Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: glavobolje, smetnje u vidu, sluz u grlu,...
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 9:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2006 9:06 am
Postovi: 2
Vec duze vreme mi curi nos (iako nisam prehladjen) i u nozdrvama se stvaraju bele naslage (kao kraste). Ujutru i ponekad u toku dana jedna nozdrva je obavezno zapusena. U grlu stalno imam sluzi, kada je ispljunem vidim da je zute boje. Glavobolje su posebna prica: po ceo dan mi je "mutno" u glavi, a pred kraja dana me jako zaboli u predelu izmedju ociju. Oci su mi zakrvavljene oko suznih kanala i vid mi se znatno pogorsao. Posle 4 sata citanja, glavobolja je obavezna pojava!
Studentski ORL me je slao kod oftalmologa, na RTG sinusa, bris grla i bris nosa, ali je sve bilo u redu. Posle toga, kod vojnog lekara sam se pozalio na sve navedene simptome i dobio 'najstrucniji' odgovor: "Navikavaj se". Ostaje mi da se nadam boljem lekaru u svom domu zdravlja, kada budem odsluzio vojsku ili da odem kod privatnog (pregled=25e sto je za mene mnogo).
Sve simptome mogu da podnesem, ali glavobolje ne! Barem svaki drugi dan, predvece, glava me toliko boli da moram da uzmem nesto za bolove ili da legnem da spavam! Osecam se kao da zivim na pola snage.
Najvise bi mi odgovaralo da u nekoj privatnoj laboratoriji uradim odgovarajuce analize i da sa takvim, "crno-na-belo", nalazom odem ponovo svom lekaru samo po terapiju. Za ovo me zanima kakva analiza bi otkrila o cemu se radi. Analiza brisa grla i nosa su kod studentskog, pretpostavljam, bile bakterioloske, pa me zanima da li sam mozda trebao raditi i mikoloske analize.

Znaci SVAKA sugestija je dobrodosla jer nesto moram preduzeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 29, 2006 12:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Da li ti je neko spominjao alergije?
Te bele ploče su verovatno sasušeni sekret.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 29, 2006 8:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2006 9:06 am
Postovi: 2
Niko mi to nije rekao, ali da li simptomi alergije mogu da traju 2 godine neprekidno?
Jedina alergija koju imam je na analgin (pre sam njega trosio zbog glavobolja), a sada sam presao na dolorexa tablete.
Ja sam ubedjen da je problem sa sinusima: oni oticu i pritiskaju mi oci. Boli me kada kolutam ocima, a kada imam jake glavobolje osecam kao da ce mi oci ispasti.
Imam i povremene bolove u zadnjem delu glave kada spavam na ledjima. To nisam povezivao sa celom pricom dok od prijatelja nisam cuo da neke zile koje prolaze tacno kroz taj deo glave zavrsavaju u sinusima i osetljive su kada su sinusi bolesni.
Da li bih zbog tamne mokrace trebao raditi krvu sliku? Doktor mi ne daje uput i kaze da boja nista ne govori - zavisi od toga sta sam jeo, ali meni je redovno tamna. Da li i ovo moze biti u vezi sa mojim problemima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 04, 2006 8:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 2:53 am
Postovi: 70
Možda bi, zaista, trebalo da uradiš alergološke probe, da ti utvrde da li si (na šta i koliko) alergičan. Ovo se ne odnosi na lekove nego npr. na grinje, prašinu, mleko, životinjsku dlaku, jagode...i sl. :roll:

_________________
"Budi ono što jesi da bi postao ono što zaslužuješ!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 06, 2006 6:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
plavi je napisao:
Niko mi to nije rekao, ali da li simptomi alergije mogu da traju 2 godine neprekidno?

Mogu, pogotovo ako si alergičan na prašinu ili grinje ili živiš u vlažnom stanu u kome ima buđi...

plavi je napisao:
Ja sam ubedjen da je problem sa sinusima: oni oticu i pritiskaju mi oci. Boli me kada kolutam ocima, a kada imam jake glavobolje osecam kao da ce mi oci ispasti.

Sinusi su koštane šupljine i ne mogu da otiču tako da pritiskaju nešto izvan njih. Može da otiče sluznica unutar sinusa, ali to ne pritiska oči. Oči mogu da bole zbog sinusa jer se osećaj bola prenosi preko grana jednog nerva - trigeminusa.

plavi je napisao:
Imam i povremene bolove u zadnjem delu glave kada spavam na ledjima. To nisam povezivao sa celom pricom dok od prijatelja nisam cuo da neke zile koje prolaze tacno kroz taj deo glave zavrsavaju u sinusima i osetljive su kada su sinusi bolesni.

Ukoliko je ORL pregledom ustanovljeno da nema upale sinusa, treba otići kod neurologa, jer su glavobolje u suštini, njihova specijalnost. Na kakve je to žile mislio ne znam, ja za njih nisam čuo.

plavi je napisao:
Da li bih zbog tamne mokrace trebao raditi krvu sliku? Doktor mi ne daje uput i kaze da boja nista ne govori - zavisi od toga sta sam jeo, ali meni je redovno tamna. Da li i ovo moze biti u vezi sa mojim problemima?


Tamna mokraća može da bude ukoliko uzimaš manje tečnosti nego što treba. Dakle, može da bude posledica dehidratacije. Mokraća koja je izuzetno tamna i liči na pivo može da bude posledica hepatitisa. Dakle ukoliko je to nešto nenormalno tamno, ne deluje ti samo kao koncentrisana mokraća, može da se uradi hepatogram (transaminaze+bilirubin). Ovo ne bi trebalo da ima veze sa takvim glavoboljama kakve si opisao.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: