Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sindrom policisticnih jajnika i insulinska rezistencija
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 17, 2013 2:44 pm
Postovi: 3
Zovem se Marija.Imam 21 god.Imam izrazenu insulinsku rezistednciju.Treba mi hitno pomoc i adekvatna terapija.Pila sam siofor i od njega mi je bila velika muka, zatim gluformin i od njega mi je bila velika muka.Trenutno ne pijem nikakav lek osim cimeta. Cele zime sam imala upale krajnika, zatim sinusa... Imala sam i bakteriju u urinu. Doktorka mi je ekla da je to od secera. Cesto uriniram nocu. Opalo mi je mnogo kose. Zadnjih nekoliko dana sam mala i aritmiju i cesto osecam veliki premor kao da sam trcala maraton... Vec duze vemena imam ovaj problem a u zadnje vreme sam mnogo lose, verovatno je bolest napredovala... Doktorke kod kojih sam isla ne znaju za drugi lek osim za metformin a od njega mi nije dobro.Sta da radim? Pomozite molim Vas. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sindrom policisticnih jajnika i insulinska rezistencija
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 11:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ти си се тотално упропастила. Надам се да бар знаш како си доспела у то стање. Шта ти се десило?

За снижавање шећера одличан је сусам. Нисам сигуран, али мислим да се једе свеж. Такође, одличан је сок од парадајза (НЕ кечап).

Поради на општем стању организма са стандардним процедурама:
- довољно чисте воде,
- домаће супице - кесице заборави,
- домаћи кефир,
- довољно сна (бар 8 сати свакодневно),
- домаћа кувана јела (ресторане заборави),
- једи јабуке
- прави сок од цвекле, јабуке, поморанџе и шаргарепе (шаргарепе купи квргаве),
- избаци пекару и пецива,
- избаци куповне сокове и жваке,
- избаци газирано
- избаци слаткише осим црне чоколаде и меда
- користи магнезијум и гвожђе због срца
- витамин Ц и фолну киселину због магнезијума и гвожђа
- калијум ћеш наћи у мултипрепарату који прави Universal Nutrition
- направи и пиј препарат од комовице и белога лука - погледај под Имунитет на мом сајту

Препарате купуј искључиво у продавницама спортске исхране. Погледај на мом сајту њњњ.аца.рс шта користим да не бих овде стављао гомиле слика.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sindrom policisticnih jajnika i insulinska rezistencija
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 30, 2013 8:06 pm
Postovi: 2
Cao,ja sam nova na ovom forumu,tako da se unapred izvinjavam ako se negde ne snadjem kako treba!Imam 32 godine i vec 6 godina se lecim od steriliteta!Imam PCOS a od nedavno lekari mi nesto pominju i insulinsku rezistenciju!Trenutno sam u fazi prebacivanja sa Gluformina od 500mg. na Siofor od 850 mg...mada je to isti lek samo je doza veca...jer cak i uz Gluformin ovulacije izostaju,tako da cemo sada probati sa jacom dozom!Inace za ovih 6 godina nikada ni jedan doktor (a bilo ih je dosta) nije ustanovio da ja imam i jedan plodni dan...tako da sada pokusavamo uz pomoc metformina da dodjemo do cilja!Naime,u folikularnoj fazi,doktori prate...navodno kao bude folikula,narastu oni onako kako treba...i,ili se izduvaju ili se ispostavi da su to bile ciste...tako da ja uopste ne znam da li sam ikada u zivotu i imala ovulaciju!Imam ustanovljen hormonski disbalans...a evo i mojih nalaza,pa bih stvarno bila zahvalna ako bi neko strucan mogao da ih protumaci,i da mi odgovori da li je kod mene sto se tice OGTT-A,slucaj insulinske rezistencije!
HORMONI: Cortizol 8h-320 nmol/L,Estradiol-83.6 pg/mL,FSH-6.76 mlU/mL,LH-24.6 mlU/mL,Prolactin-120 mU/L,Progesteron-1.69 nmol/L,Testosteron2.17 nmol/L,Androstendion 4.41 ng/ml,DHEA-SO4 210 ug/dL,17OH-Progesteron-1.8 ng/mL,Inhibin B-101.0 pg/mL,Anti Mullerian hormon-5.08 ng/mL.
OGTT 75g glukoze: Glukoza pre opterecenja 4.2 mmol/L,Glukoza posle 60 minuta 6.7 mmol/L,Glukoza posle 120 minuta 6.8 mmol/L,Insulin 0 2.0 ulU/mL, Insulin posle 60 minuta 24.7 ulU/mL,Insulin posle 120 minuta 42.8 ulU/mL.
P.S.Volela bih,naravno da mi se jave svi oni koji imaju slican problem..pa da razmenimo iskustva!
Unapred hvala! :) 8) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sindrom policisticnih jajnika i insulinska rezistencija
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако ти нико не одговори за пар дана, отвори нову тему. Мислим да је најбоље овде да је отвориш: ginekologija/ или можда овде endokrinologija/.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sindrom policisticnih jajnika i insulinska rezistencija
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 30, 2013 8:06 pm
Postovi: 2
Hvala mnogo!Ok! :D :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: