Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2013 11:13 pm
Postovi: 6
ljudi evo me,ziv sam :D,evo ukratko:od predvidjena 3 dana,ja sam osto 5 dana :( ,a operacija je trajala 5h,a rekli su da nece duze od 2h,e sad sto ,ne znam, a nisam ni pitao jer kad sam se pogledao u ogledalo sve sam zaboravio,i malo je falilo da padnem u nesvijest :D hirurg je samo rekao da je sve ok,i da je bilo pomijeranja 10mm,meni su pomijerali i gornju i donju,znaci donju uvukli,a gornju izvukli i to sve zasarafali :D ,ljudi bolova nema,ali jedini bed OTOK,ali jeb ga proce :D ,nosim gumice i jedem mekano,za sad jogurte i neke kase,ali evo sad sam doso iz bolnice pa stara pravi neku supu :D ,u glavnom sve je ok,i nemte razloga za oklijevanje.poz ako imate neka pitanja,izvolite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 4:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
eddo je napisao:
ljudi evo me,ziv sam :D,evo ukratko:od predvidjena 3 dana,ja sam osto 5 dana :( ,a operacija je trajala 5h,a rekli su da nece duze od 2h,e sad sto ,ne znam, a nisam ni pitao jer kad sam se pogledao u ogledalo sve sam zaboravio,i malo je falilo da padnem u nesvijest :D hirurg je samo rekao da je sve ok,i da je bilo pomijeranja 10mm,meni su pomijerali i gornju i donju,znaci donju uvukli,a gornju izvukli i to sve zasarafali :D ,ljudi bolova nema,ali jedini bed OTOK,ali jeb ga proce :D ,nosim gumice i jedem mekano,za sad jogurte i neke kase,ali evo sad sam doso iz bolnice pa stara pravi neku supu :D ,u glavnom sve je ok,i nemte razloga za oklijevanje.poz ako imate neka pitanja,izvolite.

Ekstra, drago mi je da je sve ok. Ako mozes okaci neku sliku pre i posle :) Vidis tebi su i donju i gornju vilicu pomerali, meni su rekli da ce samo donja trebati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pet Jan 11, 2013 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2013 11:13 pm
Postovi: 6
nemoj se sta naljutit,ali vjeruj mi da nemam ni jedne svoje fotke gdje sam ono sam i gdje se lice vidi,vec sve ono drustvo,i ne vidi se lijepo,a ovu novu nema sanse,glava je toliko nabuhla da ne bi ni stala n'a ekran :D e imam stvarno problem sa otokom,stavljam led,pijem neke tablete za upale ali nista covijece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 11:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Spasce otok, polako :) A kad spadne baci neku sliku da se pohvalis :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 9:01 pm
Postovi: 7
Citiraj:
eddo je napisao:
poz svima,imam 28 god i zivim u francuskoj,i imam progeniju 8),od 16 god nosim bradu pa se to toliko i ne primjeti ali komotno mogu izbaciti jezik stisnuti zuba :D ,od februara 2012 nosim protezu,koja je placena 2800 eura,jer sam punoljetan :cry: ,operacija mi je 08.01.13 :D kada sam pitao doktora za stezanje vilice(zicom)mjesec dana poslije operacije,covijek je puko od smijeha,i rekao mi da je to bilo tako ali prije 20 god,danas se to odmah poslije operacije steze elasticnim gumicama,i mozes jesti,naravno mekano.u bolnicu ulazim dan prije,i izlazim dan poslije,jedini problem koji se moze pojaviti je otok,to ovisi od osobe,operacija je naravno besplatna,ako imate pitanja,izvolite,ne znam kako je to u yugi,oko placanja,ali mogu vam dati odg n'a neka pitanja,cujemo se poslije operacije :D


Problem sa informacijama o hirurškom rešavanju ortognatskih deformiteta je u tome što iste daju lekari koji ove operacije i ne rade! Na žalost neka od imena doktora ja ne prepoznajem iako sam hirurg koji se 27 godina bavi maksilofacijalnom hirurgijom!? Pretpostavljam da su to pseudonimi!?
Elem da se vratimo na temu korekcije deformiteta vilica medju kojima je najčešći mandibularnim prognatizam tzv progenija. Ovo što je gore citirano dešava se i kod nas, pacijenti uglavnom dolaze dan ili dva ranije, zatim bivaju pripremljeni tj.pravi se hirurški plan i nakon toga pacijent operiše u opštoj anesteziji.Operacija traje od 1 sat samo za donju vilicu (ili gornju,zavisi od deformiteta i plana korekcije) do 2, 2,5 sata kada se koriguje deformitet na godnjoj i donjoj vilici!Samo kod izuzetno komplikovanih deformiteta operacije traju 3-4 sata. Pacijenti se bude bez fiskacije gornje i donje vilice i eventualno nose dve gumice u trajanju od najduže sedam dana,kako bi im one vodile donju vilicu u novi položaj pri zagrižaju. Normalno se hrane mekom hranom u početku, normalno govore i održavaju higijenu usne duplje i nema opasnosti od aspiracije ukoliko eventualno povraćaju,zakašlju se i zagrcnu.Vraćaju se poslu u roku od dve do tri nedelje,polažu ispite i pohadjaju nastavu!Postoji mogućnost da se u oko 3-7% slučajeva javi trajna utrnulost donje usne i brade,ali to se uglavnom dobro toleriše adaptacijom pacijenata!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2012 4:59 pm
Postovi: 5
Doktore,da li to znaci da posle operacije ne nosimo one sine,zeleznice kako ih vec zovu :D vec nesmetano,naravno posle nekoliko dana mozemo da pricamo,nema mirovanja mesec dva,kao sto sam cuo i svega toga? Sprski receno,sta ja moram nositi u ustima posle operacije? :) Vrtimo u krug temu ali stv nikako da mi neko kaze pravu proceduru. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 9:01 pm
Postovi: 7
Marcconi, moji pacijenti ne nose nikakve šine u ustima posle operacije! Oni koji nose fiksni otodontski aparat, nastavljaju da ga nose,vilice su im slobodne i eventualno nose dve tanke gumice, po jednu sa svake strane da bi vodile vilicu u novi položaj,tj zagrižaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 9:01 pm
Postovi: 7
milanche_srb je napisao:
Postoperativno se obicno postavlja cvrsta intermaksilarna imobilizacija najmanje 30 dana i posle toga elasticna 20 dana. Imobilizacija podrazumeva spoj gornje i donje vilice u okluziji pomocu zice pri cemu necete moci da otvarate usta. Uz sve to ordiniraju se i antibiotici po tipu profilakse. Najbolje i najdetaljnije ce vam objasniti vas hirurg, koji ima uvid u vas problem. Ja vam samo mogu reci da se operacijom postizu izvanredni rezultati, a oziljaka nema jer je operativni pristup intraoralni, dakle kroz usta.


OVO JE STVARNO ISTORIJA !!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sre Feb 06, 2013 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2012 4:59 pm
Postovi: 5
Hvala puno,sad mi je lakse sto se tice operacije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sub Feb 09, 2013 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2013 11:13 pm
Postovi: 6
pozdrav svima,evo dans je tacno mjesec dana od moje operacije,i danas sam bio n'a pregledu kod hirurga koji me je operisao,sve je ok i iduca kontrola je za 6 mjeseci :D ,konstantno nosim 2 gumice u ustima i skidam ih kad jedem,a od ponedjeljka(pocinjem raditi :cry: )nosit cu te gumice samo kad sam kuci i kad spavam,jos uvijek sam malo otekao,i jos uvijek idem kod kinea 3 puta sedmicno(masira obraze :D ),ostale su mi jos 3 seanse(od ukupno 20),pocinjem jesti normalno,naravno mekano tako da pored palente,supe,pire krompira pocinjem polako jesti mljeveno meso pa i pasulj :D ,kod ortodentista idem jednom mjesecno,e sad ne znam do kad cu nositi protezu,mozda je skine do maja :D ,i jos nesto donju usnu jos uvijek ne osjetim,kao ni bradu,ali i to ce biti sve ok,samo treba malo vise vremena.poz raja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sub Feb 09, 2013 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 02, 2013 11:13 pm
Postovi: 6
i zaboravi dodati jos ovo a to je kad jedem,kako neobican(ruzan)osjecaj,skroz malo prostora u ustima :D ,nekako neobicno kad gornja vilica preklapa donju,pa ono kad zvaces stvarno je nekako cudno,ali eto i to je normalno i treba vremena za adaptaciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 6:31 pm
Postovi: 3
Pozdrav za doktora u ovoj temi. Ukoliko je jos uvek prisutan na forumu jedno pitanje. Posle operacije, progenija je bila u pitanju, kod doktora Sinobada, devojka je totalno izgubila osecaj u donjoj usni i bradi. Proslo je vec nekih pola godine od operacije. Da li ima izgleda da se osecaj povrati i da li nekako na to moze da se utice? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Ned Jun 09, 2013 8:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Shonne je napisao:
Pozdrav za doktora u ovoj temi. Ukoliko je jos uvek prisutan na forumu jedno pitanje. Posle operacije, progenija je bila u pitanju, kod doktora Sinobada, devojka je totalno izgubila osecaj u donjoj usni i bradi. Proslo je vec nekih pola godine od operacije. Da li ima izgleda da se osecaj povrati i da li nekako na to moze da se utice? Hvala


Ja se nadam da ce se javiti neko od maksilofacijalnih hirurga na forumu, ali posto ih nema....komplikacije ove vrste su one sa kojima se mora racunati pri ovakvim intervencijama i one mogu prosto da se dese. To je ukalkulisani rizik. Nadam se da ste o tome obavesteni pre operacije.

Ne znam mnogo o tome , ali znam da se u svetu , ali nisam siguran da li i kod nas radi donjeg alveolarnog nerva. Pa bi bilo pametno da se raspitate da li se neko od hirurga kod nas bavi tom problematikom na taj nacin.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Čet Jun 27, 2013 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 1:31 am
Postovi: 6
Koliko kosta ugradnja fiksne proteze na Stomatoloskom ako imam zdravstveno osiguranje?? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Ned Sep 15, 2013 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 15, 2013 9:08 pm
Postovi: 2
Pozz svima!
Da li neko zna kakvi su hirurzi Dr Stačić i Dr Dimitrijević?
Ja zapocela blog na temu progenije, posto uskoro idem na operaciju
http://selesta99.wordpress.com/
Pisite mi tamo o cemu biste voleli da vam pisem i komentarisite.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: