Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 7:55 pm
Postovi: 5
http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php ... _id=687699


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 9:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Mrki611 je napisao:
http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php?yyyy=2013&mm=02&nav_id=687699

Волео бих да знам шта је претходило настанку улцерозног колитиса код те особе.

Наравно, да ли је ико сумњао да ће пронаћи лекове који су веома скупи и коштају 2.000 евра месечно? Чудо да нису још скупљи. Не видех да су написали колико месеци или година траје лечење тим "савременим" лековима.

Волео бих када би људи могли да се сете колико дуго су имали проливе пре него што су добили улцерозни колитис.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
Može li neko da napiše nešto o toj biološkoj terapiji ako je imao iskustvo.
Zašto su ti lekovi toliko skupi i kakvo je njihovo dejstvo, ako već ne mogu da se potpuno izlečim od UC-a po čemu je to bolje od standardne terapije koja bar meni održava remisije i normalan život.
Ajde da plaćam tih 2.000 evra mesečno ali ako postižem iste rezultate kao i standardnom terapijom, zašto da plaćam toliko....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Feb 18, 2013 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 1:16 am
Postovi: 53
Jef Costello je napisao:
Može li neko da napiše nešto o toj biološkoj terapiji ako je imao iskustvo.
Zašto su ti lekovi toliko skupi i kakvo je njihovo dejstvo, ako već ne mogu da se potpuno izlečim od UC-a po čemu je to bolje od standardne terapije koja bar meni održava remisije i normalan život.
Ajde da plaćam tih 2.000 evra mesečno ali ako postižem iste rezultate kao i standardnom terapijom, zašto da plaćam toliko....


Sve te nove terapije/"lekovi" su narodskim recnikom obicno mlacenje prazne slame. Treba poznavati sistem funkcionisanja/sprege konvencinalne medicine i narko mafije (citaj- farmaceutske industrije) i kako ista funkcionise. Farmaceutska industrija je jedan vrlo unosan biznis (kao i medicina) koji pociva na sistemu patenta gde se zgrcu neverovatne kolicine novca , pogotovu u slucaju hronicnih bolesti , pored ostalih i Kron/UC, gde se pacijet do kraja zivota drzi u stalnom loop-u do kraja zivota.

"Lekovi" za hronicne,degeretaivne i autoimune bolesti ni u kom slucaju ne lece vec samo deluju na simptom a ne uzrok problema. U slucaju Krona/UC "lekovi" samo stvaraju prividno poboljsanje jer deluju na imuni sistem (imunosupresivi/kortikosteroidi) i na duze staza mogu dovesti do jos vecih problema.

Cela prica oko Krona/UC je jedna obicna farsa i nema nikakvih dodirnih tacaka sa pravim uzrokom koji je dobro poznat al inije priznat od strane konvencionalne mdedicine jer se ne moze patentirati.
Kron/UC su izlecivi ili se bar u vecoj meri mogu drzati pod kontrolom apsolutno bez upotrebe bilo kakve konvencinalne hemije koja se popularno naziva lekovima, ali cela stvar zahteva veoma jaku volju, strpljenje i dug put do oporavka. O metodama sam pisao na temi o Kronu da ne idem ponovo u detalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Jef Costello,
препоручујем ти да позовеш доктора Поповића јер знам да је неке људе излечио од улцерозног колитиса ЕПТА системом. Надам се да није отишао у пензију. Имаш линк на мом сајту: Ацин сајт под Линкови, Здравље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
Ne vidim na linku da se doktor Popović bavi gastroenterologijom,
a i lečenje nekim aparatima koji su univerzalni i koji leče sve bolesti mi miriše na:
http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/ ... ni.lt.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Feb 20, 2013 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
То је регистрована и призната метода. И прилично универзална. Човек чак има и државна признања по том питању.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Feb 20, 2013 6:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 1:16 am
Postovi: 53
aa_aca je napisao:
То је регистрована и призната метода. И прилично универзална. Човек чак има и државна признања по том питању.


Priznata/registrovana od koga?

Problem Krona/UC se ne resava univerzalnim metodama vec delovanjem na uzrok problema ishranom , detoksifikacijom organizma itd......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Čet Feb 21, 2013 9:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Иди па види од кога је регистровано или позови човека телефоном па га питај. Можеш да филозофираш колико год хоћеш јер ја ово говорим из личног искуства.

Да ли ја треба да гуглујем за тебе јер те мрзи да провериш или те једноставно одговор не занима?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Mar 30, 2013 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 30, 2013 3:43 pm
Postovi: 2
twister76 je napisao:
pozdrav ljudi!kako ste,šta ima?evo ja da javim da sam pre neki dan počeo da bijem Debutir lek http://www.debutir.rs/Kada_pomaze.AxCMS?ActiveID=1316 . jel ima neko da je probao ovaj lek???
idem kod doktora 20 og ovog meseca pa ću da vidim šta on kaže(a da,lek rešio da probam na svoju ruku što se kaže.jedna fina apotekarka :oops: mi je rekla da ljudi sa UC i Kronom uzimaju lek i da im je posle 10 ak dana kao bolje)
pozz



Twister, nisi nam javio kako je na tebe delovao lek Debutir... nadam se da su rezultati povoljni, posto sam i ja nedavno pocela da ga pijem (pre 6 dana) na svoju ruku :roll: Medjutim jos ne vidim nikakva poboljsanja. Ako bilo ko drugi ima neka iskustva neka mi pise. Please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 31, 2013 11:30 pm
Postovi: 2
Imam hronicni UK od 1999 tada sam bila dete od 11 godina, sada imam 25 godina. Pijem od lekova 5-ASA 3x500mg i folnak. Medjutim, nedavno su mi se pojavili spoljasnji hemoroidi, koje sam najpre mazala nekom mascu, koja mi nije pomogla, otisla sam kod gastrointestinologa i on mi je dao da pijem orvagil, phlebodia i cepice chloromphenseoe. Da nevolja bude veca pojavio mi se krv u stolici i to bas dosta. Sada mi se kao suljevi spoljni povlace, medjutim imam ceste stolice (5-7) i osecam bol, nije klasican bol vec kao da mi je na kraju rektuma osecaj ljuto. Da li ima neko neki savet, posto ovaj lekar je toliko neljbazan u mom zavodu.ja sam se najpre lecila na Institutu za majku i dete i vec 8 godina moj zavod mi neda uput da odem opet tamo, zato sto kao imamo "strucnjake". Jako sam nervozna, sitnice me nerviraju. Jako sam mrsava i imam svega 45 kilograma i to unazad 10 godina ne mogu nikako da dodam u kilazi, spadnem na 43, pa dodjem do 45 i sve tako.Zamolila bih Vas za neki koristan savet sto se tice ishrane, ili nekih cajeva koji bi mi pomogli, a i da zaustavim krvarenje i suljeve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 9:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Домаћи кефир и, ако ниси горе прочитала, да ти скренем пажњу на ЕПТА методу лечења.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 31, 2013 11:30 pm
Postovi: 2
Gde mogu naci domaci kefir?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Jun 01, 2013 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нигде. Мораш сама да га правиш уз помоћ тибетанске гљиве. Њу већ можеш да нађеш и преко интернета.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Ned Jun 02, 2013 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
megici je napisao:
... Jako sam nervozna, sitnice me nerviraju... .

Ovo je uzrok tvog problema.
Našalost, od toga je najteže izlečiti se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: