Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Eozinofili - normalne vrednosti
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 9:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Molim vas za misljenje o rezultatima brisa nosa na eozinofile.

Moja cerka kaslje vec 6 nedelja.Od obicnog virusa prve nedelje do katasrofalnih noci punih kaslja maltene do gusenja.

Vodila sam je kod razlicitih pedijatra minimum 10 puta i uvek su pluca cista i od raznih lekova nista nije pomoglo do pre dva dana.

Dobila je dexsametazon kapi da ukaplja u nos u nos i fenergan sirup da popije uvece.

Juce su joj nasli u brisu nosa eozinofile 1%. Da li 1% ukazuje na alergiju ili ne.

Da li mislite da nov namestaj u njenoj sobi moze da izazove kasalj ovalve vrste.

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
To nije procenat koji ukazuje na alergiju.Od novog nameštaja je sasvim moguće da kašlje,provetravajte što češće.Ako joj pomaže fenergan,znači da je alergijske prirode,jer je to antihistaminik,a niski eozinofili pokazuju da nije opasna alergija,tipa gušenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Nisam bas najbolje razumela .1% ne ukazuje na alergiju ali ako joj je fenergan pomogao onda je alergija.

Mislite da jeste alergija ali ne strasna.

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 11:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:05 pm
Postovi: 247
Moje dete je imalo uvećan treći krajnik i radili smo tu analizu,pa su mi tako rekli.Neka deca imaju osetljivu sluzokožu,a antihistaminici smanjuju zapaljensku reakciju.Nešto iritira sluzokožu,a ako nema gnoja ni temperature,bris negativan,onda nije infekcija,pa se to vodi pod alergiju,mislim da ni doktori baš ne znaju to da objasne.Da,mislim da je alergija,ali ne strašna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 1:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 12:33 pm
Postovi: 80
Danas je dobila kapi Nasonex koje koliko sam procitala opet sluze za alergiju.

Zakazali su joj alergijsko testiranje za 2 nedelje kad zavrsi sa ovim kapima.

Da li neko zna na sta sve testiraju sem na korov,ambroziju, grinje?

Da li u onih 20 uboda ima test na neku hemikaliju?

Glorija hvala na odgovorima. Nikad brze nisam dobila odgovor na ovom forumu od kad sam na njemu. :)

_________________
Yeckar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Verovatno alergija,ali....
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 11:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Nalaz ukazuje na alergiju,nije strasna :D ,medjutim moze biti posredi i nesto drugo.
Apsolutno mora da uradi bar tri uzastopna dana bris grla na (pisem na srpskom da biste znali sta da trazite),bordatelu pertusis,a ako posle kaslja povraca i analizu sadrzaja na istu bakteriju.Takodje,ako nije na terapiji antibioticima i tri dana,uzastopna brisa zdrela i nosa na bakterije i gljivice.Pre uzimanja briseva ne peru se zubi i ne pije voda.
Ne razumem da je to jedino uradjeno od analiza i zasto joj daju samo sprej za nos kad dete kaslje.
Napisite hronoloski sta je uradjeno,pa cu vam reci sta dalje.
Alergo testovi zavise od ustanove i od uputa!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eozinofili - normalne vrednosti
PostPoslato: Sub Okt 20, 2012 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2012 12:30 pm
Postovi: 3
Dragi doktore,
od 2010.god.muku mucim sa alergijom tj.kada me je ujelo nki insekt kojeg nisam videla ya gornji kapak desnog oka.Imala sam otok oko ociju i kosmatog dela glave dva puta u razmaku od godinu dana i tada sam primala i.v.Urbason i i.m.Sinopen po 6 dana i otok se povukao.Dalje sam nastavljala da pijem Presing 1x1tabl.U krvi mi se pojavljuje u kr.slici povisen broj Eozinifila Najveci broj je bio 21.50 prosle godine u novembru a Ige oko 1000.Tada sam i imala problem otoka lica.Promenila sam lek za krvni pritisak tj.aceinhibitor(Enalapril) sam prestala da pijem po savetu alergologa.Potom se vremenom normalizuju Eozinofili ali Ige jos nije od 2010.usao u normalu.Uradila sam alergijske probe na vecinu kako nutritivnih tako i na inhalatorne alergene i nije bilo pozitivnog rezultata.Takodje sam dva puta po 3 uzorka stolice nosila na pregled na parazite-rezultat b.o.
Sada mi se ponovo pojavljuju Eozinofili oko 14.38,a Ige573,nemam otok lica niti urtikariju po telu ali sam ja pod terapijom Presing 1x1,
Inace ja sam med.sestra koja radi na Nefrologiju u KCS.
Kod koga da se javim i sta jos treba da uradim od analiza i pregleda.
Mozda Vi imate vise iskustva sa ovakvim problemom.
Unapred Vam se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: