Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Pazi koje ti gluposti izgovaras.Kakva crna prodaja citostatika,prvo ko to normalan kupuje ispod ruke kada se zna procedura davanja itd itd,ne razumem tvoju pricu kao neko kupi citostatike pa ih kuci dozira i daje,rastvara bez komore i ostalo?
Drugo,postali smo normalna koliko toliko zemlja,suplje jeste na sve strane ali kada odes na Onkologiju i prodjes konzilijum bez problema dobijas potpuno besplatno propisanu terapiju tako da ne vidim potrebu da neko kupuje citostatike.

Voleo bi da cujem razradu te ideje,kao iz gepeka prodajes,nisu to prasici po Kalenicu.
Razumem ja tebe,bolest je to.Nisi ti kriv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 3:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ма да, као нико није чуо за фармакомафију и фармакодилере. Сви знамо да се то не продаје из гепека него званично по болницама. То је елегантан бизнис. Једини проблем је тај што се тако фармакодилери и остала жгадија енормно богати на несрећи других људи. Еј, бре, где има да лечење неке болести кошта 250.000 евра?! Еј!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Opet rekla kazala crni Aco.
Znaci to je ideja? Ja sam ugladjeni farmakomafijas koji u pauzama rasturanja citostatika dolazi ovde i nagovara ljude da idu brze i isprimaju citostatike?
Kuku crni Aco .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Čet Mar 21, 2013 3:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па и не очекује се да признаш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
http://www.youtube.com/watch?v=4eiYpELDiU8


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 12:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
evo jos jedan aca koji "sve zna"... nivo odgovora je isti
http://www.youtube.com/watch?v=_7LaPhLPAuU

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 1:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Rak je generalno gledano veoma zajebana bolest od koje se uglavnom umire... Otprilike jedna petina svih obolelih u Srbiji pregura 5 godina. Generalno gledano izlecivi su, u smislu da ih je uopste moguce izleciti metodama opstenarodne medicine - kod veceg broja ljudi, a ne samo sporadicnih slucajeva: karcinom dojke, karcinom kolona, kozni tumori (sem melanoma), leukemije i limfomi kod mladih. Za karcinom grlica materice postoji jednostavna i dobra rana dijagnostika sto daje solidnu prognozu ovih tumora, ako se na vreme uhvate. Sve ostalo ima jadnu prognozu. Zeludac i pluca koji spadaju u cesce malignitete generalno ne zavrsavaju dobro... Pankreas, zucna kesa, zucni putevi - postoje mitovi o ljudima koji su se izlecili, ja licno nikad nisam upoznao niti jednog. je***a, to je jednostavno tako.
Zasto sad ovo pisem, ovde... Vidite, medicina je, vise-manje, posao kao i svaki drugi... Dodje vam musterija, predstavi svoj problem, vi ga analizirate, kazete svoje misljenje i predlozite neko resenje. Jedino je problem u tome sto veliki broj vasih musterija umre, dok se bavite njihovim problemima, i to vama na ocima... Gledace vas i od vas ocekivati neku pomoc, porodica ce upirati prstom...
Jednostavno iz ugla iz kojeg ja gledam na problem neukusno je onkoloskim bolesnicima predlagati petrolej, gljive, sodu bikarbonu, ulja, semenke, trave, cajeve, sa potkom da to leci rak. Ja licno nemam nista protiv da neko guta sta god mu volja, ako veruje da mu to pomaze ili ga makar cini sretnim. Ako je normalan odrastao covek to je i njegovo bogom dano pravo. Ali jedna je stvar tolerisanje tudjih ludosti, a sasvim drugo propagiranje svoje. Verujte da onkologija uopste nije zabavna kada svaki dan gledate ljude koji boluju, cak i ako te ljude u principu ne poznajete i niste nesto privatno vezani za njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
Poštovana gospodo, kada sam sam već naleteo na vas i upleo u temu, želim da kažem da nije pametno svoje neznanje sakrivati ismevanjem drugih. To može da ima i malo drugačije implikacije. Osim naizgled gluposti pojedinih protivnika raznim "alternativnim" metodama, iza svega toga može da se sakrije veoma zla namera.

Naravno, može se reći da ima i dobre namere jer se neke osobe mogu stvarno brinuti o dobrobiti ljudi koji su teško oboleli. Takav stav iziskuje širok pogled i veliku humanost koja za rezultat ne može da ima pljuvačko ponašanje kao što ga imaju neki korisnici foruma, da izvinete na izrazima.

Ako želite dobrobiti ljudima, potrebno je iznostiti i prenositi i svoja i tuđa proverena iskustva, a one elemente koji to nisu treba tako i obrazložiti. Pozitivan stav je potreban u životu kako bi svima bilo lakše i bolje.

Da ne dužim i ne zamaram čitaoce, na kraju samo želim da vam iznesem iskustvo moje prijateljice koja je obolela od karcinoma pluća. Posle informacija koje je primila od njenih lekara, pokupila se i otišla u Italiju kod nekog doktora Simoncinija. Vratila se zdrava i evo je takve godinama. Dali trebam da spominjem prognoze koje su joj ovdašnji lekari dali? Dali trebam da spominjem razliku u parama koje je potrošila u Italiji u odnosu na onaj novac koji joj je rečen da košta zvanično lečenje? Razlika je u mnogo godina i mnogim parama. Ako se svemu ovome pridoda njen kvalitet života koji uopšte nije bio narušen citostaticima i zračenjima, mislim da je situacija svakom laiku nedvosmisleno jasna.

Zbod svega ovog molim vas koji čitate ovaj moj poduži tekst da dobro razmislite pre nego što nekoga okrivite za šarlatanstvo ili nedostatak znanja. Iskustvo se ne može ni kupiti niti se može naučiti.

Želim vam uspešan život sa otvorenim umom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 11:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Svaka cast sasasa, rekli ste sustinu. Bez ulepsavanja, ali to je to. I svi mi koji smo se na bilo koji nacin suocili sa kancerom, bilo licno, ili kao porodica obolelog znamo da je tako. Citajuci prethodne postove, prosto covek ne moze da se ne upita da li smo svi mi ludi sto smo se usudili da se podvrgnemo hemoterapiji ili zracenju, ili sto smo to, kao porodica, dopustili za naseg clana.
Posao onkologa nije lak, verovatno i moraju da ocvrsnu gledajuci svaki dan neku novu smrt, pa zato deluju surovo. I zbog toga cuvam kao malo vode na dlanu, naseg onkologa, uporedila sam je sa dobrom vilom, u moru azdaja, koja pruza stvarnost ali uz mnogo ljudskosti. Vrlo je realna, razumna, ne obecava cuda, ali tvrdi da pacijent nece imati bolove, i zaista se pobrinula da moj otac do poslednjeg dana nema bolove.

Bosko, koliko to kosta zvanicno lecenje?? Nisam upucena, jer mi nismo nista platili, nesto ne znam da se placa, cak smo i flastere i morfijum dobili na recept. Hemo je dobijena u hospitalnim uslovima, kao i zracenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 12:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
vlada79 je napisao:
http://www.youtube.com/watch?v=4eiYpELDiU8

drbgd je napisao:
evo jos jedan aca koji "sve zna"... nivo odgovora je isti
http://www.youtube.com/watch?v=_7LaPhLPAuU

Морам да признам да веома личите један на другога. :D Види се и степен зрелости. :roll: Очигледна је и добра намера. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 4:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Kada je potrebno suprotstaviti se takvima i sacmara se moze smatrati dobrom namerom...

Citiraj:
Da ne dužim i ne zamaram čitaoce, na kraju samo želim da vam iznesem iskustvo moje prijateljice koja je obolela od karcinoma pluća. Posle informacija koje je primila od njenih lekara, pokupila se i otišla u Italiju kod nekog doktora Simoncinija. Vratila se zdrava i evo je takve godinama. Dali trebam da spominjem prognoze koje su joj ovdašnji lekari dali? Dali trebam da spominjem razliku u parama koje je potrošila u Italiji u odnosu na onaj novac koji joj je rečen da košta zvanično lečenje? Razlika je u mnogo godina i mnogim parama. Ako se svemu ovome pridoda njen kvalitet života koji uopšte nije bio narušen citostaticima i zračenjima, mislim da je situacija svakom laiku nedvosmisleno jasna.

Read more: posting.php?mode=reply&f=24&t=32200#ixzz2OHKcRtUH


Uglavnom, moja dobra prijateljica je isto obolela od tumora mozga, kostiju, jetre, pankreasa, dojke i materice. Otisla je na Banovo Brdo kod doktora Pedje, on joj je dao proverenu tajnu smesu koja se koristila jos kod Ciroki indijanaca za lecenje raka, a koja se sastoji od balege, sljunka iz Dunava, kreca i cementa i ona se sada sjajno oseca. Rak kao rukom odnet. Inace, dr Pedja ne naplacuje, vec samo uzima onoliko koliko ostavite, ali imajte na umu da ce vam Bog bolje pomoci ako ostavite vise nego manje...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 4:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
I da dodam, kada je pre toga koristila petrolej, nije joj pomogao, ali desavalo joj se da, kad prdne, ponekad izadje vatra.

I da dodam, kada je uzimala sodu bikarbonu, prosla je zgaravica...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 4:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Sasa,sve je tako kako ste napisali,sad da nije lako prihvatiti realnost to je nesto drugo i ja to razumem donekle.

Peniko,obaska dobra metoda. :))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 11:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Овде су неки баш почели да претерују са исмевањем, али не заборавите нешто. Форумаши не знају ко се крије иза ког имена, али Бог зна не само то него и ваша срца па ће тако и судити. Немојте се чудити ако вас шта снађе јер се исмевате и спрдате с људима.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PETROLEJ protiv raka DA ili NE ?
PostPoslato: Pet Mar 22, 2013 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@aa-aca,
vi se najvise sprdate sami sa sobom...ali toga nazalost niste svesni

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: