Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: URASLA DLAKA
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 22, 2010 10:45 pm
Postovi: 1
Htela bih da pitam??Da li je moguce da se nakon operacije urasle dlake, dlaka ponovo vrati nakon 2 meseca, i infekcije pre toga???Da li je potrban ponovni hiruski zahvat??Unapred Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Čet Sep 23, 2010 7:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Moguce je!

jedino se hirurshki i moze ochistiti kako treba, tj treba opet se obraatiti hirurgu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 10:26 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima! Javljam se na ovu temu zato sto imam problem sa uraslom dlakom u trticnom predelu.
Prvi put mi se desilo pre oko godinu dana u blizini cmara.Nisam isao kod doktora (iskreno neprijatna situacija) sve dok nije postao toliko nepodnosljiv bol i jak otok, tvrd,da sam otisao misleci na najgore(neki rak nedaj boze).
Kad me je doktor pregledao utvrdio je da je otok pri pucanju i dao mi neku jaku mast(koja se inace daje i u veterini, ne mogu da se setim sad kako se zove) kako bi sto pre doslo do pucanja otoka i curenja gnoja sto se akumulirao..katastrofa..dan nakon toga kad je to iscurelo, sukrvica sa jakim smradom,,posle toga sam se odmah osecao bolje i vec sutra kao da nista nije bilo...
E sad greska..opet nisam otisao na preglede, iako mi je tadasnji doktor(isao u privatnu ambulantu dr.Ristic) rekao da dodjem..shvatao sam to kao jedno od njihovih doktorskih rutinskih obaveza da kazu, stim da to lepo i naplate..
I zaista, posle toga kad je to iscurelo ja sam se osecao sasvim ok, normalno i okrenut svojim licnim i poslovnim obavezema nisam davao znacaju da treba da nastavim sa pregledima i strucnim konstatacijama od strane doktora.
Medjutim, posle dva tri meseca, ja vidim kad izvrsim veliku nuzdu, da na papiru ima sukrvice, i konstantno to uvidjam naredni period od pola godine..usput mi se desava da osetim i svrabez u tom predelu, pa sam odjednom poceo da umisljam kako sam dobio hemoroide, ali sa svakim skim sam pricao vezano za hemoride, nisam nailazio na neku posebnu slicnost, jer oni bole, peku kad se vrsi nuzda a kod mene to nije bio slucaj..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 10:26 pm
Postovi: 6
elem da zavrsim..posle svega toga meni se pojavi pre par dana opat onaj isti bol, ali ovaj put odmah ispod sedalne kosti, sam kraj kicmenog stuba..
svakim danom sve veci i bolniji i nema mi druge nego da odem opet kod doktora.
Dr. mi daje uput kod hirurga, odlazim kod njih i oni uvide da se radi o urasloj dlaci i da nije prvi put, odnosno da vec postoje formirani otvoreni kanlcici.
Posto je otok vec bio u jakoj fazi upale, urade mi sledece:
Ovaj hirurg sto je preuzeo slucaj,napravi par sitnih rezova preko otoka i ljudi moji kad je poceo da mi istiskuje sukrvicu i gnoj koji se vec formirao, to je bio UZAS od bolova! Umalo da padnem u nesvest, uradio je to u par navrata nimalo nezno, kao da istiskuje vazduh iz neke nalepnice ..jao, ne da bog ikome da to dozivi, em te vec boli pri samom laganom dodiru a ovaj pritiska kao lud..oznojio sam se u trenutku,..uzas, uzas...

i posle toga, stavi gazu sa jodom, prepise mi neke anelgetike od 500mg, 7 dana da pijem na 12h i da zakazem operaciju za dan dva..

E sad, ljudi, opisao sam vam mozda i preterano, ali sve u cilju da mi pomognete oko toga, ako je neko imao slicna iskustva, da li ima neki hirurg koji to zaista dobro radi, citam ovde razne komentare, te mi nije svejedno koce da mi operise ovo, sto zaista i ocigledno je da moram, cim mi se ponavlja vec drugi put..

Pozdrav i pomozite, naravno u savetima i predlozima..
U napred zahvalan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2011 2:34 am
Postovi: 6
Ja nazalost ne mogu da ti preporucim lekara,jer sam u inostranstvu radila. Operacija nije strasna,meni ranu nisu usivali,kao tako je bolje,ali sam imala drenove i to je uzas.Ali i ako sam se operisala posle nepunih dva meseca se pojavilo opet,i morala sam ponovo da se operisem.I sad posle mesec dana cini mi se da se ponovo povratilo,imam bolove ali sacekacu jos malo,vise mi se smucilo da odem kod doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 10:26 pm
Postovi: 6
Znaci, i pri operativnom zahvatu nisi 100% siguran da ce biti sve ok, odnosno da se taj uzas zavrsava.. :(
Mene, sto najvise brine, jeste to, da stvarno ne nabasam na nekog "mesara", kome je to kao rutinska stvar, odstrani parce mesa, bez razmisljanja o eventualnim posledicama kasnije, da li je dobro odradio ili ne..
S obzirom na opsto stanje u drustvu,u svim segmentima, prisutno je jako nezadovoljstvo sa svojim poslom, male plate, ne ljubaznost, povrsnost pri radu(koliko para toliko muzike) itd..svedok sam raznih negativnih primera usluga, od najmanje odgovornog do vrlo odgovornog posla...

Svestan sam i to da se negde (nepisano opsto pravilo u nasoj drzavi) mora dati koverta kako bi iole bio siguran da ce se neka usluga uraditi kako se ocekuje..mada ni to vise nije neki garant, jer sve mi se cini da je pravilo bukvalno..ko koga pre z...be..ali to je druga tema...
Raspitao sam se malo, i naisao na hirurga dr.Vekic, covek koji ima svoju cenu za takav poduhvat i cuo pozitivne komentare vezano za ovakav slucaj..mislim da mi nema druge opcije, provereno i pozitivno..uliva mi veru i sigurnost..pa sta mi Bog da.. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Pon Maj 09, 2011 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2011 2:34 am
Postovi: 6
Nazalost postoji mogucnost da se opet vrati.Ja sam radila pod totalnom anestezijom,kad sam se probudila imala sam bolove ali jako malo,ne mogu da se uporede s bolovima pre operacije. Veruj mi da su ovde lekari jos gori,tj oni se trude ali dzabe kad su prosto receno glupu,da im nije njihovih aparata ne bi znali nista. Nasi nazalost imaju male plate tako da su nezainteresovani ali znaju mnogo vise od ovih ovde.Mene zanima da li moze nesto da se preduzme da ne dodje do toga ponovo.Znam za depilaciju ali meni rana nije bila jos zarasla da bih mogla da depiliram a vec mi se pojavilo drugi put.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 10:26 pm
Postovi: 6
Verovatno nije dobro odradjena operacija cim ti se ponovo pojavljuje. :(

Evo trenutno u kojoj sam ja fazi ovog uzasa:
-otok se pojavio, pracen sve jacim i neizdrzivim bolom iz dana u dan
-odem na pregled, upute me kod hirurga, pregledaju me i urade par sitnih rezova preko otoka i istisnu otok
-prepise mi antibiotike, Ciprocinal 500mg da ih pijem u narednih 7 dana po 2xdnevno i da u skorije vreme zakazem operaciju.
-kako nisu istisnuli sav otok(pretpostavka), odnosno gnoj, mene i posle dva dana, kako su mi istiskivali otok, prati bol..

Znam da se operacija ne sme raditi dok postoji upala, ali ne znam sta dotle raditi kad me ovo boli na svaki pokret tela? Da li da opet odem kod hirurga da mi pregleda, da mi eventualno opet uradi par rezova i istisne otok..ili sacekati da se ovo samo od sebe formira tako da samo iscuri..pa zatim zakazati operaciju?

thestarss, ako zivis u Srbiji, moj ti je savet da odes da vidis u bolnicu "Dragisa Misovic" u Bg-u, da se posavetujes sa tamosnjim doktorima i da pitas kakav je njihv predlog za tvoju situaciju, sto ti je najbolje ciniti(sto cu i sam uraditi za sebe). Nema smisla, kad ti se vec pojavljuje ponovo, da trpis i da odlazes.(postoji i sajt bolnice, gde ima kontakt telefon)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 12:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
U principu, svaki malo vispreniji lekar opste praxe moze vam operisati pilonidalni sinus podjednako dobro ili lose (u 95% slucajeva) kao i najizvikaniji hirurg u Srbiji, sta god da vam ko rekao :)
Cinjenica u svakoj ustanovi ima bar nekoliko budala koji su tu... Eto tako... Dosli su davno, sam bog zna kako, ostali - i sad eto - poenta je ne naleteti na njih... Ali to se uglavnom zna ko je kakav :)
Sustina price je otprilike sledeca - postoji supljina koja je oblozena kozom na kojoj rastu dlake, ima znojne i lojne zljezde unutra - ili je urodjena ili stecena - i sa povrsinom tela komunicira uskim kanalom koji se katkad zacepi. Kad se zacepi nastaje infekcija i apsces koji se resava otvaranjem - veliki rez, drenaza gnoja i ciscenje - odma sutra bude lakse :) ali secenje boli ko sam djavo. E sad ovo ne resava stvar jer je ta supljina nepravilnog oblika i ko zna gde sve idu kanali i definitivno resavanje podrazumeva da se svaki delic tog prostora pod povrsinom tela koji je oblozen kozom mora ukloniti inace iz svakog moze nastati nova cista... U otvor se ubrizga boja i sece se sve sto je plavo :) Ne sije se. Ima opisanih metoda sa sivenjem ali se tako cesce vraca. U 95% slucajeva je to relativno prosta operacija. U 5% je vrlo komplikovana. Povratak je cest. Krater na dupetu zarasta dugo i pametnije je to iz higijenskih razloga raditi pre leta :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Da zaboravih reci... Coveku koji je napisao post pre moga - IDI SVOM LEKARU I NEKA TE POSALJE OBLIZNJEM HIRURGU DA TI TO OTVORI. Ne placa se u drzavnim ustanovama i ne ceka se, jer se incizija apscesa pilonidalnog sinusa racuna kao hitna intervencija - ne moras ni participaciju od 50din da platis :).
Nemoj cekati bezveze, pogotovo ako je nesto tu vec radjeno, ne mora da znaci da ce brzo da se otvori sam zbog oziljka od prethodne intervencije. To ti nece resiti problem definitivno i kada se upala sredi moraces na jos jedno secenje, ali ce ti smiriti bolove i spreciti da bolest zakomplikuje - a moze i to, veruj mi.
Sretno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2011 2:34 am
Postovi: 6
A zasto dolazi do tog zacepljenja,sta uzrokuje to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 10:26 pm
Postovi: 6
sasasa je napisao:
Da zaboravih reci... Coveku koji je napisao post pre moga - IDI SVOM LEKARU I NEKA TE POSALJE OBLIZNJEM HIRURGU DA TI TO OTVORI. Ne placa se u drzavnim ustanovama i ne ceka se, jer se incizija apscesa pilonidalnog sinusa racuna kao hitna intervencija - ne moras ni participaciju od 50din da platis :).
Nemoj cekati bezveze, pogotovo ako je nesto tu vec radjeno, ne mora da znaci da ce brzo da se otvori sam zbog oziljka od prethodne intervencije. To ti nece resiti problem definitivno i kada se upala sredi moraces na jos jedno secenje, ali ce ti smiriti bolove i spreciti da bolest zakomplikuje - a moze i to, veruj mi.
Sretno :)


Idem sutra, bio sam kod svog lekara i dao mi je uput kod hirurga..u pravu si totalno, od prosle subote kad je slicno uradjeno, ponovo se napravio otok koji boli, verovatno ce slicno uraditi, pa opet na antibiotike dok se ne smiri ili ce me zadrzati u bolnici par dana uz preglede i da me operisu ..ne znam, ali vise mi je dojadilo..uzimam i panadol za bolove koji mi pomogne na par sati, zatim se opet pojavi onaj bol koji mi se tad cini jos zescim..
I da, u izvestaju bas pise da se radi o pilonidalnom sinusu, samo na latinskom..

Hvala ti sasasa puno na savjetima i objasnjenju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 10:26 pm
Postovi: 6
e jos da kazem, nadam se da nisam skroz zakacio leto :( , jer ako mi operisu to za par dana najkasnije, postoperativni tok bi u najboljem slucaju trabao trajati do sredine- kraja Juna..iskreno se nadam :(
Bice vrucina to sigurno, ali se nadam na ne one preko 40C..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Ned Avg 14, 2011 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 4:51 pm
Postovi: 6
zdravo svima
ja imam uraslu dlaku u predjelu trticne kosti vec nekoliko godina i nije me boljelo do sad, i bila je mala izraslina...
do prije nekoliko dana, povecala mi se izraslina, crvena je sa jednom malom bijelom tackicom, kao da je gnojni proces, po malo me boli, i neprijatno mi je...
znam da bih trebala da operisem ali me zanima ima li neko ili ste culi za nekog da nije operisao vec da je proslo samo od sebe uz pomoc ljekova, ili mozda da je gnojni proces izbio na povrsinu pa onda nema potrebe za operacijom...
hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: URASLA DLAKA
PostPoslato: Pon Apr 15, 2013 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 15, 2013 11:35 pm
Postovi: 3
ljudi, nemojte da vas kasape nekim prastarim metodama!
ako vam finansije dopustaju idite kod nekog dobrog
lekara plasticne i rekontruktivne hirurgije .....
mene je operisala dr.rakic pre par dana...
operacija je trajala oko 1h, posle sat vremena sam pio kafu kuci :)
nema previjanja, nista me ne boli, idem normalo u wc, radim ....
samo ne smem da sedim ili vozim 2 nedelje dok neskine tanke konce....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: