Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Modrica posle uboda igle
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 10:06 am
Postovi: 27
Pre dva dana su mi vadili krv, ali posto je jednom igla ispala morali su po drugi put da me bodu u venu. Posle toga se pojavila modrica koja jos ne prolazi. Tek sam juce poceo da je mazem HEPALPAN gelom ujutro i uvece i tek se sada primecuje da je pocela malo da prolazi ali i dalje ruzno izgleda i pomalo me boli ruka u pregibu. Interesuje me koliko obicno dana treba da prodje da bi ova modrica nestala i dali posle toga mogu ostati neke posledice?

Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Modrica posle uboda igle
PostPoslato: Čet Dec 17, 2009 11:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vena chesto pukne prilikopm vadjenja krvi, posebno sad sa ovim novim epruvetama sa vakuumom, i ako su vene iz kojih se vadi krv slabe, tanke.

Hematom ce nestati za par dana, nishta strashno, izgled modrice treba da je najmanji problem u vashem zivotu!

Ne pravite planinu od brda!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Modrica posle uboda igle
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 10:06 am
Postovi: 27
tamaraft je napisao:
Vena chesto pukne prilikopm vadjenja krvi, posebno sad sa ovim novim epruvetama sa vakuumom, i ako su vene iz kojih se vadi krv slabe, tanke.

Hematom ce nestati za par dana, nishta strashno, izgled modrice treba da je najmanji problem u vashem zivotu!

Ne pravite planinu od brda!


Evo sad ce nedelju dana, crvenilo ne nestaje a modrica se sve vise siri. Probao sam da mazem taj gel HEPALPAN ali od njega kao da mi ne prolazi ova modrica. Dali treba da krenem da stavljam hladne obloge, koliko cesto ih treba stavljati i koliko dugo drzati? Dali od ovoga mogu da nastanu neke posledice tipa tromboze ili upale vena? Molim Vas pomozite mi, moj lekar ne dolazi na posao vec nekoliko dana pa nemam kog drugog da konsultujem a zabrinut sam.

Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Modrica posle uboda igle
PostPoslato: Ned Dec 20, 2009 2:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
nema komplikacija od ove pojave, modrica ce nestati sama od sebe, hepalpan mozete da mazete ako bash hocete i imate ga, pa da se ne baci, a hladni oblozi su mogli neshto da urade samo prvi dan tj neposredno po pucanju vene.

i nema potrebe da panichite, niste ni prva ni poslednja osoba kojoj se ovo desilo! sledeci put samo manje straha, popijte koju chasu vode pre vadjenja krvi i opustite se, periferne vene se od straha skupljaju i time ne dozvoljavaju tehnicharu da bez posledica uzmu uzorak krvi. Strah jeste opravdan, donekle, ali ako znate da cete pomoci i tehnicharu i sami sebi time shto cete se smiriti i to prihvatiti kao neshto shto mora da se odradi, onda verujem da cete se smiriti a ne uplasheno ici na vadjenje krvi.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Modrica posle uboda igle
PostPoslato: Pon Dec 21, 2009 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 10:06 am
Postovi: 27
tamaraft je napisao:
nema komplikacija od ove pojave, modrica ce nestati sama od sebe, hepalpan mozete da mazete ako bash hocete i imate ga, pa da se ne baci, a hladni oblozi su mogli neshto da urade samo prvi dan tj neposredno po pucanju vene.

i nema potrebe da panichite, niste ni prva ni poslednja osoba kojoj se ovo desilo! sledeci put samo manje straha, popijte koju chasu vode pre vadjenja krvi i opustite se, periferne vene se od straha skupljaju i time ne dozvoljavaju tehnicharu da bez posledica uzmu uzorak krvi. Strah jeste opravdan, donekle, ali ako znate da cete pomoci i tehnicharu i sami sebi time shto cete se smiriti i to prihvatiti kao neshto shto mora da se odradi, onda verujem da cete se smiriti a ne uplasheno ici na vadjenje krvi.


Tamaraft, hvala ti puno na korisnim savetima. Ipak sutra idem odmah kod lekara da mi pogleda ruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Modrica posle uboda igle
PostPoslato: Ned Dec 16, 2012 2:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2012 2:47 am
Postovi: 2
Osoba ima podliv i otok zbog pucanja vena. Posle 10ak dana jos uvek boli, pa me zanima sta mazati i kakve obloge stavljati? Hladne ili tople? Osoba trenutno mora da lezi na toj strani, pa usporava ublazenje otoka. Molim doktora za savet. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: