Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dugotrajni slajm u grlu
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2012 1:53 pm
Postovi: 2
Vec duze od 2 godine imam slajm u grlu. Najvise se nakupi preko noci, pa sam mislila da je razlog sto disem na usta dok spavam. Pre pola godine bris grla pokazao je da imam infekciju bakterijom Streptococus hemoliticus, popila sam 40 tableta eritromicina i tih 10 dana bili su prava patnja zbog bolova u zelucu koje ovaj antibiotik prouzrokuje. Nakon 5 dana uradjeni nalaz brisa grla bio je uredan ali slajm se zadrzao. Specijalista ORL propisuje mi Olynt sprej i Tantum verde pastile. Od ovog spreja nos mi je postao jako osjetljiv na sve sto "golica". Uradila sam alergo test i nisam alergicna ni na jedan od ispitivanih alergena. Sama sam po preporuci apotekara uzimala caj od zalfije za grgljanje i nije mi pomoglo. Uzimala sam i caj od divljeg origana koji je dobar za gljivicne i bakterijske infekcije ali se slajm zadrzao do danas. Taman je i gust, boja mu se mijenja od svetlo zute do smedjkaste, a cesto se pojavi i krv u tragovima. Uradila sam ponovo bris grla i nosa pre 5 dana, nalaz je uredan.Da napomenem i to da mi je nalaz krvne slike uredan kao i test na Helicobacter. Molim vas pomozite mi, ne znam vise kod kog ljekara da idem i cime da se lecim. Prisustvo slajma signal je infekcije i pokazuje da je imuni sistem napadnut. Plasim se da ne dodje do nekih komplikacija i ozbiljnijih oboljenja kao sto je mononukleoza, s obzirom na to da se vec 2 godino bezuspjesno lecim. Ocekujem odgovor sto pre, zaista mi je potreban savjet. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dugotrajni slajm u grlu
PostPoslato: Sub Nov 03, 2012 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 03, 2012 6:29 pm
Postovi: 2
Imam isti problem sa sjalmom vec 2 godine, dakle nakupi se preko noci a ujutru ga izbacujem, nije tamne boje i nema krvi, belicasto zuckast je, nisam bolesna ne boli me nista ali neznam sta je urok konstantnom slajmu kojeg izbacujem svako jutro, nisam doktor alai mislim daje to hronicna upala sinusa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: