Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Уф, ал' сте били активни. Једва све прочитах. Ако сам шта пропустио, пишите. :D

Лепак у грлу - сигурно инфекција (99%). Највероватније је да се инфекција налази у синусима па се полако слива према грлу. Треба да се пије Химорал - то су ензими. Да ли имаш "лепка" на задњем непцу?

Смрдљив секрет - сигурно кандида. Брис је негативан зато што тупсони не знају како се правилно узима брис. Испирање воденим раствором соде бикарбоне је најбоље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
lePka na zadnjem nepcetu?neznam ni koji je prednji,taj lepak je uglavnom u grlu kao sto sam rekao,a smrad koji osecam, vrlo cudno ce da zvuci, je ''nazalan''...probacu da opisem...ako ovako samo izdisem na usta,dunem ili kako god,ne osecam ga,ali ako dozvolim da mi vazduh struji iza nepceta(onog sto visi u grlu iznad jezika,valjda je to nepce ili gresim?)osecam smrad na nesto gadno ,i slan sekret...JOS JEDNA BITNA STAVKA,koju dosad nisam pominjao,valjda zato sto mi je organizam navikao da zivim s tim sranjem da izvinete pa sam zaboravio, STO SE TICE VISKOZITETA TOG SEKRETA je da ako obratim paznju ponekad je MANJE LEPLJIV ILI TECAn I SLAN,A NEKAD TOLIKO ZILAV I LEPLJIV DA MI ZAUSTAVLJA GLAS BUKVALNO I DESILO MI SE 3 PUTA DOSADA OD KAD IMAM PROBLEM DA SAM KRENUO DA SE GUSIM KADA SAM PROBAO DA GA ISMRKNEM,PA DA GA ISPLJUNEM,ODVRATNO.....nECU DA KORISTIM JOS NISTA,DOK NE DOBIJEM LEKARSKU TERAPIJU,A MOZDA ONO SA SODOM AKO MI MALO BOLJE OPISES STA DA ISPIRAM NOS ILI GRLO,DA GRGLJAM?KOLIKO DA SIPAM U VODU?HVALA NA INFORMACIJAMA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Скоро је сигурно да имаш инфекцију синуса, нарочито због те локације са које долази смрад - лепо си је описао.

Оно што виси у грлу изнад језика, ако се не варам, управо се зове задње непце. Онај простор изнад њега, који се не види а води према носу, зове се епифарингс. Ја сам имао пуно проблема са упалама епифарингса па сам зато запамтио назив. :)

Не знам како ће ти дати адекватну терапију ако им је брис увек негативан. Могу само напамет. Ти свакако узми да пијеш Химорал јер су то ензими и веома корисни као помоћ организму за елиминацију упале. Могао би да пробаш неки систем за чишћење синуса. Описао сам их на мом сајту под Синуси.

Испирање раствором соде бикарбоне је убитачно и за бактерије и за гљивице. У чаши млаке воде раствори пуну кашичицу соде бикарбоне и са тим испирај уста и грло. Наравно, немој одмах после тога да једеш и пијеш, него сачекај бар 20 минута. За испирање носа боље је да уместо обичне воде употребиш физиолошки раствор и у њему раствориш соду бикарбону. Испирај се најмање три пута дневно. За испирање носа постоје чак и специјалне посудице које омогућавају да правилно вршиш испирање.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
I danas sam pljunuo u casu,i opet mi se pluvacka ponasa kao nekome ko ima kandidu,odnosno kako je opisano u onom testu...Probacu sa ovim sto si predlozio,kakvo je tvoje zdravstveno stanje,ako je pitanje na mestu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Sad izvini sto davim sa izrazima ACO ali jedna mala zanimljivost,na nekim mestima sto se tice informacija o epifarinksu,navode nazofarinks..OCU DA KAZEM DA JE CESCI IZRAZ ZA EPIFARINKS ,NAZOFARINKS.to je jedno te isto?jesi upucen mozda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 12:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хе, хе, има још неких који се брину за моје здравствено стање само што су они злонамерни. :lol:

Зезају ме синуси и никако да одвојим пар дана па да применим онај рецепт са дивљим кестеном. За упале мог епифарингса сам нашао одличан лек: испирање грла чајем од жалфије и држање меда у устима. Ето, ако си на то мислио. :D

Нисам сигуран, али изгледа да је назофарингс исто што и епифарингс.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Caos...Nemojte pomisliti da se moze dogoditi da se s mojim zdravljem nesto dogodi a da vi ne budete obavesteni...Nista jos za sada nisam preduzeo...finansije....Nego te specialne posude za ispiranje nosa???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Какве бре финансије? Сода бикарбона је јефтина.

Посуда служи да се течност сипа у једну ноздрву, док на другу излази. Нисам је никада користио али сам виђао да има да се купи по неким апотекама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 5:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
E hvala ima i na netu neke slike...A finansije se odnose na koje kakve skopije fonijatre orl lekare a jos ocu i rezonancu da uradim...ocu da otklonim svaku sumnju,da znam tacnije sta mi je...Kao sto rekoh bavim se pevanjem,kazu izuzetan sam sluhista,a i da sam samo prosecan ove promene koje se desavaju u mom glasu su vrlo ocigledne...Slazem se da smeta ako mi iz nosa jure bakterije u grlo,ali fonijatrija je zaseban segMent koji ima svoja podrucja,istrazivanja i treba da posetim DOKTORA ZA GLAS ako ocu da se bavim muzikom, a sodu IMAM KOD KUCE:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 9:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не знам како ће да ти установе ако рецимо имаш гљивичну инфекцију гласних жица.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 12:36 pm
Postovi: 17
Cao Aco imam mali problem...RASPITIVAO SAM SE O SODA BIKARBONI KAO SREDSTVU ZA ISPIRANJE PO PRIVATNIM I JAVNIM APOTEKAMA(BUKVALNO SAM OBISAO 8 APOTEKA,3 KAZE DA JE TO DESTRUKTIVNO ZA SLUZNICU,OSTATAK,NIKAD CUO...Malo sam zbunjen mozes da mi ukazes na tvoj izvor informacije,srpski oklen ti ta ideja?:)hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 12:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Њима је сода бикарбона деструктивна, а бактеријске и гљивичне инфекције нису, јел'? Јаки су ми они фармацеути када не знају чему служи сода бикарбона. Како онда препоручују да се пије сода бикарбона због проблема са желуцем?

На крају, како ће да продају оне глупе бићкурише за испирање уста и грла, ако је сода бикарбона тако делотворна и зато морају да буду неинформисани. :lol:

Сода бикарбона убија и бактерије и гљивице и ја је користим за разне примене. И не само ја.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sub Jun 08, 2013 1:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
E ovako momci,bio sam u petak na kontroli i nista se epohalno nije desilo. Posto mi je ustanovljeno da imam alergiju na grinje i na polen trave,propisala mi neki lek protiv alergije i humex(morska voda) da usmrkavam u nos to je sve protiv alergije i to naravno nema veze sa zadahom. I ono glavno, uputila me je da radim CT paranazalnih sinusa,upravo zbog tog gadnog sekreta pa da se vidi u cemu je problem. E sad ja se nadam da su sinusi problem i da ce ct snimak pokazati da nije nesto u redu sa sinusima i ako tako bude, odmah cu ZAHTEVATI OPERACIJU,posto kontam da ovo mogu izleciti samo nekom operacijom,do sad sam svasta koristio(svasta zvakao,pio,ispirao,usmrkavao) i sve bi dzabe.Nesto od tih svih preparata je i davalo neki rezultat,ali to je sve bilo kratkog daha. Rekla mi je takodje da koristim daktanol gel i caj od kantariona da koliko toliko ubijam stetne gljivice. Inace Joki smes koristiti sodu,meni je moj lekar opste prakse jos pre savetovao da koristim sodu protiv gljivica,ali veruj mi da sa tim neces resiti problem,samo ces ga mozda maskirati. Kontrolu imam za mesec dana,moram do tad uraditi i ct snimak,a kod nas u NS se na ct snimmanje ceka 4 meseca i naravno opet cu morati kod privatnika i opet da ispljunem 10 crvenih,kao gastroskopiju kad sam radio,majku im lopovsku. :) Nego Joki jel ima ista novo kod tebe jesi ista saznao/uradio? I jel znas mozda kolko kod tebe u SU kosta ct snimanje sinusa kod privatnika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Jun 12, 2013 3:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Opet ja :D , zakazao sam CT snimanje paranazalnih sinusa za ponedeljak kod privatnika. Pa ako ima neko ko je strucan da odg na sl pitanje.Ako slucajno imam treci krajnik,da li snimak CT skenerom paranazalnih sinusa moze da dijagnostikuje taj treci krajnik? Ako slucajno ne moze,sta treba da snimam i kojim aparatom da bi se eventualno dijagnostikovao treci krajnik?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Jun 19, 2013 2:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Pozdrav raja. Uradio sam CT sinusa. Snimak je pokazao sledece: Da su sinusi svi zdravi da nmg bolji. E sad,ali je pokazao da imam izrazenu devijaciju nosa,tj da mi septum(nosna pregrada) ide u obliku slova S,te da imam neku spinu koja je masivna i nalazi se uz levu stranu septima,sto posledicno utiskuje srednju nosnu skoljku koja je masivna i bulozno izmenjena. Uglanom,zbog toga mi je zapusen nos i teze disem. NA SNIMKU SE JOS VIDI DA IMAM ADENOID(TRECI KRAJNIK) i doktorica takodje rinoskopom vidi treci krajnik,ali cu ici jos u sledecu sredu da radim endoskopiju nosa da bi se utvrdila velicinu tog TRECEG KRAJNIKA.DR KAZE DA TAJ KRJNIK KOD MENE 99% STVARA TO SLIVANJE SEKRETA I NARAVNO ZADAH. PA U SREDU KAD OBAVIM ENDOSKOPSI PREGLED NOSA,ZAKAZUJEM OPERACIJU DEVIJACIJE SEPTUMA I TRECEG KRAJNIKA I TO BI TREBALO DA RESIM SVE U PAKETU. Joki,jesi li ti ista resio/saznao povodom tvog problema?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: