Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 08, 2013 8:57 am
Postovi: 7
Imam 17 godina i pre 2 nedelje mi je konstatovan dijabetes tip 1. Šećer mi je bio 20 ali se sada kreće od 9-13... :cry: Primam insulin 3 puta dnevno.Ujutru 18 jed. Mixtarda 30, popodne 3 jed.Actrapida u uveče 8 jed. Mixtarda 30....Sve mi je još novo,potpuno nepoznato i neznam ništa o dijabetesu, kako da se hranim,šta da radim da bi mi se spustio šećer?? Molim vas pomozite mi,dajte neki savet šta da radim i kako da se ponašam s tim? Ako znate neku dobru stranicu o tome dajte link :) :( Pre toga sam bila veliki zavisnik slatkiša i raznih drugih poslastica a sada mogu samo da sanjam o tome... Da li i sada mogu nekako to da jedem i u kojim količinama?? Molim vas pomagajte nikako ne mogu da prihvatim ovo stanje :( Unapred zahvalna. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 12:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако будеш почела здраво да живиш, има шансе да оздравиш једнога дана. Јела си и пила свакакве глупости па си упропастила гуштерачу - надам се само њу. Почни да пијеш више чисте воде и домаћи кефир. Можеш да погледаш неке здравствене савете на мом сајту w w w . a c a . r s. За остала питања ти не могу помоћи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Aco, jel ti stvarno mislis to sto govoris ili nesto prodajes na tom sajtu? Kakve su to gluposti "mozda ozdravis jednog dana". Kakav kefir, kakva cista voda, o cemu pricas?! Hoce li od toga da joj se u zivot povrate beta celije?! Djevojka ima dijabetes i "ozdraviti" nece, ali moze da ima normalan zivot uz terapiju. Natalija, molim te, mani se nadri-ljekara i njhovih savjeta, bolje se koncentrisi na pravilnu terapiju i ishranu na vrijeme, tj sto prije, da bi se vratila u normalan nacin zivota - sa dijabetesom.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Имам фабрику Пролом воде па је рекламирам. Такође имам концерн за производњу соде бикарбоне и белога лука. Имам и комплекс фабрика за производњу магнета и петролеја. :lol: Иди море до сајта па види да ли нешто продајем.

Нисам рекао да не узима терапију него да свој начин живота доведе у ред.

Тврдим да може да оздрави али ако буде упорна и доследна. СВЕ може да се регенерише осим онога што фали.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 4:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
aa_aca je napisao:
Имам фабрику Пролом воде па је рекламирам. Такође имам концерн за производњу соде бикарбоне и белога лука. Имам и комплекс фабрика за производњу магнета и петролеја. :lol: Иди море до сајта па види да ли нешто продајем.

Нисам рекао да не узима терапију него да свој начин живота доведе у ред.

Тврдим да може да оздрави али ако буде упорна и доследна. СВЕ може да се регенерише осим онога што фали.


Kada mi nadjes jednu osobu koja je prateci tvoje savjete ozdravila, tj ciji je pankreas opet otpoceo proizvodnju inzulina, onda ti mozda i povjerujem. Trenutno, ja tebi mogu da pokazem 347 miliona ljudi (podatak Svjetske zdravstvene organizacije WHO) koji zive sa terapijom.

Kefir - da, zbog stomacne bakterijske flore i vitamina/minerala. Voda, da, zbog ciscenja organizma. Ali to je to. Prevelika konzumacija kefira ce cak da dovede do skoka secera zbog laktoze.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 8:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 08, 2013 8:57 am
Postovi: 7
Hvala vam na savetima. A da li znate još neki način unošenja insulina u organizam,sem penkalom tj injekcijom?? Još kao mala plašim se svake vrste igle,pa kad sebi dajem injekciju i vidim da malo curi krv,ja uvek pomislim na najgore. Svi mi govore da to nije ništa,ali ja ne mogu da zamislim sebe da se čitav svoj život tako "bodem"?! Inače čitala sam na internetu da u Indiji postoji neka vrsta izlečenja dijabetesa,nekim obnavljanjem beta ćelija? Ali ništa mi nije jasno u vezi toga. :-? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 9:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
BoJJo, то што си у већини, не значи да си у праву.

Иначе тибетанска гљива преради лактозу тако да је нема у кефиру.

На крају крајева, уопште не видим разлог за овакав разговор. Коме смета ако неко оздрави? Ко се стриктно буде држао здравог начина живота биће му много боље а има велике шансе да оздрави од болести које има. Зар треба убијати наду у човеку који жели да оздрави?

Почни здраво да живиш и можда оздравиш. Мада, од дужине боловања зависи и период регенерације и питање је шта може да се регенерише, нарочито ако су коришћена сва модерна "достигнућа" медицине и тако нарушен систем ауторегулације организма. То је нека друга прича.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Meni uopste ne smeta ako neko ozdravi. Meni smeta sto djevojku zaludjujes konkretno ti i ljudi sa takvim savjetima. Ujedno ces da joj smanjis kvalitet zivota jer ce paznju umjesto na svoju terapiju da koncentrise na kefir i vodu.. i tibetansku gljivu i zivce caj i sta jos vec.
Ja sam mojim predlogom htio da joj dam konkretan savjet koji ce od danas do sutra da joj poboljsa zivot i omoguci normalnu svakodnevnicu. A nada i treba da postoji ali ne da zamijeni zdrav razum.
Mislim da si malo pogrijesio forum, doktor.rs je ipak vezan za nauku i medicinu a ne za travarstvo i vidovite Zorke. Imas li ti uopste dijabetes? I ako imas, da li se lijecis kefirom ili lijekovima?

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 11:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Какве везе има да ли имам дијабетес и чиме се лечим, ако? Надам се да разумеш да ако неко хоће некога да фарба и лаже, он ће то да ради доследно. Дакле да ја "продајем" нешто, онда бих рекао и да ми је управо то помогло и то значи да не треба да постављаш таква питања. Ко лаже лагаће, ко говори истину говориће истину.

Остаје само да ми верујеш да сам стварно убеђен да људски организам може да се регерише од многих, да не кажем свих, болести само ако му се да права шанса.

Онај ко своје проблеме решава таблетицама и наставља да живи по старом, нема шансе да стварно оздрави.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Natalija: postoji inzulin za udisanje, kao npr lijekovi za astmu ali on je jos u eksperimentalnoj fazi u Americi i nije pusten na evropsko trziste. To sto ti krv ide posle uboda, moze cesto da bude posljedica ili pogresnog mjesta (da potrefis krvni sud ili misic) ili preduge igle. Igla treba da udje u potkoznu mast. Nje imas najvise oko struka, znaci stomak par cm ispod nivoa pupka do par cm ispod donjeg rebra, plus sa strana i iznad zadnjice. Mozes isto da ubadas i u zadnjicu ali tu ima previse masti i inzulin se sporije apsorbuje. Tu npr trebas da imas duzu iglicu. Isto mozes da dajes i sa strane butine (tu obrati paznju da ne ubodes krvni sud) kao i sa strane bicepsa, tj nadlaktice. Ovo poslednje se ne preporucuje prekomjerno zbog moguceg uticaja na misic.
Isto tako, imas tri duzine iglica, 5mm, 8mm i 12,7 mm. Zavisno od koje sada koristis, probaj neke od kracih ako osjetis da te boli ili da iz mjesta uboda ide krv.

Aco, ako nemas dijabetes i onda ljudima dajes savjete koji nisu medicinski dokazani, to bi trebalo da snosi ne samo licnu nego i krivicnu odgovornost. Ja nemam problema s tim da TI vjerujes u izljecenje i slicno ali imam problem s tim sto te konkretne savjete dajes novopecenim dijabeticarima ciji zivot BUKVALNO zavisi od korektne terapije, a ne od prirodnih metoda lijecenja. Drugim rijecima, ignorisanje vaznosti inzulina ili tableta u korist kefira, vode, magneta, cajeva, gljiva, jonizatora i slicnog bi u ovim slucajevima trebalo da vodi ka krivicnoj odgovornosti, tj sudu, jer se igras sa neciijim zivotom - bez konkretnih dokaza o medicinskoj koristi.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
BoJJo, молим те да ми не стављаш у уста оно што нисам рекао. Јел' може?

Нисам рекао да се не узима инсулин и слични лекови, већ да може да оздрави ако буде упорна и доследна у здравом начину живота.

Из тога се лако закључује да, због дужине опорављања организма, треба да узима преписане лекове али да има шансе да оздрави ако буде здраво живела. Да ли треба још да објашњавам?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Samo jos da nam kvantifikujes tu sansu za ozdravljenje, u procentima i vremenski i ja sam zadovoljan i sta ako ne bude tako?

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Čet Jun 13, 2013 11:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Шта то значи? Да ти треба процентуални разлог да би живео здраво?

Да ли тражиш процентуалну вероватноћу за оздрављење када пијеш антибиотике? И шта радиш када ти не помогну па морају да ти промене неколико варијанти?

Нашао си добар разлог да живиш како ти воља: Ако не можеш да ми гарантујеш да ћу да будем здрав, нећу здраво ни да живим нити да се трудим.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 10:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
aa_aca je napisao:
Шта то значи? Да ти треба процентуални разлог да би живео здраво?

Да ли тражиш процентуалну вероватноћу за оздрављење када пијеш антибиотике? И шта радиш када ти не помогну па морају да ти промене неколико варијанти?

Нашао си добар разлог да живиш како ти воља: Ако не можеш да ми гарантујеш да ћу да будем здрав, нећу здраво ни да живим нити да се трудим.


Samo hocu da ti kazem da si se upustio u opasne vode ukoliko dijabeticarima dijelis savjete bez ikakvog LICNOG iskustva sa dijabetesom. Ne trebas da se igras sa tudjim zivotima, ma koliko tvoje namjere bile dobre - medicinski nisu dokazane da imaju pozitivan uticaj na dijabetes, a za "oporavak" gusterace kod tipa 1, kao u Natalijinom slucaju, jos niko nije cuo.. ako se izuzmu price iz Biblije kada je Isus dizao ljude iz mrtvih.. tako se mozda i beta-celije dignu iz mrtvih, ako ih imuni sistem opet ne potamani. Nije opterecenje gusterace u pitanju, u pitanju je autoimuna bolest, gdje imuni sistem unisti celije - bespovratno. Tu ti ni zdrav zivot nece pomoci da se vratis na polaznu tacku. Nikada se nije desilo i teoretski gledano i ne moze. Dokazano naukom. Ako imas drugi dokaz, rado cu da ga prostudiram.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Potrebni saveti o dijabetesu
PostPoslato: Pet Jun 14, 2013 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не ради се ни о каквим "опасним водама" када се препоручује здрав живот и то никако не може да буде играње са туђим животима. Стварно не разумем твој начин размишљања.

Почни са здравим начином живота, па ћеш се сам уверити. Није једноставно, али исплати се.

Не видим никакав разлог да се не води здрав живот, нарочито за оне особе које су болесне.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: