Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa srcem
PostPoslato: Sre Feb 27, 2013 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 9:31 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima.Imam jedan problem sa srcem koji bih zelio da podelim sa vama i po mogucnosti da mi neko kaze o cemu se radi. Imam 18 godina, ne pijem, ne pusim, zdravo se hranim (ne jedem slatko,beli hleb). Od ishrane najvise jedem tunjevinu,belo meso,beli pirinac, ovsene pahuljice potopljene u stepu, jaja,ella sir i ella mleko.Ponekad pojedem pljeskavicu.Voce uzimam jednom dnevno, tipicno jabuku ili pomorandzu.Pre 4-5 meseci poceo sam da idem u teretanu a rekreativno igram fudbal i kosarku.

Moj problem je sledeci:

-Ovo je pocelo negde pre oko godinu dana.Odjednom moze se reci. Kada hocu da udahnem, ne mogu da napravim ceo uzdah, onako duboko, vec udahnem negde oko 80% celog uzdaha i onda me stegne nesto u srcu(da li je tacno srce ne znam, ali u tom delu, delu grudi). Stegne me i kao da me neke zile ili vene, stegnu i ne mogu da udahnem vise.Ako pokusam da udahnem vise osecam bol. To mi se desavalo nekoliko puta u prethodnih godinu dana (tipicno jednom mesecno), i obicno me prodje posle 10ak minuta. I onda mogu da napravim normalan uzdah.

Medjutim prekljuce ista situacija.Pojavio se ovaj problem. I ovo se desilo dok sam radio sklekove na pesnicama(tako da moze biti neko opterecenje u grudima). I taman kad sam uradio poslednji sklek u toj seriji to se desilo. Ja sam po navici seo na stolicu, malo da odmorim i cekao da me prestane.Medjutim to se nije desilo.Posto je bilo kasno, popio sam casu vode, vecerao i legao u krevet. Takodje u tom trenutku mogu samo da lezim na ledjima i na stomaku a da me ne boli, ako legnem sa strane osecam bol i moram da promenim polozaj.

Sledeceg jutra (to je bilo juce, 26 feb) ustajem i primetio sam da mi se bol malo smanjio.(ovo sam primetio po kolicini uzdaha koju napravim do pocetka bola). Ali iako se smanjilo nije me prestajalo.U toku tog celog dana intenzitet bola se menjao.Nekad je bio jaci nekad slabiji. Te veceri sam legao da spavam opet na stomaku.

Danas kad sam se probudio osetio sam da se bol jos vise smanjio, ali i dalje je tu.Jos uvek kad hocu ceo uzdah da udahnem , zaboli me.

To je ukratko moj problem.Mene ovo mnogo nervira jer ne mogu da radim dosta stvari (fudbal,kosarka,teretana). Ne mogu cak ni da istegnem levu ruku,jer me tada isto zaboli. Takodje bih voleo da trcim, ali se plasim da mi se nesto lose ne desi.

Ako bi neko mogao da mi kaze o cemu se radi, bio bih mu veoma zahvalan. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 3:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Није ми баш најјасније где те боли?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 9:31 pm
Postovi: 6
aa_aca je napisao:
Није ми баш најјасније где те боли?


Nije ni meni. Bol je u levom delu kod grudi. Samo sto ne znam da li je bol u grudima ili u srcu.

Inace evo danas mi je okej, prestalo me je. Medjutim znam da ce mi se to opet vratiti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 3:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Можда имаш упалу међуребарних мишића, можда си их нагњечио, а можда неправилно дишеш док вежбаш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 9:31 pm
Postovi: 6
aa_aca je napisao:
а можда неправилно дишеш док вежбаш.


za ovo sam siguran da nije. jer bas pazim kako disem dok vezbam. takodje nekad mi se to desi i dok ne vezbam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Pet Mar 01, 2013 9:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да имаш упалу или нагњечење мислим да бол не би нестајао и поново се враћао него би стално болело.

Било би добро да ти неко искусан преконтролише мишиће који иду уз кичму између лопатица. Можда имаш укрућене мишиће или чворове у њима, а можда и укљештење на месту споја ребара и кичме. То може да изазове разне проблеме и рефлексије бола на све стране. Напомињем, треба ти неко ко зна о чему се ради иначе ће џабе да те опипава.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Pon Mar 18, 2013 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 18, 2013 11:13 pm
Postovi: 1
IMAM ISTI PROBLEM!
Imam 22 godine, zensko sam, ne bavim se sportom tako cesto, ponekad idem u teretanu, ali cini mi se da ovaj problem nema veze ni sa sportom ni sa ishranom, ipak smo mi mladi. Ovo mi se desava vec 5 godina, ne znam uzrok. Kao sto si napisao, u pocetku je trajalo 10tak minuta, i onda prestane, ali u poslednje vreme sve cesce me tolikos stegne da me drzi i do 48 sati...ne mogu da disem, ne mogu da se ispravim, cak mi i leva ruka trni...otisla sam kod kardiologa, radili su mi ekg, primetili ubrzan rad srca (napominjem, potpuno sam zdrava osoba, kao i moji roditelji), ali taj ubrzan rad nije bio toliko zabrinjavajuci. Dokorka kaze da mi je to od stresa, kojem sam nazalost izlozena.
Sutra idem da radim utltrazvuk, javljam kako je proslo...savetujem i tebi da se obratis doktoru. Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 9:31 pm
Postovi: 6
IFAHF je napisao:
IMAM ISTI PROBLEM!
Imam 22 godine, zensko sam, ne bavim se sportom tako cesto, ponekad idem u teretanu, ali cini mi se da ovaj problem nema veze ni sa sportom ni sa ishranom, ipak smo mi mladi. Ovo mi se desava vec 5 godina, ne znam uzrok. Kao sto si napisao, u pocetku je trajalo 10tak minuta, i onda prestane, ali u poslednje vreme sve cesce me tolikos stegne da me drzi i do 48 sati...ne mogu da disem, ne mogu da se ispravim, cak mi i leva ruka trni...otisla sam kod kardiologa, radili su mi ekg, primetili ubrzan rad srca (napominjem, potpuno sam zdrava osoba, kao i moji roditelji), ali taj ubrzan rad nije bio toliko zabrinjavajuci. Dokorka kaze da mi je to od stresa, kojem sam nazalost izlozena.
Sutra idem da radim utltrazvuk, javljam kako je proslo...savetujem i tebi da se obratis doktoru. Pozdrav :wink:


Hvala na savetu,

Nzm tacno kako je kod tebe, meni se to desi obicno jednom u mesec dana, i tako unazad 2-3 godine, nisam isao kod doktora jos uvek ali otici cu sigurno u narednih nedelju dana (za svaki slucaj).Ne trne mi ruka i nisam izlozen stresu tako da stvarno ne znam od cega je (lici na neku misteriju).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
nikolabg94 je napisao:
...... tako da stvarno ne znam od cega je (lici na neku misteriju).

Да ли си преконтролисао рамени појас и леђа у смислу онога што сам ти горе написао?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 9:31 pm
Postovi: 6
aa_aca je napisao:
Да ли си преконтролисао рамени појас и леђа у смислу онога што сам ти горе написао?



jesam.sve je u redu. s obzirom da se dosta bavim sportom nikad nisam imao problema sa ledjima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 12:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да ли понекад имаш грчеве у мишићима?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 9:31 pm
Postovi: 6
aa_aca je napisao:
Да ли понекад имаш грчеве у мишићима?


NIKAD U ZIVOTU nisam imao grceve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa srcem
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 1:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Хм. Свакако ти не може шкодити да пробаш да користиш свакодневно по једну ориблету Пантенола (посисаш или изгризеш). Ако је којим случајем класичан грч у питању, треба да помогне тј. спречиће га да се појави.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: