Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi i ziganje u donjem delu stomaka i polnih organa
PostPoslato: Sub Okt 06, 2012 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2012 1:31 am
Postovi: 4
89. Sam godiste, 183cm visok, 66 kg (pre 3 god-povrede 75kg) . Od 6 do 9 godine sam operisao zadebljanje (mekelom divertikulom) na debelom crevu, slepo crevo i desni testis (bio se podigao pa ga spustali) , sve zaraslo bez ikakvih problema. U avgustu 2009 god. Dogodila mi se povreda na radu, kada sam nosio paket sokova oko 15 kg. Na portirnicu. U povratku (bez tereta) sam osetio da mi je prostrujalo nesto kroz stomak, ili trbusni misic ka dole (kao da su se creva lil organi spustili malo dole i osetio pritisak - slabost u preponama tako da sam morao cucnuti na 20-30 sekundi. Uvece bi mi bilo neprijatno spavati na stomaku ili bocno (od donjeg dela trbusnjaka pa do zadnjice bi me zarilo ili zigalo) pa sam od tad poceo spavati iskljucivo na ledjima cak nekad sam stavljao jastuk ispod nogu da nebudem skroz ispruzen posto mi nekad i to smetalo. Uz napomenu da sam 2 godine pre povrede poceo redovno ici u teretanu, a kad sam poceo raditi u fabrici sokova (prebacivanje pake! ta od 15-20 kg u sagnutom polozaju sa jedne na drugu paletu) onda sam vezbao u kucnoj varijanti: zgibovi, sklekovi,. . . Pre ili posle posla. Otisao sam sutradan kod doktora opste prakse i zalio se na ziganje u predelu polnih organa pri naprezanju, podizanju-nosenju tereta,. . On me je pregledao na bruh itd. Nista nije pronasao (ali upozorio da je moglo doci do prosirenja kanala iznad testisa ili povrede trbusnog zida) pa me poslao me kod fizio terapeuta koji me je pregledao i ustanovio povredu tetive na stidnoj kosti (valjda trbusne tetive) . Rekla mi da ce boleti ako se naprezem i da ce proci samo od sebe kad-tad. Nastavio sam raditi u fabrici jos 2-3 nedelje i pored tegoba (ziganje penisa, slabost u donjem delu trbusnog zida, bridenje testisa i svrab u cmaru) pa sam dao otkaz i odlucio da je prioritet da se prvo oporavim od povrede. Neko vreme sam mirovao (dosta vremena provodio za racunarom) isao u setnju i tako. Do kme jednog dana nije probudio jak bol u donjem delu stomaka (kao da ce mi puci stomak ogroman pritisak) pa sam otisao kod urologa, pregledao mi je cmar prostatu i nista nije nasao. Ultrazvukom stomaka je ustanovio da su mi se creva "zacepila" (puna gasov, naduta i da ima dosta slatkog-secera nesecam se bas najbolje, prethodno vece sam pojeo cokoladu od 300gr sa drugom) . Rekao mi je da smanjim slatko, dao mi dvo nedeljnu dijetu i neke cepove za probavu (glicerinski) . Posle 2 nedelje se stvar smiruje dosta i mogu da sedim na stolici bez tegoba dok sedenje na sicu mi zadaje neprijatan osecaj (posle tog zacepljenja ponekad osetim kad jedem slatko isto neke blaze tegobe u stomaku) onda sam se vratio na kontrolu kod urologa, dobio da pijem alphapres 1 mesec, brufen po potrebi i nalog za: urin, urinokulturu, bris uretre i sperma da se pregleda na bakterije, ultrazvuk skrotuma. Tu sam napravio malu pauzu, onda sam posle 2-3 meseca otisao kod drugog fizioterapeuta da cujem sta ce on reci. On me posalje na terapiju sa magnetima od koje mi je bilo bolje (trajala je 20 dana a negde posle 10 sam osetio poboljsanje) , osetio sam kako me nesto zateze, zarasta od pupka na dole i posle tih terapija je proslo neko vreme i mislio sam cak da je proslo posto nisam imao nikakve tegobe, ali mi ni jedan doktor posle za te magnete nije verovao svi su skepticni u vezi njih. Posle toga sam naravno morao da testiram da li je proslo i naisao na veliko razocerenje prilikom iztezanja ujutru me preseklo dole gde se trbusnjaci spajaju sa polnim organima i tegobe se vracaju. Na to me fizio terapeut posalje kod urologa ali ovaj put na polikliniku u novom sadu. Urolog na osnovu mog iskaza se slozi sa prvim urologom i posalje me da odradim bakterioloske preglede (bris, urin, sperma) . Kad sam to odradio i dosao na kontrolu ispostavilo se da imam bakteriju u spermi koje sam se resio jakim antibioticima (panklav,. . .) , ultrazvuk skrotuma i prostate u redu i resio sam se te bakterije pa me urolog posalje kod gastroenterologa. Otisao sam kod njega isto na poliklinici, pregledao me i nista ne zakljuci, nego me posalje na ct-abdomena na kom se nista lose nije pokazalo. Doktorka mi je rekla da se sa tim nalazima vratim kod urologa, ali nisam otisao posto nista ni na ct-u nisu nasli, nego odem kod sportskog doktora. Pregledao me doktor, pritisnu sa dva prsta izmedju penisa i donjih trbusnjaka i tu me malo zignulo, ali nije obracao paznju na to nego posle mog iskaza zakljuci da imam problem sa sakralnim delom kicme (da se tu nesto pomerilo i pritiska neki splet nerava-zivaca) i da se bol projektujeka prostati i testisima. Pre nego sto sam dosao kod njega shvatio sam da mogu malo da radim sklekove i trcim bez problema ali kad bi nosio u rikama neki mali teret npr. 2l soka od centra do kuce 2-4-5 km peske imao bi male tegobe u predelu izmedju testisa pa do zadnjice i kad igram fudbal upalilo bi mi se od donjih trbusnjaka pa sve do zadnjice (ali bez bolova i ziganja samo bude vrelo, vruce, upaljeno) i to sam mu sve ispricao. Na to on mene posalje na terapije: ultrazvuk sakralnog dela kicme, magneti i struja. Stanje se malo poboljsava ali problem nije resen -nemam tegobe samo kad mirujem. Posto sam se osecao malo bolje sacekao sam oko mesec dana i poceo sam da trcim, radim sklekove, dizem tegove sa malom kilazom. Cinilo se da ide na bolje nisam imao te tegobe dok sam lagano vezbao sve dok se za 3-4 nedelje nisam zaposlio kao obeznedjenje u jednoj firmi. Voznja biciklom do posla 10-ak km i radno vreme od 12 sati (uglavnom kuckanja na racunaru i stajanje) pogorsava malo situaciju posle 20-ak dana rada i stolica se malo pogorsava mislim zbog slabog kretanja tih 12 sati i losije ishrane (suvo, pecivo,. . .) nije vise redovna - svaki dan sami imao jednu ili 2 sada je jedna u danu ili u dva dana. Cak sam jednom oseti slican bol kao kad su se creva zacepila ali posle 5 min i velike nuzde i izlaska gasova prestaje (bol: leva strana dela na kom se sedi od testisa do donjeg dela kicme i iznad penisa donji deo trbisnjaka mozda cak tetiva) vratio sam se nakon toga kod sportskog doktora koji me posalje na polikliniku kod hirurga koji mi kaze, bez ikakvog pregleda, da sam istegao tetivu iznad penisa i da mirujem 6 meseci i proce. Proslo je neko vreme pa odem na drugu kliniku kod sportskog doktora F. K vojvodine Borka Vukusava koji me posle pregleda posalje posalje na magnetnu rezonansu prepona (cisto da bude siguran da su u redu) na kojoj takodje nista nisu nasli, i na to me posalje kod drugog hirurga abdomena koji mi posle pregleda ustanovi "sportsman hernia inguinalis bilateralis". "smatram da postoji indikacija za operativno lecenje - muschaveck rekonstrukciju ilioingvinalnih zivaca obostrano" i posalje me kod borka vukosava da se konsultujem sa njim. Dr. Borko se slozio sa hirurgom i preporucuje da odradim operaciju. Voleo bi da cujem jos necije strucno misljenje posto posle ove 3 godine i 3-4 dijagnoze nisam siguran dal da odem na operaciju, da nebi dzabe pare bacao. Prijatno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi i ziganje u donjem delu stomaka i polnih organa
PostPoslato: Ned Nov 18, 2012 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2012 6:46 pm
Postovi: 1
Da li si imao problema sa potencijom od kada si se povredio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi i ziganje u donjem delu stomaka i polnih organa
PostPoslato: Pon Nov 19, 2012 10:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
moj savet je da ipak jos sacekas--da probas uzimati nesto na bazi bilja--cajeve za upalu prostate-posto sumnjam na prostatu-i polen i propolis i brusnicu.
Pored toga seksualni zivot da sredis-tj da ne preterujes ali i da se ne odrices seksa-iako to uopste ne pominjes.
i jos jedno-pokusaj da odagnas negativne misli--da ti je mozda nesto strasno i da nema izlaza---ima sigurno-nesto ti se desava a ti nisi ni svestan--ili opterecujes vec neku upalu --ili se prehladis pa se odrazi bas na najslabiju tacku--
znaci--smiri se-analiziraj svoje postupke vezane za delove gde te boli.
Ja bih ti preporucio da par dana pijes diklofen duo i da vidis hoce li bolovi manjkati--ako se smanje onda je kod tebe neka upala u tom delu--a dal je prostate ili debelog creva ili nekih tetiva to ne mogu da skuzim.
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi i ziganje u donjem delu stomaka i polnih organa
PostPoslato: Pon Nov 19, 2012 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2012 1:31 am
Postovi: 4
Sa potencijom nema problema, nisam preterivao sa sexom 3 puta nedeljno najvise (sex ili masturbiranje), ali ponekad 'posle povrede naravno' posle sex ili masturbiranja mi se upali taj donji deo izmedju testisa i cmara, prostatu su mi pregledali ultrazvukom i sve je bilo ok. Vaso upravu si, opterecen sam sa tim vec 3 godine samo razmisljam kako se resiti toga i sta je prava stvar da radim: dali da igorisem bol i treniram (sto je skoro nemoguce), da li mirovati 6 meseci pa videti cta ce biti, dali ovo da li ono.
Ipak sam otisao na operaciju i sad se polako oporavljam vec mesec dana ali i dalje osecam tu ispod testisa i iznad penisa ponekad neko ziganje i peckanje... cujem se sa doktorom redovno on misli da je to ok posle operacije ali vreme ce pokazati. poslusacu te to za cajeve i ostalo, posto i ja imam osecaj da nesto u predelu prostate ne stima. Hvala u svakom slucaju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: