Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nabiranje implanta
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 2:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Imam silikonske implante u grudima, već 6-7 godina. U poslednje vreme (godinu ipo, dve) pojavili su mi se nabori na grudima, baš na dekolteu.

Imam male proteze (280 ml), operacija je uradjena ispod mišića, imam anatomske a ne okrugle proteze, pa opet imam nabore...

Ima li neko slično iskustvo? Moram li da ih menjam, ponovo operacija ili ima neko drugo rešenje?


:-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nabiranje implanta
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 2:19 pm
Postovi: 46
Mozda masaza pomogne :) xexexe, salim se ! A da probas da odes kod doktora koji ih je radio ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nabiranje implanta
PostPoslato: Čet Mar 29, 2012 4:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Verovatno se stvorila kapsula oko implantata, a to se kod nekog procenta zena desava. Meni je pocela da se stvara posle 8-9 god i posle priblizno 2 godine je doslo do poremecaja simetrije grudi. Nije bilo upadljivo ali je meni smetalo. Takodje mali implantat, takodje iza misica. Postoje razlicite pretpostavke zasto se to desava ali niko nema definitivnu potvrdu.

Da, bice potrebno da menjas svoje implantate i stoga je najbolje da se posavetujes sa dobrim estetskim hirurgom, a najbolje sa onim kod koga si radila i prvu operaciju, ako si zadovoljna njime. Kapsula se vidi na UZ dojke i lekar ce Te, ako proceni da je to potrebno poslati da ga uradis. Razvoj ove situacije vodi u pravcu povecanja kapsule i dalje, u stvaranje asimetrije grudi.

Btw. Uvek sam zgranuta kad neko koristi tudju nepriliku da pokusa da bude duhovit.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nabiranje implanta
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 2:19 pm
Postovi: 46
Nemoj samo puno da se "zgrazavas" :) ! dao sam dobronameran savet i stavio smajlija.....nema potrebe da se zgrazavas! ma sta to znacilo :O


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nabiranje implanta
PostPoslato: Uto Maj 08, 2012 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
micici je napisao:
Verovatno se stvorila kapsula oko implantata, a to se kod nekog procenta zena desava. Meni je pocela da se stvara posle 8-9 god i posle priblizno 2 godine je doslo do poremecaja simetrije grudi. Nije bilo upadljivo ali je meni smetalo. Takodje mali implantat, takodje iza misica. Postoje razlicite pretpostavke zasto se to desava ali niko nema definitivnu potvrdu.

Da, bice potrebno da menjas svoje implantate i stoga je najbolje da se posavetujes sa dobrim estetskim hirurgom, a najbolje sa onim kod koga si radila i prvu operaciju, ako si zadovoljna njime. Kapsula se vidi na UZ dojke i lekar ce Te, ako proceni da je to potrebno poslati da ga uradis. Razvoj ove situacije vodi u pravcu povecanja kapsule i dalje, u stvaranje asimetrije grudi.

Btw. Uvek sam zgranuta kad neko koristi tudju nepriliku da pokusa da bude duhovit.


U medjuvremenu se ispostavilo da mi je implantata postavljen iznad, a ne ispod misica. Jasno se vidi na UZ, a dr koji je radio mi je rekao da je ispod i ja to nisam ni proveravala. Ne mogu da dokucim zasto bi mi rekao jedno, a uradio nesto drugo, i zasto o tome nema ni slovo u otpusnoj listi.

Nisam se jos videla sa njim, ali dr koji me je pregledao mi je rekao da se ne bi upustao u menjanje implantata, jer je preveliki zahvat.

Bas sam van sebe... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nabiranje implanta
PostPoslato: Uto Jun 05, 2012 9:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:31 pm
Postovi: 75
Rekla bih da je tako uradjeno zato sto je postavljanje ispred misica lakse. Naravno, uz sve manjakvosti takvog pristupa u pogledu trajnosti.

Zamena implantanta je uobicajena operacija i verujem da ces naci dobrog hirurga koji ce to zeleti i moci da uradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nabiranje implanta
PostPoslato: Čet Sep 20, 2012 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 28, 2011 2:19 pm
Postovi: 46
Nadam se da ces naci doktora koji ce moci da ti pomogne :) ja znam jednog koji je poprilicno dobar. moja sestra je par puta isla kod njega. Oliver Jeftic se zove, super je covek i koliko sam shvatio dosta cenjen strucnjak :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nabiranje implanta
PostPoslato: Pet Okt 26, 2012 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2012 1:02 am
Postovi: 19
Cao,

Napravjen je forum za plasticne hirurgije.
Cure dele iskustva i postavljaju slike.
http://*/
Izvolite pridruzite nam se :)

Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: