Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PUNA PLUCA SEKRETA
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 8:36 pm
Postovi: 4
IAMA CERKU 8 I PO GODINA.SA 16 MESECI JE IMALA 3 OPSTRUKCIJE BRONHITISA ZA MESEC I PO DANA.OD TADA DO MAJA OVE GODINE NIKAD NISTA,MEDJUTIM U MAJU POCINJE TRI CETRI DANA SUV KASALJ I PRELAZI U SAZRELI.POCINJU PLUCA DA SKRIPE.MESEC DANA JE INHALIRAJU U DOMU ZDRAVLJA I NA KRAJU NA MOJU INICIJATIVU DOBIJAM UPUT.ODLAZIM NA INSTITUT MAJKA I DETE KOD DOKTORA SOVTICA.ON JE PREGLEDA URADI RENGEN PLUCA GDE POKAZUJE PUNA PLUCA SEKRETA.KAPACITET PLUCA 65%.OSTAJEMO NA ISPITIVANJIMA.RADE JOJ BRONHOSKOPIJU I IZVLACE JOJ SEKRET.PRIMALA JE KORTIKOSTEROIDE.BILI SMO OD PETKA DO PONEDELJKA.U PONEDELJAK JOJ RADE ALERGO TEST INHALATORNE I SVE OK.PUSTA NAS KUCI.BILI SMO I NA MORU I NA PLANINI.ALI OD POLOVINE SEPTEMBRA OPET SKRIPANJE I KASALJ RAZNE INHALACIJE I NISTA.DOBIJAMO UPUT ZA DRAGISE MISOVI NA ORL.ONA JE PREGLEDA I DA DA JE I NJIHOV PULMOLOG PREGLEDA ONI ODRADE NUTRITIVNE ALERGENTE ALI NI NA TO NIJE ALERGICNA.VRATIMO SE NA ORL.NISAM REKLA DA JOJ NOS CESTO CURI I SVRBI.RADILA JOJ ENDOSKOPIJU NEMA TRECI KRAJNIK SVE OK.ONA MISLI DA JE NA NESTO ALERGICNA I DA JOJ SE IZ NOSA SPUSTA NA PLUCA A ONA NEZNA DA IZBACI KADA SE ISKASLJE.NEZNAM STA VISE DA JOJ RADIM GDE DA JE VODIM.AKO NEKO ZNA NEKI LEK ZA IZBACIVANJE SLAJMA,ILI OD CEGA BI MOGAO DA SE SKUPLJA TAJ SLAJM.DA LI JE NEKO I8MAO SLICNO ISKUSTVO.A DA NISAM REKLA DA SAM JE INHALIRALA BERODUALOM,PROSPANOM SADA BISOLVONOM.PILA JE FLUIMICIL,ACC,FLAVAMED,PROSPAN.SADA JOJ MANJE SKRIPE PLUCA ALI I DALJE ISKASLJAVA,SAMO NE ZNAM OD CEGA JOJ SE TAJ SLAJM SKUPLJA.UNAPRED HVALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PUNA PLUCA SEKRETA
PostPoslato: Ned Sep 23, 2012 3:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2012 3:06 am
Postovi: 2
Ista stvar kod mene samo sto je razlika u godinama(12 godina razlike), u ponedeljak cu ici kod Doca nisam jos isao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PUNA PLUCA SEKRETA
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Misljenja sam da taj vrlo cesti sekret kod Vase devojcice jeste akergija,SEKRET iz nosa BEO,kao voda?? TO BAR JA ja mislim. Kod Vase devojcice se nos "jako iritirao" tj Osetljiva koza nosa ZBOG stvaranja i gomilanja sekreta,te cestog "duvanja".Probajte taj deo osetljive detetove koze kod nosa-To je onaj Donji deo nosa blize nozdrva,okolina nozdrva,sa spoljasnje strane.- cesce mazati. Slajm se detetu "skuplja" zato sto dete ne ume pravilno da "Izduva nos" pa se sekret iz nosa "spusta" na bronhije.Tu se taj sekret "Lepi" za zidove bronhija,talozi se i nastaje "Skripanje i sistanje". Zato su vasem detetu izvlacili sekret iz nosa .Zamolite Pulmologa da "Pomogne vasoj devojici oko pravilnog izduvavanja nosa" te Da VAM POKAZE KAKO SE Pravilno Duva nos.Pa da ucite vasu devojcicu. Isto je Jako je dobra tehnika "Drenaze" deteta kad je puno slajma.Cudi me da vam to pulmolog nije u bolnici objasnio!!Zamolite ga da vam pokaze nacin dreniranja-TO TREBA DA VAM POKAZE MED.SESTRA koja radi sa Pulmologom,to je njen posao-.Drenaza pomaze kod deteta da se "odlepi slajm od bronhija".Ja sam to cesto koristila..A Najveci problem je nauciti dete da "izbaci slajm".Moji sinovi su srecom to uspeli da savladaju- "sistem "povracanja"-JOS AKO TO PITATE pulmologa RECICE VAM DA NISAM NORMALNA!! :-? Pokusjate ako hocete ,kazite da ste" culi" kako se povracanjem moze Jos isto izbaciti prenagomilan slajm.( IMALA SAM SRECU DA SU MOJI SINOVI imali :D NAJBOLJEG PULMOLOGA!! Od pre 6 godina je otisao u penziju.)
Jako me interesuje, da li su vasoj devojcici radili KOZNE testove na ALERGIJE?(alergijske probe na kozi,nista bolno!!) Procitala sam da su vasoj devojcici radili Inhalatorne i Nutritivne testove-te da je sve u redu- Ne mojte da vas Pulmolog Zacudjeno gleda sto se interesujete OKO DRENIRANJA!Mozda Vam kaze da je vasa Cerka "Velika" i da se "samo"to radi kod "male dece". .Nije tacno!!-ALI TO NE MOJTE KAZATI!!- Jenostavno kazite Pulomologu "DA STE JAKO VOLJNI pomoci STO VISE VASOJ DEVOJCICI"

Pitajte Pulmologa za njegovo misljenje oko Koznih testova na alergiju.POzdrav!!
:evil: Sad cete Svasta o meni pomisliti! RECICU VAM:
-stariji sin ima bronhijalnu astmu od rodjenja, sad ima 28 godina.
-mladji sin ima bronhijalnu astmu od 5-e godine, sad ima 24 godine. Znaci MEDICINSKI dijagnostikovani ASTMATICARI.
Kod PUlmologa su njih dvoje isli Godinama od malena,-CAK I sada se desi da odlaze Pulmologu kada imaju "sistanje,sviranje"-te koriste Pumpicu, lekove za iskasljavanje,kapi za nos,cesto se desava se da i piju antibiotike.
Na kozno-elergenskim probama ili testovima utvrdjeno je da
-je stariji sin alergican na: grinje,prasinu,histamine,vestacke boje.
-mladji sin je alergican na: grinje,prasinu,polen trave i drveca,i fekalije bubasvabe. Nas troje smo "Jako dobro ispekli zanat" oko ovih vrsti zdravstvenih problema..SVE NAJBOLJE!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PUNA PLUCA SEKRETA
PostPoslato: Sub Sep 29, 2012 5:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Osobe koje imaju nagomilan sekret na bronhijama-plucima-treba Da piju pored sirupa za iskasljavanje i do 2 litre caja dnevno Kako bi SE taj nagomilan sekret "odlepio od bronhija"
VASa DEVOJCICA IMA 8 GODINA,I IDE U sKOLU.
JA SAM TO OVAKO RESAVALA;
-ako su deca isla pre podne u skolu po dolasku iz skole sam im davala vec spremljen,skuvan caj za iskasljavanje,a ovi cajevi ujedino "odlepljuju slajm" od bronhija.Cajevi se piju topli,NE VRELI i NE HLADNI.( cajevi: majkina dusica,bokvica,zova,bosiljak) U Svaki skuvani caju sam iscedila jedan limun-odlican za imunitet,olaksava disanje-
-ako su deca isla POPODNE u skolu onda sam IM davala da piju cajeve 1-2 solje od 2dl do 12 sati.Nastava im je kretala od 13 i 3o.-Poznato je da caju treba Sat vremena posle ispijan ja da se "ispiski-. Posto su isli Posle podne u skolu da ne bi CESTO izlazili sa casa NA WC- i da ne bi ljutili uciteljicu,ili nastavnika,i ometali cas drugoj deci .Niko ne voli kad neko dete za vreme casa "Stalno ide da piski"-a i drugari znaju da se tome "rugaju".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PUNA PLUCA SEKRETA
PostPoslato: Čet Nov 14, 2013 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Ne znam kako da Rouzi posaljem pp ali napisacu i ovde.
Imam klasalj izrazeni vec skoro dve godine.Ranije sam imala cest e prehlade i osetljivo grlo.Nikad ni u detinjstvu ni kasnije nije dijagnostikovana astma ili bilo sta.
Do pre godinu dana kad sam radila testove i na alergologiji i na pulmologiji i isla kod oRL.....nista.Alergija je na grinje utvdjena na dve klinike i dijagnostikovan alergijski rinitis.Radila sam i bronhoprovokativni test sa metaholinom i opet nije pokazao nista.
Imala sam i ekcem po rukama i radjene su kozne probe pa je pokazalo alergiju na kobalt-hlorid.To je sve a ja kasljem li kasljem.Pila sam Xyzal,Aerius,koristila Nasonex i vec mesec i po dana Singulair.Nema boljeg.Dobijem napad kaslja i onda kasljem do besvesti.Nekad iskasljavam belicast,penusav slajm.Cujem kako sekret sisti i kod kasljanja krene ali ne mogu ga uvek izbaciti.
Sad me uhvatila i kijavica i jos jaci kasalj.Pod terapijom sam Amoxicilinom nekoliko dana ali posto nije nesto narocito bolje promenjena je terapija na Pancef.
I dalje kasljem i ne znam st avise da radim.
Imate li neku preporuku.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: