Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 10:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:02 am
Postovi: 7
Verujem da nije praksa da ovde pisemo hvalospeve o nekim lekarima,ali prosto imam potrebu da to uradim.Zelim da se zna da nije sve trulo u drzavi Srbiji i da postoje ljudi lekari,humanisti, kojima pacijenti nisu samo puka statistika.
imam 40 godina.Zivim u Nisu.. Iznenada preko noci,kako to obicno u zivotu biva,sam se od zdrave zene pretvorila u zenu sa dijagnozom karcinoma dojke.Maligna promena.Verujem da poprilican broj zena zna koliko je samo saznanje tesko i koliko je tesko objasniti sebi da se to desava upravo vama.Konfuzija u glavi,mnogo informacija korisnih ali i nepotrebnih i... vakum.Doktorki koja je ustanovila dijagnozu ja jesam bila samo broj i neko ko moze da ceka na operaciju.Hitno jeste,ali objektivne okolnosti ne dozvoljavaju operaciju,a mesec,mozda dva..Ko zna..verovatno do trenutka do kad vam ne kaze,nazalost kasno je..O svom ocaju,osecaju davljenika koji nema za sta da se uhvati ne zelim da govorim..
I onda se sasvim neocekivano,slucajno,pojavio dr.Zlatic,hirurg.Jedno divno,toplo stvorenje,takticno i strpljivo do iznemoglosti.Moja pitanja sva u krug i njegovo ozbiljno objasnjavanje po sto puta kao da objasnjava prvi put.Njegova oblast nije dojka,ali je uspeo da mi otvori sve puteve da se operacija odradi u najkracem mogucem roku,uz uslove da sam kao na nekoj stranoj klinici.Pri tom je jedina moja zahvalnost njemu bila moj osmeh.jedinstven slucaj.Uspeo je da me provede kroz citavu pricu na najbolji moguci nacin.
Ja sam sada dobro.Operacija je prosla,nema metastaza,uradjeno je sve na vreme.Ocekuju me dalje kontrole,ali najgore je proslo na najbolji moguci nacin.Velika je to stvar.
Nadam se da razumete moju potrebu da ovo podelim sa vama,jer mozda jeste retko,ali je moguce.Postoje oni kojima mi nismo samo statistika i koji znaju sa sa svojom hipokratovom zakletvom..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 12:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Лепо је чути да још има људи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 1:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:02 am
Postovi: 7
aa_aca je napisao:
Лепо је чути да још има људи.

Da,verovatno su retki kao zito u kukolju,ali treba ih traziti i ucinice nam bolest laksom i podnosljivijom.Za sve one koji imaju problem slican ili isti mom,a u Nisu su,topla preporuka za dr.Zlatica i dr.Karanikolica.Tim koji dobija..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 2:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Баш тако. Добре лекаре, као и аутомеханичаре и водоинсталатере треба наћи и добро их чувати.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Čet Feb 07, 2013 11:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:02 am
Postovi: 7
aa_aca je napisao:
Баш тако. Добре лекаре, као и аутомеханичаре и водоинсталатере треба наћи и добро их чувати.

U nekim drugim okolnostima bi ova recenica zvucala smesno,a sada..sada sam potpuno svesna da je ovo velika zivotna istina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2012 12:58 am
Postovi: 8
Divna prica..Verujem da postoji jos takvih lekara i takvih ljudi.To je jedino sto moze da vrati poverenje u nase zdravstvo.Vecina,ne samo da ne zna kako da nas leci,nego nema kad ni da razgovara sa nama.
Srecno i uspesno lecenje JasminaD !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Поверење у наше здравство неће моћи да буде враћено све док се многе ствари не исправе. Овим темпом, то се никада неће десити, а можда ни тада.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:02 am
Postovi: 7
aa_aca je napisao:
Поверење у наше здравство неће моћи да буде враћено све док се многе ствари не исправе. Овим темпом, то се никада неће десити, а можда ни тада.

Apsolutno ste u pravu..ja sam ovih dana bila na konzilijumu.Radiolog pre konzilijuma,kao i sam radiolog u konzilijumu su bili da terapija koja sledi bude hormonska,dok je hirurg (koji me nije operisao,ali je clan konzilijuma) insistirao na zracnim terapijama,pa sam ih ja tako "dobila" 25 i hormonsku terapiju..Tako su me samo ubacili u rebus..Da ili ne ?!? Necu nista sto mi nije neophodno,a ako oni nisu jednoglasni u odluci,nego "daj zato sto jedan od clanova insistira",nema poverenja ni u lekara,a ni u terapiju..Jeza,kako god da to sagledas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Sub Feb 16, 2013 12:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Велики проблем је систем образовања у савременом медицинском свету. Обучавају их као да сваки орган ради независно уз минималну повезаност са осталим органима, а нарочито са мозгом. Због тога настају уске специјалности које ничему не служе. Они лекари који размишљају својим мозгом, успевају да се отргну из тог система и препознајемо их као врсне лекаре и људе. Остали остају фрустрирани и неефикасни, а често и погубни по пацијента.

У неким светским медицинским институцијама постоји један врсни лекар који преко рачунара надгледа рад свих лекара и може да интервенише у проблематичним случајевима као што је ситуација у којој бубрежном болеснику "специјалиста" препише Дилкоран.

JasminaD, оно "Да или не" је реторичко питање или стварно?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Sub Feb 16, 2013 2:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:02 am
Postovi: 7
Da ili ne, je stvarno pitanje..Ne zelim nista sto ne moram..Povrh svega,ja zaista ne verujem ni u zracnu a ni u hemioterapiju.Nisam imala prilike da upoznam nikoga kome su ove dve vrste terapija dale rezultate u smislu izlecenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Sub Feb 16, 2013 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нешто свакако треба да предузмете по питању лечења! Које су опције?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Sub Feb 16, 2013 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:02 am
Postovi: 7
Da ne bude zabune,ja nisam neko ko zagovara teoriju da ne treba prihvatiti zvanicnu medicinu.Samo postoji nesto u sta verujem i nesto u sta verujem manje ili opste.
Naravno da treba ispostovati sve ono u sta se veruje..
Sto se mene tice,predstoji mi hormonska terapija,kojoj trenutno predhodi hirusko odstranjivanje jajnika.To je ono za sta se pripremam ovih dana.Nakon toga stoji odluka o zracnoj terapiji,koju moja svest teze prihvata,pa bih da se o tom delu posavetujem sa jos nekim radiologom.Za sad imam dva misljenja ( radiologa) protiv zracenja i jednog hirurga za,pa videcemo..To zracenje mogu da odlozim mesec dana,taman da se sve slegne i da se ja lepo informisem i odlucim.
aa_aca,vidim da ste poprilicno u ovome,pa me naravno zanima i Vas stav o svemu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Ned Feb 17, 2013 12:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
На жалост и на срећу нисам морао да доносим одлуке. Када су ми бака и дека били болесни од тумора, нисам имао информације које сада имам. Верујем да би и дан данас били живи да сам знао оно што сада знам.

Најлакши пут је препустити се лекарима. Ја сам против тога и свим силама се борим да им не допаднем у руке и нико од мојих ближњих. Познајем приличан број врсних лекара који су уз то и људи пре свега. Сасвим довољно за праве информације. Плус интернет....... 8)

Могу да вам предложим решења доктора Симонцинија http://www.curenaturalicancro.com/thera ... ncini.html, уношење већих количина витамина Б17, уље од конопље... књига "Алкализуј се или умри".

Што се тиче самога зрачења, мој став зависи од запремите тела које би се зрачило. Искрено, зрачење може да буде корисно али ако је локализовано и правилно изведено. Ако Вам је потребан још који радиолог, можда бих могао нешто да одрадим, али не могу да обећам.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 11:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:02 am
Postovi: 7
Hvala puno,dusice draga..Ako bude potrebno misljenje jos nekog radiologa (ja cu obici sve ovdasnje),javicu se,pa ako budes u prilici,ok.Izvini,ja sam presla na ti,ali nadam se ,da ne smeta.Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LEKAR KOJI TO ZAISTA JESTE
PostPoslato: Uto Feb 19, 2013 12:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не смета ништа. Хвала теби!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: