Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Nov 18, 2011 1:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
mislim da je tamara vec pisala i dala savet ako procitas sve postove-
i ja se slazem sa tim-odmorite oci i ceo organizam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Apr 13, 2012 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 2:35 pm
Postovi: 4
6 rešenja za suve oči
Da li su vam oči suve i da li vas peku? Evo 6 lakih rešenja za ove probleme.

1. Veštačke suze
Njih je najbolje koristiti ako su vam oči suve ili vas svakodnevno peckaju tj. gore. Razlog tome može biti preterano gledanje u kompjuter. Veštače suze napravljene su od glicerina i prirodnih ulja, a one privremeno vlaže oči i smanjuju tegobe.

Po potrebi stavite kap do dve u svako oko. Međutim ako vam je potrebno da ih koristite više od 4 puta dnevno, posetite oftamologa.

2. Omega-3 masne kiseline
Ovo je najbolje rešenje za osobe koje ne vole da stavljaju kapi.

Omega 3 masne kisleline pomažu kod smanjenja upale koja može doprineti sindromu suvih očiju.
Jedno istraživanje iz 2005. godine otkrilo je da žene koje kroz ishranu redovno konzumiraju omega 3 masne kiseline proizvode više suza i imaju 34% manji rizik od dobijanja sindroma suvih očiju.

Jednom nedeljno jedite ribu poput soma ili pitajte lekara da vam preporuči neki dodatak ishrani sa omega 3 masnim kiselinama.

3. Kapi na recept
Ako patite od hronično suvih očiju lekar će vam prepisati odgovarajuće kapi za vaše stanje. To su uglavnom kapi koje sadrže lek ciklosporin, koji podstiče prirodnu proizvodnju suza. Mnoge studije su pokazale visoku efikasnost ovih kapi.

Dva puta dnevno stavite po jednu kap u oba oka; stručnjaci kažu da se ove kapi mogu koristiti dokle je neophodno, ali samo ako redovno idete na kontrole kod svog oftalmologa.

4. Tople obloge
Ovo je dobar izbor ako vam kapi ne pomažu.

Suze se sastoje od vode i masne supstance koje prizvode žlezde koje se nalaze ispod kapka.“Ako se te žlezde stvrdnu one sprečavaju masnu supastancu da se sretne sa vodom i oformi suzu."

Bez uljane tečnosti, voda iz suze brzo ispari, a oči ostaju suve. Kod takve situacije pomažu tople obloge koje ćete blago pritiskati kako bi pomogli masnoj supstanci da se stopi sa suzom.

Jednom dnevno držite toplu, vlažnu oblogu na očima oko desetak minuta.

5. Ispiranje oka
Ovo je najbolje rešenje ako su vam oči suve i imate crvenilo oko kapka, što može biti znak upale folikula trepavica – to stanje se zove blefaritis.

Osobe sa blefaritisom proizvode previše ulja, što može dovesti do začepljenja žlezda i prebrzog isparavanja suza.

Blaga sredstva za čišćenje otpuštaju ulja i otčepljuju očne žlezde. Trljajte ili masirajte deo oka kod trepavica, jednom dnevno (najbolje noću). Ako simptomi ne nestanu nakon nekoliko dana, posetite lekara.

6. Oftalmološki umeci
Oni leče sindrom suvih očiju koje ne reaguju na druge lekove.

Ove perlice od celuloze, koje su dostupne samo putem recepta, stavljaju se u džep kapka. One se polako tope i mešaju sa vašim suzama i na taj način vlaže oko tokom celog dana.

http://www.b92.net/zdravlje/bolesti.php ... _id=599965


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Apr 13, 2012 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 12, 2011 2:35 pm
Postovi: 4
Šta je sindrom kompjuterskog vida - Computer Vision Syndrome (CVS)?

Ako se redovno koristi računar, vrlo je moguće da dodje do razvoja sindroma kompjuterskog vida.
Sindrom kompjuterskog vida se sastoji od niza problema sa očima i vidom, povezanih s učestalom upotrebom kompjutera i, oprilike, tri četvrtine korisnika kompjutera razvija ove probleme.
Iako nema razloga za preteranu paniku, svakako je preporučljivo preduzeti određene korake kako stanje ne bi postalo gore.
Ovaj sindrom ima puno uzroka. Problemi sa očima tokom upotreba kompjutera mogu nastati zbog: nedovoljnog lučenja suza zbog smanjenog treptanja, svetlosti sa monitora, slabljenja vida zbog povećanih napora oka zbog čega treba uzeti nove naočare.

Koji su simptomi i znaci sindroma kompjuterskog vida?

Najčešći simptomi ovog sindroma uključuju:
umor i napetost očiju
suve oči
osećaj peckanja u očima
osetljivost na svetlo
zamućen vid
glavobolje
osetljivost na nagle pokrete
bol u vratu, ramenima i leđima

Kako se postavlja dijagnoza sindroma kompjuterskog vida?

Dijagnoza se postavlja veoma lako, na osnovu anamneze i objektivnog pregleda od strane oftalmologa.

Kako se leči sindrom kompjuterskog vida?

Problem se rešava podešavanjem monitora tako da je refleksija svetlosti manja.
Naočare su potrebne mnogo češće nego što to korisnici kompjutera shvataju.
Ako je vid zamućen, vrlo verovatno su potrebne naocare. Većina ljudi kojima je zamućen vid dok koriste računar su sredovečni, ili stariji.
Problem mogu poboljšati i ergonomske intervencije u radnom prostoru - potrebno je sedeti na udobnoj stolici odgovarajuće visine, sa naslonom za leđa i vrat.
Oči treba da budu u niovu monitora. Trebalo bi praviti pauze u radu na svakih 40 minuta.
Postoje i zaštite za ekrane koje se postave na monitor, ali njihova efikasnost nije detaljno ispitivana.

http://www.* REKLAMA */index.php/bolest ... rskog-vida


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 1:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Samo da kazem moj slucaj (ako vec nisam)--od kad sam izvadio pokvaren zub od tad ne stavljam vestacke suze-
Zakljucak jednostavan mada ne mora kod svakog da je to problem
SRECNO SVIMA I PROVERITE PRVO ZUBE pa onda dalje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2013 2:36 pm
Postovi: 1
Poštovanje svima. I sam imam problema sa ovim tačkicama, crticama, mušicama ispred očiju. Dosta toga korisnog sam o tome pročitao na ovom i drugim sajtovima. I svuda isto, nema leka! Medjutim, ovde sam pročitao i jedan zanimnjiv usamnjen stav, da je to kozmetološki problem. To je jedan jedini post u moru postova na tu temu da se razlikuje i da je neko to izlečio!! Žao mi je što je devojka koja je pisala o tome ostala nedorečena i nije spomenula ime preparata koji joj je pomogao. Molim nekog da mi makar u privatnoj poruci napiše nešto detaljnije o toj seboreji očnih kapaka i kako se može lečiti. Hvala unapred.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2013 5:55 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima.Ja sam pre pola godina imao probleme sa kraljnicima i od tad vidim male tackice i mutnine ispred ocima na svetlo.I izvadili su mi jer su mislili da je od toga ali jos uvek mi nije proslo....i rekli su da ako imam pokvarene zube moze i od toga da mi bude!!!!Ali neznam da li svarno da li mi je od toga????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2013 5:55 pm
Postovi: 3
zvoncica je napisao:
Nekoliko meseci imam na oba oka pojavu raznih tackica mrvica dlacica koje su vidljivije na jacem svetlu i danju ...manje su vidljive nocu .... Cvikeri za sunce su danju obavezni ...
Ovo mi dosta smeta ...mada sam se nazalost vec navikla ...vise me brine da li je nesto opasno u najavi :(
Kod ocnog sam bila na pregledu receno mi je da je to "normalno" i da je sa mnom sve OK sto se njih tice .... i kao "svi mi imamo tackice "
Dakle ako ima neko slicni problem i zna sta je u pitanju neka pise
Pozdrav

I meni je isto ovo i rekli su mi da moze to od zuba ako ima pokvareno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 7:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 31, 2008 6:18 pm
Postovi: 7
:lol: E izgleda da svi imamo tih problema u vidu duhova u vidnom polju,ali ovo što sam probao pomaže i to extra,mada je čudno a možda i nije ,Jedan stariji gospodin da ne kažem deda mi je rekao uzmi na vrh prsta malo meda i stavi u oči,ne boj se peče ali pomaže. Probao i to radim svakodnevno,peče suza suzu stiže ali pomaže i to momentalno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Apr 13, 2013 7:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
Da se iskukam i ja nekome u vezi ovoga.

imam 28 godina i vidim tackice mrvice mrezice nekih 4 nedelje. ynaci neverovatno iritirajuce. :roll: :roll: :roll:

prvi dan sam video jednu tacku i jednu liniju ili mrezicu sada ne smem da bacim pogld na sunce da ih prebrojim jer ih imam gomilu bas dosta . mislim da su mi oblaci ispred ociju.

koliko god neobracao paynju cim je jace svetlo gde se nalazim odmah pocinje show u mojim ocima.

imam 2 umnjaka koja treba da vadim i to cu odraditi sledecih dana tako da moguce je zbog njih kako je rekao ocni lekar. oni jos nisu iyrasli i uy to jedan je poceo da gnoji kada mi se pojavile ove gluposti.

mene interesuje, doktor je rekao da je sve ok samnom i da to sto vidim je normalno , meni n ije jasno zasto se broj ovih stari povecava, zatim do koje granice se ono povecava i na kraju me interesuje oko starijih clanova koji su pisali ovde u vezi svojih iskustvava.


kako ste danas vi sa ovim stvarima, kako danas stojite sa njima. da li ste se navikli da li vam se povuklo u mrtvu zonu smanjilo.

citao sam milion stvari da oko samo regulise ovo ali provblem je samo ako se vise proiyvodu i oko ne moye da stigne.

ako nije problem odgovor starijih clanova koji su pisali kako oni danas stoje sa ovime.

hvala punu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Maj 19, 2013 8:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 4:25 pm
Postovi: 15
Ja to imam vec sest meseci. Crne tackice, svetlece iskrice, sivkasti koncici, tackice koje izgledaju kao da sam sipala ulje u vodu i onda tako plutaju na povrsini... Sve to imam. Cini mi se da sam imala oduvek ali nije bilo bas ovakvog intenziteta i nisam obracala paznju. Nervira me mnogo. Bila sam kod oftalmologa ali on mi je uperio onu svetlecu olovkicu u oci i posle dve sekunde rekao da mi je oko zdravo. Meni se cini da je pregled odradio onako ofrlje pa planiram da potrazim jos jedno misljenje. Meni se stanje samo pogorsava, ne bas ubrzano ali postepeno da. Inace imam 25 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Maj 20, 2013 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2013 6:30 pm
Postovi: 3
Uh, citao sam tone i tone postova, ali nigde nisam video sve ove simptome odjednom.
Ovako, pre jedno dve godine pojavile su mi se par providnih tackica koje su se videle samo kada je napolju bilo jako svetlo. Otisao sam na privatnu kliniku i vrsili mi sve zive testove (na moje insistiranje) i rekli su da mi nije nista. Inace, javilo se na oba oka istovremeno.

Posle nekog vremena, bilo je sve vise i vise tih tackica (providnih-vide se njihove "ivice"), a neke su se cak i grupisale u koncice. Opet sam otisao kod ocnog i rekao mi je da su to musice i da je to normalno.

Pre jedno godinu dana jaka svetlost je pocela mnogo da mi smeta. Dacu vam primer. Recimo kada pogledam u svetlo automobila i dok trepcem "vidim" konturu svetlosti recimo 10 sekundi. Nakon pojave ovog simtoma, i bez "treptanja" mi stoji kontura mozda cak i vise od minuta. A da ne govorim o istom tom svetlu kada gledam nocu. Ponovo sam otisao kod ocnog i rekao mi je da nema nista sem neke "plaze" na levom oku koja nije ni u vidnom delu oka i ne moze nikako da mi smeta. Ali mi je rekao da dam krv da bi video da li imam koksaki virus. Uradio sam analize i utvrdio je da nikada (veoma je bio zacudjen pozitivno), nisam imao kontakt sa njim. I svi ostali parametri su bili odlicni.

Posle nekog vremena poceo je da mi treperi vid, kao da pulsira. Otisao kod ocnog, rekao mi da uradim rentgen vrata (da nije mozda prikljesten neki zivac) i kolor dopler arterija vrata (da nije slucajno slab protok krvi do mozga i ociju). I jedno i drugo je bilo u najboljem redu.

Pre jedno 5-6 meseci su mi se javile i neke svetlucave tackice. Bukvalno bljesnu (precnika pola mm) i krecu se haoticno recimo 2 cm i posle 2 sekunde nestanu. Pa ih nema 10 sekundi, pa se opet pojavi jedna. Sve ovo utice na mene dosta. Ocni mi je rekao da uradim magnet mozga i da odem kod neurologa. Neurolog je rekao da je sve u redu s te strane i da mogu na magnet koji se ceka do oktobra ove godine.

Inace kratkovid sam, nosim kontaktna sociva (2 godine ih nosim) -2.00 na oba oka, stabilna je dioptrija vec 2 godine. Kod kuce nosim naocare. I imao sam konjuktivitis pre mozda godinu i po dana jer nisam skidao sociva par dana. To sam izlecio za nedelju dana i od tada ih skidam redovno svako vece.

U medjuvremenu sam odradio i magnet i odlican rezultat... Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 1:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да си мене питао и послушао, не би ни ишао на анализе јер то твоје је школски случај - бар за мене. :D Мада, знаш како се каже: После битке сви су генерали. :lol: Имаш проблем са крвотоком иако су ти рекли да је у реду.

Погледај шта сам на мом сајту писао у теми Рамена-рачунари у здравственим саветима, као и под Кичма и Очи.

Најбоље би било да идеш код доброг масера да ти масира рамени појас и мишиће уз кичму нарочито онај део између лопатица. Осим тога, добро би ти дошао Истеки јер поправља стање кичме и мишића који се уз њу пружају.

Ако се испостави да ти ни ово не помогне, онда имаш проблем са крвним судовима у глави који напају очи. Ту ће ти вероватно помоћи нешто за циркулацију као што је домаћи рецепт који сам описао у истоименој теми на мом сајту: Циркулација.

У све то добро се уклапају главобоље које си споменуо на другом месту.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
Uspaniceni92 je napisao:
Uh, citao sam tone i tone postova, ali nigde nisam video sve ove simptome odjednom.
Ovako, pre jedno dve godine pojavile su mi se par providnih tackica koje su se videle samo kada je napolju bilo jako svetlo. Otisao sam na privatnu kliniku i vrsili mi sve zive testove (na moje insistiranje) i rekli su da mi nije nista. Inace, javilo se na oba oka istovremeno.

Posle nekog vremena, bilo je sve vise i vise tih tackica (providnih-vide se njihove "ivice"), a neke su se cak i grupisale u koncice. Opet sam otisao kod ocnog i rekao mi je da su to musice i da je to normalno.

Pre jedno godinu dana jaka svetlost je pocela mnogo da mi smeta. Dacu vam primer. Recimo kada pogledam u svetlo automobila i dok trepcem "vidim" konturu svetlosti recimo 10 sekundi. Nakon pojave ovog simtoma, i bez "treptanja" mi stoji kontura mozda cak i vise od minuta. A da ne govorim o istom tom svetlu kada gledam nocu. Ponovo sam otisao kod ocnog i rekao mi je da nema nista sem neke "plaze" na levom oku koja nije ni u vidnom delu oka i ne moze nikako da mi smeta. Ali mi je rekao da dam krv da bi video da li imam koksaki virus. Uradio sam analize i utvrdio je da nikada (veoma je bio zacudjen pozitivno), nisam imao kontakt sa njim. I svi ostali parametri su bili odlicni.

Posle nekog vremena poceo je da mi treperi vid, kao da pulsira. Otisao kod ocnog, rekao mi da uradim rentgen vrata (da nije mozda prikljesten neki zivac) i kolor dopler arterija vrata (da nije slucajno slab protok krvi do mozga i ociju). I jedno i drugo je bilo u najboljem redu.

Pre jedno 5-6 meseci su mi se javile i neke svetlucave tackice. Bukvalno bljesnu (precnika pola mm) i krecu se haoticno recimo 2 cm i posle 2 sekunde nestanu. Pa ih nema 10 sekundi, pa se opet pojavi jedna. Sve ovo utice na mene dosta. Ocni mi je rekao da uradim magnet mozga i da odem kod neurologa. Neurolog je rekao da je sve u redu s te strane i da mogu na magnet koji se ceka do oktobra ove godine.

Inace kratkovid sam, nosim kontaktna sociva (2 godine ih nosim) -2.00 na oba oka, stabilna je dioptrija vec 2 godine. Kod kuce nosim naocare. I imao sam konjuktivitis pre mozda godinu i po dana jer nisam skidao sociva par dana. To sam izlecio za nedelju dana i od tada ih skidam redovno svako vece.

U medjuvremenu sam odradio i magnet i odlican rezultat... Sta da radim?






prijatelju ovako. prvo i glavno pravilo batali te silne lekare da posecujes, drugo batali da se nerviras oko toga je ces samo sebi jos nesto da nadjes ili da ne daj boze dobijes.


znaci nema sekiracije. stavis naocare za sunce ako vidis u kuci stavi slabiju sijalicu ako imas bele zidove. videces i kroz naocare za sunce ali slabije. ja ih vidim nekih 3 meseca i vidim ih dosta . sada su uglavnom prozirneali ih vidim na oba oka. dobio sma ih na oba oka isti dan.

ja sam se pojeo ziv prvih mesec dana, nervirao sma i moje i deojku i doktorku. svi su me izribali. OVO JE NROMALNO

TE DLAKE VIDE SVI ALI 100 I TI TO MOZES DA PROVERIS EVO KAKO.

dovedi caleta i majku na prozor i kazi da gledaju u nebo i videces da vide i oni. dovedi brata sestru bilo koga da isto gledaju u nebo i pomeraju oci i videces da vide i oni ali fora u tome je tsto oni to ne primecuju ali ti primecujes jer su malo drugacije boje i ti si perfekcionista i zato primecujes sve promene.


ja ti garantujem da vide svi. vidi i moj cale i majka i devojska i brat vide ja sam ih naterao da gledaju u nebo kadfa sam se nervirao oko toga i oni vide. pitaj ljude kada zazmure i okrenu glavu u sunce da li tada vide nesto da im leti ispred ociju.


svi to vide.


za tebe savez nemj da se sekiras, kapu dole naocare na glavu i uzivaj.


I NAJVAZNIJA STVAR BATALI DA CITAS SVAKOJAKE GLUPOSTI OKO OVAGA SAMO SEBI STVARAS NERVOZU. TO TI JE SAVEZ OD MENE. TAKODJE IDI DO ZUBARA REUMATOLOGA I URL TAKO JE MENI REKAO MOJ OFTAMOLOG. JEDNU STRANU ZUBA SAM SREDIO (VADIO UMANJKE)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 12:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Провидне тачкице, светле линије и искрице су једно. Тамне тачкице, кончићи и црне линијице су друго.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 11, 2013 2:34 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

Čitao sam postove, te se odlučih da i ja napišem svoje iskustvo, računajući da će nekome možda pomoći.

Naime ja ovu pojavu "končića", "tačkica", "mrvica" ili kako se već nazivaju, imam od samog rođenja, tačnije od kada sam postao svestan sebe i počeo da pamtim.
Kada je vedar dan, na jakom svetlu i beloj pozadini "tačkice" su vidljive evo vec 30 tak godina.
Dok sam bio manji bile su vidljive isključivo po jako vedrom danu i to ne uvek.
Kao stariji ovu pojavu sam imao posle jačeg napora, posebno radeći neke umno zahtevne zadatke ređe pri relaksaciji ili čitanju. Pri velikom umnom naporu to je bivalo toliko izraženo da sam često izbegavao kontakt sa očima ssagovornika imajući osećaj kao da sam razrok. Ovo napominjem pošto sam kao mali bio razrok, pa računam možda ima neke veze i sa time.

Razlog posete ovom forumu jeste da sam od skoro imao problem sa glavoboljom i vrtoglavicom, pa sam od lekara dobio dijagnozu blage hipertenzije i lekove za "pritisak". Sa simptomima povišenog pritiska došle su i moje "tačkice", sada izraženije nego ikada.
Tačnije one su iste veličine oblika i boje, samo su sada često prisutne.
Eto, ona najveća tačkica, na levom oku obavezno se pojavi kada mi gornji pritisak pređe 140, i kada se spusti i tačkica nestane. Naravno, pojavljuje se ona i kada je veliko svetlo itd. ali kada je pritisak povišen ona je konstantno tu.

Eto živim sa time dosta dugo i nekako se čovek navikne, ali imam neki osećaj da je lek za ovaj problem jako banalan, kao na primer terapija antibioticima za grip ili slično. Jednostavno, oftamolozi (ali i drugi lekari) toliko su uskog pogleda da jako teško uspevaju da pronađu bilo šta što bi obezbedilo napredak u medicini. Glavni pokretači napretka su naime ljudi koji uopšte nemaju veze sa medicinom, inžinjeri biolozi, hemičari ....
Nažalost, tako je, ja se nadam da će u budućnosti biti bolje, te da ćemo svi mi koji nosimo ovaj problem sa sobom naći neku utehu.

Pozdrav svima i srećno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: