Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 08, 2006 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Omanuo si poentu. U oporavku nije problem u zarastanju rane, nego u osetljivosti glavića. Potrebno je dugo vremena, barem 6 nedelja, a nekad i duže da se osetljivost glavića smanji do te mere da više ne primećuješ nelagodnost. Dakle, problem je u adaptaciji na novonastale uslove, a ne u sporom zarastanju rane.
To da je rutinska operacija znači da kratko traje (ne baš 5 minuta, ali ni nešto dugo), da je oporavak uglavnom bez komplikacija i tako to.
To bockanje, pa šta sad, malkice boli ali ništa neizdrživo, posle sve utrne i operaciju naravno ne osetiš.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 08, 2006 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
pazi...rana kao rana zaraste relativno brzo,2 nedelje otprilike...samo sto sam ja imao taj problem sa krvarenjem,ali koliko sam shvatio to se ne desava svima...e sad sta ima posle toga:
-treba da otpadnu konci,jer oni zatezu kozu,sto izaziva neprijatnost(meni ih je izvadio doktor kad sam isao da mi zasije ovo mjesto odakle sam krvario,a inace bi stajali jos minimum 3 nedelje)
-osjetljivost glansa(oko 3 nedelje veoooooma velika,posle se postepeno smanjuje)
-otok takodje traje dugo,vjerovali ili ne,meni se jos uvijek nije povukao u potpunosti,ali doktor kaze da je to ok,mora se povuci kad tad
eto,nadam se da te nisam obeshrabrio,opet ti ponavljam posle svega ovog sto sam prezivio(a vjeruj mi,nije mi bilo lako),ne kajem se ni 1%...
i,da, bolje bi bilo koliko sam shvatio da se operacija radi kad je hladnije vrijeme,posto ako su velike vrucine,brze ces se znojiti(kakav zakljucak?!) pa onda mozes imati dodatnih neprijatnosti
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 09, 2006 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Da kapiram znaci imao si komplikacije sto se tice krvarenja pretpostavljam kod frenuluma zato i toliko dug oporavak kod tebe. Znaci preosetljivost je najveci problem sto je cudno jer stvarno je nezgodan osecaj ne znam da li je to bol bas neopisivo nesto na sta se covek tesko navikava pokusao sam sa povucenom kozicom u gacama i nisam izdrzao ni 1 minut, a sto kazes za operaciju najbolje je izbeci vrucine jer ipak tada se vise ljudi znoje i veca je mogucnost da dodje do infekcije a i vise se ljudi krecu tada pa ce i prilikom kretanja biti problema zbog preosetljivosti. Ako ikada odem na tu operaciju mislim da ce to biti u hladnijim vremenima kada se ne izlazi mnogo iz kuce. Mada sam se nadao da bi posle 6 nedelja od operacije mogao da se bacim na normalan seksualni zivot ali izgleda da nije sve to bas toliko lako zbog tih otoka i zezancija ukoliko dodje do njih. Sve u svemu hvala na savetima od obojice.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 30, 2006 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
5 meseca od kako si se javio da si se operisao. Sta se desava jel si se potpuno oporavio?

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 30, 2006 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Au moja greska nije 5 meseca od kako si se operisao nego od kako si se pridruzio na forum sve u svemu proslo je preko 100 dana javi kako si sada.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
da,proslo je oko 5 mjeseci,operisan sam nekolika dana prije registracije na forum... sad je sve manje vise ok,otoka jos ima,mada relativno malo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 02, 2006 2:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Au covece koliko si ti zakasao sa time 5 meseci a jos nije sve normalizovano kao da si imao ne daj boze neku tezu operaciju. A jel mozes da imas makar sexualne odnose bez obzira na taj otok, nemoguce da mora covek 5 meseci da se suzdrzava od sexa?

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 03, 2006 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
pa ne moras da se suzdrzavas,sex je stavise pozeljan,jer tako otok brze spada...ali pazi,nije to onaj klasicni otok,koji boli i sl,vec je otok koga i ne osjecam,ali on polako nestaje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 7:34 pm
Postovi: 42
Pozdrav ljudi! Evo i je imam fimozu i spremam se na cirkumciziju. Međutim, malo je problem što je sad ljeto i vrućine pa mislim da ću ići to obavit na jesen. Inače me dosta strah oporavka nakon zahvata, al vele da je ne tretirana fimoza još opasnija pa ipak idem pod nož. :cry: :-?
Zanima me kakav je spolni život poslije kad sve fino zaraste?Jel bolji nego prije, kakav je osjećaj? I kakav je osjećaj masturbiranja poslije?

Evo, pošto sam sve saznao od postova prije, zanimaju me samo ova ''tehnička'' pitanja. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
sve ide bolje 10 puta ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 7:34 pm
Postovi: 42
A jel istina kao što neki kažu da su nakon obrezivanja muškarci čak izdržljiviji u sexu? 8)

Btw, bol prestane u potpunosti i mišek nije uopće osjetljiv na dodire nakon što prođe izvjesno vrijeme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 09, 2006 12:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
e za to prvo ne znam...meni isto
a osetljivost skroz nestane,tj. bude isto kao da dohvacas rukom o ruku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 11, 2006 5:59 pm
Postovi: 2
Imao sam potpunu cirkumciziju pre 20ak dana, mirovao sam deset dana kao sto je doktor preporucio i otok sa "unutrasnje" strane je nestao. Deo kozice koja je bila zasivena je jos uvek malo natecen, ali i to lagano dolazi u red. Osetljivost samog glansa nije bila nepodnosljiva, relativno brzo se definisao sloj pokozice koji se polako "peruta" i sve se normalizuje
Operacija je rutinska, antibiotici sprecavaju komplikacije, jedino na sta treba biti spreman jeste mirovanje. Nista cega se treba plasiti, verujte mi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 7:34 pm
Postovi: 42
Evo da vam se javim...u naredna 2 tjedna bih trebao obaviti cirkumciziju.Radit će mi laserom i morat će mi uradit i frenulotomiju. Ne bojim se ničeg, radim na tome da ni ne razmišljam o tome i smatram da je psihološki faktor veoma važan za oporavak nakon operativnog zahvata.U potpunosti vjerujem dotoru koji će mi to radit jer je pravi majstor za to i ima golemo iskustvo s time.:wink:

Kako god mi bilo nakon toga, želim svima reć koji imaju problema sa fimozom da se nikako ne ustručavaju ić riješit taj problem jer, vjerujte mi, ako se to ne riješi, imat ćete još većih problema...npr. moguć je karcinom penisa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 7:34 pm
Postovi: 42
Evo da vam se javim...u naredna 2 tjedna bih trebao obaviti cirkumciziju.Radit će mi laserom i morat će mi uradit i frenulotomiju. Ne bojim se ničeg, radim na tome da ni ne razmišljam o tome i smatram da je psihološki faktor veoma važan za oporavak nakon operativnog zahvata.U potpunosti vjerujem dotoru koji će mi to radit jer je pravi majstor za to i ima golemo iskustvo s time.:wink:

Kako god mi bilo nakon toga, želim svima reć koji imaju problema sa fimozom da se nikako ne ustručavaju ić riješit taj problem jer, vjerujte mi, ako se to ne riješi, imat ćete još većih problema...npr. moguć je karcinom penisa...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: