Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konstantan bol u testisima
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 10:00 pm
Postovi: 6
Molim za savet, pomoc. Trazio sam po netu, ali nigde nisam nasao konkretan odgovor za moj problem. Vec nekoliko dana imam konstantan ali blag bol u testisima. Bolovi se povremeno pojacaju ali se smanje. Mesec dana pre nego sto su poceli bolovi, imao sam nezasticeni odnos. Medjutim, osim tih bolova, nemam nikakvih drugih simptoma. Plasim se da nije neka polna bolest poput hladimije ili gonoreje. Svaki savet ili misljenje su dobrodosli. Unapred zahvalan. Bojan.........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan bol u testisima
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да се ниси ударио или шта слично? Возиш бицикло?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan bol u testisima
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 10:00 pm
Postovi: 6
Nisam se udario, niti vozim biciklo. Pre bolova nisam dizao nista tesko. Juce i danas jesam dizao teske stvari, medjutim to ne utice na moj bol. Ne boli me. Ali blagi konstantan bol je tu. Bojim se da nije neka polna bolest, ali nemam nikakve druge simptome. Ako nije neka polna bolest, sta bi moglo biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan bol u testisima
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 10:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ево шта сам овде нашао:

Citiraj:
Razlozi za bol u predelu testisa su brojni, ali nijedan od njih ne sme biti zanemaren. Iako po sredi može biti neka prolazna upala ili bol uzrokovan blažom povredom (udarcem) nijedan bol ne treba “pustiti da prođe od sebe”. Naročito kada je reč o tako osetljivom području kao što su testisi.

Prvo što morate uraditi jeste da shvatite da ne znači baš svaki bol u predelu testisa nužno pojavu raka. Postoje i mnoga druga oboljenja koja vam mogu zadati jednako problema.

Epididimytis je oboljenje koje zahvata površinski sloj skrotuma, a njegov najčešći uzrok je neka urinarna infekcija. Simptomi po kojima ćete ga prepoznati su upala kože propraćena crvenilom.
Iron Abs za vas

Orchitis je, takođe, oboljenje testisa koje se najčešće povezuje sa urinarnim infekcijama, a jedna od vidljivih posledica jeste i oticanje kože mošnica. U slučaju nakupljanja veće količine tečnosti oticanje može biti propraćeno i bolom.

Varicocela je oboljenje koje zahvata testikularne vene i obično je propraćeno bolnim otokom.

Spermatocele nastaje usled formiranja ciste na epididimitisu testisa (površinski sloj kože). Bol je prateći element oboljenja.

Kila je još jedan od razloga za bol u testisima, premda oboljenje ne mora nužno biti propraćeno bolom. Do kile dolazi usled popuštanja mišićnog tkiva abdomena, pri čemu se deo sadržaja abdomena spušta u mošnice.

Torzija testisa još jedan je od mogućih uzroka bola. Torzija testisa se javlja kao rezultat uvrnuća testisa, do čega najčešće dolazi zbog dugotrajnog ili iznenadnog, intenzivnog, fizičkog napora.

U svakom slučaju, svaka promena u predelu testisa ili muškog reproduktivnog sistema uopšte, mora se što pre prijaviti urologu, kako bi se postavila tačna dijagnoza i preduzele neophodne mere lečenja. Bolest ne mora nužno biti ozbiljna, ali vi to ne možete znati. Jedna od najvažnijih mera koju sami možete preduzeti jeste pregled testisa. Nešto više o tome pročitajte u našem tekstu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan bol u testisima
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 10:00 pm
Postovi: 6
Fala druze na trudu. Mozda je u pitanju torzija testisa..... Ali u svakom slucaju imam uput za urologa, pa cu videti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantan bol u testisima
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 11:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
У сваком случају, мора неко да те испипка. :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: