Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povecani enzimi jetre ALT i AST
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 2:09 am
Postovi: 4
Pre godinu ipo dana u decembru 2011. godine.dijagnostifikan mi je Non Hockin limfom C 83.5,posle godinu dana hemoterapije sve je uspesno proslo i idem na kontrolu svaka 3 meseca,i od oktobra 2012. pijem metotrexat i purinethol,tako trebam godinu ipo dana za odrzavanje.Zadnji put kad sam isao na kontrolu u BG 30/01/2013.,sve je uredu bilo ultrazvuk,rengen,i analize,samo je ALT bio povisen 148 a AST 37,doktorka je rekla da je to od lekova i da to zna da se uveca mnogo vise i tad se ukida privremeno terapija.Nastavio sam da pijem lekove 2 nedelje,i kad sam uradio da proverim transaminaze bio je ALT 171 a AST 44.Onda kad sam zvao doktorku rekla je da nastavim da pijem i dalje.Sledece nedelje opet proveravam kad ono ALT 319 AST 69.Tad je doktorka rekla da te cele nedelje prestanem da pijem lekove jer mi deluju toksicno na jetru.Te cele nedelje pio sam surutku svaki dan nisam pio gazirano uopste,pio sam i neki gorak caj koji je jako dobar za jetru i sledece nedelje ALT se smanjio dosta na 126 i AST na 44,za svaki slucaj tad sam i uradio i LDH i on je bio normalan 155.Tad mi je doktorka rekla da popijem lekove.Ja sam se tad iznervirao zato sto je mogla jos jednu nedelju da mi ukine dok se skroz ne oporavim,i ja ajde pijem cele nedelje lekove.I juce kad sam proverio transaminaze drasticno se povecale na AST je bio 107 a ALT 551. Inace sam te nedelje pio vise gazirano.Onda je doktorka rekla da pijem LIV 52 i ukinula mi je terapiju.I rekla mi da sledece nedelje dodjem da uradim markere na Hepatitis,Tumore i da nije Virusoloski.Ona misli da je to od lekova ali hoce da uradi ove testove. A mene zanima vase misljenje dali je to od lekova i zasto hoce da uradi ove markere?Inace ja se osecam dobro nisam malaksao ne boli me nista nikakve tegobe nemam i dobra mi je Krvna slika. Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecani enzimi jetre ALT i AST
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 11:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Dušan_97 je napisao:
..........Inace sam te nedelje pio vise gazirano....

Зашто се љутиш на лекара када ти не водиш рачуна о свом здрављу. Имао си срећу да се извучеш и сада удри бригу на весеље.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecani enzimi jetre ALT i AST
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 2:09 am
Postovi: 4
Kako sam se izvukao? El nemoram da brinem,ce da se spuste tranaminze i jel to od lekova?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecani enzimi jetre ALT i AST
PostPoslato: Pet Mar 08, 2013 9:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Извини. Баш сам се нејасно изразио. Не знам шта ми је било. :-? Ваљда ме је изнервирало твоје лакомислено понашање.

Мој претходни текст је био критика упућена на твој рачун и било је тако да кажем цинично. Чим си се мало опоравио почео си са газираним и ко зна са чиме још што ниси споменуо.

Прошао си веома тежак период. Довољно је само да си примао цитостатике па да ти упропасте организам.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecani enzimi jetre ALT i AST
PostPoslato: Pet Mar 08, 2013 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 2:09 am
Postovi: 4
El imas jos nesto da mi preporucis neki caj ili tako,ja sad pijem LIV 52 i surutku samo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecani enzimi jetre ALT i AST
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 5:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Могу да ти препоручим домаћи кефир - рекох домаћи. Треба сам да га правиш помоћу тибетанске гљиве.

Можеш да се консултујеш са људима из Завода зе млекарство у Београду. Они праве одлично ацидофилно млеко. Можда би ти и оно добро дошло. Питај њих. Податке имаш на мом сајту у делу Линкови, Здравље.

Свакако бих ти препоручио још да се консултујеш са људима из Института "Јосиф Панчић" јер имају одличне чајеве за разне ствари. Ако они не знају, онда нико не зна. И њихов линк имаш код мене.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecani enzimi jetre ALT i AST
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 2:09 am
Postovi: 4
Uredu,hvala na odgovoru.Pozdrav :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povecani enzimi jetre ALT i AST
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 7:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Поздрав и теби. 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: