Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi poslije operacije zuci
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 10:12 am
Postovi: 2
Prije dva mjeseca sam odstranila zuc laser metodom. Sve je, proslo bez problema na moje iznanedjene. Medjutim prije desetek dana sam primjetila da mi je stolica izrazito svijetle /krem/boje.Uz to imam cesto vjetrove i burljanje u stomaku.
Plasim se da to nije povezano sa radom jetre./Odnedavno mi je ustanovljena masna jetra/. Molim misljenje i odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi poslije operacije zuci
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 8:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Nisam lekar,ali mi je u oktobru 2010. god. laparoskopski odstranjena zucna kesa i vec posle prve stolice su poceli problemi.Ucestali prolivi,lose varenje,bolovi u stomaku,konstantno krkljanje posle jela.Posle par meseci mi je ustanovljena povecana Candida u crevima,koja samo dodatno otezava varenje i celokupnu situaciju.
Meni su gastroenterolozi preporucili Creon za varenje i cim ga popijem krkljanje se smanji,ali tu moze biti jos mnogo toga.
Kako se hranis/hranite? Ne znam da li ste mladja ili starija osoba?
Bitno je drzati preporucenu dijetu duze vremena dok se ceo organizam ne navikne.Sad zucna kiselina iz jetre ide trostruko vise direktno u tanko crevo u kome je glavno varenje hrane.Mene cak i analno mnogo pece posle secera,voca,jogurta,kiselih i sirovih stvari.Evo,vec godinu i po se patim sa svim tegobama,smrsala sam posle operacije 24 kg.Za 3 meseca 17 kg.Mozda je sve od Candide,a mozda je i nesto drugo u pitanju.Sumnjaju na celijakiju.
Treba uraditi i sve analize krvi : pankreasne enzime,Gama GT,bilirubin,gastrin(hormon),transaminaze,UZ stomaka.
Uradi obavezno stolicu na Candidu,jer ona daje stolicu svetle boje,gasove,nadimanje,mucninu i krkljanje.Samim tim krene i lose varenje i prolivi.Ako si iz BG-a na VMA (za 390 din) rade najbolje stolicu na Candidu (gljivice).U Batutu su mi rekli da im se dosta ljudi posle laparoskopske operacije javilo sa nalazom Candide u stolici.
Da li si uzimala u skorasnje vreme neke antibiotike?
Mozes sama uzeti neki probiotik i nesto za varenje.Trenutno je nestasica Creona,a mogao je da se uzme,koliko ja znam ,samo u apoteci Sv .Sava u Beogradu,na recept.Njegova zamena je Festal ili Pankreatin.
Probaj i sa blagim cajem od nane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi poslije operacije zuci
PostPoslato: Čet Mar 31, 2011 10:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 10:12 am
Postovi: 2
Hvala puno na odgovoru. Ja zivim u inostranstvu i imam 54g. Jutros bila kod doktora i izvadila krv da vidim kako jetra funkcionise. Ovdje poslije operacije ne preporucuju dijetu vec po svom osjecaju. Moj kucni doktor kaze da je to sve normalno dok se organizam ne navikne. Zadnjih par dana je bolje i stolice se normalizuje. Jos jednom uno hvala i pozdrav .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi poslije operacije zuci
PostPoslato: Sub Jul 30, 2011 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 30, 2011 10:20 pm
Postovi: 1
imala sam operaciju zucne kese prosle godine, odstranili su je laparaskopski.... 5 meseci sam drzala strogu dijetu koju su mi prepisali......problemi i dalje postoje..... povremeno imam gorusicu, bolove u zelucu, nadimanje, krce mi creva, retke( zute) stolice....... doktorka mi je prepisala Kreon da pijem, i povremeno Espumisan..... ali nema nekog posebnog poboljsanja............. nekoliko dana mi bude bolje, pa opet sve po starom, i tako u krug...... omrsala sam 10-ak kg.......
doktori kazu da smem da jedem sve sto mi prija.... vise nisam sigurna sta mi prija, a sta ne......
isla sam i na kolonoskopiju, i na gastroskopiju...... jedino mi je ustanovljeno da imam gastritis......


ako neko ima slicnih problema, ili ima neki savet, neka se javi.............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi poslije operacije zuci
PostPoslato: Ned Jun 03, 2012 6:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 30, 2007 5:59 pm
Postovi: 9
Lokacija: Stockholm
Citam sta pisete. Vidim da je stara rubrika ali moram nesto da dodam. Mozda to moze pomoci ljudima koji su operisali zuc da malo drugacije gledaju na samu operaciju. Koju ja licno ne preporucujem ako nije hitno hitno! Na primer niko vam od lekara nece reci da problemi tek pocinju posle operacije! Ja sam se na primer operisao u Svedskoj na jednoj dobroj kliniki. Pa se zbog toga nadam da mi u stomaku makar nisu nesto zaboravili!!! Ovako operisan sam pre 6 godina. Prvo sam naglo mrsavio i imao strahovite bolove u zelucu. Gurali kameru snimali ali nista. Onda sam poceo da se gojim kao prase. Al ono nabacio sam 35 kg.I ako svaki dan pesacim od 5 do 10 km. Sve se lepi sta god da okusis. Stolicu nisam imao normalni otprilike 5 godina, naduven stomak. Probao sam sve fore da nisam laktoz osetljiv na mleko itd. Dijete i svasta ali nista ne pomaze. I na sve to posto sam se usvinjio sa kilazom nagurao sam pritisak :)
Znaci LEPOTE :) Kada se setim da sam pre operacije bio sportista 15 godina treninga iza sebe. Padobranac, Sistematke prolazio sa najboljim nalazima. Zub jedan nikad kvaran nisam imao koliko sam pazio na zdravlje i svoje telo. A danas ne smem da odem kod ovih sugavih lekara. Ko zna sta sve mogu da mi nadju. Zapad. Provalio sam da lekari ovamo googluju kad ne znaju sta je pacijentu. Kazu da je to ok :) .Tako da ko voli neka izvoli. Ta operacija je moj najveci promasaj u zivotu i zato to nikom ne preporucujem. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi poslije operacije zuci
PostPoslato: Uto Jan 08, 2013 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 1:24 pm
Postovi: 4
Mislim da se, ipak radi o individualnim reakcijama na promenu u organizmu nakon odstranjivanja zucne kese ili je kod Vas u pitanju neki drugi poremecaj, koji nikakve veze nema sa uradjenom operacijom.Vasa preporuka da se zucna kesa ne operise moze biti vrlo opasna u nekim slucajevima, jer ceste upale zucne kese zbog kamenca ili jos gore, zglavljivanja kamena u kanalima, moze dovesti do stanja veoma opasnih po zivot. Ima brojnih primera u mom okruzenju koji su me ohrabrili da uradim laparaskopsku operaciju zucne kese. Navescu samo nekoliko: moj kolega operisan je pre 2-3 godine i nikakvih problema nije imao, drugi kolega operisan je letos i imao je nekih manjih probavnih i drugih problema, zbog kojih je isao na cesta ispitivanja (cak je 2 puta radio kolonoskopiju) koja su pokazala da mu zapravo nije nista, i evo sada se ne zali vise ninasta. Zatim, moja majka, koja je operisana pre 15 godina i nikad se nije zalila ninakakve tegobe. Moja komsinica ima 75 godina, a operisana je pre 30tak godina, vitalnija je od nje mnogo mladjih ljudi itd...Ja sam operisan pre mesec i po dana, naravno ne mogu reci da je sve bilo pesma, moja reakcija na samu operaciju i oporavak je bila, mozda jaca, nego recimo kod moje majke, koja je to podnela lakse. Ali to je trajalo nepunih 10 dana. Sto se tice probave, da tacno je, rad sistema organa za varenje, pa i creva se polako uspostavlja, ali ide ka boljem. Potrebno je samo pronaci sta je to sto odgovara ili ne odgovara i to je zaista individualno. Zbog operacije sam izgubio oko 8kg, sto je u mom slucaju skoro 10% tezine, ali sada sam skoro vratio staru kilazu. Jedem bukvalno sve sto mi prija, osim sto cesce ubacujem jela koja podpomazu rad creva, jer sam primetio da mi to pomaze u uspostavljanju redovne stolice i to je to. Ostalo je sve kao i pre operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi poslije operacije zuci
PostPoslato: Sub Jan 12, 2013 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 20, 2008 7:10 pm
Postovi: 39
Postovanje,
Majka je bas juce laparoskopski operisana i izvadjena je zucna kesa. Nija bila upaljena, ali je stvarala probleme duzi period i obzirom da je bila puna kamencica i mulja i polipa, resili su da je dobar plan odstraniti je. Danas je izasla iz bolnice. Zali se na jake bolove. Pretpostavljam da je to normalno. Jos uvek ne jede nista, tek casu mleka samo... Ono sto mene zabrinjava je tempratura koju ima trenutno. Oko 35.5'C... Molim vas da mi odgovorite da li je normalno da se javi temperatura posle operacije i treba li da se zabrinem. Kakva su vasa iskustva?? Molim vas da mi odgovorite.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: