Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kandida
PostPoslato: Čet Apr 11, 2013 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:55 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Pre par dana ustanovljena mi je kod dermo-venerologa kandida na penisu. Znam da ta gljivica uglavnom nije problem i da se lako leči. Prepisan mi je "Canesten" da mažem 2xdnevno 10 dana i da će mi simptomi brzo proći ali i da posle toga nastavim da bih je skroz iskorenio.
E sad; da li se baš lako leči kod mene. Još letos (početkom leta) sam prvi put navukao kandidu kad sam imao oralni seks (prvi put oralni, imao sam zaštitu, ali za oralni nisam koristio) sa jednom devojkom. Ona izgleda nije bila baš higijenski skroz uredna, bar po mirisu a možda sam ja i neiskusan previše sa oralnim pa sam mislio da će dole da joj miriše na lavandu. :D Elem, posle toga par dana počeo sam da u usnoj duplji lučim sluz žute boje, koji je užasno smrdeo (čak na miris njene vagine). Najgore je bilo ujutru i na kraju sam otišao da mi uzmu bris iz grla i nosa. Imao sam povišenu kandidu u ustima. I prepisane su mi neke gorke kapi ne sećam se tačno koje i one mi to malo smire, ali i dalje je tinjalo. I na moru se skoro potpuno izlečim kandide u ustima. Kažem ja morska voda leči sve! Nažalost bio sam samo 10 dana na moru tako da je izgleda opet nisam do kraja iskorenio, jer se posle par nedelje ponovo polako malo javljala. I tako posle leta sve se to smirilo, samo ujutru čim ustanem zna ponekad taj neprijatni smrad da bude, znači još uvek tinja.

E sad dolazim do konačne priče. Imao sam oralni seks sa mojom devojkom pretprošle nedelje, al smo samo za sami seks koristili zaštitu. I posle 5 dana su mi iskočile te tačkice po glansu penisa, i onda mi je ustanovljena kandida na penisu.
I pita mene doktorka: "Jel si imao seksualne odnose skoro?" -"Jesam, ali samo sa zaštitom." -"Nemoguće, jer je ovo polno prenosiva bolest." -"Jedino nisam koristio za oralni seks." -"E pa zato si je dobio, moraš da koristiš zaštitu i za oralni seks." i onda bla, bla,...

Kako je moguće da oralni seks bude oralni seks sa zaštitom? I kako da koristim zaštitu za mene dok ja nju oralno zadovoljavam? I zar kandidu nemamo već svi organizmu i da može da se desi da mi se javila na penisu nevezano za seks?

I još jedno pitanje, jel moguće da sam ja sam sebe zarazio kandidom? Tako što sam sa njom ljubio (a u ustima imam kandidu, jer sam prekjuče uradio onaj kućni test sa čašom vode) a onda je potom ona mene oralno zadovoljava; jer ona nema problema sa kandidom. Šta sad ne smem ni posle izličenja kandide da imam oralni seks sa njom bez zaštite??

_________________
Моћ ума!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Ned Apr 14, 2013 6:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Чак ти није потребан спољни извор кандиде да би се разболео од ње. Довољно је да ти организам постане киселији и ето великих проблема. Погледај шта сам на мом сајту писао о томе. Одатле имаш још линкова према текстовима који говоре да је кандида узрок тумора. Због тога је правилна исхрана од пресудног значаја.

Немој да кукаш за морем. Довољно је да добро посолиш воду и тиме испираш уста, нос, грло. Такође сода бикарбона темељно убија и гљивице и бактерије: кашичица соде бикарбоне на чашу воде.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Ned Apr 14, 2013 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:55 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
aa_aca je napisao:
Чак ти није потребан спољни извор кандиде да би се разболео од ње. Довољно је да ти организам постане киселији и ето великих проблема. Погледај шта сам на мом сајту писао о томе. Одатле имаш још линкова према текстовима који говоре да је кандида узрок тумора. Због тога је правилна исхрана од пресудног значаја.

Немој да кукаш за морем. Довољно је да добро посолиш воду и тиме испираш уста, нос, грло. Такође сода бикарбона темељно убија и гљивице и бактерије: кашичица соде бикарбоне на чашу воде.



Хвала Ацо на одоговору! :)
Углавном знам све ово што си написао и знам за тог италијанског доктора који содом-бикарбоном лечи туморе, јер је открио да је главни изазивач тумора "Candida". Али ја не бих да се играм са испирањем пениса са содом-бикарбоном ("Canesten" за сада добро ради свој посао), за уста сам пробао али имам неки осећај да ми се уништи и здрава слуз у грлу са содом-бикарбоном, поред Кандиде.

Што се тиче Кандида дијете, она је немогућа да се изведе у мом случају. Пошто сам професионални спортиста. Мада сам ево, избацио из исхране "фабрички" шећер, значи не једем чоколаду, не додајем шећер нигде, не једем бели хлеб, итд; али ипак једем воће и поврће (без обзира на шећер у воћу) и још неке ствари за које пише да не требају ако мислимо да држимо правилно Кандида дијету.

Иначе се баш здраво храним и живим здраво једини порок ми је чоколада и слатко, превише једем тога, зато се сада доводим у ред. За недељу дана идем на море на 2 недеље, занима ме коју терапију да применим за сузбијање Кандиде у устима, да је мало измучим пре мора, а тамо ћу већ сваки дан грло да испирам?

п.с. Опет мислим да је свему овоме главна кривица орално задовољство коју сам пружио дотичној, зато сад памет у главу!

_________________
Моћ ума!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Ned Apr 14, 2013 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:55 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Е да, да ли наша сода-бикарбона коју можемо да купимо у обичним продавницама има и алуминијум? Јер сам чуо да мора само да се користи та сода-бикарбона ослобођена од алуминијума. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 11:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Спољна употреба воденог раствора соде бикарбоне не може да буде проблематична. Веће ти је "играње" коришћење Канестена него испирање содом бикарбоном.

Наравно, раствор не треба да буде прејак јер превише алкалне течности могу да изазову опекотине слично као и превише киселе. Нормални раствори соде бикарбоне не могу да оштете слузокожу.

За испирање уста, пениса и сличних места где се ради о слузокожи, треба да раствориш кашичицу соде бикарбоне у чаши топле воде. То не може да оштети слузокожу.

Алуминијум је проблематичан ако се сода бикарбона даје као инфузија. За спољашњу примену нема ама баш никаквог значаја јер је евентуална концентрација изузетно мала. Велика концентрација алуминијума, као код неких дезодоранс спрејева, може да проузрокује проблеме.

Узгред, да ли користиш антиперспиранте?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 11:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
И ја заборавих. Против кандиде у организму одличан је домаћи кефир. Није довољна једна шоља дневно и то зависи од телесне масе. Ја пијем два литра дневно.

Треба да прочиташ књигу "Алкализуј се или умри". У њој је описано како се смањује киселост организма и тако спречава могућност развоја кандиде.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:55 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Зашто сматраш да је "опасан" и "Канестен"?

Аха, а колико пута дневно да испирам? Ево баш ћу да пробам за уста, ту се не плашим да испробам.

Не користим, нити парфеме (ретко кад 2 пута у месец дана) нити дезедорансе,...ипод пазуха стављам управо соду-бикарбону ево једно 4 месеца и јако сам задовољан. Нити се претерано знојим, а и кад се ознојим не смрди.

Знам ја доста ствари, све ове анти-глобалистичке али не верујем увек толико, јер кад би свему веровао од тих причи одавно би и ја и сви људи око мене изумрли од разних болести. Истина је наравно, али пренаглашавају негде.
Чињеница је да су нас доста ослабили са њиховим запрашивањем са "Chemtrails"-има, али јак имунитет може све да победи!

Хвала Богу па немам проблема са кандидом у организму. :)

Ал кад већ причаш о киселости организма, како тумачиш то да обожавам кисело да поједем? Као нпр. туршију, корнишоне, јер има то неке везе и са неким скривеним потребама организма? :)
Ову књигу сам ставио на листу да прочитам, али нажалост никако немам времена да стигнем да прочитам и неке које су ми пре ње на листи.

Знам ја шта је мени главни проблем, то што сам превише слатког уносио, поготову чоколаде; то ми је био једини порок - сада више није ни он. Мислим слатко не једем овако чисто, ал поједем сад понеко воће или штрудлу са маком, не могу једноставно да живим само на протеинима и масти, кад сам озбиљан спортиста.

п.с. Хвала још једном на саветима!

_________________
Моћ ума!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:55 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
*Јел

_________________
Моћ ума!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Uto Apr 16, 2013 10:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Канестен је крема која делује селективно и лако може да се деси да гљивица буде отпорна. Од соде бикарбоне нема одбране. То је као када човеку одузмеш кисеоник - не може да се навикне. :D Сода бикарбона је добра и због тога што убија и гљивице и бактерије - о истом трошку.

Уста можеш да испираш када год се сетиш. Ако је инфекција јача потребно је и десетак и више испирања дневно.

Надам се да испод пазуха не стављаш соду бикарбону у праху директно на кожу. Може да је оштети због превелике алкалности. Али ако ти не смета, онда добро - ваљда.

Јак имунитет не може све да победи. Нарочит је проблем дефиниција јаког имунитета. Ако се отрујеш, нема тог имунитета који ће то да реши. Сећаш ли се нуклеарног физичара Бранка Лаловића? Једном приликом су га отровали радиоактивним парама. Када је схватио шта се десило, обукао се у шушкавац, трчао сатима и наливао се десетинама литара чајева. Тако се много знојио и успео да елиминише добар део радиоактивног материјала који је удахнуо. После тог догађаја живео је још годинама. Дакле имунитет - понекад употребљив.

Организам ти тражи кисело вероватно баш због тога што је превише кисео па покушава да коригује ситуацију. Уношењем киселих намирница, смањује се киселост организма. Не бих да се упуштам у објашњавање већ прочитај књигицу "алкализуј се или умри" - што пре.

Вероватно си уношењем многих слаткиша превише закиселио организам, а овај је још у добром стању, па реагује потребом за киселим намирницама.

Због тога ти саветујем домаћи кефир. Зависно од твоје телесне масе, литар-два дневно.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Uto Apr 16, 2013 5:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@AlternativnaMedicina,
al' vas zamlacuje @aa_aca... :lol: a vi jos potputujete...

oralni seks ne moze biti uzrocnik kandide! kandida je normalni stanovnik naseg organizma, i neki defekt imuniteta moze je izbaciti iz ravnoteze.
iz ovoga sto ste napisali, rekao bih da se dogodilo nesto drugo - vi ste oralnim seksom najverovatnije imali kolonizovanu neku patogenu bakteriju, koja je izbacila ravnotezu kandide. s obzirom na to da ste sportista - cesce se znojite, i time se otvorio put tezem lecenju.
moj savet je da uzmete AVENE (ne avOn!) neutralni "sapun bez sapuna" (to je medicinska kozmetika, kuouje se samo u apotekama), i da samo njim perete intimnu regiju, i da na tako obavljenu higijenu koristite canesten. canesten je lek koji je u upotrebi DECENIJAMA, i potpuno je smesno govoriti o njegovoj stenosti, pogotovo ako se zna farmakokinetika antimikotika, koji se sa koze (tako male povrsine) ne mogu sistemski resorbovati. kada se crvenilo potpuno povuce, treba jos dve nedelje da redovno mazete.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 10:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
drbgd je napisao:
......oralni seks ne moze biti uzrocnik kandide! ......i neki defekt imuniteta ............ s obzirom na to da ste sportista - cesce se znojite, i time se otvorio put tezem lecenju.
moj savet je da uzmete AVENE (ne avOn!) neutralni "sapun bez sapuna" ..........

Све бисер до бисера.
Час имунитет, час није јер не постоји. Ц ц ц ц. А тек што је Авене лек за све болести. И онда сам ја дилер белога лука? Ц ц ц ц. Питам се ко овде заступа Авене?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:55 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Ја сам одувек био онај ко мири Исток и Запад, Левицу и Десницу, па и конвенцијалну медицину и алтернативну медицину (занемарите мој ник, то ми је прво пало на памет). Канестен за сада добро ради свој посао и нећу престати са њим, пошто су ме симптоми прошли, сада само настављам још најмање недељу дана да мажем. Тако да ацо, није и ова конвенцијална медицина тако лоше, а мени је један члан у породици лекар. И ја скоро увек избегавам лекове, баш их ретко уживоту узимам, волим и треба сам организам да се бори. "Свако зло је на почетку било добро."

А што се тиче кандиде у грлу, овим редовним испирањем са содом-бикарбоном ево већ за ова 3 дана осећам побољшање.

Оно што је занимљиво јесте када испирам грло содом-бикарбоном као да извлачи неку слаткоћу из мене и после кад узмем да исперем грло са обичном водом као да ми је вода слатка.

Што се тиче онога за имунитет и за оног физичара, слажем се, јер то знам да из искуства; нпр. кад пијеш алкохол што си више физички активан то ти више испари алкохол. Тако је скоро и за све, зато ја увек говорим да је главни елемент здравља физичка активност јер преко ње сагоревамо и штетне материје, поред тога што је физичка активност сама по себи корисна.

Ах, генерално једем скоро сву храну, ал тај кефир - гррр. :D Мораћу на силу.


Е сад @drbgd то за кандиду и орални секс реци мом доктору, односно дермовенерологу. :D

То сапун или као течни сапун или као крема? Мени је исти овај горепоменути доктор препоручио обичан глицерински сапун и мислим да је тај сапун скроз ок...? :)

_________________
Моћ ума!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:55 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
И одох сутра на море, па да питам да ли је опасно навлачити кожицу гланса пениса под водом? Пошто је за мене море највеће лечилиште на свету. :lol:

_________________
Моћ ума!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 10:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Е па ако си већ отишао на море, онда ово стиже касно. Морска вода је веома слана и тиме убија све бактерије, вирусе и гљивице тако што извуче воду из њих. Дакле слободно повлачи кожицу. :D

Немам ја ништа специјално против Канестена, али је сода бикарбона делотворнија и универзалнија и не може да подбаци нити да шкоди.

За слаткоћу могу да ти кажем једно тумачење. Док организам ради како треба, потребе за поједином храном саме се регулишу. Ако ти је вода слатка, то значи да треба да смањиш унос слатког. Дакле, слатко ти је оно што није слатко. Тако исто ако ти је нека храна неслана, значи да треба да је посолиш независно од тога што је другима преслана.

А какав то проблем имаш са кефиром?! Немој да га купујеш у радњи. Боље једи картон него њега. :D Треба да правиш домаћи кефир и тако по потреби можеш да му регулишеш укус. Ја тренутно пијем два литра кефира који сам правим уз помоћ тибетанске гљиве. :D

Сапун: обичан глицерински "Албус" - закон.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kandida
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 8:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@AlternativnaMedicina,
u cvrstom je stanju.
navlacili - nenaavlacili kozicu, morska voda ce prodreti ispod prepucijuma (kapilarne pojave)

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: