Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: 38.5C - teorija i praksa
PostPoslato: Pon Mar 13, 2006 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Teorija kaze (ovdasnji pedijatri):
-temperaturu nizu od 38.5C ne treba skidati - pustiti organizam da se sam bori
-ako predje 40C onda primeni obleoge ili tusiranje
-pedijatru se obratiti tek ako nakon 3 dana organizam ne uspe da se izbori sa virusom tj i dalje varira temperatura
A sta kazu mame, kako je u praksi?
Mene uhvati panika cim osetim da mu je malo vruce celo, vrlo cesto nemam hrabrosti da cekam famoznih 38.5C jer cini mi se da posle toga jako brzo nastavi da raste, a onda se tesko spusta.
A famoznih 3 dana pod temperaturom nikad nismo izdrzali, a ako je vikend u pitanju eto nas na hitnoj.
Takodje me zanima sta radite u slucaju ako 4 sata nakon antipiretika koji se inace daje na 8 sati temperatura poraste na 39.2??
A sta ako dete spava, a celo mu gori i jos uvek nije vreme za antipiretik??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .
PostPoslato: Uto Mar 14, 2006 2:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
Kombinacija Febriceta i Brufena je odlicna. Kada date , recimo febricet, koji ide na 6h, ako detetu temp. ne pada, a da ne bi cekali 6h do ponovnog davanja pomenutog leka dajte Brufen.I tako kombinujte.tako su nama savetovali i ok je!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 03, 2006 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 7:45 pm
Postovi: 14
Meni je vise pedijatara reklo (posto sam cula za to od nekog) da nikako i nikada ne mesam Febricet i Brufen. Nikada. Deca reaguju dobro ili na jedan ili na drugi. Moje dete nikad nije reagovalo na Febricet, Eferalgan i slicne vec samo na Brufen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 03, 2006 7:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 02, 2006 11:27 am
Postovi: 58
Lokacija: Nürnberg
Ja sam ovih par dana bila stalno u fazi mjerenja temp. Ja odmah zapucam kod doktora ili zovem dr na telefon pa se igramo gluvih telefona. Mi smo pili sirup koji ide na 8 sati ali kazu ako nece da spadne moze i na 4. Uglavnom ne cekam i neistrazujem sama nego odmah idem doktoru.Onda sam ja mirnija i sigurnija.A ako treba piti lijek i spava ja ga probudim,dobije lijek i usput izmjerim opet temp. i malo ga nosim i opet brzo zaspi. Moj je sin jednom dobio na celu 3 crvene tacke.Ja odmah sigurno je neka alergija i pravac doktoru.Doktor ga pogleda,skine ga ,vidi nema nigdje samo na celu i kaze:ajte vi kuci to je njega komarac malo gricno :))) istvarno,nije mu nista bilo.Proslo za koji dan :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 04, 2006 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
Ja reagujem vec kad je temperatura 38. Lekove ne kombinujem. Brufen nije za decu mladju od 6 meseci. Nama je eferalgan super. U slucaju visoke temperature koja nece da padne ispod 38, ponovi lek i na 4 sata i rashladjuj dete.
P.S. Brufen tablete za odrasle izaivaju aritmiju, pa ga izbegavaj i za sebe. To sam skoro cula, ne znam da li je tacno, meni je uglavnom bio dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 06, 2006 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Ja reagujem vec sa 38, kod klinaca temperatura moze tako brzo da skoci da necu da rizikujem.
Brufen ne koristimo vec febricet i tusiranje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: