Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tikovi
PostPoslato: Ned Nov 25, 2012 11:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 12:56 am
Postovi: 11
Pozdrav svima. Imam problem pa bih zamolio nekog da mi odgovori na pitanje. Dobio sam tikove prosle zime, i nemam ih stalno, primetio sam da imam tikove kad sam jako napet, kad pusim dosta cigareta i kad sam mamuran. Mada ne znam da li su to tikovi ili nesto drugo, ponekad mi se desi kao da mi se vrat ukoci pa mi se glava trese, i tesko da mogu to da iskontrolisem. E sad, ne znam da li je problem psihicki ili moram da idem kod neurologa, inace imam neki blazi oblik epilepsije a nisam dugo vremena bio na kontroli.

Jel mozda moguce da sam tikove dobio zbog cestog konzumiranja alkohola? Jer kad ne pijem cesto onda redje imam tikove.

I zanima me kako se resiti napetosti, jer tikove imam kad sam napet i nervozan? I jel moguce resiti napetost i nervozu bez tableta? Jer jos sam mlad da bih poceo da koristim takve tablete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi
PostPoslato: Pon Nov 26, 2012 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 12:56 am
Postovi: 11
I da dodam jos nesto, prosle zime sam bio u nekoj vrsti depresije zbog nekih neuspeha u zivotu, a 2010. godine sam imao napade panike(strah i gusenje), mada to sam savladao, ponekad mi se desi da teze disem ali se ne uplasim. Jel moguce da se radi o anksioznosti i da zbog toga imam tikove i veliku napetost(napetost uglavnom bez razloga).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 12:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Sasvim sam siguran da je na nervnoj bazi i nemoj misliti--ja sam mlad za takve lekove---bas ti trebas da se na vreme lecis jer kad ostaris onda ce to vrlo tesko ici---obavezno potrazi pomoc kod neuropsihujatra-tesko da ces sam ovo otkloniti zaista.
NISTA NIJE STRASNO PITI NEKI PERIOD LEKOVE I POPRAVITI SVOJE STANJE-ne plasi se zavisnosti--pa sta --kako se navikne tako ce se i odviknuti a i sam sam svedok da pomazu ite kako-bas sam pokusavao sam i ne ide --sve dublje i dublje sam tonuo--kamo srece da me neko nagovorio da pijem lek u pocetku samom mozda sad ne bi pio godinama i ko zna dal ce se popraviti da mogu bez njih al nadam se da hoce.
Ppre 10 godina sam pio samo mesec dana kad sam imao smrtni slucaj u porodici i do pretprosle godine je bilo ok mada sam vec bio rovit-kako bi se reklo i trebalo je mozda posle 5 godina kad sam tek osetio da nesto ne ide kako treba da ponovo uzmem sedative-al ja se kao pravio da mogu to izneti--dok me nije sastavilo-bas..
SRECNOOOOOO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 12:56 am
Postovi: 11
Ok hvala na savetu, nadam se da necu morati piti vise od pola godine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi
PostPoslato: Uto Dec 11, 2012 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2012 12:56 am
Postovi: 11
Cudo, otkad ne pijem tikova vise nema. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tikovi
PostPoslato: Sre Dec 12, 2012 1:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Iskreno--nisam ni posumnjao da vec nisi pokusao da ne pijes pa o tome nisam ni komentarisao---
A TO JE NARAVNO_ISPOSTAVILO SE GLAVNI UZROK--sad znas da si sam za sve kriv pa izvoli--ja ti zelim strecu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: