Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 10:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
BTW , pre 2 dana kada sam ustao , izvalio sam urezanu boru na bradi , onaj deo izmedju donje usne i brade , ali kao 80 god da imam. Malo sam googlao , i pise da se to desava kad smo na rokiju , ali odvratno izgleda :) Kazu pacijenti da ce se to vremenom povuci kad prorade lepo lojne zlezde i nakon koriscenja dobre kreme , zato i pitam sta sad da koristim za kozhu sklonu aknama a post roakutanski tretiranu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 3:50 am
Postovi: 39
Peđa Može duo samo što on ne hidrira suvlju kožu.

Imaš i specijalne kreme baš za post-terapiju npr. Effaclar H ali ne znam da li su preteške za ovo vreme. ArtInna može da ti kaže detaljnije jer ga ona koristi. :) A na tu foru su ti Avene Clean-Ac i Uriage Hyseac restructuring.

Koliko sam shvatila tebi je samo na bradi koža suva i od toga je izborana? Ako je tako uzmeš tester neke od ovih krema i mažeš samo na taj deo, a neku laganiju na ostatak lica.
Takođe su dobre (za suvlje delove) Uriage Cu-Zn krema i LRP Cicaplast.
Inače sve ove kreme jesu skuplje ali traju jako dugo pa se isplati. Samo treba ubosti odgovarajuću, a za to su tu uzorci.

JocaCoja Što si prekinuo ranije? Imaj na umu da lek deluje i dva meseca posle terapije. Tako da nemoj da brineš unapred. :wink:

ArtInna Imala sam ja glavobolje na mnogo manjoj dozi od tebe. Opusti se normalno je. Ali ipak reci lekaru da i on zna.

aa_aca Ako čitaš ovo.....i ako nije kasno. Sad sam se setila jedne kreme. Vichy Aqualia thermal light - odlična stvar!

Roman ja ovde ispisah. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 6:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Meni je uskoro dva meseca od prestanka terapije. Imam par sitnih mitisera i ono sto me posebno brine jeste da su mi od juce pocele da iskacu neke sitne crvene bubuljice po nosu (da budem iskrena, prvi put da mi ovako iskoci, ni kad sam imala problem sa aknama nije mi ovo desavalo) Da li se nekome nesto slicno desavalo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 10:42 pm
Postovi: 4
meni bubuljice uveliko izlaze,izracunao sam otprilike da sam popio 96mg/1 kg...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 8:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
Nije mi samo na bradi , generalno mi je celo lice suvo , ne znam , ne smem da uzimam preteske kreme u bilo ko msmislu , jer iako smo odradili roakutan - mi imamo osetljivu kozu na akne , pa se en bih zezao , moram veceras nesto da uzmem jer je bas bas suvo ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 10:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Beetlejuice, није касно. Још увек сам само на некоришћењу Пантенол креме. Ево и после десет дана од како је не користим и даље имам црвенице по кожи. Вероватно би се већ повукле да је она узрок.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 11:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
minimalna doza je 100mg/kg koliko sam ja upoznata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
aa_aca je napisao:
Beetlejuice, није касно. Још увек сам само на некоришћењу Пантенол креме. Ево и после десет дана од како је не користим и даље имам црвенице по кожи. Вероватно би се већ повукле да је она узрок.


Nisi jedini, izgleda da svi ovih dana imamo slicnih problema. Ili je do sunca ili je neka alergija po sredi. Pricala sam sa jos nekima i svi se zale..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Maj 10, 2013 11:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 11, 2013 12:12 am
Postovi: 64
dana85 je napisao:
aa_aca je napisao:
Beetlejuice, није касно. Још увек сам само на некоришћењу Пантенол креме. Ево и после десет дана од како је не користим и даље имам црвенице по кожи. Вероватно би се већ повукле да је она узрок.


Nisi jedini, izgleda da svi ovih dana imamo slicnih problema. Ili je do sunca ili je neka alergija po sredi. Pricala sam sa jos nekima i svi se zale..


Pojacano crvenilo na kozi prouzrokuje i sam lek, a onda i veca izlozenost Suncu. Mi, koji pijemo i oni koji su do nedavno pili roakutan, ne bi trebali da se izlazemo suncu u perodu od 12 do 17h, a pogotovo ne bez zastitne kreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 4:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 3:50 am
Postovi: 39
Ma ja koliko sam shvatila aca nije na roakutanu....niti je bio. Mozda gresim.

Pedja onda Clean-Ac, Effaclar H, Exfoliac rekonstruktivna, Cicaplst, Cicaplast B5, Uriage hyseac ili tako nesto na tu foru bih ja uzela. Sve su bas za nasu (post)terapiju samo je problem sto ja ne znam da ti kazem koliko su teske na licu (u smislu masne zbog vrucina, jer ti dodatne probleme sigurno nece praviti). Onda nemoj Duo jos dok ti je koza tako suva (nece ti nista biti nego ti nece dovoljno hidrirati-samo zbog toga).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2012 8:01 pm
Postovi: 27
Ja jako brzo crnim i mislio sam da ove godine....da ne izlazim u toj meri na sunce ,bar dok sam na terapiji jos ovih 15 dana....ali sam bio bar puta..i ok ja sam pocrveno...namazao uvece pantelon i to se pretvorilo u crno..cak me je i profesorka pitala,da li idem u solarijum :D :D :D ...to meni resava problem sunca....ja imam da popijem jos 900mg i gotovo sam onom primarnom terapijom od 105mg/kg....da kucnem u drvo meni bubuljice vise ne izlaze po licu....(mada ni prethodnih godina,mi nisu izlazile u ovo doba(lazem jesu ,ali malo)) :D :D :D

Izlagao sam se prljavstini u prethodnih par dana,bas da vidim jel moze da se nesto desi...i da kucnem u drvo nisu izalizile....

Posle terapije mislim,da cu nastaviti da korstim Efclair...a ako bude trebalo da se popije posle leta..dopunicu se do kraja :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 12:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Beetlejuice je napisao:
Ma ja koliko sam shvatila aca nije na roakutanu....niti je bio. Mozda gresim......

Извињавам се ако ме је неко погрешно разумео. Нисам користио Роакутан.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 3:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
Beetlejuice je napisao:
Ma ja koliko sam shvatila aca nije na roakutanu....niti je bio. Mozda gresim.

Pedja onda Clean-Ac, Effaclar H, Exfoliac rekonstruktivna, Cicaplst, Cicaplast B5, Uriage hyseac ili tako nesto na tu foru bih ja uzela. Sve su bas za nasu (post)terapiju samo je problem sto ja ne znam da ti kazem koliko su teske na licu (u smislu masne zbog vrucina, jer ti dodatne probleme sigurno nece praviti). Onda nemoj Duo jos dok ti je koza tako suva (nece ti nista biti nego ti nece dovoljno hidrirati-samo zbog toga).

Uzeo EFFACLAR H :) Hvala na savetima , malcice mi smeta , u smislu da me kao svrbucka ali kapiram da mi je mnogo bolje sto se tice dehidracije kozhe :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 3:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 3:55 pm
Postovi: 155
Lokacija: Beograd
tebra :D je napisao:
Ja jako brzo crnim i mislio sam da ove godine....da ne izlazim u toj meri na sunce ,bar dok sam na terapiji jos ovih 15 dana....ali sam bio bar puta..i ok ja sam pocrveno...namazao uvece pantelon i to se pretvorilo u crno..cak me je i profesorka pitala,da li idem u solarijum :D :D :D ...to meni resava problem sunca....ja imam da popijem jos 900mg i gotovo sam onom primarnom terapijom od 105mg/kg....da kucnem u drvo meni bubuljice vise ne izlaze po licu....(mada ni prethodnih godina,mi nisu izlazile u ovo doba(lazem jesu ,ali malo)) :D :D :D

Izlagao sam se prljavstini u prethodnih par dana,bas da vidim jel moze da se nesto desi...i da kucnem u drvo nisu izalizile....

Posle terapije mislim,da cu nastaviti da korstim Efclair...a ako bude trebalo da se popije posle leta..dopunicu se do kraja :D :D :D



I ja sam se maximalno izlagao prljavstini za vreme terapije , ma nista , ali pod milim Bogom nijedne nije bilo !! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 8:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 11, 2013 12:12 am
Postovi: 64
Predrag78 je napisao:
Beetlejuice je napisao:
Ma ja koliko sam shvatila aca nije na roakutanu....niti je bio. Mozda gresim.

Pedja onda Clean-Ac, Effaclar H, Exfoliac rekonstruktivna, Cicaplst, Cicaplast B5, Uriage hyseac ili tako nesto na tu foru bih ja uzela. Sve su bas za nasu (post)terapiju samo je problem sto ja ne znam da ti kazem koliko su teske na licu (u smislu masne zbog vrucina, jer ti dodatne probleme sigurno nece praviti). Onda nemoj Duo jos dok ti je koza tako suva (nece ti nista biti nego ti nece dovoljno hidrirati-samo zbog toga).

Uzeo EFFACLAR H :) Hvala na savetima , malcice mi smeta , u smislu da me kao svrbucka ali kapiram da mi je mnogo bolje sto se tice dehidracije kozhe :))


Ja se nadam da ce ti odgovarati . I nemoj da se zabrines ako se zacrvenih u licu, crvenilo prodje posle par sekundi ... to samo reaguje tretirana koza... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 300, 301, 302, 303, 304, 305, 306 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: