Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vaginalete
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 11, 2005 10:34 pm
Postovi: 36
Imam jako osetljivu besiku tako da kad god se malo prehladim dobijem upalu besike koja je uvek izazvana eserihijom koli. Obicno je terapija dve kutije palitrex-a. Interesuje me po koje vaginalete je najbolje da koristim dok pijem antibiotik?
Trenutno zbog neke operacije koju sam imala pre sest dana pijem amoksicilin i naravno jos dok sam bila u bolnici pojavio mi se se i svrab u predelu vagine sto je sigurno posledica amoksicilina koji je doveo do pojave kandide. Sta da pocnem da koristim?
Kakve su vaginalete Lactovag?
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 12:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Možeš da uzmeš Kansen...ili Lomexin koji je dobar jer uzmeš jednu mega dozu :) i onda posle 3 dana, ako je potrebno, još jednu.

Lactovag sadrži laktobacile i koristi se za obnavljanje flore...ali mislim da prvo mora da se izleči kandida.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 2:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Mikice...da ste pogledali ljepljivu napisali ste bi svoje pitanje na ispravan nacin i iznijeli vazne podatke kao sto je npr.operacija koju ste imali...

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 27, 2006 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 11, 2005 10:34 pm
Postovi: 36
Izvinjavam se sto sam lose postavila pitanje...ispravljam gresku.

Imam 27 godina, nepusac sam. Trudnoca do sada nisam imama ( i jos uvek je ne zelim), pijem kontraceptivne pilule vec pola godine. Sto se tice problem sa beskikom jos sa 7 godina sam imala upalu besike koju lekari kada sam se zalila na bol u stomaku nisu registrovali kao takvu vec su smatrali da je u pitanju upala slepog creva zbog cega sam danima primala penicilin i naravno eserihija se zbog toga samo uvecavala. Na kraju sam otisla u bolnicu gde je konstatovana jaka upala besike, a ne problem sa slepim crevom. Nakon toga sam nekoliko puta isla u bolnicu na kopletna ispitivanja urinarnog trakta i receno mi je da je sve u redu i da mi je jednostavno besika samo malo osetljivija tako da i dan danas kad se malo prehladim obicno dobije upalu beskie. Kao sto sam vec rekla obicno je lecim Paliterexom.
Sto se tice operacije koju sam pominjala u pitanju je operacija nosa. Naime jos kao mala sam pala niz stepenice i pored oziljka na licu koji imam jer sam pala sa sve casom u ruci imam ( tj. imala sam) devijaciju koja e kao sto sam rekla pre 7 dana sredjena.
So se tice drugih intervencija sa 4 godine sam operisala krajnike i sa 18 plasticna operacij avec pomenutog oziljka. Sto se tise ginekoloske strane, nemam problema ( Papa II grupa ( radim ga svake godine ), kolposkopija uvek u redu, jajnici u redu...) sem kandide i eserihije u sekretu koje se javljaju kada dodje do upale besike odnosno kada pijem neki antibiotik.

Nadam se da sam sad malo bolje izlozila svoj problem kao i da cete me posavetovati koje bi vaginalete po Vasem misljenju bile najefikasnije u mom slucaju?
Kakve su te vaginalete Lomexin? Nisma za njih pre cula.

Veliko Vam hvala u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 29, 2006 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 11, 2005 10:34 pm
Postovi: 36
Pocela sam da koristim Polygynax vaginalete a kupila sam i Lomexin (600mg). Kutija Polygynax-a sadrzi 6 vaginaleta. Da li bih mogla ( tj. da li je efikasno) da sest veceri koristim polygynax a da sedmi stavim Lomexin?
Hvala unapred i pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 29, 2006 3:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 7:38 pm
Postovi: 80
I ja sam za terapiju protiv e.c. stavljala polyginax i jedino su mi one donele neko poboljsanje. One u sebi sadrze antibiotike tako da deluju lokalno, i ne moraju da se piju antibiotici dok se one koriste, ali to jedino u slucaju da je bakterija izolovana vaginalno. Ako je u pitanju i urinarna infekcija, verujem da mora i neki antibiotik da se koristi( + cajevi protiv iste). A lomexin na kraju je prava stvar. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 30, 2006 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 11, 2005 10:34 pm
Postovi: 36
Hvala MARRY. Za koji dan zavrsavam sa polygynax vaginaletama pa cu staviti Lomexin... javicu rezultate.
Nadam se da je to zaista prava kombinacija.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 31, 2006 3:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Mikice moj skromni savet je da koristiš ili Polygynax ili Lomexin, oni su svaki za sebe sasvim dovoljna terapija za gljivice i nema potrebe kombinovati ih. U farmaciji ne važi pravilo "što više to bolje" - naprotiv, previše agresivna terapija će iziritirati vaginalnu floru i može napraviti neki dodatni problem. Kad završiš sa Polygynaxom idi na kontrolu i tek onda eventualno ako još imaš problema uzmi Lomexin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 8:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 11, 2006 10:38 am
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Ja sam bila pod terapijom Cefaleksina zbog upale ciste. Posle prestanka konzumiranja osetila sam svrab ali nemam pojacan sekret. Obzirom da sam ovaj mesec pravila bebu strah me je da koristim ono sto je doktor prepisao Neo-Penotran? Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 9:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 14, 2006 2:04 pm
Postovi: 87
Lokacija: Beograd
Ako ste pravili bebu, nemoj ništa da koristiš dok ne vidiš da li ćeš da dobiješ. Što se tiče tih vaginaleta, ja sam ih koristila, to je nešto novo kod nas, jesu skupe-oko 1000 din, ima ih četrnaest u pakovanju, ali su i odlične jer su i za bakterijsku vaginozu, i gljivice, razne upale, itd..., znači širokog spektra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 11, 2006 10:38 am
Postovi: 15
Lokacija: Beograd
Kupila sam Herbalm 2000 i koristim ga spolja i super je. Vec osecam da je bolje! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 11, 2005 9:44 pm
Postovi: 24
Pozdrav svima,
Interesuje me koje sve vaginalete mogu da se koriste tokom menstrualnog ciklusa? Naime, na nekim pise da ne se ne koriste tokom krvarenja ( npr. kansen), na nekim pak da mogu ( npr. povidon jod, polygynax...) ali ima onih na kojima ne pise nista ( npr. macmiror complex, neopenotran, lomexin...).
Pretpostavljam da sve zavisi od njihovog sastava koji im omogucava ili pak neomogucava rastapnje i tokom menstruacije.
Veliko hvala unapred i jos veci pozdrav za sve.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: