Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: 19 Godina Dijabetes tip 1
PostPoslato: Pon Jun 25, 2012 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 5:29 pm
Postovi: 8
Zadnjih mesec dana , poceo sam previse da pijem tecnost, sokove , preterano da mokrim , a kada sam poceo da osecam prevelik umor i malaksalost javio sam se lekaru , dao mi da uradim analize , iso sam u privatnu kliniku secer mi je bio ujutru 9.00, istog dana iso sam u dom zdravlje da radim analize (razlika pola sat-sat) , secer je bio 14.5, sutra dan opet u privatnu kliniku 11.5 , onda mi je lekar opste prakse dao uput za to odeljenje , otiso sam tamo uradio opet analize , tu su mi nasli aceton u mokraci , nesto poz 2 neznam ni ja , i secer mi je bio 18.5 , posle cega su me ostavili na odeljenje. Na odeljenju mi je secer isto vsarirao , ujutru 6.0 , zatim oko 12 je bio 7 , da bi uvece opet iso do 13,15. Posle 2-3 dana infuzije , preveli su me na insulin 4 doze dnevno 10,12,10 i uvece 18 , tako nesto .
Interesuje me , jel je dobro sto su me odma preveli na insulin bez pokusaja neke dijete pre toga ili tako nesto posto mi je secer varirao , u sustini nije prelazio 15, a ujutru je bio i po 6.
Inace sada sam izaso iz bolnice sa 4 doze dnevno insulina , 2. jula idem na VMA na ispitivanje , jel mi ovde u leskovcu nisu uradili cak ni ultrazvuk jel nije bio tu doktor i tako dalje, interesuje me , jel imam sanse da se skinem sa insulina i to sobzirom da sam mlad 19 godina , inace nikad nisam imao problem sa tezinom , uvek sam bio mrsav , visok 187 , oko 66-70 kilograma i jel moze to da bude prolazno.
Hvala unapred :) .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 19 Godina Dijabetes tip 1
PostPoslato: Sre Jun 27, 2012 8:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Lepo bi bilo ali na zalost , nije prolazno dragi Milose.
Postoje dva tipa dijabetesa, mislim da si pokupio pogresne informacije. Pokusaj da se opustis, slusaj uputstva lekara, bices dobro zbrinut. Medicina je dosta napredovala, bice sve OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 19 Godina Dijabetes tip 1
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 3:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако си још на форуму да ти кажем да је добро што су те одмах ставили на инсулин јер тако дајеш времена гуштерачи да се одмори и евентуално регенерише.

Још да ти кажем да се мој деда после дугог низа година примања инсулина скоро скинуо са њега.

Кажу да кефир има регенеративно дејство на јетру и гуштерачу. Распитај се мало јер има наде. У сваком случају, не долази у обзир куповни кефир већ искључиво домаћи који треба сам да правиш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 19 Godina Dijabetes tip 1
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 5:29 pm
Postovi: 8
Nema jos godinu dana :) , od pre 5-6 meseca sam na 3 jedinice (bez kojih mogu, jel na mojih 70 kilograma to mu dodje 0.04 jedinica po kilogramu,ali mi je doktor preporucio da jos uvek ne prestajem skroz ) i uzimam Glukofag posle svakog obroka, inace pre nekoliko dana sam radio opet rezultate za koje mi je dao uput profesor Sasa Zivic , rezultate sam radio u privatnoj klinici , Hemoglobin je 7% , ICA(Antitela su sa 85.9 pala na 49.2), GAD(Antitela su bila 7.2 , sada su 5.9) , C-Peptid( je bio 1.6 , sada je 2.2 , normalne vrednosti su 0,3-0,7) i ostali rezultati za stitnu zlezdu i jos nesto su u redu , Profesor mi je pre nego da odradim rezultate reko da ako su antitela porasla do 5-10% da je to odlicno i da autoimuna bolest ne napreduje , a ICA (antitela) su cak pala za 50% , za nekoliko dana idem na kontrolu i da mi pokazem rezultate, pa cu da napisem sta je reko , ali ono sto mogu da kazem , kako su mi prvi put rekli u mojoj Leskovackoj Bolnici da sam u Honeymoon koji ce potrajati nekoliko meseci , da ce c-peptid otici na nulu , da lucenja insulina nece biti , da je cist tip 1 , da necu moci da prodjem bez manje od 4 spricanja dnevno ... Ipak sam proso malo bolje od njihovih dijagnoza ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: