Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Feb 14, 2013 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:49 pm
Postovi: 27
Odlicna tema, svaka cast!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Feb 15, 2013 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
sladjica1988 je napisao:
Nadam se da ima neko raspolozen da mi pomogne, upravo sam se vratila od ginekologa i dao mi je povidon jod penu za ispiranja vagine, kaze umesto kupke za tusiranje, sad nisam najbolje razumela kako se to koristi, jel zna neko? :o
hvala unapred

Povidon jod pena nije za to namenjena. Neka se time pere taj idiot što vam je to dao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Feb 16, 2013 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vratite se kod ginekologa ili pozovite telefonom i pitajte ga za takve bitne stvari kada su u pitanju vasi reproduktivni organi!

I u svakom sluchaju nemojte koristiti pene i kupke za pranje intimnih organa!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sub Mar 02, 2013 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 11:22 pm
Postovi: 3
Zdravo tamaraft

Prvo sve pohvale , za iscrpne i poucne tekstove.
Zaista si se potrudila da skoro sve objasnis ovde .) presla sam na "ti" :) predpostavljam da smo generacija :lol:
Potrudila sam se da pronadjem ovde odgovor za moj problem, ali nisam uspela.
Volela bi , ako mozes da mi pomognes, predpostavljam da nije nista strasno ali.. :roll:
Pokusacu ukratko , mada mislim da je potrbno da ti napisem nesto o sebi , kako bi imala jasniju sliku
Imam 35 g. , 4 dece :D , sve normalne trudnoce i zeljene. Posle poslednjeg poradjaja stavila sam spiralu i nosila je 4 god. Iako sam isla na redovne kontrole i opomenula mog ginekologa da osecam da nesto nije u redu , nije odmah primetila da se pomerila, pa je na moje insistiranje uradila ultrazvuk i normalno , morala sam u Front pod totalnu da mi je izvade :( Posle toga naviknuta na spiralu imala sam 3 nezeljene trudnoce :cry: Uspela sam da odradim sve i stavila je ponovo u aprilu prosle god. ( nemacku T spiralu ) Redovno, godinama mi se desavalo da mi ciklus i po 15 dana kasni , ali posle druge spirale se nekako unormalio. ( uf al sam opsirna , sad moje glavno pitanje)
Od 25. decembra nemam ciklus . 25 janura sam dobila braon- roze iscedak koji je trajao 13-14 dana. Bila sam kod ginekologa, 7.2 i na ultrazvuku se videlo da necu ni dobiti, uradila sam na svoju ruku i beta hcg isti dan , nalaz negativan.
A da zaboravila pre nego sto mi se to desilo uradila sam papu II , i bris III , le B
rekla mi je da imam bakterije i da je to verovatno zbog spirale i to je to?

Neznam sta da radim, zakazala sam ponovo kontrolu , ali je tek 18. slobodna.
Jos uvek nisam dobila. Nervozna sam , ujutru me sve boli.
Da li su mozda hormoni ? ako mozes da mi objasnis moje stanje , bila bih ti veoma zahvalna !
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Uto Mar 05, 2013 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 09, 2013 11:22 pm
Postovi: 3
Zaboravila sam da napisem da moja spirala ne izaziva izostanak ciklusa kao Mirena.
Prosto , niko mi ne odgovara :( pa reko da nije to razlog :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Apr 18, 2013 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 5:18 pm
Postovi: 4
Jaooo kolika tema, nacitah se.
A i naucih dosta toga, koje do sad nisam znala. Sad sam eto, ekspert :D

svakako, hvala, koristilo je!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Jul 04, 2013 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 04, 2013 8:59 pm
Postovi: 8
Hvala na veoma korisnim savetima. Imam samo jedno pitanje, šta raditi u slučaju da se infekcije stalno vraćaju, kao što je slučaj sa Kandidom? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 10:24 pm
Postovi: 25
Pozrdav ,evo ga problem ..naime moja devojka ima 18 god kolko i ja,nevini smo ..sad problem je u tome sto je previse uska,probali smo vise puta i nece...opusti se ona,imamo dugu predigru,dosta i navlazi,cesto se i spustim dole jezikom ...vrlo je uska,1 prst jedva prodje,2 da i ne pominjem,nisam ni pokusao...kao da ima na jedno 3 ,4 cm unutar vagine neko suzavanje ,ali je tvrdo,kao koska...i ne znam sta da radim,kad porst jedva prolazi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Okt 12, 2013 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 12, 2013 2:22 pm
Postovi: 5
tamaraft je napisao:
Ja pishem i pishem a opet podforum pun zbunjenih pitanja!

Jel to neka opshta nezainteresovanost da se sazna neshto vishe o svom telu?



Kao svaka dobra streberka proucila sam ovu temu od-do. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Okt 27, 2013 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 27, 2013 9:52 pm
Postovi: 1
Pomoc drage moje,
Potreban mi je savet,naime imam 20 godina,u braku sam vec god dan i nemogu da ostanem trudna...
Stanje je sledece: 2007god (tada sam imala 14god),levi jajovod se zapusio,naduo i dva puta uvrnuo,tada sam bila na hitnoj operaciji i jajovod je odstranjen,jajnik je ostao...Tada su mi otkrili i da imam povisen prolaktin,na hipofizi nije bilo nicega,konzilijum endokrinologa je ostao zbunjen i nije utvrdio nista drugo osim da je hormon povecan zbog toga sto sam dete razvedenih roditelja :)....
Nisam sve to kontrolisala vec dve godine,pre dva meseca mi je dok. videla nekakvu ranicu na grlicu materice,papa je druga grupa,dala mi je uput da idem dalje na analize u bolnicu,ali nzm sta da radim,jer znam kako je moja prijateljica prosla sa tom ranicom,msm mozda nije isto ali opet....
E sad,sve do sad sam se nadala da cu uspeti da ostanem trudna,ali kako smo proslavili god dana braka shvatila sam da ipak moram nesto da uradim po tom pitanju....
SAMO ME ZANIMA DA LI POSTOJE SANSE DA ZATRUDNIM SA SVIM OVIM PROBLEMIMA,NARAVNO KADA IH RESIM,
Hvala svima unapred.... Olja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Okt 30, 2013 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 30, 2013 1:12 pm
Postovi: 1
Zdravo. Godinu i po dana sam se lecila od eserihije coli. Zadnjom terapijom sam je se otarasila,kupivsi naturoplex uz odredjene lekove koje mi je doktor dao. Imala sam simptome jakog peckanja dok mokrim,ali i pri odnosima. Ginekolog me je pregledao i rekao da je sve u redu.Sekret mi je veoma malo povisen ali me mnogo pece dok piskim. Pila sam mnogo antibiotika. Ostecena mi je vaginalna sluzokoza. Da li imate neki savet za mene kako mogu da je vratim u normalu? Pece me cak i negde na mestu besike pri sexualnom odnosu,negde od gore u predelu gde se nalazi besika. Da li mogu koristiti domacu mast od nevena da bi mazala zidove vagine?
Hvala unapred. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pon Dec 16, 2013 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 16, 2013 9:13 pm
Postovi: 3
Cao svima, krajnje je vreme da i ja potrazim neke savete, podelim moju pricu sa vama i mislim da je ovo pravo mesto za to.
U braku sam sest meseci, pokusavamo da napravimo bebu ali nam to bas ne uspeva. :-?
Imamo redovne seksualne odnose ali se na kraju uvek ispostavi da dobijem.
Imam redovnu menstruaciju na 28, 29 dana. Proslog meseca mi je kasnila 5 dana i mislila sam da smo konacno uspeli ali na kraju opet nista dobila sam 15.11.
Sada sam dobila 14.12 i po prvi put me ne bole grude ni stomak ni pre ni tokom menstruacije. Jos uvek imam i pokusacemo po prvi put da u toku menstruacije pravimo bebu, da li je to pravi trenutak? Ima li neka neki drugi savet, obajsnjenje?
Izvinjavam se ako sam malo opsirna. Hvala svima unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Feb 09, 2014 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 5:58 pm
Postovi: 2
Hvala tamaraft na korisnim informacijama :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 7:05 pm
Postovi: 21
Super tema. Mislim da bi svaka devojka trebala da poznaje svoje telo kako bi ga na najbolji nacin negovala i kako ne bi bilo ozbiljnih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Avg 27, 2015 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 2:11 pm
Postovi: 32
Fantasticna tema, pogotovo za mladje devojke. Hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: