Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Uto Jan 29, 2013 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
pitao bih o svom nesvakidasnjem problemu,naime dok radim,sedim,lezim ili stojim nista me ne boli ali cim pesacim preko 200m pocinje da me boli levi kuk,donji deo ledja i list na levoj potkolenici.I to su veoma jaki bolovi koji me krive pri hodanju.Ni od koga nisam cuo da ima slican problem.Ponavljam dok radim ,sedim,lezim ili stojim nista me ne boli.Molim vas ako je neko imao slicno iskustvo da nesto napise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 12:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
У питању је доњи део кичме или евентуално леви сакроилијачни зглоб. Потребно је намештање код провереног хиропрактичара и редовно истезање кичме. За истезање користим Истеки (има га на мом сајту Ацин сајт под Савети, Здравље, Кичма).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Sre Jan 30, 2013 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
za nekoliko dana idem kod fizijatra pa cu napisati kakvu je on dijagnozu postavio,hvala na pomoci i koji je to zglob nisam nikad cuo za njega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 1:51 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne mora biti od kičme, može biti i sa krvnim sudovima problem. Koliko godina imate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Čet Jan 31, 2013 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
milosgrujo je napisao:
za nekoliko dana idem kod fizijatra pa cu napisati kakvu je on dijagnozu postavio,hvala na pomoci i koji je to zglob nisam nikad cuo za njega

Ево ти га један линк: сакроилијачни зглоб. Остале прогуглај.

Иди што пре код лекара да те наместе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
Hvala puno na pomoci izgleda da je to najverovatnije,inace nisam jos bio kod lekara jer imaju slobodan termin tek 27 februara.Inace imam 37 godina i prilicno sam aktivan narocito od proleca do zime kada radim i na selu.Cudi me samo to sto me nije bolelo kada sam vise radio nego kada sam samo isao na posao i sedeo kuci.Zanimljiva stvar da me boli samo dok hodam,probao sam i neke vezbice i fastum gel mast ali situacija je za sada ista.Na posao idem normalno jer mi nista ne smeta,problem je samo doci i otici.Jos jednom puno hvala na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мора зглоб да се "шкљоцне" па да седне на своје место. Ту креме не помажу. Много је да чекаш још три недеље. Не знам одакле си. Другар ми је рекао да су много добри у Мастерфизикал ординацији: http://www.masterphysical.rs/. Линк имаш и на мом сајту. Не знам где си заказао, али ако те буду слали на струје, ласере и остало, неће бити вајде.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Verovatno su u pitanju pocetne artriticne promena na žglobu kuka koji vas boli!

Bitno je da nosite udobnu obucu, da en nosite veliki teret i kada dodjete do lekara i fižijatra obavite sve terapije, elktroterapiju, magnet...i naravno da vas terapeut obuci vežbama koje ce jacati misice bolnog kuka i lumbalnog dela kicme!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Sakroilijačni zglob,se ne namešta!!!Vaše simptome mogu dati nekoliko dijagnoza,ali pravu treba da utvrdi lekar,a ne neki priuceni kiroprakticar koji ce u najboljem slucaju da vam uzme pare ,a u najgorem da vas ozbiljno povredi.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 12:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
terapeut je napisao:
Sakroilijačni zglob,se ne namešta!!!.....

Свашта! Мени су га два пута намештали и то у ВМА. Наравно, показали су ми и вежбе. Е баш свашта и којешта. :lol: :lol: :lol: Па ти онда иди код разних терапеута........... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Pet Mar 01, 2013 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
dijagnoza je LUMBOICHILGAI LAT SIN RADICULOPATHIA S1 SUSP DYSCUS HERNIA, pri hodu lumbalna kicma antalgicna,levaglutealna regija hipotroficne muskulature,hod na prstima i petama slobodan,kicmeni stub antalgicna skolioza,PVMspasticna,pokreti fleksije ograniceni i pri fleksiji pojacava se antalgicnost,pokreti u kukovima slobodni,tetivni refleksi simetricni,pulsevi artreiksog krvotoka simetricno,lazarevic levo pozitivan na 45 st.desno na 75.Primio sam 10 deksazona,5 ohb12 i pijem movalis 1 dnevno.Na bolovanju sam vec 12 dana i mirujem znaci lezim sa sto manje sedenja i pomalo setam.Za sda me nista ne boli spavam normalno i nemam problema sa mokrenjem i stolicom kako me je doktorka pitala.Ispostovacu do kraja savet lekara pa ako ne bude dobro trazicu opet neko resenje.Sve cu znati kad prvi put prepesacim oko kilometar dva.Lekar kaze da bi za oko mesec dana trebalo da se oporavim,sad najgora stvar je od svega postaviti pravu dijagnozu ali najpre cu da odem u beograd na neku privatnu kliniku da uradim NMR jer da stignes na red u Uzice mozes samo da ostanes invalid.Ako neko zna da preporuci neku kliniku sa NMR neka napise.Inace osecam da sam prilicno pokretljiv sada, samo necu da se zezam.Hvala vam puno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Pet Mar 01, 2013 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да си отишао да ти наместе укљештење, већ би био здрав и то одавно - пре месец дана. Што је најбоље, ризик од проблема при том намештању је раван ризику падања са терапеутског стола. Овако, јави се за који месец када ти буду рекли да ћеш ипак морати на операцију за пар година, а до тада ће ти преписати диклофенаке итд. Штета.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Pet Mar 01, 2013 6:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
S obzirom da imate 37 godina i da ste aktivni veoma je ozbiljan nalaz hipotrofije levog glutealnog misica.To ukazuje na nedovoljnu inervisanost te regije koja polako slabi i izgleda da ovaj problem datira odavno samo niste imali simptome koji vas opominju.Posto je najverovatnije discus hernia u pitanju kako lekar i sumnja ne slusajte budalastine o namestanju vec se prvo pobrinite za snimak da bi se tacno odredilo u kom pravcu je diskus krenuo.NMR u Bgd-u mozete naci na netu bez vecih problema.Pozdrav i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Pet Mar 01, 2013 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
pa postoji li ikakva mogucnost da se sad namesta i ko to moze da uradi,opet ja mislim da se sa tim stvarima nije zezati.Ja sam iz malog mesta i treba se pomuciti da bi se iole nesto saznalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nesvakidasnji problem
PostPoslato: Sub Mar 02, 2013 4:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
milosgrujo je napisao:
pa postoji li ikakva mogucnost da se sad namesta i ko to moze da uradi,opet ja mislim da se sa tim stvarima nije zezati.Ja sam iz malog mesta i treba se pomuciti da bi se iole nesto saznalo.

Намештање се у 99% случајева укљештења врши безбедним покретима тако да је могућност повреде равна нули. Онај 1% може да буде незгодан.

Сумњам да сада сме да се намешта. После неколико дана од укљештења почињу да се јављају отоци и постаје немогуће па чак и опасно вршити намештање. Код тебе је прошло месец дана.

Знам веома стручног човека по том питању који је и мене намештао. Овде не желим да пишем где ради и само могу да кажем да ради у озбиљној институцији, а ради и приватно. Свакако би морао прво да поразговараш с њим, мада сумњам да се сада шта може наместити. Ако те занима пиши ми на емаил адресу коју можеш да видиш у мом профилу. Локација: Београд.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: