Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 12, 2013 10:09 am
Postovi: 11
Molim vas za savet oko primanja Iscador inekcija. Nije ih problem nabaviti ali se preporucuje primena uz nadzor lekara. Iskreno bih vas sve "koji znate iz iskustva" molio za preporuku ili iskustvo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 1:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
ssit ovaj post sam pisala u drugoj temi pa cu prekopirati ovde,mozda sadrzi neke odgovore na tvoja pitanja,nadam se da ce ti bar malo pomoci,pozzzz

Ovako mi smo prije 2 godine kada je muz u Kamenici dobio konacnu dijagnozu -karcinom pluca makrocelularni-adenokarcinom
otisli za Njemacku iz ocaja u potrazi da vidimo dal ce nam neko dati vece sanse za ozdravljenje...
na zalost i tamo su sve lose rekli,ali da ne duzim,suprugova rodica je tamo Anasteziolog,ali ima drugaricu Onkologa koja nam je preporucila inekcije i one tamo kazu da je dokazano da imaju pomocno dejstvo,e sad nisu mi detaljisale koliko mogu i dal svima da pomognu,ne lijece naravno,ali kao pomazu...
Mene su obucile da mu dajem,nisam medicinska sestra i nikada nikom nisam davala ali nije tesko,svaka medicinska sestra moze da vam pokaze i polako,nije strasno...
Ja sam muzu davala skoro godinu ipo dana inekcije sama
E sad dal su nam pomogle ne znam sta bi ti rekla...
Njemu su u Kamenici davali prognozu od par mjeseci 3-6 odprilike,a nakon toga je zivio godinu ipo dana,ali Dr. u Banja Luci koji ga je vodio mu je davao i vece mogucnosti jer je bio jako mlad i jer je bio presao na terapiju Tarcevom,a ima par pacijenata koji zive i po par godina sa vise metastaza...ali na zalost moj muz nije bio te srece...
Pored toga moj muz je probao sve i svasta,od B 17,Hunze,7 mjeseci ishrane bez icega zivotinjskog porjekla....,na kraju Kubanske vakcine i nista,izgubismo ga na kraju...

Sto se tice cijene ne znam ti tacno reci
Znam da je u jednoj kutijici manjoj dolazilo 7 ampula,a davala sam mu ih 3 puta sedmicno...
Ima serija I i II
Vece i manje doze
Prvo se krece sa manjom kao da se vidi koja mu doza odgovara,nama su objasnjavali da kao posmatram mjesto dje mu je dajem,ako se pojavi crvenilo kao novcanica nasa od 5 konvertibilnih maraka kao to je ta doza,ali pravo da ti kazem mi nikada nismo kontali kad to ima kad ne...
Par puta mu se javio na tom mjestu osip ili bi mjesto uboda bilo toplo jako na dodir,ali bi se brzo povukao i nikad nije imao neke vece reakcije ili probleme
I do kraja smo mu stalno mijenjali doze,jer u seriji I npr. dodje ampula lupam sad od 0,01,pa od 0,05,pa od 1,00 i tako dam mu sve te ka vecoj,pa poslije presli na vece doze isto tako postepeno,pa sve iz pocetka,nije bilo bas nekog striktnog pravila,ako me razumijes...

A mislim da smo te 3 kutije po 7 ampula odprilike placali 170e,nisam sigurna,sve sam pozaboravljala,izvini,nigdje nemam racun od njih...
Eto nadam se da sam ti bar malo pomogla...
Pozdrav i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 12, 2013 10:09 am
Postovi: 11
Kako da nisi pomogla, svaka rec je dobrodosla.

U Nemackoj se prodaju online, jedino sto se nadam da neko od doktora ima dodira sa tim. Iz udruzenja homeopata nemacke su me uputili na neke doktore u Becu pa cu videti.
Hvala jos jedan put!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Припази са том онлајн продајом. Не због ње саме, него због наше царине и транспорта. Може да ти изађе на нос, ако ти уопште и стигне пошиљка. Ја сам се невиђено напатио са неким таблетама за гориво.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Pet Mar 15, 2013 4:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Takodje treba imati na umu da su foto i temperaturno nestabilne,moraju se transportovati u frizider torbi ili kako vec oni salju,bitno da je hladno i bez svetlosti. Ako stignu klasicno,mozes da ih bacis,moraju biti na temperaturi kao u frizideru,tako se i kasnije cuvaju kod kuce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 12, 2013 10:09 am
Postovi: 11
Kupovina i nije problem koliko doziranje.Da li su ih svi koje znate primali samostalno ili vam je neko od doktora napomenuo da postoje bar ili cak stavise savetovao za doziranje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Vlada ti je dobro rekao,moraju biti na ledu,i kuci sam ih drzala u frizideru
Sto se tice doktora ja sam vec napisala,nama su ih i preporucili doktori iz Njemacke,onkolog i anesteziolog,doduse mislim da se ta Dr. onkolog takodje dosta bavi ,,prirodnijim'' lijekovima,slicno homeopatiji,ali one kazu da u Njemackoj postoje istrazivanja kojima su dokazali da inekcije imaju neka pomocna dejstva...
Drago mi je sto sam vam bar malo pomogla,srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 12, 2013 10:09 am
Postovi: 11
Kako i gde ste davali te inekcije? Da li ima neka medicinska sestra sa iskustvom da joj se obratimo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 11:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Kao sto sam rekla ja sam mu davala jer su me tamo one obucile
Ne moze vam niko preporuciti sestru za to jer uglavnom u medicini kod nas za to nisu ni culi,ali vam ja tvrdim da svaka medicinska sestra ili student medicine moze da je da,nista tu specijalno ne treba niti moze pacijentu tek tako nesto opasno da se desi...
Mora da se pazi kao i kod drugih vakcina kako se daje i to je to
Mislim da je najbolje mjesto da se da u stomak i u ruke,ramena i malo nize,ja sam stalno davala u ruke
Kad ih kupite trebalo bi da dodje upustvo,ako ne javite se,ja cu pokusati ove svoje u Njemackoj da zamolim da mi napisu upustvo ako mogu...

Ne plasite se mnogo,nije to nista specijalno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Prema protokolu koji sam ja nasao na internetu svojevremeno,a tako mi je i doktor preporucio najveci efekat imaju ako se daju u stomak potkozno nikako duboko nego pod uglom od 45 stepeni. Menja se mesto uboda ide se kruzno ,razdaljina od pupka je za sirinu sake i onda u krug ,razmaci na po dva prsta debljine. Nije to striktno u smislu da sada treba sve precizno da merite,nista se nece desiti ako malo odstupite,poenta je naci najbolji nacin za iskoriscenost i najveci ucinak.
Ne mora se biti medicinar da bi joj davali,ali mozete za par prvih puta naci neku ok sestru da vas obuci.

Pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 12:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да ли је икада забележена алергијска реакција на те инекције?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Pozeljna je blaga reakcija oko mesta uboda,u vidu kovanice od dva do pet dinara
Zasto pitas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако је теоретски могућа алергијска реакција на инекцију, веома ју је незгодно давати у кућним условима.

У случају алергијске реакције мора се ОДМАХ реаговати другом адекватном инекцијом против алергије јер тада нема времена за хитну помоћ. Смрт наступа за минут-два. Онај који даје инекцију уз себе треба да има нешто од следећег, зависно шта може да се купи: калцихепт, урбазон, лемод-солу, синопен итд. То већ апотекари знају.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Idi prijatelju ala ti pricas napamet ,pa to je uyas.
Jel ti razumes ako ti kayem da je pozeljna manja reakcija,zato se i krece sa manjim dozamaq. Ne razumem tvoju potrebu da u svemu bude najpametniji ali hajde,sta ces,forum je cudo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Primanje Iscador inekcija
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Лепо сам питао да ли постоји могућност алергијске реакције. То што спомињеш црвенило око убода није алергијска реакција. Нисам ја крив што ти не знаш шта је алергијска реакција.

Лепо сам ти одговорио, а то што си лакомислен и не читаш шта је написано, твој је проблем.

За сваки случај да поновим онима који мисле сами да дају инекције: набавите у апотеци средство које се даје у случају алергијске реакције. И да још једном споменем, црвенило око убода није алергијска реакција. Ако онај ко прими инекцију, почне да се гуши треба да знате шта да радите. Тада звати хитну помоћ, прекасно је.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: