2 vec dve godine popodne i uvece nekad je osetim tako sto su mi dlanovi vruci ili usi mada je to skoro uvek u stresnim situacijama, nekad je ne osecam... Nekad izmerim uvece imam 36,8 nekad 37,1, prestao sam da merim i ne opterecujem se vise time... Kod mene je to pocelo sa blagim virusom koji sam zakacio, iako nisam osecao da imam temp, ja uvece izmerim ono 37.2 a ja se osecam ok?! od tada sam krenuo kao manijak da merim svaki cas, i primecivao sam da ujutru ima 36,4,5,6 uvece, predvece 37, 37,1,2,3... Krvna slika ok, transaminaze najnormalnije, bris grla nosa ok, koprokulture stolice ok... Citao sam na stotine medicinskih sajtova i nasao sam skoro na svakim da temperatura je razlicita od coveka do coveka, neko funkcionise sa 37.2 i potpuno je ok, dok neko kad dostigne tu temp njega slomi.... Poenta je da ukoliko ti je krvna slika ok, transaminaze ok, ti se osecas normalno ok, prestani da meris i da se opterecujes i zaboravices na to.... Stres inace mislim da je uzrok kod mene, kad se iznerviram ili kad sam napet osecam toplotu, tople dlanove itd... kad se smirim sve je ok.. Stres je bitan faktor kod temperature ukoliko se sve drugo iskljuci naravno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:41 am
Postovi: 17
Hvala Furio na odgovoru !Jesi li radio neke dalje analize sem klinicke slike i briseva? Ja ne osecam ni znojenje dlanova ni tople usi,eto predvece pocinju da mi se suse usne,mozda sat vremena,ali i to posle nestaje!!! Nego utripovao sam se nesto da bolujem od neke bolesti i po ceo dan razmisljam o tome...Svasta mi prolazi kroz glavu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 1:57 pm
Postovi: 20
djapeninjo je napisao:
Hvala Furio na odgovoru !Jesi li radio neke dalje analize sem klinicke slike i briseva? Ja ne osecam ni znojenje dlanova ni tople usi,eto predvece pocinju da mi se suse usne,mozda sat vremena,ali i to posle nestaje!!! Nego utripovao sam se nesto da bolujem od neke bolesti i po ceo dan razmisljam o tome...Svasta mi prolazi kroz glavu...


Ne, jer nije bilo potrebe, ako je sve ok sa kks-om, nema povecanog fibrinogena, transaminaza, a ja se btw osecam potpuno normalno, zakljucio sam da je na nervnoj bazi jer se previse stresiram, a imao sam dijagnozu anksioznosti, par puta sam rekao dr. i on nije smatrao da su potrebne dalje analize... Pazi temperatura tela varira i tokom dana i tokom zivota, zavisno od nacina zivota termoregulacija se prilagodjava tim uslovima, ne mora da znaci da ako neko ima uvece temp od 37,2 da to nije normalno, ako se on oseca normalno, nema tegoba zasto bi se opterecivao temp... Nama je usadjeno u glavu da temp od 37 +1.2.3 nije normalna sto nije racno, kazem sve zavisi od organizma i od coveka... Ljudi koji su imali ove temp uglavnom su imali simptome malaksalosti, umora, zamora, uvecanih limfnih cvorova sto bi ukazivalo da se nesto dogadja (pa i kad urade sve zive analize zakljuci se da nemaju nista)... Ako se tebi usta samo suse, to nije nista, verovatno je od stresa jer ako krenes da tripujes oko toga i krenu da si suse usta onda mozes da povezes dva i dva... Ja sam, a i mnogi drugi su pitali dezurnog doktora na forumu u vezi ovoga, covek kaze ukoliko je sve ok sa tobom, kks u redu itd onda nema razloga za brigu, ljudi, kaze, zive celog zivota sa tom temperaturom pa im nije nista....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:41 am
Postovi: 17
Uradicu jos jednom krvnu sliku kroz nedelju dana,zbog toga sto mi je bio povecan samo bilirubin,pa da proverim to... Ako sve bude redu definitivno krijem od sebe toplomer i telesnu vagu... Tesi me i to da i ovi ostali koji su pisali isli su dalje na analize i svima opet ostade - Na Psihickoj Bazi...
Hvala jos jednom! i ziv bio :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Mar 27, 2012 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:41 am
Postovi: 17
Bryan je napisao:
Samo polako, stvarno se treba naoruzati strpljenjem... ;)

Mozda sam to zaboravio ranije da napisem, i ja imam uvecane zlezde na vratu otkako mi je pocela temperatura (takodje oko 6 meseci), imao sam i ispod pazuha ali su se povukle.
Taman sam se pomirio sa tim da je "na nervnoj bazi" iako sam stvarno flegmaticnog karaktera i ne nerviram se mnogo, medjutim, jedno vece sam primetio osip po trupu (bez svraba) i opet sam se nasao u zacaranom krugu. Na infektivnoj pominju mogucnost sifilisa iako sam tvrdio da nemam sto je i dokazano. U poslednjim nalazima su mi blago uvecani LDH i beta-2-mikroglobulin. Bio sam kod hematologa i nemam nikakvu karakteristicnu simptomatologiju, nista za uznemiravanje... Treba da odradim ponovo UHO stomaka, zlezda i mekih tkiva...

Jel neko ima iskustva sa limfaticnom gradjom, jel to potvrdjuje endokrinolog ili se jednostavno nagadja...? Kao klinac sam cesto imao uvecane limfne zlezde ali nikad mi nije potvrdjeno to.


@Bryan
jesi li saznao sta ti se desavalo? Ja imam neku temperaturu koja je kad se probudim 36,5 popodne skoci na 37,2 i opet pred spavanje 36,8.Slucajno sam je otkrio,ne osecam je... Krvna slika mi je ok,sem malo povisenog bilirubina...E sad imam i jednu blago uvecanu limfnu zlezdu koja je sa desne strane,tik ispod vilicnog ugla,ali se ne vidi,ja sam je napipao... Da li se tebi vide limfne zlezde i da li je jedna ili vise sa iste strane ili obostrano na vratu? I da li si imao susenje usta,jer ja nikako ne mogu da dokucim da li mi je to susenje zbog blage temperature ili zbog zapusenog nosa... Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Sub Apr 07, 2012 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 10:53 pm
Postovi: 2
...ja takodje imam povisenu temperaturu, do 37.5 svakog dana, deset godina....
Jedino sto mi je ikada pronadjeno to je koksaki virus, bez ikakvih ostecenja na organima....borim se sa njim svo ovo vreme, isprobala sve oblike vitamina na trzistu, med, maticni mlec, cajevi....bez uspeha.......i dalje je sve isto, i dalje se pozitivni titrovi, povisena temperatura i malaksalost...i pitam se da li ce se to ikada promeniti ili se prosto posle svega pomiriti sa tim!!!! Ja imam srece, te nemam neke propratne bolesti, nisi ostecenja na bilo kom organu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Ned Apr 08, 2012 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 10, 2011 12:32 am
Postovi: 44
djapeninjo je napisao:
@Bryan
jesi li saznao sta ti se desavalo? Ja imam neku temperaturu koja je kad se probudim 36,5 popodne skoci na 37,2 i opet pred spavanje 36,8.Slucajno sam je otkrio,ne osecam je... Krvna slika mi je ok,sem malo povisenog bilirubina...E sad imam i jednu blago uvecanu limfnu zlezdu koja je sa desne strane,tik ispod vilicnog ugla,ali se ne vidi,ja sam je napipao... Da li se tebi vide limfne zlezde i da li je jedna ili vise sa iste strane ili obostrano na vratu? I da li si imao susenje usta,jer ja nikako ne mogu da dokucim da li mi je to susenje zbog blage temperature ili zbog zapusenog nosa... Pozzz


Bio sam na ultrazvuku abdomena, sve je ok, slezina je nesto blago uvecana (107x60, zanemarljivo po recima lekara) sto znaci da je postojala/postoji neka upala, medjutim, s obzirom da nemam vise temperaturu resio sam da sve iskuliram. Dogovorio sam se sa lekarom opste prakse da u narednom periodu pratim krvnu sliku, za svaki slucaj, a od specijalista sam odustao. :lol:

Inace, i meni su se cesto susila usta i trazila voda, valjda od temperature... Pij sto vise tecnosti, svakako ne moze da skodi! Imam zlezde s obe strane, isto kao ti, ispod vilice, neznatno su uvecane, ali se meni to desavalo i ranije jer sam valjda takav limfaticni tip...
Znam da je skroz nezahvalno ovo govoriti ali savetujem ti da zaboravis na lekare ako nikakvih drugih simptoma nemas, samo ces navuci bespotrebni strah.
Sve u svemu, srecno i na zdravlje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 11:22 am
Postovi: 8
Ne mora da znači da je kod vas ovaj slučaj, ali moja tetka je imala taj problem uvek kada joj oslabi imunitet. Nekad je to trajalo i mesecima. Dva puta je ležala na infektivnom i nisu joj oba puta ništa našli, a oba puta se sumnjalo na leukemiju. Kada joj se to ponovo desi ona to rešava bolničkom dijetom ... sveže voće i povrće i barena piletina ... i ništa više. Ona veruje da su joj pomogle i perlice belog luka koje navodno pojačavaju imunitet, ali ja baš ne verujem u to ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Čet Sep 20, 2012 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Evo i ja moram da se pridruzim ovoj temi. Naime pre jedno dva i po meseca, krenulo je sa grloboljom, i temperaturom (ne visokom tako do 37,5-do max. 37,7). Otisla sam kod dr. i on mi je nakon pregleda (iako to uglavnom ne radi) prepisao antibiotike Amoksicilin. Ja sam popila te antibiotike, ali iskreno imala sam utisak da mi nisu nesto pomogli (olaksanje je doslo tek jedno petog dana). Jedno tri dana mi je bilo ok i onda je pocelo opet da me boli. Inace temperatura je bila svo vreme tu, nekad veca, nekad manja ali ne ispod 37.
Otisla sam jos jednom kod dr. on me je pregledao i rekao da je sve ok (iako je grlo bas bolelo). I tako ja sa tom grloboljom doputovah u BGD. Bilo je dana kad sam zaista jedva mogla da gutam, a i uho me je boluckalo. Drugarica mi je savetovala, posto nije bilo dovoljno vremena za bris, da uradim krvnu sliku sa leukocitnom formulom. Tu se pokazalo da je neka bakterioloska infekcija u pitanju. U medjuvremenu su bolovi vec bili nesnosni a temperatura 38. Neverovatno, ali posle druge tablete Panklava, bila sam ko nova. I tako sam popila celu flasicu i bilo je ok. Tri dana po prestanku uzimanja, opet krece grlobolja. Cetvrtog dana sam uradila bris, juce su stigli rezultati, navodno sve ok. Ja danas opet ne mogu da gutam, jezik je solidno beo, a ispod tog belila jako crven. Temperatura opet 37,5 (za ova dva meseca samo nesto malo dana je bila na normali). Ja vise ne znam sta da radim. Spremam se ujutru kod dr. ali ovde u Nemackoj su lekari opste prakse katastrofa. Mozda neko od vas ima ideju? Da li je to sve infekcija, gljivice ili moze da bude i nesto ozbiljnije? Inace patim od Kronove bolesti i jako cesto povracam, pa se i zbog toga dodatno brinem da nesto sa grlom nije u redu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pon Sep 24, 2012 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 1:57 pm
Postovi: 20
Dea je napisao:
Evo i ja moram da se pridruzim ovoj temi. Naime pre jedno dva i po meseca, krenulo je sa grloboljom, i temperaturom (ne visokom tako do 37,5-do max. 37,7). Otisla sam kod dr. i on mi je nakon pregleda (iako to uglavnom ne radi) prepisao antibiotike Amoksicilin. Ja sam popila te antibiotike, ali iskreno imala sam utisak da mi nisu nesto pomogli (olaksanje je doslo tek jedno petog dana). Jedno tri dana mi je bilo ok i onda je pocelo opet da me boli. Inace temperatura je bila svo vreme tu, nekad veca, nekad manja ali ne ispod 37.
Otisla sam jos jednom kod dr. on me je pregledao i rekao da je sve ok (iako je grlo bas bolelo). I tako ja sa tom grloboljom doputovah u BGD. Bilo je dana kad sam zaista jedva mogla da gutam, a i uho me je boluckalo. Drugarica mi je savetovala, posto nije bilo dovoljno vremena za bris, da uradim krvnu sliku sa leukocitnom formulom. Tu se pokazalo da je neka bakterioloska infekcija u pitanju. U medjuvremenu su bolovi vec bili nesnosni a temperatura 38. Neverovatno, ali posle druge tablete Panklava, bila sam ko nova. I tako sam popila celu flasicu i bilo je ok. Tri dana po prestanku uzimanja, opet krece grlobolja. Cetvrtog dana sam uradila bris, juce su stigli rezultati, navodno sve ok. Ja danas opet ne mogu da gutam, jezik je solidno beo, a ispod tog belila jako crven. Temperatura opet 37,5 (za ova dva meseca samo nesto malo dana je bila na normali). Ja vise ne znam sta da radim. Spremam se ujutru kod dr. ali ovde u Nemackoj su lekari opste prakse katastrofa. Mozda neko od vas ima ideju? Da li je to sve infekcija, gljivice ili moze da bude i nesto ozbiljnije? Inace patim od Kronove bolesti i jako cesto povracam, pa se i zbog toga dodatno brinem da nesto sa grlom nije u redu....


Nisam doktor, mada ovako laicki, trebalo bi da se proveri da nije mononukleoza... ili nesto drugo virusno... Mada kod mononukleoze ne bi trebalo da te toliko boli grlo... Opet to belilo ne jeziku ukazuje na bakterije, i mogucu candidu... Ne znam da li se ona detektuje po defaultu prilikom obicne anlize brisa ili se radi posebno analiza na nju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dugotrajna povisena temperatura
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 14, 2013 12:19 pm
Postovi: 2
Ljudi,imam problem sa temperaturom.Pocetkom marta sam imao upalu pluca,iz primao 14 garamicina,sve bilo super 7 dana posle toga i upala se ponovo vratila.To je izleceno lekovima,ali temperatura koja ide do 37.5 je ostala i dan danas.Krvna slika,koksaki,brisevi sve je to odradjeno i rezultati su dobri.Ja se normalno osecam,treniram,nisam izgubio na tezini,ali me temp ubi.Idem od lekara do lekara niko ne zna sta mi je.Jedino sto osecam je da mi se stvara sekret u grudima,koji razbijam Fluimucilom i cajem od korena belog sleza.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: