Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za Pomoc!
PostPoslato: Sre Mar 13, 2013 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 13, 2013 4:45 pm
Postovi: 40
Imam 21 godinu pusac. Posle proslave nove godine gde sam pio alkohol, guaranu, kafu, pocelo je srce da mi lupa i nisam mogao da spavam 5 dana.uz to mi se tada javio i neki strah i napetost.Radio sam tada obicnu analizu krvi mokrace ekg rekli mi da nemam nista.Ja nisam znao sta drugo da radim i otisao sam kod neuropsihijatra i on mi prepisao da pijem lorazepam 2x1/2 i Remeron pola tablete na dan(trenutno pijem 1/4 lorazepama i 1/2 remeron).Njegova dijagnoza f32 i f43.Kako je vreme odmicalo meni je bilo bolje ali onda pre 4 nedelja ja dobijem temperaturu 37,2-37,4 koju jos uvek imam.Od tada srce pocelo ponovo da lupa ubrzano(oko 100 otkucaja).Bio sam na infektologiji i ostao tamo neki dan da urade analize
Se 6 , wbc 8.49 , ne 57.0 ,lym 32 , mo 3.0, rbc 5.92, hgb 144, hct 0.44 , plt 236 , AST 17.2 ALT 19.2, CRP 0.2 , CPK 47 , LDH 290 , gly 5.1 , urea 3.2 , crea 89.7.Opsti pregled urina spec.tec 1015, slabo zamucen, zut ,pH 6, redak bled Er, malo soli fosfata, malo kristala Ca oxalata, malo bakterija.EHO abdomena-nalaz na organima uredan, sem mikrolitijaze u oba bubrega.Bris grla i nosa negativan.ostao samo da se uradi test na EBV,CMV,herpes virus.

Zanima me zasto mi nisu uradili test na koksaki virus jer me to najvise brine?Pored toga imam crveno grlo iako kazu da mi je bris negativan.Ne znam da li zbog temperature osetim neku malaksalost i povremeno 'glavobolje'.Podocnjaci mi jos potamnili od kad sam izasao iz bolnice. Kad se probudim teska glava, odmah osetim ubrzano lupanje srca koje se krece oko 100 i koje traje sve do veceri kad me popusti i temperatura.Ukoliko se naprezem fizicki srce se jos vise ubrza i onda mi treba pola sata da mirujem da bi se vratilo u "normalu".

Izvinite zbog dugog teksta ali ne znam gde drugo da se javim jer mi doktori kazu da mi nije nista.Sto bi rekli
1.doktorka opste prakse na zadnji pregled: pa popij lek za temperaturu.
2.Kardiolog:ne lecimo tahikardiju kod mladih
3.Infektolog nije ti nista nemoj da brines.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za Pomoc!
PostPoslato: Čet Mar 14, 2013 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Прва грешка је што си комбиновао она пића.

Друга грешка је што си отишао код лекара а знао си због чега ниси спавао.

Трећа грешка је што си отишао код неуропсихијатра јер је очигледно било због чега ти се страх јавио - ниси спавао. Тада си добио "лекове" који су те докрајчили.

Да набрајам даље? Брисеве обично ваде неке приучене сестрице које мисле да је довољно да ти слузокожу пипне штапићем за брис.

Није ти ништа осим луде главе, недостатка воде и упале грла.

Грло испирај чајем од жалфије.

Мораш да надокнадиш течност док још имаш времена. Пиј искључиво чисту воду (Пролом, Роса, Аква Вива) и сваких пар минута по гутљај.

Погледај на мом сајту шта сам писао о води у здравственим саветима.

Наспавај се и онда се јави.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: