Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: keratokonus
PostPoslato: Uto Feb 07, 2012 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2012 8:46 pm
Postovi: 1
pozdrav! Imam očnu deformaciju- keratokonus, konstatovana mi je 2002. godine i od tada nosim kontaktna sočiva. Dioptrija (zakrivljenje) mi se nije menjala do pre godinu dana, redovno sam išla na lekarske kontrole u Očnoj klinici. Pre godinu dana, kada sam otišla opet na kontrolu, doktor mi je rekao da ke deformacija dosta napredovala, posebno na desnom oku. Tada sam poslednji put uzela nova sočiva i od tada nisam išla na kontrolu. Idem kod istog doktora otkad mi je otkrivena bolest, ali mi on nikada lepo nije objasnio kakva je to deformacija tačno, kada je neophodna operacija, kakva je operacija, gde se može obaviti i slično. Kada sam izlazila iz ordinacije tada, poslednji put, doktor je rekao čoveku koji je sa njim bio u ordinaciji tada (pretpostavljam svom prijatelju) : "Ovi sa keratokonusom, neka im je bog u pomoći". Ja sam to čula, još nisam bila izašla iz ordinacije i jako sam se uplašila, Od tada nisam ni otišla na kontrolu, mada znam da je trebalo, ali se plašim šta ću čuti ako ponovo odem. Tada, na poslednjoj kontroli, bila sam u privatnoj ordinaciji, ali kod istog doktora, jer je u penziji nastavio da radi privatno tamo, a u njega sam imala poverenja jer je od početka pratio šta se dešava u vezi ss mojim problemom. Čitala sam o keratokonusu na raznim internet stranicama, iskustva ljudi i to, i sve mi to deluje prilično zastrašujuće kada dodje do trenutka da se mora na operaciju i to, a čini mi se da keratokonus nije ni prevoše česta pojava, pa malo ljudi i zna da kaže nešto o tome. Volela bih da me neko posavetuje šta dalje da radim, osim što znam da moram da odem na kontrolu, i to što pre :)
dioptrija mi je: na levom oku -3,5, sa baznom krivinom 6.80,prečnika sočiva 9,1, a na desnom -3,00, sa baznom krivinom 6.90, prečnika sočiva 9,2. mada iskreno ne razumem najbolje šta to znači i koliko je opasno, a verujem da se za ovih godinu dana dosta i pogoršalo sve to je r slabije vidim i sa sočivima.
hvala unapred, poydrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: keratokonus
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Zdravo!

Tek sada sam videla pitanje u vezi keratokonusa. Baš mi je žao da nisam ranije. Svejedno, napisaću ono što znam.

Prošlog vikenda u Beogradu je prvi put bio Leo Angart, Danac koji poslednjih 18 godina putuje svetom i drži radionice za bolji vid. Neću da ga hvalim jer ne znam šta bih pre napisala, prečešljaj njegov sajt http://www.vision-training.com

Pre godinu i po dana sam prvi put čula za keratokonus. Osoba je otišla kod njega na radionicu i više nema taj problem. Prosto neverovatno, a priča je bila slična tvojoj, crni scenario, nemoguća operacija, preskupa sočiva i sl.

Na tvom mestu bih pisala Leu i molila ga za pomoć. Druga mogućnost je da pokušaš da dobiješ one koji su organizovali radionicu u Beogradu http://www.vision-training.com/en/Works ... lgrade.php , a treća, upravo sam videla, krajem juna imaće radionicu u Zagrebu http://www.vision-training.com/en/Works ... argreb.php (simpatična greška, dodali su jedno r :) ). Sigurna sam da ćeš, ako se potrudiš, od nekoga dobiti odgovor.

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: keratokonus
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 10:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Или купити рупичасте наочаре за тричавих 15 евра и покушати са њима.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: keratokonus
PostPoslato: Sre Avg 07, 2013 9:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:37 pm
Postovi: 30
aa_aca je napisao:
Или купити рупичасте наочаре за тричавих 15 евра и покушати са њима.


Ima kod ace na lageru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: