Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Čet Apr 01, 2010 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 01, 2010 11:04 am
Postovi: 3
Pozdravljam sve na forumu.
Imam 20 godina i mislim da imam problem sa kožicom penisa.
Meni penis ovako izgleda (nije lično moj na slici ali isto tako izgleda).
http://www.fimoza.info/img/fim2.jpg

Ja mogu normalno da povučem kožiću preko glave penisa i ne osecam nikakav bol.
Do sada nisam imao seksualni odnos.

Ono što mene interesuje, da li ovako izgleda normalan penis tj. kod 95% našeg naroda i da li operacija skraćivanja te žilice na slici (pretpostavljam da ima svoj naziv) predstavlja "obrezivanje" kako ga naziva Jevrejski narod?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 9:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
ta zilica je normalan sastavni deo penisa i zove se frenulum...i prirodno ga ima svaki muskarac...
on moze da bude kod nekih muskaraca kraci nego sto je normalno (i to nije tako retko) i da tada pravi neke probleme - otezava zavrtanje kozice, previse vuce glavic na dole, moze i da se povredi tokom odnosa (pukne)...i tada (u slucaju kratkog frenuluma) radi se jedna intervencija koja se zove frenulotomija - to je presecanje te zilice, i predstavlja vrlo jednostavnu proceduru...
a obrezivanje je nesto sasvim drugo - to je intervencija kojom se odstranjuje kozica koja pokriva glavic i nakon toga glavic ostaje otkriven...obrezivanje (cirkumcizija) se radi kada je kozica uska (fimoza) i ne moze da se prevuce preko glavica ili se tesko prevlaci i vrsi pritisak na telo penisa kada se zavrne...a pored tih medicinskih razloga, obrezivanje se praktikuje i iz verskih razloga kao sto si spomenuo (muslimani, jevreji), ili negde kao kulturoloski obicaj (npr. amerikanci), zatim zbog licnog estetskog preferiranja takvog izlgeda penisa itd...
znaci to su dva razlicita pojma - frenulotomija je samo presecanje zilice, a obrezivanje predstavlja odstranjenje kozice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 01, 2010 11:04 am
Postovi: 3
Hvala doktore na stručnom i jasnom odgovoru.
Koliko sam zaključio iz Vašeg odgovora, problem sa kožicom nemam, e sad, čini mi se kada malo zategnem frenulum da mi penis ide malo na dole pa se bojim da je to kratak frenulum :(
Ne mogu da procenim da li je frenulum kratak ili ne.
Iako sam čitao da je operacija jednostavna, ne bih se izlagao ako nije potrebno...
Ja sam uslikao par mojih slika pa ako Vam nije teško da na osnovu istih procenite imam li potrebe da idem kod urologa ili je ovo normalno...
Prva slika je penis u normalnom stanju druga kad je u erekciji:






Slika

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 9:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
kada se bas prenategne kozica, u odredjenom stepenu frenulum i normalno povuce glavic na dole...njegova funkcija je da omoguci vracanje kozice na glavic tokom prelaska iz erekcije u spusteno stanje pa mora da postoji taj neki stepen nategnutosti, jer da nema ne bi ni vrsio svoju funkciju...bitno je da ne bude previse kratak (kratak frenulm ili frenulum breve), pa time i previse zategnut, i da krene da vuce glavic na dole cim kozica krene da se zavrce, da to pravi problem prilikom penetracije kada kozica pokusava da se izravna a frenulum to ne dozvoljava...znaci bitno je da frenulum bude dovoljno dugacak da omoguci da se kozica lepo izravna kada se zavrne iza glavica...a na ovim slikama se vidi da je kozica bez problema potpuno zavrnuta a glavic jos uvek u normalnoj poziciji, sto znaci da je frenulum potpuno uredu...
zapravo, jedini pravi nacin da se utvrdi da li frenulum pravi neki problem je tokom seksualnog odnosa, tako da ces kad dodje vreme za to najbolje proceniti, ali na osnovu slika mislim da ne bi trebalo da bude nikakvih problema, tvoj penis je potpuno normalnog izlgeda...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 01, 2010 11:04 am
Postovi: 3
Nema reči da Vam zahvalim na ovim odgovorima!
Puno hvala, mnogo ste mi pomogli i želim Vam sve najbolje u daljem radu!
Veliki pozdrav i hvala još jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Čet Nov 01, 2012 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2012 4:56 pm
Postovi: 7
Pozdrav,i ja imam ovaj problem samo sto mene boli kad navucem kozicu preko kad mi je penis dignut. To jest jedva nekako navucem ali boli... I glavic me boli na dodir kad je suv

POMOC!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Stefane, mislim da je Dr011 sve lepo objasnio i da znas sta ti je ciniti!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 2:12 pm
Postovi: 2
Doktore trenutno imam 16 godina kozicu mogu da zavrnem do pola pre jedno 2 godine mogao sam jedva malo da li ce to sa vremenom popraviti ili trebam da idem kod doktora? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Ned Jun 02, 2013 6:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
pokusaj to vezbom jos malo da razradis, trebalo bi skroz potpuno lako da moze da se svuce...ako to ne uspes vezbom da uskoro sredis javi se urologu da to pogleda, potrebno je svakako to da resis, da bi mogao da uzivas onako kako treba... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 2:12 pm
Postovi: 2
Hvala vam doktore razradjujem ja svakim danom ne brinite za to :wink: videcemo sta ce biti koliko otprilike da cekam pre nego sto odem kod urologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 12:01 am
Postovi: 1
Doktore imam problem jedna strana kozice mi je veca od druge....Kada pisam pisaca malo ide u stranu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 4:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Smotko je napisao:
Doktore imam problem jedna strana kozice mi je veca od druge....Kada pisam pisaca malo ide u stranu..

Прво повуци кожицу па онда пишки.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Pet Avg 23, 2013 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 5:48 pm
Postovi: 15
Prvo pozdrav ja imam 13 godina i imam isti problem kad mi je penis u erekciju mogu da dignem kosovu uz pomalo bola i posle je isto vratim tako ali imam osećaj da je baš ta nit koja povezuje glavu i kozicu premala i ds može pući tako da bi želeo operaciju može li neko da me posavetuje da li da radim sad sa 13 godina operaciju ? I dali će moj penis isto normalno rasti kad to ostranim i dali će moci lepo da dignem kozicu i to sve molim vaš odgovorite !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Pet Avg 23, 2013 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 23, 2013 5:48 pm
Postovi: 15
Prvo pozdrav ja imam 13 godina i imam isti problem kad mi je penis u erekciju mogu da dignem kozicu uz pomalo bola i posle je isto vratim tako ali imam osećaj da je baš ta nit koja povezuje glavu i kozicu premala i ds može pući tako da bi želeo operaciju može li neko da me posavetuje da li da radim sad sa 13 godina operaciju ? I dali će moj penis isto normalno rasti kad to ostranim tu nit i dali će moci lepo da dignem kozicu i to sve molim vas odgovorite !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa penisom - Da li je ovo normalno?
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: