Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prava istina o Roaccutane!
PostPoslato: Sub Dec 11, 2004 2:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Zdravo svima koji ovo citaju! Zainteresovala me je tema oko ovog leka i nisam mogao da se suzdrzim a da ne kazem nesto sto svi precute! Evo jedno pitanje za razmisljanje: "Sta mislite da jednom dermatologu zatreba Roaccutane da li bi ga koristio?!" Moje licno misljene da im to ni u snu ne bi palo na pamet! Kao student medicine i covek koji je imao problema sa aknama dobro sam se raspitao o tom leku ne samo kod nas vec i kod lekara u inostranstvu! I znate sta su rekli ovi iz inostranstva,da nemaju problema sa njim jer je lek POVUCEN IZ UPOTREBE! Toliko nezeljenih dejstava u jednom leku protiv tako (relativno receno) bezazlene bolesti! Da li znate da je postojao smrtni slucaj uzrokovan upotrebom ovog leka i to u Americi! Da li znate da ima teratogeno dejstvo na plod! Istina savetuje se da se ne ostane u drugom stanju ali stepen promena na nivou gametogeneze niko ne zna! Kaze se da je bezopasan za muskarce mada ne verujem da nema uticaj na spermatogenezu! Ono sto me najvise uplasilo jeste da ovaj lek moze uticati na promenu psihickog statusa sve do pojave SUICIDA! Ja vam necu reci ako ne znate sta to znaci,pitajte vase dermatologe koji su vam ga prepisivali pa nek vam objasne! Ono sto cu vam jos reci jeste da se ovaj lek ispituje za moguci ulazak u protokol kod onkoloskih bolesnika jer poseduje citostaticko dejstvo! Ima jos mnogo toga ali moj savet je da se dobro raspitate pre nego li pocnete da ga koristite i da odmerite sve koristi i moguce nezeljene efekte! Kad pogledate sta lecite ovim lekom i sta bi sve moglo da se desi posle njegove upotrebe sigurno bi rekli: "Neka meni mojih bubuljica!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 11, 2004 4:12 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Lepo je sto pratis literaturu, ali evo ti najnovijeg izvestaja sa Evropskog kongresa u Firenci. Prisutni dermatolozi njih 5000 glasali su za i protiv Roakutana. Njih 95% je bilo za lek a 5% uglavnom amerikanci potiv. To je uglavnom zato sto se u americi daju vece doze leka do 1 mg po kg tel.tezine. u Evropi se ide sa manjim dnevnim dozama ali su kumulativne doze iste i rezultati podjednako dobri. Kada govorimo o smrtnom ishodu posle uzimanja lekas. Jedan od najopasnijih lekova pored Penicilina je i Aspirin. Sto se tice suicida mnogo cesce se suicidne misli javljaju kod onih koji imaju teske akne nego kod onih koji se od tih akni uspesno lece Roakutanom. Naravno ni ja ga nerado dajem devojcicama jer nikad se ne zna sta njima moze pasti na pamet. Pa eto ti belaja!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 11, 2004 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
goranai je lepo odgovorila ...a evo i mog odgovora,

Skloni se sa foruma i nemoj da plasis ljude,moj dermatolog je izlecio cerku Roaccutanom,zar bi zeleo neko cerki smrt...
Ja sam 24 sata na internetu,bavila sam se istrazivanjem tog leka pre nego sto sam uzela da se lecim njime.
Zvala sam ljude iz inostrastva,prijatelje koji tamo zive,raspitivala se kod njihovih dermatologa i svi jednoglasno kazu"Roaccutane bi i svom detetu prepisao" i tamo se mladi i stariji uspesno lece roaccutanom,GDE SI TI PROCITAO da je u inostranstvu povucen lek,kad ja chatujem sa ljudima (oni koji koriste lek) iz Amerike i Evrope upravo dajemo savete jedni drugima,da nije bivsih korisnika leka ja nikada ne bi uzela isti,hvala im sto su mi otvorili oci.
Ta devojka ,moja drugarica je prva prosla torturu lekom u inostranstvu pre 3 godine,sada ima zdravog sincica od godinu ipo dana,lek je u nama najvise 2 meseca posle upotrebe,i od tada nema stetnosti na plod!!!!

Budi ti srecan sa svojim bubuljicama,ali pusti mlade da se izlece,ja sam bila na ivici suicida pre leka sa aknama,sada sam nova osoba,srecna sam i prezahvalna ROCHE-u sto postoji i pravi tako mocan lek.


GRrrr...nisi se dovoljno informisao,dok detalnjo ne zagrejes stolicu molim te ne dolazi sa dezinformacijama!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Teorija zavere
PostPoslato: Sub Dec 11, 2004 3:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Mislim da će biti korisno ukoliko i ja lično kažem nekoliko reči o Roaccutanu.

Patim od akni otprilike 10ak godina i svako ko ima problem sasvim dobro zna kako je to proći kroz "pakao na zemlji"-nisu to samo estetski problemi
akni,ožiljaka nego i izrazit uticaj na socijalni osećaj nesrećnih ljudi koje je ova bolest zadesila.
Lično sam probao sve nazovi lekove,losione,kreme,minerale,vitamine,
tretmane(mislim da takoreći napamet znam sve proizvode za akne koje postoje u našim apotekama),pokušavao sam i sa istraživanjem problema,
raznim kombinacijama i ništa.Akne su kompleksan problem i ni sama nauka nema potpuno jasno viđenje problema-da li su hormoni,nasleđe,
stres,ishrana ili sve zajedno uzrok problema.
Ko je prošao kroz čitavu priču sasvim dobro zna kako bi dao sve samo za trenutak sa normalnom kožom i koliko može samo da zavidi onim ljudima koji nemaju ovaj težak teret oko vrata.
O Roaccutanu sam čitao dosta,uglavnom preko izjava različitih korisnika i veoma veliki broj njih govori kako nakon završetka terapije nisu videli ni jednu aknu.Naravno mnogi od njih ukazivali su na propratne efekte-suvoća kože,problemi sa zglobovima,krvarenje iz nosa i dr. što se sve smatra standardnim propratnim pojavama.Ima i korisnika i ljudi koji međutim ukazuju na ekstremne teške efekte-depresije,samoubistva,
slepilo,gluvoća i dr. međutim takve pojave i istraživanja pokazuju su neverovatno retke-citiraću jednog Australijanca koji pominje da su veće šanse da Vas udari autobus nego da dobijete neki od ovih problema.
Ukazaću još na nekoliko činjenica-primera radi sin jednog Američkog kongresmena koji je imao akne i lečio se ovim lekom izvršio je samoubistvo-to nikako ne mora da znači da on to ne bi učinio i bez leka
(na kraju akne same vode takvim osećanjima) i sada taj isti kongresmen vodi izuzetnu kampanju protiv leka i Roche-a(možete zamisliti propagandni i finansijski potencijal koji stoji iza takvih ljudi koji može voditi pogrešnom predstavljanju leka).Zatim tu su i oni koji tuže sve i svakog,pa naravno i Roche.Veoma zanimljiva je sledeća činjenica:Naime,
ako posetite sajtove različitih "čudotvornih lekova za akne" koji kako se
reklamiraju mogu da izleče problem za 3 dana,opisuju svoj proizvod kao fantastičan i onda na kraju svi redom bacaju drvlje i kamenje na Roaccutan,što je priznaćete neverovatna slučajnost.Pored ovog napominjem da je u igri ogroman novac koji se obrće-jedan podatak govori da se na razne tretmane akni u svetu troši preko 5.000.000.000 $
a lično verujem da je to neverovatno potcenjeno i da se radi o iznosima mnogo većim-kome je onda u interesu postojanje leka i njegovo korišćenje koje bi vodilo izlečenju?
Koristim Roaccutan preko mesec dana-koža je suvlja,tu su i problemi sa zglobovima koje rešavam MSM-om,postoji i krvarenje nosa,ali je koža čini se na mogućem putu izlečenja koje podesećam traje od 4-8 meseci pa treba biti strpljiv za finalne rezultate.Mogu da savetujem svim očajnim ljudima da ne gube vreme,novac,zdravlje nego da pokušaju,jer lično mi je žao što godinama unazad nisam krenuo sa ovom terapijom-sada bih već moguće imao zdravu kožu.Mnogi ljudi govore da su izlečili bolest ovim lekom i sa nadom u isto ja nastavljam svoju terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 11, 2004 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Mozda niste dobro procitali ali rekao sam da sam i ja imao probleme sa aknama i u potpunosti razumem sve probleme koje akne stvaraju! Takodje nisam rekao da je to jedini lek koji covek pije a moze izazvati teske posledice,sigurno je od anafilaktickog soka posle penicilina vise ljudi umrlo nego od Roaccutane ali ne zaboravite da ako ne upotrebimo penicilin (kod ljudi koji nisu na njega alergicni) covek umire a od akni nije jos niko umro,koliko god mu suicidne ideje bile ozbiljne! Nisam nikad ni rekao ne upotebljavajte ovaj lek vec dobro se informisite i sagledajte sve moguce posledice! Pokusao sam samo da iznesem istinu o tom leku,zapravo one stvari koje se precute. Pa ako od istine treba bezati i ako je treba skrivati onda se ozbiljno trebamo zapitati sta me ceka kad sledeci put budem otisao kod lekara i sa pravom uplasiti kad mi taj isti lekar nesto prepise da li je i ovaj put nesto precutao! Za one kojima medicina nije strucnost podsecam da precutati istinu znaci lekarsku gresku (vitium artis) osim u slucaju malignog oboljenja o kome se najcesce ne govori obolelom ali zato njegova porodica MORA apsolutno sve znati! Svedok sam velikog broja slucajeva da devojke koje cesto nemaju ni punu godinu problema sa aknam vrse neverovatan pritisak na svoje roditelje jer su cule od svojih drugarica da je ovo jedini pouzdani lek a da se prethodno nisu apsolutno nista informisale o istom! Opet cu reci,treba dobro razmisliti o svemu jer je u pitanju nase zdravlje i nase telo i potpuno je nestrucno i povrsno reci da se ovakvim informacijama neko plasi! Nemam nikakve licne koristi od ovoga ali znam da sam postupio pravilno! Uostalom zadatak lekara nije da on ubedjuje(da ne kazem prisiljava) nekog u svoje misljenje vec sam pacijent odlucuje o svojoj sudbini! Ali to je izvodlivo samo onda kad sam pacijent zna sve razloge za i protiv i tu je lekar cist pred sobom i zakonom. Zamislite samo sta bi se sve desilo kad bi se govorilo samo o pozitivnim efektima! Katastrofa!
P.S. Ovo predstavlja samo jedno strucno "sukobljavanje" i zeleo bih da se tako i interpretira (sto je Gorana i shvatila) a za druge necu ni komentarisati jer smatram da nemaju dovoljno kompetencije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 12, 2004 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 25, 2004 6:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: beograd
ja cu samo dodati na ovo da onaj ko nema urtikariju ne zna sta je "pakao na zemlji". to je pravi pakao i mi koji patimo od urtikarije bismo sve dali da mozemo da izgledamo normalno, a ne kao nakaze cim nam se malo zagreje telo i da ne pijemo lekove protiv toga posle kojih se osecate kao drogirani !!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 12, 2004 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Hektor_bgd je napisao:
P.S. Ovo predstavlja samo jedno strucno "sukobljavanje" i zeleo bih da se tako i interpretira (sto je Gorana i shvatila) a za druge necu ni komentarisati jer smatram da nemaju dovoljno kompetencije!


Kompetentni smo mi jer smo lek uzimali i bolje od tebe znamo kakav je,a zbog medicine kakva ona zapravo jeste u nasoj zemlji odavno bi i ja setala akne i dan danas sa tugom ,i vise sedela kod kuce,danas sam osoba koja se krece,voli zivot,i ne znam zasto ti podcenjujes nas,valjda ti je dovoljno jasno da smo o Roaccutanu prvo sve proucili,i veruj mi da sam i ja bila uplasena,ali kod mene je bilo "sve ili nista" i drago mi je da sam se akni oslobodila i dobila novi i lepsi zivot.Sada ROACCUTANE od srca preporucujem onima koji pate od akni ali ne zbog njihovog fizickog izgleda veczbog dusevnog bola...sto ulicom idu i saginju glavu,placu svaki dan,mole Boga da se desi cudo..
Nemoj pogresno da me shvatis ali ovako reagujem jer sam mogla da ne uzmem lek verujuci pricama da cu se ubiti,ti si me podsetio na moje dvoumljenje,ja samo zelim drugima da pomognem...
Hvala ti sto si ukazao na moguce lose propratne efekte ali nasi ljudi nisu glupi,i prvo se dobro raspitaju pre nego sto tabletu stave u usta...

_________________
(hvala svima koji ucestvuju u razgovoru)
SARAH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: O velikoj kompetentnosti domaćih lekara...
PostPoslato: Ned Dec 12, 2004 3:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Pre svega veliki pozdrav za SARAH čije mi je iskustvo dalo veliki podsticaj u nastojanjima da rešim svoj problem i čiji uspeh u lečenju mi je ukazao na potencijal Roaccutana.
O kompetentnosti domaćih lekara i kozmetičara sam već govorio i izneću opet nekoliko činjenica:
-Najgore ožiljke od akne učinili su mi upravo "kompetentni domaći lekari"
i još "kompetentniji domaći kozmetičari"-o tome ko i kako uopšte dobija dozvolu za rad u Srbiji ne treba trošiti puno reči-na svakom koraku se mogu naći razne kvazilekarske specijalističke ordinacije i kozmetički saloni(privatni) gde čak i oni sa najvišom cenom(iz ličnog iskustva poznato) mogu da Vam učine problem daleko gorim;U privatnoj lekarskoj praksi inače važi pravilo-samo što više novca,a rezultati nisu bitni-lekarska etika je misaona imenica
-Državne lekarske institucije prožima stav da su akne sasvim prirodno stanje,to se ni ne smatra bolešću,a po pravilu prepisuju losioni za koje i najveći laik zna da nemaju nikakvog efekta;uz sve to naravno Vam je potrebna i VEZA ukoliko nećete da čekate mesec dana da bi bili primljeni
i to funkcioniše od običnih domova zdravlja pa sve do "najpoznatijih lekarskih centara" poput VMA čiji načelnik javno podržava i smatra prijateljima međunarodno optužene ratne zločince(još malo o lekarskoj etici)
-Sumirano može se reći da nema teže sudbine od toga da Vas zadesi bilo kakva ozbiljnija bolest i da pritom morate da se obratite domaćim lekarima.Čast malobrojnim pojedincima i stručnjacima koji bi zaista mogli da rade i u svetskim lekarskim centrima,nažalost velika većina domaćih lekara ne bi mogla da se kvalifikuje ni za čišćenje bolničkih stepenica u onome što se naziva razvijeno društvo.Kako je Srbija nažalost varvarska zemlja ili kako neki već govore Crna rupa Evrope ipak je ovde i biće plodno tle za razne nazovi lekare i studente...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 12, 2004 7:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2004 2:09 am
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Mislim da Trashcanman nisi nista pametno rekao jer u situaciji u kakvoj se nalazi nasa zemlja nije potrebno biti toliko bistar da bi se izveli ovakvi zakljucci pa je samim tim i sasvim lako biti kritican i sumnjicav! Kao clana mladje generacije od tebe se ocekuje da imas malo konstruktivnije misljenje ne zbog toga sto bi trebalo da posto-poto podrzavas domace lekare (studente) vec da das primer onima koji dolaze iza nas i onima koji nas "sa strane" posmatraju da imamo zelju da sve probleme interno resimo a ne da nas jos "rodjeni" pokopavaju! Upravo smatram da ovoj zemlji nije bolje ne zato sto su nas nasi stari nesto zeznuli u proslosti vec zato sto se pojavljuju mladi ljudi sa jalovim idejama kao sto su tvoje! I nase babe bi dale neko ostroumnije razmisljanje! Veruj mi da mene nisi nista dotakao a takodje ni moje kolege jer ni jaci ni iz blize distance nisu mogli nista da nam naude jer se bavimo najhumanijim zanimanjem na planeti! Ovo daleko od toga da znaci da podrzavam sve one lekare koji nesavesno lece i koji nekaznjeno vec godinama prolaze zbog ucinjenih gresaka! Kazu da se to desava zbog sistema koji mu je to dozvolio ali zar jednom lekaru-humanisti treba vise od sopstvene samokontrole i savesti! Kazes da ima lekara koje treba podmititi da bi te pregledali! Ja ti verujem! Ono sto bi me odusevilo (a verujem i druge) jeste da si otisao i takve lekare prijavio! Ako zaista imas toliko hrabrosti i drcnosti kao sto se predstavljas zasto to ne bi uradio! Pa nek svaki deseti pacijent to isto uradi i verujem da za kratko vreme nikom ne bi palo na pamet da ti trazi pare! O privatnim klinikama necu ni da komentarisem ima svega i svacega ali ni ovde ne treba puno pameti da bi se razumelo da je finansijska korist jedini razlog njihovog postojanja! Kazes "varvarska zemlja"! A zar i ti nisi deo te zemlje i ne nalazis li se i ti u toj "crnoj rupi"! Pa ako verujes da ce te neko bolje leciti i postovati zasto ne odes tamo?! Verujem da bi te sacekali sa rasirenim rukama ! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 12, 2004 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Hektor_bgd

Na tudjoj muci se sladis..izgleda da te je itekako pogodila istina :D

Sto nam ne kazes tajnu kako si se ti resio akni?????

Necemo da otvaramo raspravu,mi bolesni smo na samo nama poznate nacine dosli do leka (koliko on kosta je druga prica,tek neispricana),a o uslovima lecenja u nasoj zemlji nema diskusije,tu smo rodjeni i moramo da trpimo...


Trashcanman,budi jak,izdrazi do kraja,Roaccutane je NAJBOLJI,ne osvrci se na negativne ljude i njihove komentare..

P.S. svaka cast izuzetcima,kojih ima jako malo, ali ima i divnih ljubaznih i pametnih lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 13, 2004 1:40 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Wow!! deco!!! Dok sam ja tokom dva dana pripremala predavanje o ljubavi i toleranciji medju ljudima kao preduslovu prosperiteta nacije i porastu nataliteta a ne STD, na forumu se razbuktavaju strasti. Hajde da se svi lepo pomirimo i nastavimo lepo da se druzimo i saradjujemo jer kako rece Dzon lenon Love, Love me do! i All we need is love!!!!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 13, 2004 2:31 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Ova diskusija vise nije konstruktivna.

Trashcanman, iako je situaciju u zdravstvu katastrofalna, iako postoje pojedinci koji nesavesno obavljaju svoj posao, ne bi smeo da problem generalizujes na celu struku...

Uostalom, uvek postoje svetli primeri, kao sto je to situacija ovde :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: