Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: problemi sa suhoćom vulve,pruritusom vulve
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 1:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
tema za OBGYN I GOSPOĐICU BONY.IMAMA ISTIH PROBLEMA KAO BONY KAD SAM PROČITALA NISAM MOGLA VEROVATI,KAO DA SAM JA PISALA NJEN TEKST.JA ĆU POKUŠATI S KINESKOM MEDICINOM,JAR SE MENI JAVLJA I PUCANJE VULVE I KOŽE IZMEĐU GLUTEUSA.GOSPOĐA KOJA RADI TJANŠI MEDICINU JE REKLA DA SU IMALI SAMO JEDNU PACIJENTKINJU S TAKVIM PROBLEMIMA ,ALI ONA NE ŽELI DA KONTAKTIRA S NIKIM KO IMA TAKAV PROBLEM ZBOG TAJNOSTI.TAKO DA ĆE MI ONA REĆI KOJE JOJ JE PREPARATE KORISTILA.ŽENE SU SMEŠNE,UMESTO DA POMOGNU U TAKVIM SITUACIJAMA,ONE ŽELE BITI U TAJNOSTI.TREBAMO POMOĆI JEDNI DRUGIMA.SVAKO PO NEŠTO ZNA.
ZVUČNIK TRAŽI POMOĆ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 4:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
ljepljiva !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zvučnik
PostPoslato: Pon Jul 17, 2006 10:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
KOJEM DOKTORU SE OBRATITI U BEOGRADU ŠTO SE TIČE SUVOĆE I PRURITUSA VULVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 18, 2006 4:51 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Pogledajte poruku u ljepljivoj i napisite Vase pitanje onako kako je receno !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Zvucnik!
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 1:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 10:36 am
Postovi: 54
Hello!
Javljam se sa kasnjenjem jer sam bila na odmoru ali mogu reci da moj problem i dalje traje tako da sam zainteresovana da podelim sva moguca iskustva. Zanima me da cujem i to o kineskoj medicini jer su od mene svi ginekolozi digli ruke i potpuno me odbacili tako da je jedini komentar koji od njih cujem:ja ne znam sta vise da ti radim i nema ti pomoci. nimalo profesionalno zar ne? Zbunjena sam i ne znam kome da se obratim, u Nisu sam iscrpla sve mogucnosti, sad se razmisljam da trazim nekog ginekologa u Beogradu pa mi preporuka i sa te strane dobro dosla.
Slobodno me kontaktirajte da razmenimo iskustva jer zene zaista moraju da se pomazu medjusobno!
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 1:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Boni sta bi od biopsije ??? Zar to nije slijedeci korak ?

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 1:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 10:36 am
Postovi: 54
Ah, svasta se tu izdesavalo u medjuvremenu i upravo cu vam napisati sled dogadjaja.Dakle, otisla sam tom ginekologu koji radi onkoloska pitanja sa idejom o biopsiji pogotovu jer mi se u medjuvremenu pojavila erozija upravo na onom posteriornom delu o kome sam vam pisala i on je odradio kolposkopiju i rezultat je bio sledeci:

Plocastoslojeviti epitel po obodu egzocervixa neizmenjen. Na ostalim delovima, sve do spoljnog otvora cervikalnog kanala izrazita hiperemija sa znacima egzocervicita (masivno prosireni krvni sudovi: patofizioloska tipicna vaskularizacija). Junktura se ne raspoznaje usled hiperemije.
PAPA test II

On mi je rekao da smatra kako imam dermatit izazvan medikamentima i ubedio me da stavljam Herbalm kremu (na bazi bilja od nevena, kantariona i vitamina A). Medjutim, posle druge veceri stavljanja, pojavila mi se zlezda sa unutrasnje strane malih usana, velicine lesnika i ja sam prestravljena ponovo otisla njemu da bi mi rekao kako to nije nista i kako ja pravim problem za svaku sitnicu jer mi je epitel ocuvan pa nista nije opasno. Uvece prilikom tusiranja obicnom toplom vodom iscurio je gnojni sadrzaj iz zapusene zlezdice ali je u tom delu sluzokoza ostala kao izbrazdana. Da, rekao je da ovo koristim 5 dana pa pauzu od 2 nedelje i onda ponovo jos jednu turu. Poslusala sam ga i u medjuvremenu otisla na more. Stavljala pomenutu kremu po drugi put i napominjem da sam na moru imala znatno poboljsanje, promene kao da su pocele da zarastaju i onda Bum, po povratku sa mora spolja crvenilo, erozija traje, nove promene. Panicno odem kod njega i zamolim da se uradi biopsija i sve sta treba i znate koji je bio odgovor: to sto imate je kao ojed, neki ljudi ga ozbiljno shvataju a neki ne....I tada je predlozio da stavljam gencijanu violet koju mi je i sam prvobitno stavio. Ja sam dosla kuci i shvatila da mi ona pogorsava situaciju i da se meni zapravo sekret, verovatno kandidijazni sliva i pravi probleme stvarajuci erozije i druge promene po kozi, pa sam na svoju ruku namazala Cansen kremu i neke hiperemicne plaze su nestale kao rukom odnete ali je erozija ostala i koza spoljnih genitalija je kao izbrazdana, ne umem drugacije da objasnim. Da napomenem da mi je rekao kako unutra nema nikakvih problema ni hiperemije niti cega bilo a da je sekret koji imam normalna pojava i kako mi je unistio kredibilitet kod majke i sestre te od njih vise uopste nemam podrsku. Posto je rekao kako ja sve preozbiljno shvatam i kako on generalno i ne zna sta je meni a da bolesti tipa vulvodinije i slicnog ne postoje a najbolja bi mi preporuka bilo da se lepo udam jer cu tada imati da se bavim ozbiljnijim problemima. Ja sam ocajna i ne znam sta da uradim. U Nisu vise ne postoji ginekolog koji mi moze pomoci, stanje se samo maskira, pocinjem da se brinem i za svoju vezu, porodica pocinje da veruje da sam neuroticna i da jedino sto zelim je da pobegnem u bolest. Za junski rok sam ucila ispit i to cimanje sa promenama po kozi i zlezdama me je potpuno omelo da nisam ni izasla na polaganje a generalno sam savestan student. Sad treba sve ispocetka,isla bih za Beograd ili gde god treba samo kad bih znala da postoji doktor koji mi moze pomoci, ali ne verujem vise nikome od doktora. Generalno, ranije nisam verovala u alternativnu medicinu i mislim da kad neko ne veruje onda mu ta vrsta medicine nemoze ni pomoci, mada sad u ovako ocajnom stanju pokusala bih sve...Ako imate savet, sugestiju, bilo sta, ako znate nekog dobrog ginekologa u zemlji, molim vas napisite, samo ste mi jos vi prepstali!
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZA BONY I OBGYN
PostPoslato: Sub Avg 05, 2006 3:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
Draga Boni,moja priča ide ovako.
Imam 38 god.Pre 13 god. sam imala porod.Dakle 92 u ratno vreme.U gradu u kojem je tada bio opšti haos.Trudnoća uredna porod na vreme.Posle poroda dobijem strašne bolove ,sestra se ne ustaje na moje jauke.Tek kada sam joj dobro dosadila ustaje i u par navrata mi daje lekove protiv bolova ,jer bože mili doktor je legao šta mene ima sada da boli kad je porod prošao o.k.Nakon 2 h mene bolovi ne popuštaju.Ustaje se doktor jer sam jaucima probudila celo odeljenje.Kad je dr pogledao imao je šta da vidi ušili su mi krvni sud odnosno nastao je hematom.Ponovo su me sekli.Bila sam 5 dana u bolnici nisam mogla ustati iz kreveta jer sam imala nekakve bolove dole.Sesre su me terale da se ustajem,ali je to bilo veoma bolno.5 dan dolazim kući.Dete sam dojila 1 mesec ,jer nisam imala mleka.Tih mesec dana ja sam jako slabo ustajala još uvek zbog tih bolova.Kada sam prestala dojiti dobijem menstruaciju koja je trajala 2 dana,kao i sve od tada najviše 3 dana.Pre poroda su to bile menstruacije od 5 dana.Odem ja kod gin u Novi Sad on mi kaže da to nije ništa,možda je to zbog ređih odnosa.Ukažem na iscedak iz dojke koji se javio nakon dojenja dr kaže da to ima svaka druga žena.Od tada, pa sve do prošle god ja ti više nisam išla kod gin.Dakle 12 god.
DRUGI DEO MOJE PRIČE IDE OVAKO:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Zvucnik!
PostPoslato: Ned Avg 06, 2006 12:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 10:36 am
Postovi: 54
Sa nestrpljenjem ocekujem nastavak tvoje prica u kome se predpostavljam i podudaramo!
Ja trenutno pokusavam preko prijatelja da odem u beograd kod ginekologa kojeg su mi oni preporucili i u ponedeljak cu dobiti vise informacija!
Ne zelim da se zadovoljim njihovim besmislenim objasnjenjima kad golim okom vidim da se sa mnom nesto desava i verujem da ne treba gubiti nadu, nego biti uporan, zato sto je stanje u zdravstvu takvo da moras prvo da se boksujes sa gomilom neznalica pa da "ubodes" onog pravog!
Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Bony i Obgyn
PostPoslato: Ned Avg 06, 2006 2:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
Bony, danas ne mogu da ti pišem nastavak.Kada već ideš u ponedeljak u Beograd šaljem ti br. telefona dr Beloševića 011/354-176 ili 3542-239,mislim da je Požeška 67.Njegov br. našla sam na internetu Yumama. com pretraga.Kontaktirala sam ga,vrlo je ljubazan,iako nisi naručena verujem da će te primiti.Puno pozdrava.Javi se odmah kada dođeš iz Beograda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZA BONY
PostPoslato: Ned Avg 06, 2006 4:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
IZVINI ZABORAVILA SAM TI POSLATI OVAJ TEKST. PRONAĐI NA INTERNETU POLIKLINIKU VIROGENA PLUS HR,NA TIOJ STRANICI ODGOVARA DR ANKA DORIĆ.PITANJA POSTAVLJAJU LJUDI IZ CELE BIVŠE YU.
U toku različitih perioda života žena može da oboli od bolesti spoljnog polnog organa - stidnice

U stidnicu se otvara vagina, ali i neposredno uz nju, tačnije ispred nje, i mokraćni kanal. Stidnica je pokrivena kožom, istom kao i svuda po telu. Jedina razlika je u tome što koža stidnice jače reaguje na stimulaciju ženskih polnih hormona, sve dok ih ženski organizam proizvodi. Ta koža je prekrivena dlakama, obično ređim i manje primetnim. Stidnica se prema napred nastavlja na kožu stidnog brežuljka, a prema nazad na međicu, iza međice se nastavlja čmar (anus) sa otvorom završnog debelog creva. Koža stidnog brežuljka bogata je dlakama, a koža međice nije. Stidnica se sastoji od klitorisa, od velikih i malih polnih usana, a ove poslednje sadrže sa svake strane jednu sluznu žlezdu, Bartolinovu žlezdu, koja vlaži ulaz u vaginu. Bolesti vulve su uslovljene, s jedne strane, otvaranjem vagine u nju, a s druge strane, kožnim obeležjem. Upala vagine će svojim pojačanim sekretom i širenjem uzročnika proizvesti upalu stidnice, a na koži stidnice mogu se, nezavisno od vagine, pojaviti različite patološke kožne pojave, od čireva do tumora. Upala stidnice Upala stidnice (vulvitis) usko je povezana s upalom vagine (vaginitis). Upale vagine spadaju u polno prenosive bolesti. Polnim kontaktom uzročnici infekcije unose se u vaginu, u kojoj onda proizvode upalu. Kod sveže upale, koja može biti uzrokovana trihomonasima, gljivicama, gardnerelom ili drugim klicama, zidovi vagine postaju crvenkasti, ranjivi, a šupljina vagine sadrži obilni, žućkasti ili žućkastozelenkasti sekret. Sekret se iz vagine sliva na stidnicu, on stalno vlaži kožu stidnice, klitoris i stidne usne pokriveni su iscetkom, mogu da nateknu i da se zacrvene. Kod hronične upale vagine sekret postaje ponovo belkast, obilniji je, vlaži stidnicu. Hronično, dugotrajno vlaženje može na koži stidnice da proizvede hronične degenerativne promene. Zbog svraba, u akutnom i hroničnom stadijumu bolesti, pacijentkinja se često češe, čime može da izazove ogrebotine kože, koje se naknadno inficiraju. Simptomi sveže upale stidnice nadovezuju se na simptome upale vagine. Žena oseća peckanje i svrab, koji može da bude nesnosan. Pacijentkinja ne zna da lokalizuje da li je svrab "u vagini" ili "spolja", ili oboje. Kod hronične upale postoji svrab koji je povremen, ponavlja se. Lečenje zavisi od vrste upale. Trihomonasni vulvitis je redovno povezan i istovetan s trihomonasnim vaginitisom. Mikotični vulvitis, ili soor stidnice, obično je povezan s mikotičnim vaginitisom, ali može nastati i samostalno. Nespecifični aerobni vulvitis uvek je uporedan s vaginitisom, a bakterijalna vaginoza, uzrokovana gardnerelom, ne mora da dovede do premene na koži stidnice. Trihomonasni vulvitis Uvek je sekundaran trihomonasnom vaginitisu. U vagini se razvija sveža upala, sa obilnim sekretom, koji se cedi, prekriva i vlaži stidnicu. Simptomi su peckanje i svrab. Dijagnoza se postavlja nalazom trihomonasa u sekretu vagine. Lečenje se sprovodi preparatom metronidazol, uzimanjem tableta oralno i lokalnom aplikacijom leka u vaginu. Treba lečiti i polnog partnera. Izlečenjem vaginitisa prestaje i upala stidnice. Soor stidnice Soor, upala uzrokovana gljivicama (kandida albikans), takođe je povezana s upalom vagine. Ta infekcija nije polno prenosiva bolest, kandide se nalaze svuda. Bolest se obično pojavljuje u nekim specifičnim stanjima, kao npr. u trudnoći, u babinama, kod bolesnica sa šećernom bolešću ili u stanjima iscrpljenosti organizma, ali se može pojaviti i kod inače zdravih žena. Karakterističan je izgled te upale. Na sluznici vagine i stidnice, posebno s unutrašnjih strana malih usana, pojavi se intenzivno crvenilo i tačkaste belkaste naslage koje se spajaju. Sekret je obilan, žućkast. Simptomi: peckanje i svrab vrlo su intenzivni. Dijagnoza se postavlja već prilikom samog pregleda, a potvrđuje nalazom gljivica u mikroskopskom preparatu. Lečenje se sprovodi antimikotičkim lekovima koji se apliciraju lokalno. U vaginu se uvode fungicidne tablete: nistatin, klotrimazol, mikonazol. Lokalno se vagina maže nistatinskom ili sličnom kremom, a odličan uspeh ima stavljanje troprocentnog rastvora borne kiseline ili mazanje desetoprocentnom bornom mašću. Nespecifični vulvitis Nespecifični vulvitis je uvek posledica nespecifičnog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Zvucnik!
PostPoslato: Ned Avg 06, 2006 6:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 10:36 am
Postovi: 54
Puno ti hvala za broj telefona ovog doktora, samo mi reci ako ti nije tesko da li je on strucan iz oblasti ginekoloske dermatologije ili je jednostavno ginekolog i zasto bas on, da li ima pozitivnih rezultata sa ovim nasim problemima?Sustinski,zanima me kako si dosla do njega?
Inace, hvala ti za tekst, i ja sam bila na tom sajtu i pisala doktorki ali mi nije odgovorila, ne znam zbog cega a generalno studiram medicinu pa sam ispretalaskala sve knjige iz ginekologije, lecila se ovamo kod svojih profesora i ni makac...Problem i dalje traje! Kad rezimiram svoju situaciju,mislim da je me je prvi doktor lecio pogresno od vaginoze a imala sam samo kandidu (zavaralo ga sto na brisu imam i III i VI grupu, a neke zene jednostavno imaju tu trecu grupu i bez neke patologije). kad mi je davao Orvazil raspirio je kandidu jos vise, a sa jakim vaginaletama mi je unistio floru i sad kandida cveta kod mene. Mada poslednjih mesec-dva mislim da se spolja napakovalo i neko kozno oboljenje za cije resavanje moji ginekolozi u nisu nemaju dovoljno znanja i strpljenja, pa eto ti kombinacije. Ujutru ce mi prijateljica javiti da li da se pakujem za bg sad ili tek posle menzisa, mada sam i ja izgubila strpljenje pa bih da krenem sto pre! I mislim da je dr.Obgyn u pravu da je kod mene jedina sansa za dijagnozu uraditi biopsiju pa videti sta je u pitanju i onda lecenje kreirati dalje!
Ako i tebi treba neka pomoc, javi se slobodno! A ako budem zadovoljna sa ovom doktorkom kod koje me drugarica vodi reci cu ti broj i ime!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 06, 2006 6:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Dr Stevan Belosevac, ginekolog-akuser...strogi prosjek za Srbiju...pregledala sam par njegovih odgovora i nije Boni rjesenje za Vas...niko se tamo ne bavi ginekoloskom dermatologijom ! jer to kao subspecijalizacija ne postoji ! tamo ne postoje niti subspecijalizacije za visoko-rizicne trudnoce, ginekolosku onkologiju, ili reproduktivnu endokrinologiju !...tako da su 'subspecijalisti' ljudi koji izaberu da neku patologiju rade cesce od druge, a ne zato sto su stekli dodatno obrazovanje i znanje u specificnoj oblasti ginekologije.
Na zapadu npr.specijalizacija reproduktivne endokrinologije traje od 2-3 godine ovisno od programa, a gin.onkologija najmanje 3 godine poslije zavrsene specijalizacije iz opste ginekologije i akuserstva.

Boni ostavite svoj e-mail ovdje, pa cu Vam pokusati uspostaviti kontakt sa osobom koja Vam moze biti od pomoci i radi u Beogradu.
Ne lutajte vise !

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za BONY I OBGYN
PostPoslato: Ned Avg 06, 2006 9:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 11:20 pm
Postovi: 72
Lokacija: 111
BONY NISAM BILA KOD DR BELOŠEVCA.NA INTERNETU SAM SLUČAJNO NAŠLA NJEGOV ČLANAK O UPOTREBI LASERA U KOJEM NAVODI I PROBLEME OKO VULVE,PA SAM GA NAZVALA I OVIH DANA MISLILA OTIĆI KOD NJEGA.DUGO SAM SE RASPITIVALA KOJI JE DOKTOR STRUČAN U BEOGRADU ZA TAKVE PROBLEME,PA SU MI GINEKOLOZI ODGOVARALI DA JE SVAKI GIN. STRUČNJAK I ZA TAKVE PROBLEME ILI DA SE TIME BAVE DERMATOLOZI ,ALI MI NIKO NIJE ZNAO REĆI IME NEKOG STRUČNJAKA.TAKO DA SAM ODLUČILA DA SE UKLJUČIM U FORUM.
JEDINO SAM DOBILA INFORMACIJU DA JE NAJBOLJI DERMATOVENEROLOG DR FILIP ŠER,ALI DA JE DO NJEGA TEŠKO DOĆI.IMALA SAM NJEGOV BR.ALI SE NIKAD NIKO NIJE JAVLJAO NA TAJ BROJ,PA SAM ODUSTALA.

MOLILA BIH VAS OBGYN DA I MENI NAPIŠETE IME I BR TELEFONA DR KOJEG PREPORUČUJETE BONY.UNAPRED SE ZAHVALJUJEM.PUNO POZDRAVA!




BONY SUTRA TI PIŠEM NASTAVAK PRIČE.
POSLUŠAJ DR OBGYN,ŽENA JE ZAISTA BRIŽNA I KAKO VIDIM SPREMNA POMOĆI.
JAVI SE SUTRA KADA STIGNEŠ IZ BEOGRADA.
POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za dr. Obgyn!
PostPoslato: Pon Avg 07, 2006 8:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 10:36 am
Postovi: 54
Puno vam hvala na odgovoru. Znacilo bi mi da me uputite nekom pravom jer vidim da od svega ovoga nema nista. Moja adresa je: [email protected] Nije mi problem doci do beograda, samo da znam kome otici. Ova mi je prijateljica ugovorila kod nekakvog profesora ali mu ne znam ni ime niti sta drugo, covek je nju izvadio iz mrtvih bukvalno, kad su svi drugi slegali ramenima nad njenom sudbinom. Ali u svakom slucaju mnogo vise poverenja imam u vas sud i savet kao jedne strucne osobe, pa bih vas pre i poslusala.
Veliki pozdrav!
Boni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: