Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Pet Apr 12, 2013 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:41 pm
Postovi: 23
citam dosta po forumu i svidjamise l zao mi je da mi niko ne odgovara na moj epostove.u kratko da ispricam svoj etegobe mozda neko ima slicne probleme ili eimao pa ima neko savet za mene,krajem decembra me uhvatila gripa ja mislila virus pocela sam strasno kasljati i izbacivati secret tamne boje otisla kod doktora on meni daj esirup za iskasljavanje ne prolazi na posledku me poslao sp.ORL uradila snimku rtg i imam hronicnu upalu sluznice nosa uradila bris nosa i nasli mi KLEBSIELLA ENTEROBACTER veliki broj dobila antibiotike cipromed ne prolazi slevanje niz glo i izbacivanje ruznog sekreta nikako da prodje ponekd sa sukrvicom iz paranazalnih sinusa negde iza ako me razumete nos mi je cist i nije ZAPUSEN molim vas ako ima neko iskustva sa ovom bakterijom da mi se javi da li mogu izbacivati sekret sa crnim tackama i sukrvicom zbog ove baktzerije molim vas pomoc doktorica mi kaze da su te tegobe zbog bacterije pocelo me boleti uvo i grlo pitam se da li je od bacterie


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Извињавам ти се на неодговарању. Био сам у великој гужви и слабо сам стизао да посетим форум. Трудим се колико могу и колико имам знања и искуства.

Које боје је искашљани секрет? Да ли су црне тачке у ствари грудвице згрушане крви? Одакле ти секрет излази - из грла или душника?

Узми да испираш нос, грло и уста раствором соде бикарбоне: кашичица соде бикарбоне на чашу млаке воде. Добро раствори и испирај. За испирање носа постоји специјална посуда која олакшава испирање истог.

За синусе и средње уво погледај савете на мом сајту њњњ.аца.рс под Савети, Здравље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 08, 2013 9:39 am
Postovi: 117
Mozes da mazes unutrasnost nosa sa MUMIVET kremom,s pbzirom da krema sadrzi 80% propolis.Sigurno deluje na sve upalne procese.Ja sam zalecio neke druge ranice i gljivicna obolenja tretirajuci ovom kremom.Prirodna je tako da nece izazvati nikakve kontraindikacije (samo da nisi alergicna na propolis).
Mozes je naci u apotekama Magicno Bilje ili naruciti preko neta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:41 pm
Postovi: 23
[quote="aa_aca"]Извињавам ти се на неодговарању. Био сам у великој гужви и слабо сам стизао да посетим форум. Трудим се колико могу и колико имам знања и искуства.

Које боје је искашљани секрет? Да ли су црне тачке у ствари грудвице згрушане крви? Одакле ти секрет излази - из грла или душника?

Узми да испираш нос, грло и уста раствором соде бикарбоне: кашичица соде бикарбоне на чашу млаке воде. Добро раствори и испирај. За испирање носа постоји специјална посуда која олакшава испирање истог.

За синусе и средње уво погледај савете на мом сајту њњњ.аца.рс под Савети, Здравље.[/quo hvala na odgovoru mislila nikog nema tackice crne neznam ,neverujem da je to krv zgrusana nego vise kao da je prljavo u sekretu mi ide iz dusnika mislim da to je ovo sto mi se slevaiz sinusa valjda niz grlo najvise me muci ujutru isla kod doktorice dala mi gentamicin mast da mazem neznam sta da radim neko kaze da je to sto sam prestala pusiti crno u iskasljaju danas opet izbacim ovo sto mi se sleva iz nosa mislim iz korena nosa negdje posto mi je nos cist i prozrazan i u iskasljaju ima sukrvice rekla ja doktorici to ona kaze da to nije nista strasno ne razumem nista strasno sto imam SUKRVICE U ISKASLJAJU probacu sa ispiranjem mada neznam kako se to radi tacno ispiranje nosa PLUCA RTG su ok al imam hronicnu upalu sluznicu nosa mozda zato P.S.osecamse strasno umorna danas prelezala pola dana nemogu se pokrenuti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Uto Apr 16, 2013 8:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Вероватно имаш јаку упалу синуса па се зато слива секрет и има крви. Узми да грејеш лице неколико пута дневно по петнаестак минута, само после немој на хладно и ветар. Можеш да пијеш и Химорал. То су ензими који помажу у борби против упала. Није антибиотик и купује се у апотекама.

Оно црно је можда катран који си добила од цигара. Како се испира нос треба да знају да ти објасне у апотеци у којој продају посуду за испирање.

Подсећам те да на мом сајту погледаш рецепт за чишћење синуса са дивљим кестеном.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Uto Apr 16, 2013 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:41 pm
Postovi: 23
aa_aca je napisao:
Вероватно имаш јаку упалу синуса па се зато слива секрет и има крви. Узми да грејеш лице неколико пута дневно по петнаестак минута, само после немој на хладно и ветар. Можеш да пијеш и Химорал. То су ензими који помажу у борби против упала. Није антибиотик и купује се у апотекама.

Оно црно је можда катран који си добила од цигара. Како се испира нос треба да знају да ти објасне у апотеци у којој продају посуду за испирање.

Подсећам те да на мом сајту погледаш рецепт за чишћење синуса са дивљим кестеном.

HVALA TI PUNO NA odgovoru pogledala sam sajt odlican je samo neznam gde cu da nadjem kesten sad divlji potrazicu nadamse da ce mi proci zato sto mi pravi velike probleme u iskasljaju imam i sukrvice pomesane sa slajmom sad neznam da li je to iz sinusa pokusacu sa inhalacijom kako kazes pa cu se javiti hvala ti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Uto Apr 16, 2013 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Један корисник форума је написао да је користио домаћи кестен и да му је свашта изашло из синуса. Не знам, право да ти кажем. Ваљда можеш да пробаш са домаћим.

Можеш да се инхалираш, али за синусе је најбоље да их директно грејеш електричним јастучетом или инфрацрвеном лампом. Ако су ти препуни шлајма може ти се услед загревања јавити главобоља. Онда треба да их грејеш на мањој температури. Не препоручујем стављање главе у рерну ради загревања синуса. :D

Нема много места где се може накупљати шлајм: нос, синуси, грло, душник, плућа. Зависно од начина искашљавања, можеш да се одлучиш за једну од две групе: 1. нос, синуси, грло или 2. душник, плућа. Онда то даље расчлањујеш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Uto Apr 16, 2013 7:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:41 pm
Postovi: 23
aa_aca je napisao:
Један корисник форума је написао да је користио домаћи кестен и да му је свашта изашло из синуса. Не знам, право да ти кажем. Ваљда можеш да пробаш са домаћим.

Можеш да се инхалираш, али за синусе је најбоље да их директно грејеш електричним јастучетом или инфрацрвеном лампом. Ако су ти препуни шлајма може ти се услед загревања јавити главобоља. Онда треба да их грејеш на мањој температури. Не препоручујем стављање главе у рерну ради загревања синуса. :D

Нема много места где се може накупљати шлајм: нос, синуси, грло, душник, плућа. Зависно од начина искашљавања, можеш да се одлучиш за једну од две групе: 1. нос, синуси, грло или 2. душник, плућа. Онда то даље расчлањујеш.

DEFINITIVNO SAM SIGURNA DA su nos sinusi grlo molim te reci mi ako je to katran ko sto kazes iz dusnika sto mi se nabralo od cigara koliko dugo cu to iskasljati i da li ima nesto da me procisti slajm mi ide izz sinusa i spustase u dusnik najvise ujutru iskasljavam al se prepadnem koliko je slajm prljav znaci to je beli providan sljam i crne tacke i linijice ko kapilari unutra hvala ti na odgovoru smirio si me malo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Uto Apr 16, 2013 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:41 pm
Postovi: 23
VERONIKA81 je napisao:
aa_aca je napisao:
Један корисник форума је написао да је користио домаћи кестен и да му је свашта изашло из синуса. Не знам, право да ти кажем. Ваљда можеш да пробаш са домаћим.

Можеш да се инхалираш, али за синусе је најбоље да их директно грејеш електричним јастучетом или инфрацрвеном лампом. Ако су ти препуни шлајма може ти се услед загревања јавити главобоља. Онда треба да их грејеш на мањој температури. Не препоручујем стављање главе у рерну ради загревања синуса. :D

Нема много места где се може накупљати шлајм: нос, синуси, грло, душник, плућа. Зависно од начина искашљавања, можеш да се одлучиш за једну од две групе: 1. нос, синуси, грло или 2. душник, плућа. Онда то даље расчлањујеш.

DEFINITIVNO SAM SIGURNA DA su nos sinusi grlo molim te reci mi ako je to katran ko sto kazes iz dusnika sto mi se nabralo od cigara koliko dugo cu to iskasljati i da li ima nesto da me procisti slajm mi ide izz sinusa i spustase u dusnik najvise ujutru iskasljavam al se prepadnem koliko je slajm prljav znaci to je beli providan sljam i crne tacke i linijice ko kapilari unutra hvala ti na odgovoru smirio si me malo

reci mi molim te da l mislis da je potrebno dati slajm na analizu i da li ovo crno je nesto strasno nigdje ne mogu naci da neko je imai slican problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 10:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Има разних чајева и напитака за искашљавање. Можда би најбоље било да се консултујеш са неким из Института "Јосиф Панчић" у Београду јер се они баве лековитим биљем. Добро је што већ искашљаваш јер је то знак да организам функционише.

За анализу не знам шта да ти кажем. Можда би ради твога мира било добро да однесеш на анализу тај секрет са црним тачкама.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:41 pm
Postovi: 23
aa_aca je napisao:
Има разних чајева и напитака за искашљавање. Можда би најбоље било да се консултујеш са неким из Института "Јосиф Панчић" у Београду јер се они баве лековитим биљем. Добро је што већ искашљаваш јер је то знак да организам функционише.

За анализу не знам шта да ти кажем. Можда би ради твога мира било добро да однесеш на анализу тај секрет са црним тачкама.

BILA DABNAS KOD DOKTORA kaze da nema potrebe za detaljne analze kad su pluca i krv uredu slajm kaze da mi ide iz sinusa slikala danas ponovo jos uvek ima upala kaze radiolog da je hronicna upala sinusa reci mi molim te mozel se to izleciti ili ce mi se cediti stalno niz grlo i kasljacu to vise ne kasljam po danu sad samo ujutru kad ustanem hvala sto odgovaras na moje postove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Pet Apr 19, 2013 9:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Може да се излечи. Прво очисти синусе кестеном, како смо већ писали. Можеш да пробаш и са Цинабсином док не нађеш кестен. Треба и да грејеш синусе, онако како ти написах. И то је то. Само буди упорна. Било би добро и да пијеш Химорал. Одличан је за упалне процесе (то није антибиотик).

За разређивање секрета одличан је домаћи препарат који се прави од комовице и белога лука. Рецепт имаш на мом сајту под Имунитет. Једини проблем је што ти треба три недеље да га направиш и још месец дана редовног коришћења да би почео да делује.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 12:28 am
Postovi: 7
Sigurna sam da će nekom pomoći. Ja sam pa skoro celi zivot do pre nekih 6 meseci imala problema sa sinusima koji su mi stvarali probleme i sa upalom uva i izlecila sam ih pomocu veoma dobrih kapi od "ekstrakta divljeg krastavca", sreca je da se mogu naruciti na adresu preko jedne internet stranice "lecenje sinusa", ima i kontakt i cekaju se do 3 dana. Verujte mi na rec kapi su fantasticne i daleko efektivnije od svih sprejeva koje sam do sada koristila i sto je najvaznije na prirodnoj su bazi. Ja sam sad izlecena i nemam vise problema sa sinusima i doktor je bio iznenađen njihovim ucinkom. Eto ja se iskreno nadam da sam svojim iskustvom donekle nekom pomogla.

[url]https://www.facebook.com/lijecenje.sinusa[/url]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 12:11 pm
Postovi: 1
Da se i ja nadovezem na ovu temu.
Vadio sam bris iz nosa i pronadjena mi je klebsiella, inace, konstantno mi je zapusena leva nozdrva,i samo to je problem, zato sam i vadio bris... Jel mi moze neko reci kako je najbolje izleciti navedenu, i da li je moguce da se zbog nje pojavljuju bubuljice na licu? Hvala unapred. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KLEBSIELLA ENTEROBACTER U NOSU
PostPoslato: Pet Maj 22, 2020 6:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Postovani, da li moze da se obnovi ova tema?

Imam vec duze vreme enterobacter u sekretu iz nosa koji je zuckasto zelenkast.
Teze se izbaci kroz nos (mozda zbog natecenosti sluzokoze) ali se zato sliva nazad u grlo....
prosle godine sam pila antibiotik Pancef pa pauza pa Ciprocinal...i kapi Marocen.

Ispirem nos slanom vodom ili koristim Nasomarin ili Quixx na bazi morske vode i koristim s vremena na vreme Nasonex.

Pre nekoliko dana sam opet dala sekret iz nosa na analizu i takodje ima enterobacter.
Osetljivo na
Cefuroksim
CefriaksonLevofloksacin
Gentamicin
Ciprofloksacin
Sulfometoksazol Trimetoprim

Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: