Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 12:30 pm
Postovi: 15
Postovani molim Vas za pomoc
Majka sam sada cetvorogodisnjeg decaka koji je pre tacno godinu dana operisao medijalnu cistu vrata.Doktori prvo nisu bili za operaciju ali posto mu je ona dosta pravila probleme ipak su je odstranili.Tom prilikom mu je cista uklonjena,medjutim dva meseca nakon operacije mu se opet pojavila kuglica na vratu.Doktor koji ga je operisao prvo nije znao sta je,pa se na ultrazvuku nije videlo da bi na kraju zakljucio da su u pitanju konci koje njegov organizam ne moze da resorbuje.Medjutim to traje vec godinu dana.Rana mu je otvorena,stalno se stvara ranica pa otpadne pa curi neka bela sluzava tecnost i tako svakodnevno.Za ovih godinu dana mu je uradjeno vise medicinskih zahvata bez anestezije kako bi se ta rana ocistila i prestala da vlazi.
Medjutim uopste ne prestaje.Pre par dana smo isli na ultrazvuk i opet se nista ne vidi,a nas doktor tvrdi da nije cista.
Da li je neko imao mozda slicno iskustvo ili zna kome mogu da se obratim za pomoc.
Hvala Vam unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Што се тиче самог зарастања ране, набави један мањи али јак магнет и прилепи у близину ране. Стално магнетно поље ће олакшати и убрзати зарастање ране. То је нарочито корисно код рана које се јављају шећерашима.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 12:30 pm
Postovi: 15
Njemu bi rana i zarasla ali ne moze zbog tog gnoja.Prvo se skupljalo na mestu gde je bila cista i izgledalo bi kao plih.Nekad pukne samo i iscuri ta sluzava tecnost a nekoliko puta smo isli da mu doktor izbusi skalperom kako bi iscurela.I onda je pre 3-4 meseca uradio intervenciju i reko mi da ne zatvaram ranu da bi stalno moglo da izlazi.I evo to traje i nikako da prestane...
Kaze nije cista,nisu konci,na ultrazvuku se ne vidi...Sta je onda???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Ned Feb 10, 2013 9:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:56 pm
Postovi: 1
Postovani,
ja sam majka trogodisnjeg decaka koji je operisao u junu medijalnu cistu. Posle mesec dana od operacije ponovo se pojavio cvor i poceo da curi. Doktor nije nista preduzimao cekao je da prestane da curi, nije bio siguran da li je recidiv ili rana curi zbog konaca. Rana je neprestano curila do decembra kada se smirilo i zaraslo. Prvog januara smo bili na kontroli, doktor je rekao da je sve u redu i da ne treba operacija. Medjutim pre nekoliko dana sam primetila da se opet pojavio cvor. Otisli smo kod lekara koji nam je zakazao operaciju ali nije siguran da ce ga operisati. Objasnio nam je da postoje tri kanala kod medijalne ciste, Aleksi je jedan operisao druga dva nije jer je smatrao da nema potrebe i rekao nam je da se ultrazvukom ne moze ustanoviti da li je recidiv u pitanju. Za svo ovo vreme dete vodim kod njega svakih sedam dana radi pracenja. Molim Vas za savet i pomoc. Unapred zahvalna.





\


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Pon Feb 11, 2013 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 12:30 pm
Postovi: 15
Potpuno Vas razumem!
Moj sin je prosle godine januara operisan i sve je kaze odlicno proslo.Doktor mu nije vrsio reseciju hioidne kosti (koja se inace radi kod odraslih) jer je mnogo mali.Dva meseca nakon operacije mu se pojavila kuglica pa je on seko i utvrdio da su konci.Evo godinu i mesec dana je proslo od operacije i mi na svake dve nedelje idemo na orl.Sto je najgore rana mu jos uvek curi pa je ta infekcija povukla i na srednje uvo. :cry:
Sad lecimo i to a ovo na vratu kao pratimo.Na moj zahtev sam dete odvela na ultrazvuk pre nedelju dana i rekli su mi da su zaista u pitanju konci. :-?
Da cista nije sigurno i da jednostavno njegov organizam nije dovoljno jak da se izbori sa tom infekcijom.
A na moje pitanje "kada ce to da prodje" od svih doktora dobijam samo odgovor "NE ZNAM" :evil:
I ja sam zabrinuta kao i Vi pa trazim pomoc na sve strane.A iskreno se razmisljam da ga odvedem u Institut za majku i dete u Beogradu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 11:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
bkiv88 je napisao:
.....Na moj zahtev sam dete odvela na ultrazvuk pre nedelju dana i rekli su mi da su zaista u pitanju konci. :-? ....

Зашто не изваде конце?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 12:30 pm
Postovi: 15
Ne smeju ponovo da ga operisu,jer je i ovako bilo rizicno zato sto je mnogo mali.I sad kad bi mu vadili konce opet bi trebalo da "muvaju" po vratu i pitanje je da li bi nasli sve konce.
Ja bih naravno pristala na operaciju kada bi 100% bilo sigurno da ce problem da se resi,ali ovako...ne bih ga ponovo izlagala svemu tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
Ciste su mesta skoncentrisanih otrova kojih organizam ne može na adekvatan način da se oslobodi već ih grupiše na neko mesto oblažući ih opnom.Ultrazvuk je samo jedan deo medicinske dijagnostike.Nije mi jasno zašto vas lekari nisu uputili na magnetnu rezonansu kako bi isključili sve faktore i potvrdili da je sve čisto ili da nečega ima.Nemogućnost reapsorpcije hiruških konaca kojim se ušivaju unutrašnja tkiva je na nivou fantastike jer su ti konci organskog porekla za razliku od onih koji su za spoljno ušivanje.To što rana ipak curi je jako dobro i sama ta pojava ne treba da vas brine.Posetite drugog lekara saveta radi i uradite magnetnu rezonansu.Pozz..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 12:30 pm
Postovi: 15
Do sada mi nijedan doktor nije rekao da mogu ili da treba da uradim magnetnu rezonancu.
I meni je bilo sumnjivo da su konci u pitanju jer su ipak ti unutrasnji drugaciji od ovih spoljasnjih.Hvala Vam puno na savetu... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Uto Feb 12, 2013 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 10:03 am
Postovi: 105
Bogu hvala....navešću vam primer jednog poznatog fudbalera koji je na domaćoj utakmici dobio u duelu udarac u kičmu.Osetio je jake bolove,odveli su ga na najnoviju magnetnu 3D rezonansu i rekli da je sve uredu.Čovek nastavlja da igra pod inekcijama protiv bolova,na nagovor drugova odlazi na običan rengen i tada nastaje haos.Direktno je odvezen u hirušku salu jer je imao krvarenje iz tri pršljena a to super moderan aparat nije ni opipao a kamoli registrovao.
Svaki ozbiljan lekar će zatražiti mišljenje još nekog svog kolege,jer današnje bolesti mutiraju i ne sme se osloniti samo na sopstveno mišljenje.pozz..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Sre Feb 13, 2013 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Колико је мени познато, магнетна резонанца се претежно користи за мека ткива. Да ли мутирају болести или нешто/неко други, питање је. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Čet Feb 21, 2013 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 12:30 pm
Postovi: 15
Posetili smo jednog dobrog lekara u Vojnoj bolnici i reko nam je da se radi o fistuli...da nisu u pitanju konci...
I da se sama fistula leci hiruskim putem i to samo u Institutu za majku i dete u Beogradu... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 12:30 pm
Postovi: 15
E sad smo definitivno saznali sta je u pitanju.Moram da kazem da su nas doktori sve vreme lagali i da konci nemaju nikakve veze.
Kad je operisan njemu je samo izvadjena cista a nije mu secena HIOIDNA KOST.A to je moralo da bude uradjeno.Slobodno mogu da kazem da je operacija uradjena do pola.Zato njemu rana curi godinu dana i dva meseca.Ta hioidna kost mora da se isece da bi se rana uopste zatvorila.
Naravno meni i mom suprugu ne pada na pamet da dozvolimo jos jednu operaciju ovde tako da cemo za Beograd u Insitut za majku i dete.
Manje bitan problem je sto nece odavde da mi daju uput,ali meni to nije ni toliko bitno.Najbitnije mi je da njemu bude dobro.
Eto nadam se da ce ova moja tema pomoci nekome,a najvise bih volela da se ovo nikome ne desi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Uto Apr 02, 2013 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
bkiv88,
нажалост ништа ново: незнање, аљкавост и површност.

Шта ће да му раде ако неће на нову операцију? Или само нећеш операцију ту, него у Београду?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medijalna cista vrata kod deteta
PostPoslato: Uto Apr 02, 2013 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2013 12:30 pm
Postovi: 15
Ja necu da ga operisu u Nisu,nego sad pokusavam da sredim odavde uput za Beograd.A sto je najgore sad mu se javlja i sekret u srednjem uhu pa ce izgleda morati na ugradnju cevcica.Sve nas nesto lose poteralo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: