Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 11:52 am
Postovi: 11
Evo i mene malo...
Odradila sam treći tretman laserom pre nedelju dana, mogu reći da se primećuju rezultati. Krijem lice i dekolte od sunca, kao zmija noge :) , koristim Heliocare SPF50 preko dana (par dana posle tretmana), ostalim danima i noću Vichy Dermablend (jeste malo jači ali mi za sada odgovara) fiksiram ga Lorealovim TrueMatch The Minerals puderom u prahu... Koristila sam Bioderminu kremu Sensibio Ar, ali pre mesec dana drugarica mi je iz Nemacke donela Sanct Bernhard-ovi kremu proziv crvenila - Anti-Rotungs-Creme... i mogu vam reci da extra radi posao :) . Ako se sticajem okolnosti zacrvenim (blizu pretoplog sporeta, emocije, i td), kada nju nanesem sve se smiri. Takodje, na svoju ruku sam pocela da koristim kapi za nos Operil. Naime, dokazano je da oksimetazolin, kao dekongestiv, efikasno suzava krvne sudove... i već se uveliko sprovodi istrazivanje na tu temu. Već su spravljeni neki prparati na bazi istog, koji su u fazi testiranja do kraja godine. Ja ga koristim tako sto 2-3 kapi utapkam, za sada, samo na regiju nosa. Nakon 1-2 h uocava se dejstvo, i povlaci crvenilo. Dejstvo ima u narednih 6-8 sati. Koristim ga samo 1 dnevno, ujutru, posle umivanja, utapkam na nos i posle stavim kremu koju koristim. Neke osobe, koje su ga koristile, zalile su se na REBOUND efekat, tj. povratak crvenila u znatno vecoj meri... ja za sada nemam nikakvih problema vec samo koristi (koristim ga vec vise od mesec dana). Ali za sada, zadrzavam se samo na regiji nosa. Citala sam o dejstvu oksimetazolina na internetu, i na svoju ruku sam odlucila da probam.
Sto se ishrane tice, jedem relativno normalno. Više pilećeg mesa i ribe, presnog povrća... jabuke, suve smokve, bademe, bele semenke.... mnogo vode (2-3 l dnevno), zeleni caj, zalfija... kafu ogranicila na maximalno 2 dnevo (i to hladni nes). Pijem omega3 masne kiseline, vitamin D sam pila mesec dana i sada pravim pauzu pa idem da izmerim nivo istog u krvi... Izbacila sam slatkise... kada mi se prijede slatko pojedem smokve, zito... nekada ubacim crnu cokoladu bez secera ili sladoled (retko). Izbacila sam sve kupovne sokove... voce cedim sama... Uglavnom sam zadovoljna... izbije mi po koja bubuljica... ali meni je tako bilo i pre dijagnoze Rozacee, samo sto sada mnogo vise obracam paznju. Planiram da krenem sa trcanjem, stvarno nemam nameru da se toga odreknem zbog crvenila.... umereno naravo. Videćemo kakva će biti situacija nadalje. :)
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
.............Pozdrav dragi crveni :oops: ......nije me bilo neko vreme ......tera tera ja sam koristila urin prvi jutarnji srednji mlaz kao i za bilo koji pregled kad nosis doktoru.....utapkavala sam ujutru i uvece i stvarno mi je smirilo lice extra ....no nije ga izlecilo zacrvenim se ja jos...ali kad koristis urin ne bi trebalo da pusis pijes alkohol izbegavas ljutu i zacinjenu hranu :o ...sto je najgore ja sam od onih sto se nevole odricati dobrih stvari u zivotu tako da jedem i pijem sve....zacrvenim se malo pa sta nisam manekenka :lol: ...mislim da treba puno srece novca i naici stvarno na pravog dermatologa koji se razume u rozaceu jer ih stvarno ima raznih oblika sto se i vidi na ovom forumu...ako imas jos neke nedoumice pitaj i slobodno probaj nemas sta da izgubis :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Ja sam usla u neki cudan period sto se tice rozacee, pre par meseci sam krenula sa terapijom ( pisala na predhodnim stranama ) Bila sam prezadovoljna nekih mesec dana, posle se sve vratilo. Pa sam opet krenula sa terapijom i nista, lice je bilo uzas. Onda mi se sve smucilo kupila sam pantenol galenikin, pantenol sa colagenom i aloe verom i neki avene sapun bez sapuna za ciscenje lica :) I to je sve sto stavljam na lice, ne mogu vise da se borim. Za divno cudo lice mi je vec vise od mesec dana odlicno, sto je do sada najduzi period bez rozacee. Pogotovo sto je vruce, kada mi je po obicaju najgore. Ne znam sta je u pitanju. Stresa u mom zivotu ko i do sada. Jedino sto retko kad jedem slatkise. Veceras spremam vafle sa karamelom, ako se ospem do sutra pisem poruku ovde :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Osula sam se skroz :( Dobro u svemu tome je sto ocigledno reagujem na slatko. Pretpostavljam da su krivi ugljeni hidrati posto ih jedno mesec dana nisam unosila sem kroz voce i 2 porcije integralnih zitarica nedeljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 1:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 25, 2013 11:30 am
Postovi: 24
Lokacija: Београд
Ја сам се једном тако осуо око уста и по лицу кад сам орално задовољавао овцу код бабе и деде у Фекетићу. Знао сам у шали да кажем да сам добио овчије богиње али то наравно није могуће јер богиње нису полна болест.

На моје велико изненађење сода бикарбона није помагала али сам се сетио да сам у књизи Уринотерапија од Генадиљ Милахова прочитао да урин може да се користи и у козметичке сврхе. Тако сам сваког јутра уместо да попијем цео јутрарњи урин остављао око пола децилитра за умивање и све је нестало.

Обавезно треба сваки пут користити нову вату!

Баш спремам текст о том искуству на свом сајту.
Јавите какви су резултати.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Maj 25, 2013 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Aca, ovca ti dala nogu pa sad visak slobodnog vremena trosis ovde po forumima sprdajuci se sa bolesnim ljudima? A? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 12:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Неко се представља као ја. Разлика је само у корисничком имену.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 26, 2013 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 10:15 pm
Postovi: 13
aa-aca je napisao:
Ја сам се једном тако осуо око уста и по лицу кад сам орално задовољавао овцу код бабе и деде у Фекетићу. Знао сам у шали да кажем да сам добио овчије богиње али то наравно није могуће јер богиње нису полна болест.

На моје велико изненађење сода бикарбона није помагала али сам се сетио да сам у књизи Уринотерапија од Генадиљ Милахова прочитао да урин може да се користи и у козметичке сврхе. Тако сам сваког јутра уместо да попијем цео јутрарњи урин остављао око пола децилитра за умивање и све је нестало.

Обавезно треба сваки пут користити нову вату!

Баш спремам текст о том искуству на свом сајту.
Јавите какви су резултати.

Nemas pojma koliko si glup!Odvratno!Glupo je nekoga ismijavati na ovaj nacin.Ako ti smeta Aca ili bilo ko na ovom forumu nemoj da ga posecujes.Sam sebe pravis budalom a ovo ti i nije bas neko mijesto za te stvari!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 8:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Јесте. Он сам себе прави будалом, али је све податке подесио тако да изгледа као да се ради о мени. Не знам шта је мислио да постигне тиме. Просто сам забезекнут нивоом подлости.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 11:52 am
Postovi: 11
Hahaha.... e stvarno ima svakakvih ljudi :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
......Ja sam se zabrinula.......da mu taj silni urin nije malo isprao mozak :o ...
ipak ga treba pazljivo dozirati :D ......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 2:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:57 am
Postovi: 3
Zdravo saborci.Zanima me da li neko od vas ima neke promene na ocima i oko njih, da li vas bole oci?Ja od kada sam poceo da se borim sa ovim cudom izgledam kao da nisam spavao deset dana,oci su mi crvenkaste,podocnjaci modri,boja modrice.Da li su vam upale koze 24 sata ili samo ponekad?Neki su pisali da su im se osula usta,kako se kod vas to ispoljava na usne?Meni se usne zategnu kao struna,na krajevima pucaju,imam bol cim otvaram usta.Mislim da su secer i meso daleko gori od standarnih okidaca ove bolesti,jer povecavaju upalu ceo dan.Trcanje je jako nezgodno ili teretana,svaka malo veca fizicka aktivnost,medjutim tada jaka upala i crvenilo traju krace i brze se povuku.Ja se svakoga dana pitam sta u zivotu da radim ako u 20 godina ne mogu da imam vece fizicke aktivnosti,da izlazim na sunce i hladnocu,da popijem casu vina ili pojedem cokoladu,da sednem u malo topliju prostoriju,zaista ovo ko ne dozivljava ne moze ni predpostaviti kako je tesko.Sto se tice ovog "zezatora" samo ignorisanje je lek za bu..le,siguran sam da je bolestan ne bi bio tako "duhovit". :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Maj 28, 2013 9:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ма тај "зезатор" је имао за циљ само мене да бламира и нервира.

Него када читам ове текстове погледао сам на интернету шта је розацеа. Можда ја то имам, мада нисам сигуран. Имам нека чудна оштећења по лицу и врату која личе на опекотине. Јављају се када ми је топло и када се знојим. Нико ништа није знао да ми каже о томе.

Мазао сам свашта и ништа није уродило плодом. А све ово пишем због једног детаља. Пре неког времена сам не знам ни ја зашто, почео једну флеку да мажем кефиром који пијем већ неко време и сам га правим. Интересантно је да је флека скоро нестала и више се није појачавала. Једва да се примећивала. Онда сам пробао са још неким флекама и десило се исто. Можда би још неко могао да проба овај систем. Сигурно не може да шкоди. За кожу вам треба само малко кефира, а остало морате да попијете тако да ће да буде вишеструко корисно. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Maj 29, 2013 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Nisam nikada imala problem sa ocima, niti usnama. Sto se tice rozacee kod mene, definitivno su okidaci slatkisi, hleb i ostalo od ugljenih hidrata retko. Zacrvenim se ja dosta kada sam fizicki aktivna ili se skuvam u busu, ali to prodje za nekih 1h. Od poslednjeg osipanja ( prvo sam sacekala da prodje ) sam probavala jednu po jednu namirnicu i lice mi je skroz ok sve dok ne jedem nesto slatko. U to spada od cokolade pa sve do palacinki :( Probajte tako da eliminisete namirnice i mozda nadjete sta je vama okidac. Nemanja 1, ja izbegavam vino jer od njega budem uzas ali od votke mi naprimer nije nista. Nadji alkohol koji ti prija :) Procitala sam na internetu da krive demodex za rozaceu, pogotovo kada se jevlja oko ociju. Procitaj nesto i o tome. Mozda ti pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 12:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хвала ти на савету, али испробао сам све варијанте које сам могао и нисам нашао повезаност са храном или пићем. Можда сам нешто превидео, ко зна. Проблем је и то што се код мене стање веома споро мења и за то време много фактора се уплете.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: