Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Re: bol u kicmi izmedju plecki
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 10:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
I ja imam slicne tegobe i to vec 2 godine. U julu sam uradila magnetnu, snimila sva tri segmenta kicme i nisu nasli nikakve patoloske promene. naravno, ima tu dosta sitnijih problema, ali nista strasno. sinoc mi krenula ta tupa bol izmedju dve plecke, deca me masirala, legla sam rano, celu noc se budila, ceo dan danas osecam . Ja sam vec snimila i zeludac i osim gastritisa je sve ok. Nekad mi se cini da je bol od zeludca i tako se "razilazi " po grudima. Pijem Bromazepan od 3mg. U sredu idem kod neuropsihijatra, pa cu videti. Moguce je da je anksioznost, napad panike. rezultati su mi dobri, osim sto ja imam hipotireozu, ali je po kontrolom. I imamo isto godina. Pomogla bas nisam ,al da znas da nisi usamljen sa tim problemom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kicmi izmedju plecki
PostPoslato: Ned Sep 30, 2012 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Ovo su simptomi Dorsalgie ,a to je bol porekla iz mišića, živaca (nerava), zglobova, kostiji i drugih struktura kičme. Bol u leđima bar jednom u životu ima 90% ljudi, a 50% zaposlenih ima ponavljane bolove u leđima. Bol može da ima različit karakter što nije uslovljeno uzrocima. Nekad je u pitanju tup bol, a nekad oštri probadi ili žarenje. Bol može da nastane naglo, na primer posle dizanja teškog tereta ili postepeno pod dejstvom drugih faktora. Bol u leđima može da se javi praktično u svakom životnom dobu, ali je najčešći u tridesetim i četrdesetim godinama. Posebno su podložni bolu oni koji nisu fizički aktivni te su im oslabili leđni i trbušni mišići.
Najčešći mehanički razlozi oštećenja kičme su: neodgovarajući ležaj, previše mekan ili previše tvrd dušek, neodgovarajući jastuk, spavanje na stomaku, spavanje bez jastuka, stolice koje nisu ergonomske, ma kako izgledale udobne, rad za tastaturom bez odgovarajućeg oslonca za laktove, stojeći posao, nošenje velikih tereta, izloženost vibracijama, prinudni položaji tela sa većim rotacijama kičme, doskoci u sportovima i rotacioni pokreti kao i drugi faktori doprinose pojave bola u leđima. Takođe gojaznost i deformiteti kičmenog stuba (skolioza, kifoza, lordoza) doprinose oštećenju kičme.

Resenje : Mc Kenzie metod za resenje posturalnih problema,a zatim povratak normalnom zivotu uz dosta fizicke altivnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kicmi izmedju plecki
PostPoslato: Pon Okt 01, 2012 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 01, 2012 3:39 pm
Postovi: 1
cao.... ima 17 godina.. i krcka mi vrat..svremena na vreme ponekad kicma sta da radim..?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: