Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: IMUNIZACIJA
PostPoslato: Čet Jul 06, 2006 3:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Postovani ,

molim Vas da mi date savet / misljenje o imunizaciji dece vakcinom PREVNAR i/ili PNEUMO 23 (PNEUMOVAX II) . Imam dva decaka , uzrasta 16 meseci i 7.5 godina . Pre 15 dana obojica su ''zaradila'' gnojavu anginu koja nas je pred more zestoko prodrmala . Obzirom da sam upoznata sa mogucnoscu vakcinacije dece gore navedenim vakcinama , a da je u nasoj zemlji veoma mali broj ljudi upoznat sa istima , posebno PREVNAROM , molim Vas da iznesete svoje misljenje povodom ovog problema . Zanima me koje sojeve streptokoka ove vakcine pokrivaju , da li je to samo pneumokok ili i beta hemoliticki , pyogenes i ostali sojevi streptokoka . Po svemu sto sam do sada procitala sa neta zakljucila sam da bi za dete uzrasta 7.5 godina bila dovoljna samo PNEUMO 23 vakcina , a za 16 mesecnu bebicu 1 ili 2 doze PREVNAR , pa posle druge godine i 1 doza PNEUMO 23 . MOLIM ZA SAVET , obzirom da se ovom temom niko osim ass dr Gorana Vukomanovica nije do sada pozabavio , a imamo OGROMAN broj dece obolele od streptokoknih infekcija , a ako i nisu oboleli onda su zivi rezervoari ovih opasnih bakterija !!!!! Unapred zahvalna , Hadzimehmedovic Natasa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: