Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijabetes i menopauza
PostPoslato: Ned Okt 07, 2012 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 07, 2012 7:16 pm
Postovi: 2
Molim nekoga da mi pomogne jer mi mnoge stvari nisu jasne a doktori ili ne znaju (što mi je jako teško da verujem) ili ih mrzi da objašnjavaju. Dijabetes mi je otkriven 2003. godine. Otac mi je, takođe, bio dijabetičar. Sve ove godine sam manje više uspešno držala šećer pod kontrolom uz tablete. Pre nekoliko meseci sam ušla u menopauzu i od tada se situacija drastično pogoršala. Hba1c, koji je godinama bio između 6% i 7% pre mesec dana je bio 9,2%. Lekar me je pre 4 nedelje prebacio na insulin a i dalje pijem ujutru Amaril (1mg) i Glucophage (1000mg) pred ručak i pred večeru. Uveče, pre obroka, uzimam 6 ij Actrapida a oko 22, 23h 18 ij Insulatarda. Sada su mi vrednosti šećera ujutru odlične (5-7), dva sata nakon doručka i ručka lošije (10-12) a dva sata nakon glavnog obroka, pre koga uzimam Actrapid, sasvim dobre (7-9). Proteklih meseci sam, zbog klimaksa, patila od napada vrućine i znojenja i to je potpuno prestalo kako sam prešla na insulin. Danas sam dobila menstruaciju (!?) posle 6,7 meseci. Bila sam jako iznenađena ali to nije ono što me je najviše iznenadilo. U toku popodneva sam dobila takav napad za slatkišima :-? (inače sam vrlo indiferentna prema slatkom, tu i tamo uzmem malo čokolade) da nisam mogla da verujem. Da se neko isprečio između mene i Nutele platio bi životom :evil: Pojela sam 2 keksa, 3-4 čokoladne bombonice i 5-6 kašičica nutele :oops: i otišla da spavam. Nekon 2 sata, kad sam se probudila, uzela sam aparat da izmerim šećer (umirući od straha). Nisam mogla da verujem, šećer mi je bio 6,3. Inače, u to doba dana, posle vrlo skromnog obroka (oko 14, 15h) šećer mi bude 10, 11. Zanima me, ako neko zna da mi bar donekle objasni, vezu između dijabetesa i menopauze. Čitala sam na internetu da neke žene, koje su potpuno zdrave, mogu u menopauzi da dobiju dijabetes, a kad prođe menopauza i vrednosti šećera se vraćaju na normalu. Moje pitanje je da li postoji mogućnost da se posle menopauze meni stabilizuje šećer i da se "skinem" sa insulina i vratim samo na tablete. I zanima me da li neko zna zašto toliko svi cvikaju od insulina? I lekari i pacijenti. Zašto toliko svi izbegavaju insulin? Da li on možda olenji pankreas? Izvinjavam se što sam ovako opširna ali od lekara dobiti bilo kakav odgovor je pravi podvig. Pozdrav svima i hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: